Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Parkiet - kto pyta nie błądzi: rady, pomysły, problemy, materiały itd.


hwafel

Recommended Posts

Aby to zrobić trzeba mieć chęć. Wszystko co potem będzie się działo pozostawione zostaje na głowie inwestora.

 

???? jak to na głowie inwestora

czyli nie ma z góry określonych ograniczeń co do wymiarów desek dębowych przy klejeniu ich do podłoża, mowa o salonie bez podłogówki

wymiar ten zależy od doświadczenia parkieciarza?

 

 

Jeszcze taka rzecz czy spotkaliście się Panowie w swojej pracy z takim problemem że były problemy z parkietem w miejscu gdzie przebiegały w posadzce kanały rozprowadzające ciepłe powietrze z kominka?

 

oczywiscie jesli sa zle zaizolowane..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dziękuje za porady w sprawie mojego parkietu. Wnioskuję z nich, że to bardziej wina lakieru niż wykonawcy.

Ślady po wałku są widoczne pod siwtło i wyglądają w ten sposób, jakby po powierzchni podłogi, w pewnych odległościach od siebie prowadzony był wałek. Te "drogi" wałka nie stykają się ani nie zachodzą na siebie. Widać początek tej "drogi" i mocno zaznaczone brzegi końcowe. Przepraszam za sposób w jaki to opisuję, ale nie potrafię fachowo.

 

Opisałaś fachowo. W podanym przezemnie linku wystapiły dokładnie te same objawy. Bona zwróciła pieniadze za wadliwy lakier. Walcz. Wołaj techników z Bony jezeli kupiłaś lakier. Jezeli przyniósł go parkieciarz reklamuj u niego.

Próby matowienia lakieru i nakładania nowych warstw niczego nie poprawią.

 

Jakie były warunki w pomieszczeniu? Czy podłoga była nagrzana od słońca? Czy był przeciąg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finishparkiet ma 6mm

 

Ja jeszcze nie widziałem paneli z drewnem użytkowym 8mm. Większość ma 3mm a ten fabryczny lakier... W ostatnich dniach miałem kilka tel o cyklinowanie deski barlineckiej.

 

Z finish parkietem jest jeszcze ten problem, że w przeciwieństwie do deski trójwarstwowej robi go wiele firm i żeby być konkurencyjni cenowo tną koszty na lakierze. Wiadomo, ze dobry lakier to i kosztuje. Markowa firma tego nie zrobi ale taki drobny ,,producent" i owszem. Telefony i nazwę firmy można przecież zmienić. Cyklinowałem finish parkiet gdzie po pół roku nie było już prawie lakieru.

Oglądałem dziś coś o Biurach Podróży w kontekście upadłego ,,Kopernika". Tanio było. A mądrość ludowa mówi: ,,Tanim mięsem to psy się karmi".

Obecnie obserwuję to w swojej branży. To co się dzieje to włosy mi stają na głowie (Duch w to nie uwierzy, wiem). Z markowych sprawdzonych produktów nie zrezygnuję ale one kosztują i człowiek z kurzącą SP25 i ,,gitarą" do tego jeszcze z kaponem i domaluksem zawsze będzie tańszy. Że zniszczy podłogę to ja to wiem. Klient myśli, że złapał okazję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za porady w sprawie mojego parkietu. Wnioskuję z nich, że to bardziej wina lakieru niż wykonawcy.

Ślady po wałku są widoczne pod siwtło i wyglądają w ten sposób, jakby po powierzchni podłogi, w pewnych odległościach od siebie prowadzony był wałek. Te "drogi" wałka nie stykają się ani nie zachodzą na siebie. Widać początek tej "drogi" i mocno zaznaczone brzegi końcowe. Przepraszam za sposób w jaki to opisuję, ale nie potrafię fachowo.

 

Opisałaś fachowo. W podanym przezemnie linku wystapiły dokładnie te same objawy. Bona zwróciła pieniadze za wadliwy lakier. Walcz. Wołaj techników z Bony jezeli kupiłaś lakier. Jezeli przyniósł go parkieciarz reklamuj u niego.

Próby matowienia lakieru i nakładania nowych warstw niczego nie poprawią.

 

Jakie były warunki w pomieszczeniu? Czy podłoga była nagrzana od słońca? Czy był przeciąg?

W 100% zgadzam się z jarkiemkur. Te widoczne początki i końce to minimalne różnice w grubości warstwy (głównie podkładowej) Przy wodnych lakierach potrafią być bardzo widoczne. Nagrzany słońcem parkiet, przeciąg mogły przyśpieszać schnięcie nim lakier zwilżył drewno i tam jest jasne, gdzie lakieru było więcej jest ciemniejsze. Zawsze mówię, że podkład wodny trzeba nakładać grubo i szybko. Ale dobry lakier nie powinien wykazywać takich różnic. Bona coś ostatnio szajs sprzedaje.

