Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Parkiet - kto pyta nie błądzi: rady, pomysły, problemy, materiały itd.


hwafel

Recommended Posts

hłe hłe ..wiesz ze nie zwrociłem uwagi na to co pisze na pudełku tylko zawsze..nie ważne namieszac wsytkie 3 skladniki czekac 30-40 minut..przecedzic..lakierować..jak nie odczekasz ..to moga wyjs matowe hmm kropki.. :lol:

Tak to zwykle bywa, że tylko kompletni amatorzy czytają instrukcje - dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

a to nie prawda ja karte techniczna zawsze czytam jak mam co nowego i robie próby ale ja robie pareset metrow miesiecznie wiec i mam mozliwosci i gdzie..ty zas nie bałdso pozdro:)

No to teraz niech tylko mi się pojawi jakaś kropka to zaproszę panów z HertzLacka i każę to sobie wycyklinować i polakierować od nowa he he...

a co niech się nauczą pisać instrukcję :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestże w środku prawda jest taka ze jak nie wiesz jak stosowac to nie powinienes sie tykac..:) to nie bedzie uwzgledniona reklamacja.. :lol: :lol:

ooo nie nie nie - żeby reklamacja była uwzględniona to musisz się stosować do instrukcji producenta, a jak producent na tym samym opakowaniu podaje dwie wersje to sam się prosi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ajk weż od żony podkolanówkę anty gwałtkę i zrób z niej sitko na bańce z wymieszanym lakierem. Lepsze sito od tych co dają do kompletu.

Nieeee nie mogę - przez podkolanówkę nie uznają mi reklamacji :lol: :lol:

A tak na poważnie to bardzo psioczycie na buk, w związku z tym mam pytanko - jak jest ze stabilnością klejonki bukowej na trepy schodowe? - żona się uparła że chce mieć taki sam ładny kolor jak na parkiecie :wink: no i nici z mojego szczotkowanego dębu :evil:

jeszcze pytanie odnośnie lakieru - po parkiecie trochę mi zostanie APU2, będzie się nadawał na schody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ajk weż od żony podkolanówkę anty gwałtkę i zrób z niej sitko na bańce z wymieszanym lakierem. Lepsze sito od tych co dają do kompletu.

Nieeee nie mogę - przez podkolanówkę nie uznają mi reklamacji :lol: :lol:

A tak na poważnie to bardzo psioczycie na buk, w związku z tym mam pytanko - jak jest ze stabilnością klejonki bukowej na trepy schodowe? - żona się uparła że chce mieć taki sam ładny kolor jak na parkiecie :wink: no i nici z mojego szczotkowanego dębu :evil:

jeszcze pytanie odnośnie lakieru - po parkiecie trochę mi zostanie APU2, będzie się nadawał na schody?

 

Za niedługo (1-2 lata) buk bedzie różowo-żółty.

Lakier się nadaje na schody 3-4 warstw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mało elegancko o pieniądze pytam

jakie są ceny robocizny + chemia

dokładnie chodzi o lakier półmat na parkiet dąb, powierzchnia ok 150m

Jaka cena jest uczciwa za parkiet dąb lub tauari

Bezwzględnie polecacie zakup i kładzenie zamówić w tej samej firmie? polecicie kogoś w rejonie torunia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mało elegancko o pieniądze pytam

jakie są ceny robocizny + chemia

dokładnie chodzi o lakier półmat na parkiet dąb, powierzchnia ok 150m

Jaka cena jest uczciwa za parkiet dąb lub tauari

Bezwzględnie polecacie zakup i kładzenie zamówić w tej samej firmie? polecicie kogoś w rejonie torunia?

 

Bez względu czy parkieciarz kupił czy ty kupiłeś i tak parkieciarz odpowiada za zabudowanie materiału!!!!!

jestem parkieciarzem z Trójmiasta znam wiele dobrych i bardzo dobrych firm w Polsce ale jakoś w okolicach Torunia nie znam nikogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę szanownych parkieciarzy o pomoc. Parkiet dąb szachownica.

 

Po odkurzeniu od razu nałożono podkład prime classic i warstwę Bona traffic 5l na 60 m. Na drugi dzień matowienie, odkurzanie i znów 5l lakieru.

 

Czy fakt, że wykonawca nie zmył parkietu przed lakierowaniem ma wpływ na kolor parkietu- jakby przykurzony. Widoczne są ślady wałka maszyny, wgniecenie-dołek widoczny i wyczuwalny ręką. Przy listwach niektóre klepki chropowate.

W jaki sposób można to naprawić. Chciałabym mieć wiedzę, czego żądać od wykonawcy, bo ma zjawić się i ustosunkować do moich zarzutów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie myje sie parkietu przed lakierowaniem kiedys pod rozpuchole sie tak robiło teraz sie poleruje..polerka badz dogladzarka np. maszyną lagler trio..

 

to co opisujesz nadaje sie tylko do cyklinowania wstrzymaj wszelkie prace i daj pare fotek..na pirimie robia sie czasem takie rzeczy..trzeba go szybko i starannie nałozyc..czasem rzeczywiscie mozna z tym miec problemy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę szanownych parkieciarzy o pomoc. Parkiet dąb szachownica.

 

Po odkurzeniu od razu nałożono podkład prime classic i warstwę Bona traffic 5l na 60 m. Na drugi dzień matowienie, odkurzanie i znów 5l lakieru.

 

Czy fakt, że wykonawca nie zmył parkietu przed lakierowaniem ma wpływ na kolor parkietu- jakby przykurzony. Widoczne są ślady wałka maszyny, wgniecenie-dołek widoczny i wyczuwalny ręką. Przy listwach niektóre klepki chropowate.

W jaki sposób można to naprawić. Chciałabym mieć wiedzę, czego żądać od wykonawcy, bo ma zjawić się i ustosunkować do moich zarzutów.

 

Twoja podłoga w tym stanie teraz dopiero wymaga cyklinowania i lakierowania.

Jeżeli nie płaciłaś to też tego nierób. Wszystko od nowa a gościowi dolicz niepotrzebny ubytek warstwy użytkowej drewna.

Dołki-złe cyklinowanie. Slady wałka cykliniwrki zbyt gruby lub tępy stary papier.

Kurz-to brud pod lakierem. Chropowate to stojące włókna drewna które trzeba przeszliwować. Gdyby to był tylko ten problem to dałoby się to samemu naprawić. Ghost ma rację. Od nowa!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...