Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Parkiet - kto pyta nie błądzi: rady, pomysły, problemy, materiały itd.


hwafel

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Myślę, że skoro oferują to wiedzą co sprzedają.

Jak ja bym chciała tak po prostu pójść do sklepu i kupić cokolwiek. Bez analizowania, czytania, porównywania... Zaufać sprzedawcy, który mówi, że dobre.

 

Muszę tam jutro zadzwonić.

życzę powodzenia!!!

ja już miałem u siebie kilku oszołomów - cuda mi wmawiali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podepne sie tutaj bo juz raz zadalem pytanie odnosnie mozaiki i pozostalo bez odpowiedzi, a sprawa robi sie pilna. Chce polozyc sam i troche w teorii juz wiem, ale chcialbym sie dowiedziec porad praktycznych.

Jak ukladac? najpierw dluga prosta, czy na szerokosc? jak dociskac? na co uwazac?

Chetnie sie dowiem zanim sam zaczne ukladac

Czy ktos kleił klejem uzin 92s na grunt 414 Turbo, czy faktycznie tak szybko schnie?

zapraszam do dyskusji, bo w tym temacie malo fachowych porad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanko. Do łazienki lepiej dać ciemniejsze ( bardziej geste/cieższe ) Iroko czy wybrać raczej jaśniejsze klepki z mniejsza gestością. Wybierać elementy krótsze 25-35 cm czy dłuzsze 40-100cm ( szerokość jednakowa 90 mm ). Co mniej zapracuje pod wykończeniem olejem w pomieszczeniach wilgotnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanko. Do łazienki lepiej dać ciemniejsze ( bardziej geste/cieższe ) Iroko czy wybrać raczej jaśniejsze klepki z mniejsza gestością. Wybierać elementy krótsze 25-35 cm czy dłuzsze 40-100cm ( szerokość jednakowa 90 mm ). Co mniej zapracuje pod wykończeniem olejem w pomieszczeniach wilgotnych.

 

krótsze iroko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale większość tych producentów ma produkt o gr. 11mm

a w egzotykach wyłąvcznie 11mm co oznacza wierzchnią warstwę 3-4mm.

 

jaka wiekszosc tych producentów :o

o czymze piszesz człeku obaj podani przezemnie producenci maja dabex 13 stke z 5mm warstwa a jawor 11stki to wcale prawie nie robi gro ich produkcji..to 14stki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka wiekszosc tych producentów :o

o czymze piszesz człeku obaj podani przezemnie producenci maja dabex 13 stke z 5mm warstwa a jawor 11stki to wcale prawie nie robi gro ich produkcji..to 14stki..

nie żołądkuj się:

http://fertigparkiet.pl/pl/parkiet-dane-techniczne.xhml

wyrażnie podane 2 grubości, z czego egzotyk to 11mm

 

http://www.dabex.co/Podstrony/Nasze-produkty/Parkiety-Dwuwarstwowe-Gotowe

 

jak to jest 14mm to ja jestem chińczyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"ale większość tych producentów ma produkt o gr. 11mm

a w egzotykach wyłąvcznie 11mm co oznacza wierzchnią warstwę 3-4mm."

 

Napisałeś jak teraz wkleiłem..to jest jawne naruszenie interesów..i wprowadzanie ludzi w błąd..zapewniam cię że dysponuje wszelkimi danymi obu producentów..i zapewniam cie że moge tutaj zaprosić dyrektorów obu tych producentów..i zapewniam cie też..że uznaja podobnie jak ja..handluj ze sobie tarketem ale nie kłam na miłość boska..do tego zapewniam cię też ze wielu forumowiczów..ma posadzki odemnie..i żaden powtarzam żaden z nich nie ma 11stki (która jest przeze mnie uważana za posadzkę niepełnowartościowa droga i niegodna uwagi..)sa to zarówno parkiety warstwowe z dabexu jak i z jawor parkiet do tego sa to zarówno posadzki z gatunków rodzimych jak i egzotycznych....i wszystkie powtarzam..wszystkie te posadzki..sa 14stkami z 5-6mm warstwa drewna uzytkowego..

