Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Parkiet - kto pyta nie błądzi: rady, pomysły, problemy, materiały itd.


hwafel

Recommended Posts

Witam ponownie..

Moje iroko leży sobie przyklejone do podloża i czeka na cyklinowanie, szpachlowanie i lakierowanie..

 

Przywieziona zostala chemia i właśnie o tą chemie chce podpytać tutejszych ekspertów..

 

Dopatrzylem sie nastepujących specyfików:

- Berger Aqua-Seal 2KPU

- Berger Aqua-Seal SpachtelGel

- Berger Uno Harter

- Berger Uno Polyurethan-Seigel 2-component

- DEVA Resiplas

I jak to oceniacie? Czy powyższe składniki są OK?

 

ok..

 

Wróce jeszcze do tej mojej chemii..

Czy powyższy lakier po położeniu powienien się przez jakiś czas utwardzać na podłodze i jak długo? Czy w związku z takim procesem przez jakiś czas poprostu nie 'eksploatować" podlogi?

 

I jeszcze pytanie o zabezpieczenie już polakierowanego parkietu w celu wykonania dalszych prac - poprawki, malowanie itp - czy parkiet w calości można przykryć taką tekturą malarską, bo jakakolwiek folia chyba nie wchodzi w gre.

 

Na lakierach jest opis tam znajdziesz zalecany okres pełnego utwardzania lakieru.

Zasadniczo po trzech dniach można pokryc posadzkę tekturą falistą i dokończyc prace malarskie najlepiej bez drabin. jeżeli jednak drabina jest konieczna należy owinąc nogi drabiny szmatami. Oczywiście folia niewskazana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam ponownie..

Moje iroko leży sobie przyklejone do podloża i czeka na cyklinowanie, szpachlowanie i lakierowanie..

 

Przywieziona zostala chemia i właśnie o tą chemie chce podpytać tutejszych ekspertów..

 

Dopatrzylem sie nastepujących specyfików:

- Berger Aqua-Seal 2KPU

- Berger Aqua-Seal SpachtelGel

- Berger Uno Harter

- Berger Uno Polyurethan-Seigel 2-component

- DEVA Resiplas

I jak to oceniacie? Czy powyższe składniki są OK?

 

ok..

 

Wróce jeszcze do tej mojej chemii..

Czy powyższy lakier po położeniu powienien się przez jakiś czas utwardzać na podłodze i jak długo? Czy w związku z takim procesem przez jakiś czas poprostu nie 'eksploatować" podlogi?

 

I jeszcze pytanie o zabezpieczenie już polakierowanego parkietu w celu wykonania dalszych prac - poprawki, malowanie itp - czy parkiet w calości można przykryć taką tekturą malarską, bo jakakolwiek folia chyba nie wchodzi w gre.

Chemia bardzo dobra tylko czemu dwa rodzaje lakierów nawierzchniowych? 2kpu to poliuretan wodny a uno to rozpuszczalnikowy. Sądząc po podkładzie chcą kłaść wodę a może chcesz mieć szybę na wysoki połysk?

Po 24 godzinach możesz śmiało przykryć tekturą, folia nie wskazana masz rację. U mamy w przedpokoju położyłem ok 11 tej ostatni lakier (2kpu ale chyba innej firmy) i ok 19 przyjechałem na kawę to przedpokuj miała już umeblowany. Ale to moja mama. Jak lakierowałem to mówiłem-za 2-3godziny będzie suche ale z meblami poczekaj do jutra. Ale moja mama musi mieć porządek i co tam rozsądek ona po prostu musi i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie..

Moje iroko leży sobie przyklejone do podloża i czeka na cyklinowanie, szpachlowanie i lakierowanie..

 

Przywieziona zostala chemia i właśnie o tą chemie chce podpytać tutejszych ekspertów..

 

Dopatrzylem sie nastepujących specyfików:

- Berger Aqua-Seal 2KPU

- Berger Aqua-Seal SpachtelGel

- Berger Uno Harter

- Berger Uno Polyurethan-Seigel 2-component

- DEVA Resiplas

I jak to oceniacie? Czy powyższe składniki są OK?

 

ok..

 

Wróce jeszcze do tej mojej chemii..

Czy powyższy lakier po położeniu powienien się przez jakiś czas utwardzać na podłodze i jak długo? Czy w związku z takim procesem przez jakiś czas poprostu nie 'eksploatować" podlogi?

