Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Parkiet - kto pyta nie błądzi: rady, pomysły, problemy, materiały itd.


hwafel

Recommended Posts

A jak wygląda sprawa odpowiedzialności za wykonaną pracę (np za duże szczeliny zimą,klawiszowanie,łódeczkowanie itp) w przypadku jeśli parkiet kupię sam ?Wiadomo,że w przypadku jakichkolwiek reklamacji sprzedawca parkietu powie,że to wykonawca zawinił, natomiast wykonawca stwierdzi :sam Pan kupił ,ja za to nie odpowiadam. To jedno pytanie.Natomiast drugie z tej samej kategorii : Każdy fachowiec pracuje z reguły na swojej ulubionej chemii (pewnie nierzadko wiąże się to z prowizją od zakupu) .Jeśli ja chciałbym coś innego co jest polecane przez ludzi znajacych się na rzeczy a przy tym obiektywnych to jeśli wystąpią problemy po ułożeniu to też na pewno usłyszę : ja pracuję już tyle lat i nie miałem reklamacji ale Pan chciał taką ,to tak teraz jest.

[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Są również parkiety z bardzo twardego lapacho o grubosci 8mm na klej poliuretanowy. Parkiet jest już lakierowany.

Są również bardzo ładne parkiety o grubości 11mm też lakierowane lub olejowane.

 

Szukam na stronach internetowych i nic takiego nie mogę znaleźć. Poszukiwane wenge lub coś innego bardzo ciemnego. Czy przy 11mm uda się to połączyć na korek z gresem, który przeważnie ma 8,5mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie bo w środę wchodzą nam cyklinować taki parkiet. Ale po lekturze tego wątku strasznie się bałam układania, teraz z trwogą myslę o olejowaniu i cyklinowaniu... i jeszcze o tej wilgotnosci. Poczatkowo myślałam że to prosta robota, 1 wybór - parkietu. Teraz widzę że wszystko łatwo zespuć. Narazie jednak parkiet wygląda ładnie. Nasz parkieciarz mówi, że po oleju będzie git, ale w sklepie ktoś nas straszył, że przez pierwszy miesiąc po oleju będzie taki szalony kolorystycznie że nie da się na niego patrzeć. Jakie Ty masz doświadczenia Duchu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to tak rozumiem że te rózne barwy jakie są w teaku będa bardzo nasycone i przez to zrobią się duże konrasty, tyle barw że aż będzie razić. Ten facet wyraził się że jest szalony kolorystycznie i że wali po oczach przez pierwszy miesiąc. Narazie surowy parkiet jest kolorowy, ale te kolory są ładne, jak będą głębsze tak jak piszesz to wg. mnie ślicznie.

dzięki M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamówiony parkiet IROKO.

Czy taki parkiet powinien przez jakiś (jaki) czas leżakować w mieszkaniu w którym ma być położony?

Importer parkietu, który jednocześnie będzie kładł u mnie parkiet twierdzi że przetrzymują parkiet w odpowiednich warunkach u siebie i nie ma potrzeby leżakowania parkietu w docelowym miejscu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze utrzymuje..powinien byc dostarczony w wilgotności 9+-2%...parkiety jak sie ukladało na bitumach..klejach ..typu parkieciarz..wtedy sie sezonaowało..pozatym z ich wilgotnoscia i jakoscia kiedys było bardzo nietęgo..

 

ja jestem zwolennikiem..ułożenia..i odczekania około 21 dni ..i popzniejszego cyklinowania choc sa tzw szybkie systemy..dla posadzek litych..pełna wartośc powłoka klejowa pu210 z loby ma w 24 godziny i juz mozna cyklinowac i olejowac czy lakierować..ale to sie robi na jakis inwestycjach gdzie jest nóż na gardle..generalnie ja zawsze 21 dni czekam z cyklinowaniem od ułożenia..dla właśnie stabilizacji drewna w danych warunkach..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupowałam teaku w casto, tylko w Opexie w Warszawie. Mam zdjęcie, ale z komórki więc wiele nie zobaczysz. Widac tam schody, a właściwie 'larwę' schodów. Nie będa takie. Ale wracając do teaku:http://images46.fotosik.pl/94/4b290d21ae6bc21amed.jpg' alt='4b290d21ae6bc21amed.jpg'>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze utrzymuje..powinien byc dostarczony w wilgotności 9+-2%...parkiety jak sie ukladało na bitumach..klejach ..typu parkieciarz..wtedy sie sezonaowało..pozatym z ich wilgotnoscia i jakoscia kiedys było bardzo nietęgo..

 

ja jestem zwolennikiem..ułożenia..i odczekania około 21 dni ..i popzniejszego cyklinowania choc sa tzw szybkie systemy..dla posadzek litych..pełna wartośc powłoka klejowa pu210 z loby ma w 24 godziny i juz mozna cyklinowac i olejowac czy lakierować..ale to sie robi na jakis inwestycjach gdzie jest nóż na gardle..generalnie ja zawsze 21 dni czekam z cyklinowaniem od ułożenia..dla właśnie stabilizacji drewna w danych warunkach..[/quote

Duchu musimy zrobić jakąś kompanię by wybić z głowy to ,,sezonowanie" parkietu przed ułożeniem. Czasy komuny i mokrego parkietu w paczkach powiązanych drutem już mineły. A układanie parkietu który doszedł z 9% do eksploatacyjnych 14-15% to masakra. Dwa-trzy posty wcześniej ktoś zamówił iroko. Fajnie się po nim pisze paznokciem. Duchu czemu ludzie kupują materiały choć nie mają pojęcia a później tylko usiąść i płakać co z tym zrobić.

Ja zawsze naciskam jeśli nie jest za późno. Nie kupujcie niczego sami. Powiedzcie tylko czego oczekujecie powiem wszystkie za i przeciw i kupię jako firma za połowę ceny. A tak na marginesie to chętnie bym Cię poznał osobiście, Jarkakura też. A może już się znamy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja namawiam siostrę do drewnianych chociaż w salonie ale... zrobiła już wylewki bez różnicy poziomów więc ciężko będzie znaleźć drewno o grubości 9-10mm :roll:

Są również parkiety z bardzo twardego lapacho o grubosci 8mm na klej poliuretanowy. Parkiet jest już lakierowany.

Są również bardzo ładne parkiety o grubości 11mm też lakierowane lub olejowane.

 

Madzikownia tu jest odpowiedź :lol:

Pozdrawiam

Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjechał do mnie własnie parkiet egzotyczny - IROKO..

No i mam pewnien problem.. albo i nie..

Jako klase na paczkach mam PRIMO z dopiskiem (chiaro - jasny), medio (średni), scuro (ciemny)..

 

Czy ktoś się orientuje czy taka dowolnośc jest normalna.. czy w pierwszej klasie płacą najwyższą cenę za dany parkiet wszystkie paczki powinny być w takim samym odcieniu..

 

Pytam tutaj.. ponieważ jak na razie ze wzgledu na godziny pracy firmy ktora mi sprzedala parkiet nie mam już możliwości z nimi kontaktu dzisiaj.. ponadto nie znajac się w zasadzie mogą mi wcisnąć wszystko..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...