Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

OLIWKA_domek na Chmielnej - komentarze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 199
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jeśli inaczej się nie da, to tak zrobię.

Chociaż z prądem nie jest najgorzej, bo zostało jeszcze tylko założenie licznika przez panów z pogotowia energetycznego, natomiast na wykonanie przyłącza wody mam czekać trzy tygodnie (nie ma wczesniejszych terminów), ale jutro będę błagać pana o przyspieszenie :)

Najgorzej jest z kredytem, dopiero jutro składamy dokumenty..... a czeka się do 4 tygodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
:(

od 7:30 do 9:00 czekałam dzisiaj na działce na stal, żeby panowie murarze mieli na jutro z czego robić zbrojenie, a oni przyjada dopiero za tydzień w poniedziałek. Jestem zła, bo znowu tydzień czekania.... :roll:

 

Chyba musisz się przyzwyczaić, zresztą ja również. Panowie "NieOdbieramTelefonu" po cichu przyjechali i wykopali wszystkie ławy :)

 

Skąd bierzesz bloczki i w jakiej cenie zaproponowali B20 w Pietrzykowicach? Ja dostałem 230netto i nie wiem czy jeszcze coś można wydeptać. Piasek 19zł/tona z transportem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

bloczki betonowe kupiłam w Gai za 3,95 brutto - bloczki wika.

Natomiast beton B20 pierwsza cena 240,00 netto do negocjacji. Nie wiem ile uda mi się dostać rabatu, w TH Beton od ręki zgodzili się na rabat 10 zł, ale tam B20 jest po 255,00 netto. Myslę, że 230,00 to cena niezła, ale jak możesz to negocjuj. A skąd bierzesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zalali nam ławy :) W skrócie: B20 230zł, B10 220zł, pompa 300zł/godz., dojazd o ile pamiętam 200zł. Jutro lub w środę wybieram się zapłacić i zobaczymy co można u nich zdziałać. Piasek spróbuj bezpośrednio w sanbecie z zachowic, jeśli dobrze pamiętam tel. (71)3119435. Jak przy każdych materiałach pamiętaj, że cena uwzględnia VAT lub nie .

Z transportem nie było problemu, w sobotę zamówiłem dziś rano czekała pompa i dwie gruszki. Może ktoś miał problem w danym dniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witaj Anetko!

Mury juz widać całkiem spore :D zanim się obejrzysz zaleją wieniec i stan zero bedzie raz dwa :D

U nas kładą więźbę, dachówka już leży na budowie :D a tak niedawno oblewaliśmy "zero".

Może teraz na urlopie znajdę trochę czasu i nauczę sie wklejać zdjęcia. Założe w końcu dziennik i będzie może tak ładny jak Twój :lol:

Pozdrawiam

Jola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Jolu :)

właśnie wczoraj ustaliliśmy, że nie robimy wieńca na fundmanecie. Nie mamy go w projekcie, fundement był przeliczany pod nasze warunki gruntowe, które są dobre i nie ma takiej potrzeby. Więc będziemy dwa dni do przodu :D .

 

Bardzo się cieszę, że już robicie dach i co tu dużo mówić, nie mogę się doczekać, kiedy go skończą, bo wtedy przeniosą się do nas. Mam nadzieję, że na dłużej :D.

 

A co do dziennika, to namiawiam, bo to naprawdę fajna sprawa. A jak będzie cieszyć, jak już wprowadzimy się do naszych domków i będziemy wspominać czas budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, tak całkiem to mnie jeszcze nie opuszczą :D będa jeszcze ocieplac dach i ściany, robić częściowo elektryke (pod kierunkiem gościa z uprawnieniami), tynki wew. i zew., być może kafelki i podłogi :lol: :lol: Wiem że to wszystko robią, tylko musze sie z nimi dogadać co do ceny :roll:

Choć nie wiem jak dają rade zgrywać wszystko w czasie, to są u mnie na budowie, u Ciebie i u jeszcze jednego faceta. I widać nie tylko ich, ale postęp robót :lol: Robotne chłopaki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

I ja dołączę się do gratulacji. Dawno tu nie zaglądałam. Jestem na etapie odliczania dni do rozpoczęcia budowy mojej Oliwki :wink: Już niedługo- 18 sierpnia startujemy!!! Ucieszyłam się, że zamieściłaś wycenę okien i bramy garażowej, narazie nie mam rozeznania w temacie , aktualnie czekam na moją wycenę. Pozatymi nie mogę zdecydować się na dachówkę :-? będę odwiedzać i kibicować :wink:

Paula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję :) Ja też ciesze się, że fundament już skończony - trwało to bardzo długo, ale teraz podobno pójdzie szybciutko - i na to liczę :)

W poniedziałek przyjeżdżają cegły a we wtorek ruszamy :)

 

Ceny za okna i bramę, myślę, są niezłe. W swoim kosztorysie wyceniłam je na więcej, a nie mogę przekroczyć kosztorysu, bo całość finansowana jest kredytem :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...