 

I jeszcze pytanie o zabezpieczenie już polakierowanego parkietu w celu wykonania dalszych prac - poprawki, malowanie itp - czy parkiet w calości można przykryć taką tekturą malarską, bo jakakolwiek folia chyba nie wchodzi w gre.

Chemia bardzo dobra tylko czemu dwa rodzaje lakierów nawierzchniowych? 2kpu to poliuretan wodny a uno to rozpuszczalnikowy. Sądząc po podkładzie chcą kłaść wodę a może chcesz mieć szybę na wysoki połysk?

Też mnie to zastanowiło.. tego UNO jest tylko jedna puszka, więc może go przywieźli ale on wcale nie jest dla mnie.. ZAPYTAM!!

W połysk nie wchodzimy - robimy MAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli plan bitwy mam gotowy:

1. Odkurzacz, miotła ścierka i może frytki do tego

2. Hummel 40 wzdłuż okien

3. obFlipować śniany 40

4. Hummel 60 na krzyżaka

5. drugie okrążenie Flipem 60

6. wciskam w dziury to co naskrobałem w p 2 i 4

7. wracamy do Hummela ale już na poziom 80 po skosie +-10-15 stopni

8. jeszcze raz moje drogocenne ściany obijam flipem level80

9. ostatni Hummelek 120 po drugim skosie

10. rundka flipowania ze 120-tka

11. powtarzamy punkt 1

12. jak jest cacy to troche egzotyki i apu2 pilnować żeby nie zostać na noc na parapecie.

13. jak nie jest cacy to posadzic 15kg córeczke na polerce niech sobie pojeździ i wracamy do p.12

14. po 24h albo wpuszczamy polerke (z bezpiecznej odległości) z siateczka 120 albo na kolana i czeszemy wloski

15. znowu apu nie zapominając o p.1

16. after 48h resztki apu

po wszystkim 8) piwo i na wczasy, albo żona stwierdza że panele z castoramy wyglądają ładniej i jestem biedniejszy o 3,5 tys. ale bogatszy o nowe doświadczenia

 

Gdybym ja to robił odrzuciłbym:

punkt 5

punkt 6

punkt 8

po punkcie 4 przeszliwowałbym 120-tką jakieś 15m2 aby uzyskac drobny pył do szpachlowania. Szczeliny w nowo ułożonym parkiecie są włosowe.

po punkcie 4 zaszpachlowałbym szczeliny cało - powierzchniowo ciapuletą według wskazówek fredi 77. Do szpachlowania kup sobie w obi blachę specjalną do tych celóww firmy Lux. Ostre rogi musisz lekko zaokrąglic aby nie rysowac posadzki.

w punkcie 7 równolegle bez odchylenia 10-15 stopni

w punkcie 10 zamiast 120 wykończyłbym szlifowanie flipem przy ścianach 80-tką.

pamietaj o docisku wałka w Humelu. 40 dół; 60 dół; 80 środek; 120 góra.

Przy zachowaniu czystości posadzką będzie cacy a napewno mniej pracy co przy pierwszym razie ma kolosalne znaczenie. Po prostu mniej pracy mniejsza możliwośc popełnienia błędów.

Przy tym wszystkim musisz również zwrócic uwagę na szybkośc prowadzenia cykliniarki. Przede wszyskim pierwszy szlif musisz wykonac w tempie tip-top, drugi podobnie następne zaś trochę szybciej. Cykliniarka szlifuje również w ruchu powrotnym, dlatego musisz zwrócic uwagę na powrót tym samym śladem, przy tym wszystkim musisz również uważac na kabel aby go nie przeszlifowac lub się o niego nie potknąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek ja też jak czytałem o tych papierach na flipa to ...ale co mam autorytety szarpać a wcześniejszch rad nie czytałem. Flipem kończy się 80 ką. Nie ma wprawy, flip z wypożyczalni może być (czytaj jest) niezbyt dokładnie ustawiony. Przydała by mu się do krawędzi polerka oscylacyjna bo buk wredny na ryski. W tej wypożyczalni nie ma Humela jest odpowiednik Frank viper, Nie wiem czy ta żmija ma dociski. Jest jeszcze profit i elf. Profit to na klitki i półpiętra ale elf....? Humell to to nie jest ale już przyzwoita maszyna. W wypożyczalni to jeszcze dobrze popatrzeć w jakim są stanie, Czy da się tym pracowac? Jest taśmówka Franka ale polecają elfa. Wiedzą pewnie co się jeszcze kupy trzyma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uno Berger Seidle jest używany jako podkład. Na niego mozna kłaśc lakier wodorozcieńczalny.