Nie bede sie kopał z koniem mam nadzieje ze to ci wystarczy.Howgh!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"ale większość tych producentów ma produkt o gr. 11mm

a w egzotykach wyłąvcznie 11mm co oznacza wierzchnią warstwę 3-4mm."

 

Napisałeś jak teraz wkleiłem..to jest jawne naruszenie interesów..i wprowadzanie ludzi w błąd..zapewniam cię że dysponuje wszelkimi danymi obu producentów..i zapewniam cie że moge tutaj zaprosić dyrektorów obu tych producentów..i zapewniam cie też..że uznaja podobnie jak ja..

95% Inwestorów zaczyna poszukiwania od internetu, by rozmawiając z potencjalnym Wykonawcą nie dac sobie wciskać kitu. To dzieki m.in. Twoim wpisom zacząłem poszukiwania materiału warstwowego z grubszą warstwą wierzchnią, bazując na informacjach zawartych na stronach internetowych producentów, więc najpierw uświadom swoich kolegów dyrektorów, jakie bzdety mają na swoich stronach firmowych.

handluj ze sobie tarketem ale nie kłam na miłość boska..do tego zapewniam cię też ze wielu forumowiczów..ma posadzki odemnie..i żaden powtarzam żaden z nich nie ma 11stki (która jest przeze mnie uważana za posadzkę niepełnowartościowa droga i niegodna uwagi..)sa to zarówno parkiety warstwowe z dabexu jak i z jawor parkiet do tego sa to zarówno posadzki z gatunków rodzimych jak i egzotycznych....i wszystkie powtarzam..wszystkie te posadzki..sa 14stkami z 5-6mm warstwa drewna uzytkowego..

dobrze wiesz, ze nie jestem żadnym sprzedawcą, wykonawcą tylko Inwestorem szukającym dobrego towaru do swojego domu, któremu tez skladaleś ofertę montażu.

 

Nie bede sie kopał z koniem mam nadzieje ze to ci wystarczy.Howgh!

kop się sam ze sobą

Edytowane przez wojgoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam i pytanko mam podłoge z ogrzewaniem i teraz mowicie wszyscy by przed ukladaniem wylaczyc jak by ostygła i teraz mam problem bo jak ukladac jak jest minus jak wyłacze podłogowe to umre z zimna nie moge zostawic jakas mniejsza temperature???czy majstry maja jakis inne rozwiazanie??????

mi fachowcy mówili, ze min. temp w wewnatrz ma byc 18st.

przy takich temperaturach jak teraz masz na zewnątrz i bez ogrzewania w środku to ta Twoja robota może pójść w diabły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam i pytanko mam podłoge z ogrzewaniem i teraz mowicie wszyscy by przed ukladaniem wylaczyc jak by ostygła i teraz mam problem bo jak ukladac jak jest minus jak wyłacze podłogowe to umre z zimna nie moge zostawic jakas mniejsza temperature???czy majstry maja jakis inne rozwiazanie??????

 

Po pierwsze czy ci panowie kazali robić wygrzewanie i to najlepiej dwukrotne? Wygrzewanie polega na specjalnym grzaniu podłogówki. Czy ci panowie mierzyli wilgotność lub ilośc zatrzymanej pary wodnej w podłożu? Czym mierzyli i jak mierzyli? Możesz utrzymywać temperaturę podłoża 20C nie więcej. Po wygrzewaniu podłogówki należy na tydzień wyłączyć podłogówkę dla przeprowadzenia prawidłowych pomiarów. Jeden błąd, jeden nieostrożny krok brak doświadczenia naleganie na parkieciarzy etc. może się źle skończyć. Postaraj się o nagrzewanie na ropę, jakaś dmuchawa. Najpierw pomiary i zbadanie podłoża czy można na nim kleić drewno. W takim przypadku ostrożności i wiedzy fachowej nigdy za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojgoc po co piszesz pierdoly? wszyscy mowia ze ma byc wylaczona a ty ze 18 stopni?? kazali zrobic tak ze wlaczyc i co 2 -3 dni podnosic o 4-5 stopni i tak do 20-25 stopni przytrzymac ja przez pare dni i i spowrotem w dół tez po 4 -5 stopni przed ukladaniem zostawic na 3 -4 dni do wystygniecia mierzona byla wylewka rysikiem i takim czarnym gan sie nazywal i cm wszystko mam na papierku i wiem ze bedzie lany prosfas .czyli jakis piece na rope oki dobra dzieki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w kwestii założenia deski na podlogę, która ma już parkiet z tych klejonych małych kawaleczków, które teraz miejscami