Jarekkur robiłeś może kiedyś lakier wodnym poliuretanem (?-wiem-miłość klienta) Duluksa. To jest dopiero masakra. Laik w życiu tego dobrze nie położy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... dobraaaa.... to jakie gotowe deki polecasz?

 

 

 

bo ja mam cenę 99 zł za merbau... któy myślałam połozyć i zalakierować na gotowo, bo faktycznie o fabrycznym lakierze cięzko się czegoś dowiedzieć...

Kierunek już dobry. Wiem co mam na podłodze. Egzotyk też sprawdzony, twardy i stabilny. Sprawdzę jutro cenę bo skaczą ostatnio strasznie. Ile tej deski potrzebujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... dobraaaa.... to jakie gotowe deki polecasz?

 

 

 

bo ja mam cenę 99 zł za merbau... któy myślałam połozyć i zalakierować na gotowo, bo faktycznie o fabrycznym lakierze cięzko się czegoś dowiedzieć...

Kierunek już dobry. Wiem co mam na podłodze. Egzotyk też sprawdzony, twardy i stabilny. Sprawdzę jutro cenę bo skaczą ostatnio strasznie. Ile tej deski potrzebujesz?

 

eee na razie to nie wiele... robię dopiero przymiarki :) ciekawam tylko jakiego producenta można śmiało polecić... bo kurde ciężko na tych maleńkich karteluszkach cośkolwiek doczytać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem może już gdzieś było.

Chcę położyć w 2 pokojach deskę dębową 3 gat. Znalazłem ofertę za 100 zł netto za m2 deski 2.2 cm grubości i 15 cm szerokości z fazami za mix jeżeli chodzi o długości. Jest też w ofercie deska o grubości 1,5 cm (kosztuje prawie tyle samo). W przedpokoju będę miał kładziony kamień 1,5 cm do tego dojdzie klej pewnie jakieś 0,3 cm i byjdzie 1,8. Super by było żeby zgrały mi się te posadzki. Nie wiem czy deska o grubości 1,5 cm to dobry pomysł.

Jaki klej do przyklejenia takich dech jest najlepszy?

Jakiej marki olej użyć - chcę jeszcze wybarwić te deski na ciemniejszy kolor podobny do orzecha - słyszałem coś o olejach osmo, ale nie wiem czy są ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15mm deska nie za bardzo bo tracisz na warstwie uzytkowej z reguły jest o wiele mniejsz jakies 4mm chudsza z góry..

 

klej hmm na pewno dwuskladnikowy poliretan z zawartoscia epoksydu..lk 240 ze spartana..plus gruntowka lg 640 1:1 z ropzuszczalnikiem R-20..ja na tym ukladam dechy juz dosyc długo i wszystko jest w porzadku ..choc mialem serce w plecaku przez ostatni bardzo wilgotny miesiac..:( nic na całe szczescie sie nie stało..

 

co do oleju osmo to olejowosk..nie za bardzo lubie bo sie rysuje..pod orzech ładnie sie wybarwia np..zarem.

 

co do szerokosci ..na twoim miejscu wolałbym przy 22mm 11stke badz 14stke ..

acha i co do tych 3mm kleju nieprawda liczy sie lico górne kafaelek dokladnie na taka wysokosc jaka ma grubosc podłoga czy tez posadzka drewniana..czyli badz 15mm badz 22mm..w twoim przypadku.

 

deska chudsza jest mniej stabilna:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecałam poinformować jak się czegoś dowiem o rzeczoznawcy z WIH, no i wiem tyle, że jest jeden pan, zresztą na wakacjach, a najprostsza opinia kosztuje 1250zł. czyli....

Powiedzcie mi proszę jaki jest koszt cyklinowania i ponownego olejowania podłogi, oczywiście w warszawie. (prawie 50m2 parkietu), a może wystarczy tylko jakieś delikatne szlifowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finishparkiet ma 6mm

 

Ja jeszcze nie widziałem paneli z drewnem użytkowym 8mm. Większość ma 3mm a ten fabryczny lakier... W ostatnich dniach miałem kilka tel o cyklinowanie deski barlineckiej.

 

Z finish parkietem jest jeszcze ten problem, że w przeciwieństwie do deski trójwarstwowej robi go wiele firm i żeby być konkurencyjni cenowo tną koszty na lakierze. Wiadomo, ze dobry lakier to i kosztuje. Markowa firma tego nie zrobi ale taki drobny ,,producent" i owszem. Telefony i nazwę firmy można przecież zmienić. Cyklinowałem finish parkiet gdzie po pół roku nie było już prawie lakieru.

Oglądałem dziś coś o Biurach Podróży w kontekście upadłego ,,Kopernika". Tanio było. A mądrość ludowa mówi: ,,Tanim mięsem to psy się karmi".

