Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

OLIWKA_domek na Chmielnej - komentarze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 199
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A oto co powstało po czterch dniach pracy naszej Ekipy :)

 

Ładnie nadgoniłaś pracę i z tego co widać po zdjęciach, to równo murują :)

 

Jeśli oni robią dach, to napisz proszę na ile wycenili go. Jestem na etapie dachowców i fajnie byłoby mieć porównanie. Myślę że gdzieś 50-70 za m2 takiego dachu chyba jest średnią ceną i akceptowalną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Niestety, nie oni robią dach, nad czym bardzo ubolewam :(

Dachem zajmie się nasz cieśla-sąsiad, ale cena jest zdecydowanie wyższa niż 70 zł/m2. Robiłam kilka wycen i wszędzie to było około 100 zł.

 

Może jeszcze poszukaj ekipy. Ja ostatecznie mam zaklepaną sprawdzoną ekipę 4 górali. Robili u sąsiada parę lat temu i nie bali się przyjechać ponownie ;) robili też dachy na 2-3 budowach po naszej ekipie i nie było zastrzeżeń do pracy. A mój dach uzgodniliśmy na 63zł/m2 z obróbką oraz kompletnymi rynnami. Bez podbitki, ale to i tak dopiero po zrobieniu ocieplenia i elewacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witaj Raf06

projekt wentylacji mechanicznej zrobiliśmy już po adaptacji projektu, chociaż od początku wiedzielismy, że takowa będzie. Ale zależalo nam, żeby jak najszybciej dostać pozwolenie na budowę, więc postanowilismy, że zamianę grafitacyjnej na mechaniczną zrobimy w trakcie budowy. Dostaliśmy pozwolenie od autorki projektu na zamianę i co za tym idzie na likwidację komina do went. grawitacyjnej. Na koniec budowy zrobimy odpowiedni wpis w projekcie, podpiszą się pod tym kierownik i projektant i sprawa będzie zakończona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
No i koniec murowania.... na razie

Ścianka kolankowa jest (nad garażem także ), wieciec jest, ściany szczytowe są, drewno przywiezione, HEB180 także, od poniedziałku można stawiać więźbę. Tylko pogoda nie dopisuje. Ciągle mży, pada i jest zimno brrrr.

 

Kolejny etapik za Wami :) Ekipa widać że ładnie muruje, równo i tak ma być! a przy okazji, skąd ja znam te piękne słupy? :D

 

Udało Ci się zamówić więźbę w sobótce czy nie odezwali się? Ja niestety zakończyłem z nimi współpracę, cierpliwość ma swoje granice...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Ryska :)

 

cieszę się, że podoba Ci się nasza budowa i dziennik - mam nadzieję, że od wiosny będę mogła czytać Twój.

 

Namiary na ekipę wysłałam na priva plus mały opis. Oni zajmują się także ocieplaniem, robią tynki - już jestem umówiona na kolejne etapy. Sa naprwdę w porządku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

jestem na etapie stropu w Oliwce budowanej pod Zieloną Górą i tez mam problem z ilością stali.

Możesz mi podpowiedzieć ile i jakiej stali zużyliście ?

Mój kierownik budowy wyliczył jakieś kosmiczne ilości a nie chcialbym placic za jego "bledy'

pozdrawiam i zycze wytrwalosci

Grzesiek

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

jestem na etapie stropu w Oliwce budowanej pod Zieloną Górą i tez mam problem z ilością stali.

Możesz mi podpowiedzieć ile i jakiej stali zużyliście ?