Też tak myślałem bo iroko pod samą wodą wychodzi jak krowa w kropki bordo. Niech tylko nie pośpieszą z 2kpu na uno. Jak rozpuszczalnikowy lakier dobrze nie odparuje to wodny może odpryskiwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uno Berger Seidle jest używany jako podkład. Na niego mozna kłaśc lakier wodorozcieńczalny.

Też tak myślałem bo iroko pod samą wodą wychodzi jak krowa w kropki bordo. Niech tylko nie pośpieszą z 2kpu na uno. Jak rozpuszczalnikowy lakier dobrze nie odparuje to wodny może odpryskiwać.

 

Tak dokladnie - będzie ten lakier uzyty jako podklad!!

 

A co do pospiechu - powiedziano mi, że całosć prac czyli cyklinowanie, fugowanie i lakierowanie będzie zrobione w ciagu 3 dni (2 parkieciarzy, 65 m2 iroko)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki i od razu odpowiadam:

parkiet leżał od jesieni tamtego roku natomiast wylewksi są już ok 5 letnie, dom nie jest podpiwniczony tylko na gruncie rodzimym, parkieciarz sprawdzał wilgotność jakimś przyżądem którym dotykał do wylewki i wilgotność wg niego była odpowiednia, dylatacje przyścienne byly ok 1 cm natomiast przy płytkach był położony korek, wilgotność parkietu także była mieżona podczas sprzedaży i wynosiła 8 lub 0,8 czyli zapewniono mnie że mieści się w normie podobna wilgotność jest mierzona przedwczoraj parkietu, wymiary klepki parkietu szer 90 a długości różne, niektóre klepki wygieły sie krawędziami do góry, w pomieszczeniu przy grzaniu kominkiem w zimie było dość sucho a temeperatura wysoka przy samym kominku ok 28-30 stopni, parkiet myty regularnie ok 2 razy na tydzień, izolacja pod wylewką jest folia styropian i znowu folia i dopiero na tym jest wylewka lana ręcznie, ściany izolowane są od podłoża wrstwą izolacji. Dzięki za tamto i proszę o więcej do tego proszę o radą czy płytki czy parkiet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki i od razu odpowiadam:

parkiet leżał od jesieni tamtego roku natomiast wylewksi są już ok 5 letnie, dom nie jest podpiwniczony tylko na gruncie rodzimym, parkieciarz sprawdzał wilgotność jakimś przyżądem którym dotykał do wylewki i wilgotność wg niego była odpowiednia, dylatacje przyścienne byly ok 1 cm natomiast przy płytkach był położony korek, wilgotność parkietu także była mieżona podczas sprzedaży i wynosiła 8 lub 0,8 czyli zapewniono mnie że mieści się w normie podobna wilgotność jest mierzona przedwczoraj parkietu, wymiary klepki parkietu szer 90 a długości różne, niektóre klepki wygieły sie krawędziami do góry, w pomieszczeniu przy grzaniu kominkiem w zimie było dość sucho a temeperatura wysoka przy samym kominku ok 28-30 stopni, parkiet myty regularnie ok 2 razy na tydzień, izolacja pod wylewką jest folia styropian i znowu folia i dopiero na tym jest wylewka lana ręcznie, ściany izolowane są od podłoża wrstwą izolacji. Dzięki za tamto i proszę o więcej do tego proszę o radą czy płytki czy parkiet.

 

za słaba wylewka ..jak dla mnie raczej..utwrdzona tylko góra..nic wiecej nie przychodzi mi do głowy chyba ze jeszcze jedno podlewane było jakims smopoziomem..i sie ..nie szczepiło..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki i od razu odpowiadam:

