Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Parkiet - kto pyta nie błądzi: rady, pomysły, problemy, materiały itd.


hwafel

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 3 weeks później...
na wstępie witam wszystkich,

mam pytanie dotyczące wilgotności podłoża, a dokładniej o tworzenie bariery przeciwwilgociowej (u niektórych producentów chemii nawet do 5%CM)

Taki więc, czy ktoś stosuje? Jeśli tak to z jakim skutkiem? No i kto da na to gwarancję.... producent?

 

Nalezy zwrócić uwagę na jaką wilgotność do 5%. Resztkową czy np. podciąganą (kapilarną)? Pierwsza jest stałą wilgotnością. Jedyne w tym przypadku pytanie czy w momencie nagrzania się podłoża (podniesienie temperatury) nie wzrośnie tak dalece ciśnienie pary wodnej, że zniszczy barierę. Nie będę przytaczał tutaj obliczeń ciśnienia i ilości pary. Należy i to zapytać producenta najlepiej na piśmie. Temperatura podłoża na budowie to 16-18C w mieszkaniu użytkowanym 20C. Ta niby drobna różnica temperatury powoduje wzrost ciśnienia pozostawionej wilgoci w podłożu. Co się dziej latem w miejscach nasłonecznionych, nie muszę pisać. Na pewno poliuretany się nie nadają, a przynajmniej należy otrzymać deklarację producenta na taką możliwość. Epoksydy są mocniejsze i bardziej wytrzymałe, też bym się dowiadywał. Przy stosowaniu nie oszczędzać w złym miejscu. Czytać kartę techniczną. Producenta na wyrób. Parkieciarz na wykonanie bariery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że ta wilgoć która odcinasz w jakiś sposób musi zniknąć. Producencie chętnie obiecują odcięcie nawet niektórzy powyżej 5%. Ale oczywiście żaden z nich nie da gwarancji, że z podłogą nic się nie stanie.

 

Najlepiej jak parkieciarz podejmuje decyzje o zastosowaniu tego typu produktu znając dokładnie sytuacje panującą na danej inwestycji.

 

na wstępie witam wszystkich,

mam pytanie dotyczące wilgotności podłoża, a dokładniej o tworzenie bariery przeciwwilgociowej (u niektórych producentów chemii nawet do 5%CM)

Taki więc, czy ktoś stosuje? Jeśli tak to z jakim skutkiem? No i kto da na to gwarancję.... producent?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie co myslicie o firmie Artelit ????? jakies dobre i słabe produkty ????

jak z cena do jakosci????

 

Nie do końca jestem obiektywny bo sprzedaje między innymi produkty firmy Artelit, ale też na nich pracuję mimo, że mam dostępne inne tańsze.

 

Klej PB-890 i HB-810 wg mnie są jednymi z najlepszych jeśli chodzi o komfort pracy (parametry techniczne większość producentów ma podobne).

 

Z lakierów warto zwrócić uwagę na podkład w-430 wychodzi bardzo fajnie, zwłaszcza przy użyciu blachy.

 

No i jeszcze olejo-wosk ol-650, też bardzo fajny produkt w dość dobrej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca jestem obiektywny bo sprzedaje między innymi produkty firmy Artelit, ale też na nich pracuję mimo, że mam dostępne inne tańsze.

 

Klej PB-890 i HB-810 wg mnie są jednymi z najlepszych jeśli chodzi o komfort pracy (parametry techniczne większość producentów ma podobne).

 

Z lakierów warto zwrócić uwagę na podkład w-430 wychodzi bardzo fajnie, zwłaszcza przy użyciu blachy.

 

No i jeszcze olejo-wosk ol-650, też bardzo fajny produkt w dość dobrej cenie.

tylkoze to olejo-wosk..niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam do ułożenia deskę dębową olejowaną 190 mm x 20 mm o długości do 3 m.

Dom jest 100 letni na parterze podłoga jest na gruncie najprawdopodobniej bez żadnego zabezpieczenia bo jak wierciłem to był beton a póżniej była cegła wiec ocieplenia żadnego niema.Podłoga jest krzywa wiec konieczne było by podrównanie tylko pytanie czym? Czytam tu na forum żeby kleić do betonu ale mam obawy czy nie będzie się coś dziwnego z tym działo np czy nie będzie podciągać wody od gruntu. Jak by to zrobić jako pływającą podłogę to by można było jako podkład dać np styropian i odizolować podłogę od gruntu.Ewentualnie czy są jakieś inne materiały które można wykorzystać i ewentualnie przy okazji ocieplić trochę podłogę ? Dom jest w Uk wiec dosyć wilgotny klimat .Jakiś czas temu zastanawiałem się czy nie zbić posadzki nie wybrać ziemi i nie zrobić wszystkiego na legarach ze styropianem i folia pod spodem. Proszę o radę jaka opcje wybrać albo jakie nie wybierać i co może się stać

Edytowane przez szarik999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w metodzie sprawdzania wylewki rysikiem sa 3 opcje ustawienia rysika najsłabiej srednio i najbardziej ktora sie stosuje przy parkiecie???? dziekuje za odpowiedz

 

Wszystkie. pierwszą w mieszkaniówce. Drugą w mieszkaniówce dla większych gabartytów okładziny podłogowej drewnianej i trzecia w budownictwie przemysłowym.

Każda z tych opcji różni się dociskiem rysika do powierzchni podłoża. Pierwsza jest najsłabsza i wynosi 7N/mm2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...