Mój kierownik budowy wyliczył jakieś kosmiczne ilości a nie chcialbym placic za jego "bledy'

pozdrawiam i zycze wytrwalosci

Grzesiek

[email protected]

 

Witaj Zelofx :)

 

oj, ze stalą to była u nas niezła jazda. Po pierwsze sama musialam ją wyliczyć (oczywiście się pomyliłam i to sporo), do drugie kierownik cos tam poustalał z ekipą odnośnie zbrojenia, ale ilości dodatkowej stali to już nie podał i w trakcie prac nagle stali brakło. A poszly jej masakryczne wręcz ilości:

fi 16 - 20 prętów (12-metrowych), tj. 379,20 kg

fi 12 - jakieś 80 prętów (12-metrowych), tj. 862,48 kg

fi 6 - jakieś 230 prętów (6-metrowych), tj. 306,36 kg.

drut wiązałkowy - około 20 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Gratuluję 2 stronki :wink: Mam problem, między słupem na poddaszu a kominem mam odległość chyba niecałe 90 cm, drzwi 90 nie wejdą, nie wiem nawet czy 80 wejdą, jak to wygląda u Ciebie? Kierownik jak sprawdzał więźbę to jego zdaniem wszystko było ok. Cieśla twierdzi, że wszystko zgodne z projektem a tak wyszło, kąt dachu 40 st, o co chodzi? W ogóle różne cuda się okazują u mnie, np drzwi z łazienki do pomieszczenia nad garażem też będą niższe ze względu na niższy poziom garażu, gdyby dać takie jak w projekcie, to ponad dach by wystawały. o schodach już nie będę wspominać bo murarze wyzywali projektanta i nieźle się nagłowili żeby były wygodne. Czy budując spotkałaś się może z błędami w projekcie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apinka - niestety projekty Pani Kasi zawierają błędy. W moim np wyglądało to tak jakby część rzutów pochodziły z innych wersji czyt. iskierka/marysia etc Także miałem problem z jednymi drzwiami na górze, podobnie jak u Ciebie filar zagościł w przejściu. Na szczęście z drugiej strony węgarek jest na tyle szeroki, że go podetnę i zmieszczą się zakładane w projekcie drzwi. Inny błąd, to na zestawieniu materiałów jętki były grubsze od krokwi :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Apinko,

Mam ten sam problem z dzrwiamy między słupem a kominem, ale podobno da się tam wstawić normalne drzwi. Ja ma odległośc troche ponad 90 cm, a standardowe drzwi wewnętrzne to 80-siątki. Więc tu powinno byc OK i u mnie i u Ciebie.

Gorzej z przejciem z łazienki do pomieszczenia nad garażem. My podczas adaptacji podnieśliśmy ściankę kolankową o 2 pustaki na częścia mieszkalną i o 1 pustak nad garażem. Gdyby tak zostało, wyrysowane drzwi z łazienki do pomieszczenia nad garażem w życiu by sie tam nie zmieściły. Ale u nas przez przypadek ścianka kolankowa nad garażem też podniosła się o 2 pustaki i w związku z tym nie ma problemu z drzwiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TMK - u mnie po połączeniu Oliwki i Twojej Południowej powstał błąd w podciągach na filarkach. Chłopaki murowali zgodnie z projektem (osobiście sprawdzałam na rysunkach) a powstało coś takiego:

 

filarki frontowe

http://images45.fotosik.pl/23/5922d7fa2009bb16med.jpg

 

i filarki ogrodowe

http://images48.fotosik.pl/23/01be1072653e74fbmed.jpg

 

Tak to było rozrysowane na rzucie stropu, ale już na rzucie poddasza i na rzucie więźby dachowej było inaczej (podciągi filarków frontowych i ogrodowych są identyczne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TMK - u mnie po połączeniu Oliwki i Twojej Południowej powstał błąd w podciągach na filarkach. Chłopaki murowali zgodnie z projektem (osobiście sprawdzałam na rysunkach) a powstało coś takiego:

 

Jak wcześniej napisałem, są błędy w projekcie. Być może to jeden z nich, ale do tej pory nikt na żadnym forum akurat tego nie zrobił. Moja ekipa oczywiście starała się trzymać projektu, jednak oprócz niego używali tzw zdrowego rozsądku ;) Dla nich bardziej oczywiste było, że ściana ma być prosta czy jakiś element funkcjonalny niż trzymanie się projektu w 100% - może dlatego słupy udało im się zrobić poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...