parkiet leżał od jesieni tamtego roku natomiast wylewksi są już ok 5 letnie, dom nie jest podpiwniczony tylko na gruncie rodzimym, parkieciarz sprawdzał wilgotność jakimś przyżądem którym dotykał do wylewki i wilgotność wg niego była odpowiednia, dylatacje przyścienne byly ok 1 cm natomiast przy płytkach był położony korek, wilgotność parkietu także była mieżona podczas sprzedaży i wynosiła 8 lub 0,8 czyli zapewniono mnie że mieści się w normie podobna wilgotność jest mierzona przedwczoraj parkietu, wymiary klepki parkietu szer 90 a długości różne, niektóre klepki wygieły sie krawędziami do góry, w pomieszczeniu przy grzaniu kominkiem w zimie było dość sucho a temeperatura wysoka przy samym kominku ok 28-30 stopni, parkiet myty regularnie ok 2 razy na tydzień, izolacja pod wylewką jest folia styropian i znowu folia i dopiero na tym jest wylewka lana ręcznie, ściany izolowane są od podłoża wrstwą izolacji. Dzięki za tamto i proszę o więcej do tego proszę o radą czy płytki czy parkiet.

 

Jak i czym myto parkiet i dlaczego tak często? Na parkiecie jest lakier czy olej?

Po pierwsze parkieciarz nie wykonał pomiaru wilgoci podłoża zgodnie ze sztuką parkieciarską. Ten przyrząd to GANN 52 i służy do wstępnego wyszukiwania zawilgoconych miejśc. Badanie główne wykonuje się przyrządem CM- metodą karbidową dolnych warstw wylewki!!!!

Drewno nie mogło miec jesienią 8% i dzisiaj po spęcznieniu pod wpływem nabrania wilgoci ma również 8%, kompletna bzdura. Jesienią parkiet mógł byc

zbyt suchy i w trakcie grzania i niskiej wilgotności w pomieszczeniu nic się nie działo a woda z mycia szybko wyparowywała. Czy zimą podczas grzania były szczeliny między klepkami parkietu?

Po drugie gdyby parkiet nabrał wilgoci pod wpływem mycia (jesienią miał 8%) to musiałby miec dzisiaj około 13-14% aby oderwac się od podkładu wraz z 3-5mm wylewką. Wylewka jest najsłabsza w układzie parkiet, klej i wylewka. To jest reguła. Czuję, że parkieciarz wciska kit. Czy parkieciarz zostawił na piśmie wskazówki mycia i pielęgnacji posadzki.

Jaka jest powierzchnia ułożonego parkietu, wymiar pomieszczenia i w jaką stronę biegną deszczułki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był to klej do parkietu kauczukowy RB-110 Artelit, producent Selena. Cena coś koło 200zł za 21kg puszka metalowa. Też mi się wydaje, że to wina wilgoci. W marcu jak to w marcu, zbytnio nie ma ciepła a pokój jednak był ogrzewany przez grzejnik, Tak czy owak temperatura nie była zbytnio wysoka.

 

W chwili obecnej nie mam pojęcia jaka była wilgotność desek, pomieszczenia czy wylewki, ale popytam. Jesli chodzi o wylewkę to był arobiona jesienią 2008r, grubość ok.15cm

 

 

 

 

Nareszcie jakieś wieści, a więc przed ułożeniem podlóga była oczyszczona i zagruntowana.Wilgotnośc podłoża - w granicy 2%,natomiast wilgotność drewna wyniosła 10%. Wilgotnoś powietrza między 55-60@. Możliwe, iz temperatura pracy nie była odpowiednia-poniżej 15stopni C.

 

Tak jak pisałem ostatnio, cała podłoga jest w porząku poza jednym wyjątkiem. Parę desek jest w powietrzu (są podniesione)(przy np"pukaniu/stukaniu"słychać taką "jakby pustkę" co przy pozostałości nie występuje).

 

obecnie temp w pomieszczeniu wynosi 18-20stopni C, wilgotność względna 55%. Co z tym robić !!!

 

 

Czy tego kleju zużyto tylko jedną 21 kilową puszkę? Jak jest powierzchnia tych desek?

15 cm wylewka!? Czemu taka gruba? 15 cm wylewka schnie w idealnych warunkach około 30 tygodni. Idealnych warunków nigdy na budowie nie ma! więc schnie dłużej! Nie wierzę aby miała w granicy 2% to znaczy ile 2,5 czy może 3% lub 1,5% w ciągu zaledwie 3-4 miesięcy?

Jeżeli deski miały 10% przy zabudowie to zmierz je teraz lub poproś kogoś neutralnego. Jezeli wilgoc przyszła z wylewki to nic nie poradzisz, oprócz suszenia mechanicznego wylewki.

Czym mierzył parkieciarz wilgotnośc wylewki?