zaczynaja się odlepiać od płyty wiórowej , do ktorej je przyklejono.Teraz od czasu do czasu w rożnych miejscach doklejam te klepki i jest ok.

ale znudziło mi sie to . Chciałabym położyć na to wszystko solidne dechy a felcem, ale nie wiem czy trzeba usunąć ten stary parkiet czy nie .

Jeśli nie to lepiej , bo mieszkam na parterze i od nie ogrzewanej piwnicy podłoga mocno zimna więc warstwa coby została

stanowiłaby dodatkową izolację,ale czy da się tak zrobić.Jako dyletant w tych sprawach prosiłabym o porade.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojgoc po co piszesz pierdoly? wszyscy mowia ze ma byc wylaczona a ty ze 18 stopni?? kazali zrobic tak ze wlaczyc i co 2 -3 dni podnosic o 4-5 stopni i tak do 20-25 stopni przytrzymac ja przez pare dni i i spowrotem w dół tez po 4 -5 stopni przed ukladaniem zostawic na 3 -4 dni do wystygniecia mierzona byla wylewka rysikiem i takim czarnym gan sie nazywal i cm wszystko mam na papierku i wiem ze bedzie lany prosfas .czyli jakis piece na rope oki dobra dzieki

prawidłowe wygrzewanie zależy od typu ogrzewania podłogowego A1:A2;A3 i grubości wylewki. Najlepiej gdy wysycha w sposób naturalny. Wygrzewanie można wykonać wtedy po kilku miesiącach schnięcia. począwszy od 20C podnosi się temp. co 5C codziennie aż do pełnej mocy pieca czyli 50-55C trzyma przez 10dni i z powrotem co 5C w dół aż do 20C trzyma się na 20C przez tydzień, wyłącza i po 5-7 dni wykonuje pomiar. Pomiar powinien być wykonany CM,jeżeli nie mają przyrządu typu DNS. Do pomiaru CM pobiera się próbkę wylewki z samego dołu między rurami z wodą!!! W innym przypadku należy powtórzyć wygrzewanie dla bezpieczeństwa podłogi. Powtórka to codziennie po 10C w górę do 55C 5 dni trzymać i co 10C w dół. Wyłączyć i po 5 dniach pomiar przyrządem, który mierzy na głębokość większą niż Gann (3-4cm). Woda wolna ta niebezpieczna dla twojej podłogi siedzi między rurami. W czasie grzania zamieni się w parę pod ciśnieniem i są duże kłopoty. Sprawdź czy zastosowanie prosfasu ma sens. przeczytaj kartę techniczną. W jakim celu chcą go stosować? Aby stosować prosfas podłoże musi być suche. Żeby wiedzieć czy podłoże jest suche muszą ci panowie wiedzieć również kiedy jest mokre? Zapytaj ich czy wiedzą jaką wilgotność równoważną ma twoje podłoże? Nie wiedzą. Podłoże które osiągnie wilgotność równoważną dla 20C i 55% RH jest bezpieczne dla twojej podłogi. Panowie będą mówili o 1,8CM% wilgotności. Ta wilgotność jest maksymalną wilgotnością dla ogrzewania podłogowego sprzed 15 lat. Twoje podłoże może uzyskać wilgotność równoważną np. przy 0,7CM%. Podaj rodzaj cementu użytego na twoje podłoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...