Obecnie obserwuję to w swojej branży. To co się dzieje to włosy mi stają na głowie (Duch w to nie uwierzy, wiem). Z markowych sprawdzonych produktów nie zrezygnuję ale one kosztują i człowiek z kurzącą SP25 i ,,gitarą" do tego jeszcze z kaponem i domaluksem zawsze będzie tańszy. Że zniszczy podłogę to ja to wiem. Klient myśli, że złapał okazję.

 

 

Nie ma prawie niczego na tym świecie,

czego ktoś nie mógłby zrobić trochę gorzej

i trochę taniej sprzedać,

a ludzie, którzy kierują się tylko ceną,

stają się sprawiedliwie ofiarą takich machinacji.

Niemądrze jest zapłacić za dużo,

ale jeszcze gorzej – zapłacić za mało.

Gdy płaci się za dużo,

tracicie trochę pieniędzy – to wszystko,

natomiast gdy płacicie za mało,

tracicie czasami wszystko,

ponieważ kupiony towar nie potrafi

spełnić przypisanego mu zadania.

Prawo gospodarcze zabrania

otrzymywać za małe pieniądze dużą wartość.

Jeżeli przyjmujecie tanią ofertę

musicie wliczyć w nią ryzyko,

na które się decydujecie.

A jeżeli to czynicie,

to macie też wystarczającą ilość pieniędzy,

aby zapłacić za coś lepszego

 

za Johnem Ruskinem (1819 – 1890)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyklinowałem finish parkiet gdzie po pół roku nie było już prawie lakieru.

 

producent?? i jakiej grubosci to było bo finish parkiet to z nowego miasta lubawskiego z firmy lamparkiet..i raczej nie sadze aby to było stamtąd....zreszta wszystko mozna zarznac tez gwoli sprawiedliwosci na budowie nieprawdaż.. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecałam poinformować jak się czegoś dowiem o rzeczoznawcy z WIH, no i wiem tyle, że jest jeden pan, zresztą na wakacjach, a najprostsza opinia kosztuje 1250zł. czyli....

Powiedzcie mi proszę jaki jest koszt cyklinowania i ponownego olejowania podłogi, oczywiście w warszawie. (prawie 50m2 parkietu), a może wystarczy tylko jakieś delikatne szlifowanie?

Leoncina zadzwoń jutro. Masz kontakt w moim profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecałam poinformować jak się czegoś dowiem o rzeczoznawcy z WIH, no i wiem tyle, że jest jeden pan, zresztą na wakacjach, a najprostsza opinia kosztuje 1250zł. czyli....

Powiedzcie mi proszę jaki jest koszt cyklinowania i ponownego olejowania podłogi, oczywiście w warszawie. (prawie 50m2 parkietu), a może wystarczy tylko jakieś delikatne szlifowanie?

Leoncina zadzwoń jutro. Masz kontakt w moim profilu.

niestety obawiam się, że nie wystarczy tylko delikatne szlifowanie. Luzaki muszą zostać poskromione i przyklejone. wtedy można szlifować.

Fredi07 obejrzy i zda relację, co z tym fantem zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to co pisze Jarekkur. Żeby wyleczyć trzeba poznać przyczynę. Problem to klawiszowanie i tu jest pies pogrzebany. Nie ma co cyklinować póki nie odpowie się na pytanie dlaczego klawiszują. A i z rzeczoznawcą nie będzie problemu. Znam się z bezpośrednim przedstawicielem Maksimusa na Polskę. A o ile dobrze pamiętam to ich kleju użyto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za porady w sprawie mojego parkietu. Wnioskuję z nich, że to bardziej wina lakieru niż wykonawcy.

Ślady po wałku są widoczne pod siwtło i wyglądają w ten sposób, jakby po powierzchni podłogi, w pewnych odległościach od siebie prowadzony był wałek. Te "drogi" wałka nie stykają się ani nie zachodzą na siebie. Widać początek tej "drogi" i mocno zaznaczone brzegi końcowe. Przepraszam za sposób w jaki to opisuję, ale nie potrafię fachowo.

 

Opisałaś fachowo. W podanym przezemnie linku wystapiły dokładnie te same objawy. Bona zwróciła pieniadze za wadliwy lakier. Walcz. Wołaj techników z Bony jezeli kupiłaś lakier. Jezeli przyniósł go parkieciarz reklamuj u niego.

Próby matowienia lakieru i nakładania nowych warstw niczego nie poprawią.

 

Jakie były warunki w pomieszczeniu? Czy podłoga była nagrzana od słońca? Czy był przeciąg?