Jak często i czym myłeś deski?

Ile zużyto kleju? Podaj powierzchnię desek? Czy wylewka była równa bez wybrzuszeń i dołków?

W między czasie zacznij ogrzewac te deski które się uniosły. Muszą się skurczyc i opaśc na wylewkę, wtedy można próbowa je podkleic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PolnY20 klej rozpuszczalnikowy artelit RB 110 nie nadaje się do wyklejania desek. Mozna nim kleic parkiet i mozaikę parkietową, korek itp. ale nie deski.

Do desek czyli elementów wielko gabarytowych są kleje poliuretanowe.

Twój pan od desek tego nie wiedział?

Przeczytaj instrukcję producenta!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PolnY20 klej rozpuszczalnikowy artelit RB 110 nie nadaje się do wyklejania desek. Mozna nim kleic parkiet i mozaikę parkietową, korek itp. ale nie deski.

Do desek czyli elementów wielko gabarytowych są kleje poliuretanowe.

Twój pan od desek tego nie wiedział?

Przeczytaj instrukcję producenta!

 

fakt elementy za duze..jak na ten klej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki i od razu odpowiadam:

parkiet leżał od jesieni tamtego roku natomiast wylewksi są już ok 5 letnie, dom nie jest podpiwniczony tylko na gruncie rodzimym, parkieciarz sprawdzał wilgotność jakimś przyżądem którym dotykał do wylewki i wilgotność wg niego była odpowiednia, dylatacje przyścienne byly ok 1 cm natomiast przy płytkach był położony korek, wilgotność parkietu także była mieżona podczas sprzedaży i wynosiła 8 lub 0,8 czyli zapewniono mnie że mieści się w normie podobna wilgotność jest mierzona przedwczoraj parkietu, wymiary klepki parkietu szer 90 a długości różne, niektóre klepki wygieły sie krawędziami do góry, w pomieszczeniu przy grzaniu kominkiem w zimie było dość sucho a temeperatura wysoka przy samym kominku ok 28-30 stopni, parkiet myty regularnie ok 2 razy na tydzień, izolacja pod wylewką jest folia styropian i znowu folia i dopiero na tym jest wylewka lana ręcznie, ściany izolowane są od podłoża wrstwą izolacji. Dzięki za tamto i proszę o więcej do tego proszę o radą czy płytki czy parkiet.

Dziwne to trochę. Jesienią był zakładany gdy ogrzewanie już pracowało? Czy leżał 2-3 tygodnie do cyklinowania? Czy powstały szpary, kyóre parkieciarz zaszpachlował? Parkiet jak ma stabilne warunki wilgotności to będzie leżał nawet bez kleju. Ty zimą ekstremalnie go przesuszyłeś. Jak piszesz przy kominku temp dochodziła do 30 stopni a wilgotność w mieszkaniu była pewnie poniżej 30%. To wyprażenie spowodowało skręcenie się parkietu i odrywanie krawędzi desek.. Jak przesuszyłeś go przed cyklinowaniem a wszpary poszła szpachla to już nie ma jak wrócić do wymiaru przy normalnych wilgotnościach w naszym klimacie. To znaczy wróci ale jak mu szpachla miejsce zajeła to pójdzie w górę. I jeszcze to mycie dwa razy w tygodniu. Czy mop jest wilgotny czy ociekający wodą? Rury CO idą pod podłogą? Nie ma ubytków wody?. Nie wiem ale dalej twierdzę, że stara parkieciarska zasada na 1 cm grubości maks 4 cm szerokości działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

echh szpachla raczej nie jest w stanie podniesc parkietu drewno ma zbyt wielka siłe..raczej wypchnie szpachle i sie wyłodkuje...jak wstał to szpachla miala minimalne znaczenie

Też to taka hipoteza duże szpary szpachla do pióra, utwardzona lakierem. Ale bardziej stawiam na mopa ociekającego wodą. Jak grzali to nawilżało przesuszone pomieszczenie. Jak przestali grzać to woda zrobiła swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o mopa to nigdy nie myję podłóg mopem ociekającym wodą, jak ktoś nie ma pojecia o myciu podłóg to niech lepiej się nie wypowiada ok.

