Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

brama garażowa - kiedy montować?


Recommended Posts

A może powiesz jaka to brama. Jeżeli segmentowa lub roletowa, to nawet nie musisz ustalać poziomu finalnej podłogi, bo to się doreguluje jak będzie już podłoga.

Jeżeli zostawisz pod bramą wolną przestrzeń i masz alarm (na czujkach ruchu), to jest prawdopodobieństwo, że zwierzątka lub inne wiatry mogą Ci go załączać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz. Otynkuj tylko sciany do prowadnic bramy. Ustal jaka bedziesz mial grubosc szlichty. Ustawia brame na podporach. Ja robie tak za tydzien.

 

coś w ten deseń - przed montażem bramy należy wytynkować (niektórzy producenci maja to nawet w warunkach gwarancji) poza tym tynkowanie po montazu bramy kiepski pomysł zawalone prowadnice wszystko upaplane :-?

 

z wyznaczeniem poziomu wylewki nie bedziesz maił problemu chudziaka juz masz wiec wiesz ile cm jeszcze dojdzie - roznice 1-2 cm nie stanowia problemu ponieważ bramy mają dolne uszczelki wys. ok 5 cm ktora po zamknięciu sie "rozplaszcza"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma prądu

ma być brama segmentowa podnoszona elektrycznie :) jak wycztałem

Otynkuj sciany do których będzie montowana brama i nadproże, resztę sie da, ale domontować bedziesz musiał na raty napęd a to już koszty ekipy montującej podniesie i zapewne twóją cenę za finalny produkt

i ekipa tynkarska musi mniej chlapać potem ,albo ich uświadom ile to cacko kosztuje :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś w ten deseń - przed montażem bramy należy wytynkować (niektórzy producenci maja to nawet w warunkach gwarancji) poza tym tynkowanie po montazu bramy kiepski pomysł zawalone prowadnice wszystko upaplane :-?

Przy takim podejściu to i okna powinno się wstawiać po tynkowaniu. Bo tez mogą być upaćkane.

Lepsze jest podejście JackaS - okazać w jakim stanie jest brama i powiedzieć, że masz nadzieję, że będzie w takim samym po zakończeniu ich prac. Dokładnie takie samo rozwiązanie było omawiane niedawno w temacie obróbki okien czy parapetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś w ten deseń - przed montażem bramy należy wytynkować (niektórzy producenci maja to nawet w warunkach gwarancji) poza tym tynkowanie po montazu bramy kiepski pomysł zawalone prowadnice wszystko upaplane :-?

Przy takim podejściu to i okna powinno się wstawiać po tynkowaniu. Bo tez mogą być upaćkane.

Lepsze jest podejście JackaS - okazać w jakim stanie jest brama i powiedzieć, że masz nadzieję, że będzie w takim samym po zakończeniu ich prac. Dokładnie takie samo rozwiązanie było omawiane niedawno w temacie obróbki okien czy parapetów.

 

czasami się zastanawiam czy warto słuchać tych co mają juz w temacie jakieś doswiadczenie i chcą dobrze doradzić czy posłuchać tych co mają lepsze "podejscie" i wydaje im się że będzie dobrze...

 

okna to inna bajka więc nie mieszajmy w temacie

 

wiem co pisze bo temat przerabiałem - brama segmentowa to nie tylko sciana ale i prowadnice na suficie ... kolejna sprawa tynk to ok 2 cm czyli co?? prowadnice przylegające otynkujesz zaprawą ??? :roll:

a nadzieje to też miałem jak zaczynałem budowe że wszystko będzie idealnie HA HA HA - przeceniłem budowlańców różne cuda potrafią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Trociu za poparcie

 

próbuje wymuc na ekipach tynkarskich kulture pracy za pomocą inwestora. Udaje się raz na trzy przypadki mimo okien obklejonych zawiasy zapaćkane

Cyrograf do podpisania przy umowie skutkuje, ale jest efekt uboczny,

jedna na pięć ekip to podpisuje z uśmiechem na ustach tylko się skarżą inwestorzy, że cena takiej ekipy jest droższa. Część ekip kiwa głową a część nad tym cyrografem nawet nie umie się podpisać tylko się śmieją z inwestora

i po kolejnym zleceniu dałem sobie spokuj bo trace klientów swoje zrobiłem i wziołem kase a reszte niech się martwi inwestor smutne ale prawdziwe

zostałało tylko forum do uświadamiania stety :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okna to inna bajka więc nie mieszajmy w temacie

kaczorek

Okna ,Brama, Drzwi to są elementy zamykające budynek

Nie raz to tak trzeba zamontować równocześnie bo taki kaprys ma ten co za to płaci.Chce zamknąć budynek wraz z alarmem w jeden dzień

czy to jest dla ciebie dziwne czasami się robi coś na raty ale trzeba to robić z głową czy to nie przemawia do Ciebie

 

Jak Przyjdę domontowąc coś np po tynkarzach to chcę mieć to czyste czy trudno zrozumieć i wymóc na następnej ekipie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okna to inna bajka więc nie mieszajmy w temacie

kaczorek

Okna ,Brama, Drzwi to są elementy zamykające budynek

Nie raz to tak trzeba zamontować równocześnie bo taki kaprys ma ten co za to płaci.Chce zamknąć budynek wraz z alarmem w jeden dzień

czy to jest dla ciebie dziwne czasami się robi coś na raty ale trzeba to robić z głową czy to nie przemawia do Ciebie

 

Jak Przyjdę domontowąc coś np po tynkarzach to chcę mieć to czyste czy trudno zrozumieć i wymóc na następnej ekipie?