W 100% zgadzam się z jarkiemkur. Te widoczne początki i końce to minimalne różnice w grubości warstwy (głównie podkładowej) Przy wodnych lakierach potrafią być bardzo widoczne. Nagrzany słońcem parkiet, przeciąg mogły przyśpieszać schnięcie nim lakier zwilżył drewno i tam jest jasne, gdzie lakieru było więcej jest ciemniejsze. Zawsze mówię, że podkład wodny trzeba nakładać grubo i szybko. Ale dobry lakier nie powinien wykazywać takich różnic. Bona coś ostatnio szajs sprzedaje.

Jarekkur robiłeś może kiedyś lakier wodnym poliuretanem (?-wiem-miłość klienta) Duluksa. To jest dopiero masakra. Laik w życiu tego dobrze nie położy.

 

 

Zwróciłam się z zapytaniem do firmy Bona przez stronę internetową, jaka jest przyczyna śladów wałka na parkiecie. W ciągu 2 dni skontaktował się ze mną ktoś z Bony i pierwsze jego pytanie było o zużycie lakieru. Mój parkieciarz położył 2 razy po 4 litry na 58m a trzeci raz nałozył 5 litrów bo ja chciałam aby było go więcej a on twierdził, że 4l powinno wystarczyć.

Przedstawiciel Bony uznał za przyczynę za małą ilość lakieru. Zgodnie z instrukcją powinno być zużyte 6 l jednorazowo. Stwierdził, że matowienie i odpowiednia ilość lakieru i będzie OK.

W czasie lakierowania było dośc ciepło, nie było przeciągu, dał opóźniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm to moze byc prawda....ale.....jesli zle rozkladal lakier..dawal cienko..a tam gdzie zamoczyl pozostalo zgrubienie..nie mas tam skorki pomaranczowej?..hmm..tzn takich oczek ? wtedy wiadomo ze walek byl wyciskany i lakier sie nie polaczył..naprawia sie tak samo..matowienie i lakier..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za porady w sprawie mojego parkietu. Wnioskuję z nich, że to bardziej wina lakieru niż wykonawcy.

Ślady po wałku są widoczne pod siwtło i wyglądają w ten sposób, jakby po powierzchni podłogi, w pewnych odległościach od siebie prowadzony był wałek. Te "drogi" wałka nie stykają się ani nie zachodzą na siebie. Widać początek tej "drogi" i mocno zaznaczone brzegi końcowe. Przepraszam za sposób w jaki to opisuję, ale nie potrafię fachowo.

 

Opisałaś fachowo. W podanym przezemnie linku wystapiły dokładnie te same objawy. Bona zwróciła pieniadze za wadliwy lakier. Walcz. Wołaj techników z Bony jezeli kupiłaś lakier. Jezeli przyniósł go parkieciarz reklamuj u niego.

Próby matowienia lakieru i nakładania nowych warstw niczego nie poprawią.

 

Jakie były warunki w pomieszczeniu? Czy podłoga była nagrzana od słońca? Czy był przeciąg?

W 100% zgadzam się z jarkiemkur. Te widoczne początki i końce to minimalne różnice w grubości warstwy (głównie podkładowej) Przy wodnych lakierach potrafią być bardzo widoczne. Nagrzany słońcem parkiet, przeciąg mogły przyśpieszać schnięcie nim lakier zwilżył drewno i tam jest jasne, gdzie lakieru było więcej jest ciemniejsze. Zawsze mówię, że podkład wodny trzeba nakładać grubo i szybko. Ale dobry lakier nie powinien wykazywać takich różnic. Bona coś ostatnio szajs sprzedaje.

Jarekkur robiłeś może kiedyś lakier wodnym poliuretanem (?-wiem-miłość klienta) Duluksa. To jest dopiero masakra. Laik w życiu tego dobrze nie położy.

 

 

Zwróciłam się z zapytaniem do firmy Bona przez stronę internetową, jaka jest przyczyna śladów wałka na parkiecie. W ciągu 2 dni skontaktował się ze mną ktoś z Bony i pierwsze jego pytanie było o zużycie lakieru. Mój parkieciarz położył 2 razy po 4 litry na 58m a trzeci raz nałozył 5 litrów bo ja chciałam aby było go więcej a on twierdził, że 4l powinno wystarczyć.

Przedstawiciel Bony uznał za przyczynę za małą ilość lakieru. Zgodnie z instrukcją powinno być zużyte 6 l jednorazowo. Stwierdził, że matowienie i odpowiednia ilość lakieru i będzie OK.

W czasie lakierowania było dośc ciepło, nie było przeciągu, dał opóźniacz.

Zużycie powinno być 1l 10 m i tu można użyć wałka do rozpuszczalników i wyjdzie 0,5/10m. Do wody musi być specjalny wałek.Klient może da się oszukać ale podłoga nie.

Ciężko konkurować z partaczami i oszustami a oni ostatnio na topie kryzys mamy. Ale ja nigdy nie powiem, ze czarne to białe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...