 

Jeszcze jedno cała ta sytuacja dzieje się w salonie gdzie jest położony merbau, w pokojach obok (sypialniach) jest położony dąb i nic się z nim nie dzieje oprócz w niektórych miejscach minimalnych szpareczek, ten dą jest położony na tej samej wylewce jak merbau, dodatkowo na górze mamy położony też dąb tylko że na stropie był wylewany samopoziom i bezpośrednio nad salonem przy kominie też była wysoka temperatura i nic się nie dzieje, na obu parkietach jest położony lakier, powierzchnia merbau to ok 25 m, ywmiary pomieszczenia to 6x4,5 i parkiet był położony w poprzek pomieszczenia (i właśnie pytanko czy tto ma wpływ na odksztalcanie parkietu) teraz myslę położyć parkiet wzdłórz pomieszczenia czyli dłuższym bokiem do kominka i zagróntować moze trzy krotnie czy to coś pomoże bo w sumie co miało się już odkleić z wylewką to sie chyba juz odkleiło, Proszę pomóżcie. Wilgotność parkietu mieżyla firma przed zakupem i teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno parkiet był układany jak jeszcze nie było grzane mówiąc na jesieni nie miałem na myśli listopada czy grudnia tylko koniec września, po ułożeniu parkiet poleżał miesiąc i został zcylkinowany i polakierowany, zimą podczas grzania zaczeły się pojawiać szpary między deszczółkami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno parkiet był układany jak jeszcze nie było grzane mówiąc na jesieni nie miałem na myśli listopada czy grudnia tylko koniec września, po ułożeniu parkiet poleżał miesiąc i został zcylkinowany i polakierowany, zimą podczas grzania zaczeły się pojawiać szpary między deszczółkami.

 

 

Tak myślałem, że zimą pojawiły się szpary.

Wybacz ale żeby pomóc potrzebne są jeszcze odpowiedzi na pytania!

Jak wyglada parkiet przy kominku są tam w tej chwili jakieś szczeliny, czy może kit szpachlowy został wyciśnięty? Wycisniety kit da się sprawdzic palcem.

A może jest lekko wyłódkowany?

Czy są jeszcze gdzieś w salonie szczeliny między klepkami?

Opisz dokładnie to miejsce w którym parkiet się podnióśł. Jakiej jest szerokości i długości?

Od kiedy salon był ogrzewany?

Kiedy zauważyłeś szczeliny?

Jaka temperatura była w salonie?

Nawilżacza nie miałes?

 

Może byc również tak, że izolacja przeciw wilgoci z folii jest nieszczelna, źle założona lub niedbale i powstało miejsce przez które przedostaje się wilgoc podciagana kapilarnie lub w wyniku różnic temperatur między wylewką warstwą górna a dolną i powstaje punkt rosy, co doprowadza do podwyższonego poziomu wilgoci w wylewce.

Co było przed parkietem na wylewce?

Na razie przestań myc podłogę na jakieś kilka tygodni (5-6). Zacznij nadmuchiwac ciepłe powietrze z dmuchawy (farelka) - mały piecyk elektryczny - bezposrednio nad podniesionym parkietem. Jeżeli będzie Wam za gorąco róbcie to w nocy lub wtedy gdy nie korzystacie z salonu. Parkiet musi wyschnąc ponieważ jest w tej chwili za wilgotny i za szeroki dlatego wstał. A wstał w najsłabszym miejscu.

Czym mierzyła firma parkiet? Opisz ten przyrząd czy się wkłuwali na głębokośc około 5-6mm czy mierzyli tylko z wierzchu. Jezeli tylko z wierzchu i ma 8% to wilgo siedzi pod spodem. Ale ile prawdy tych pomiarach. Powinni przy Tobie zmierzyc pokazac tabelkę z nazwą drewna i ustawieniem literki, następnie ustawic temperaturę pomieszczenia (drewna) i w końcu wbic głęboko na 5-6mm a nastepnie na 1-2mm i zmierzyc.

Jeżeli masz jakąs klepkę np. tą z wiszącą wylewką to zmierz ją od spodu. Zmierz tylko wtedy gdy nie leżała odłożona gdzieś w suchym lub bardzo wilgotnym miejscu.

Mówisz, że odszedł podkład (wylewka) na 3-5mm rozumiem tym samym, że zostały jakieś klepki usunięt?

Jezeli chcesz położyc podniesiony fragment podłogi możesz również to miejsce rozebrac i ułożyc na nowo ale wtedy zabraknie ci z 1-2cm miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...