 

drogi JackuS jak najbardziej... w kwestii kultury pracy itp masz racje

 

tylko nie bardzo wiem w jakim kierunku ten (post) zaczyna zmierzac

bo zaczeło się od bramy... żeby już nie mieszać w tym poscie u mnie było tak... :)

jako ze budynek maił być zamkniety przed wykonywaniem wszelkich instalacji (jesień) zamowiłem całą stolarkę - Państwo w firmie sprzedajacej bramy ze wzgledu na gwaramcję i warunki montazu zapytali czy garaz jest tynkowany (nie był) zaplanowałem wiec nstalacje elektryczną w garazu zaprosilem tynkarzy na 2 dni wytynkowali cały garaż w miejscach w ktorych mialy isć kable byly pozostawiane listewki ktore po tynkowaniu usunieto,

brama została zamontowana w całości ( elektryczna) z wszelkimi prowadnicami w takim przypadku brak pradu nie był problremem ( taka brame podnosi sie rownież recznie ) tak wiec budynek został zamkniety i powstalo jedno "czyste" funkcjonalne pomieszczenie na caly okres prac budowlanych pozostale prace tynkarskie były robione po 9 miesiacach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do montowania bram segmentowych. Jeden z problemów to fakt, iż prowadnice muszą być bardzo często przymocowane do sufitu. U mojego sąsiada przygoda była następująca. Przyjechali z miesiąc wcześniej i otynkowali mu miejsce na prowadnice pionowe + lico otworu. A potem przyjechali na montaż, prowadnice pionowe ładnie zamocowali do wytynkowanego muru ale prowadnice poziome zostały przymocowane bezpośrednio do belek stropowych. Na moje pytanie "a co z wykończeniem sufitu" padła odpowiedź - inwestor będzie kombinował. Byli szczerzy bo właściciela nie było. Więc on teraz pomiędzy elementami mocujacymi prowadnice będzie jakoś musiał zrobić ruszt i sufit z płyt g-k.

 

Ja sobie tego problemu oszczędziłem montując bramę roletową. A garaż otynkuję lub zabuduję płytami g-k samodzielnie więc będę uważał.

 

Kaczorek - widzę, że zapomniałeś o kablu napięciowym przed tynkowaniem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako ze budynek maił być zamkniety przed wykonywaniem wszelkich instalacji (jesień) zamowiłem całą stolarkę - Państwo w firmie sprzedajacej bramy ze wzgledu na gwaramcję i warunki montazu zapytali czy garaz jest tynkowany (nie był) zaplanowałem wiec nstalacje elektryczną w garazu zaprosilem tynkarzy na 2 dni wytynkowali cały garaż w miejscach w ktorych mialy isć kable byly pozostawiane listewki ktore po tynkowaniu usunieto,

brama została zamontowana w całości ( elektryczna) z wszelkimi prowadnicami w takim przypadku brak pradu nie był problremem ( taka brame podnosi sie rownież recznie ) tak wiec budynek został zamkniety i powstalo jedno "czyste" funkcjonalne pomieszczenie na caly okres prac budowlanych pozostale prace tynkarskie były robione po 9 miesiacach

 

Bardzo ciekawe rozwiązanie. Warto pomyśleć i ewentualnie stosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok wymiekam w dyskuscji ale jak napisał Trociu brame da się podnosic ręcznie

Zabezpieczenie wejścia też można wykonać montując tymczasowe rygle od wewnątrz reszta to inwencja twórcza w zależności, który inwestor czyta muratora lub inne gazety i czy jaki sobie wytyczy harmonogram prac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok wymiekam w dyskuscji ale jak napisał Trociu brame da się podnosic ręcznie

Zabezpieczenie wejścia też można wykonać montując tymczasowe rygle od wewnątrz reszta to inwencja twórcza w zależności, który inwestor czyta muratora lub inne gazety i czy jaki sobie wytyczy harmonogram prac

 

moze się źle zrozumielismy na poczatku albo ja cebie :-? ...

 

właśnie chodzi tu o funkcjonalnosc (w przypadku bramy segmentowej nie wiem jak z innymi) jak nie będzie prowadnic sufitowych to jej poprostu nie otworzysz troszke dupiato nie ?... brama jest ale otworzyc nie mozna :lol: u mnie cały stuff był pakowany do garazu prosto z samochodu, drzwi wejsciowych praktycznie nie uzywam do tej pory dlatego - śmiem twierdzić ze w przypadku instalacji bramy segmentowej warto tynkowac cały garaż przed jej instalacją a nie tylko częśc (bo tynkarze i tak musza wpasc przed jej montażem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do niedawna rowniez planowalem zamknac dom kupujac brame garazowa, ale czytajac watek na tym forum sprzed kilku dni, oraz po rozmowie ze sprzedawca zmienilem zdanie. Pamietam ze sprzedawca wspomnial, ze przed tynkami sie da ale z jego doswiadczenia to na 10 klientow ktorzy tak zrobili do 7 musza pozniej jezdzic bo sa problemy z brama.

 

Do zakonczenia tynkow i wylewek zabijam otwor plytami OSB.

 

Warto chyba wposmniec o jednej uwadze, ktora dostalem od sprzedawcy. A mianowicie zeby przed tynkowaniem zamowic brame i pobrac kabelek do polaczenia bramy z przyciskiem sciennym do jej otwierania. Na tym etapie mozna go latwo schowac z innymi instalacjami pod tynkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za wypowiedzi. Ze swoją segmentową bramą poczekam i zamontuję ją po tynkach i wylewkach. Wcześniej zamocuję jedynie kabelek do polaczenia bramy z przyciskiem sciennym do jej otwierania :)

Ta możliwość utraty gwarancji najbardziej mnie przeraziła.

W mojej sytuacji z decyzją jest o tyle prościej, że garaż nie jest połączony drzwiami z budynkiem. Jedynie przylega do bryły budynku, więc dom niezależnie mam zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...