Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Parkiet - kto pyta nie błądzi: rady, pomysły, problemy, materiały itd.


hwafel

Recommended Posts

Zawsze myślałam, że najpierw prace mokre ( w tym płytki) a potem drewno...Jak się potrafi operować cykliniarką to po płytkach sie nie poleci...

Ale ja się nie znam ..

 

A czy cyklinujesz tez przy pomalowanych na gotowo scianach czy maluja druga warstwe po tobie no chyba ze odwrotnie i myjesz klientowi sciany z kurzu. I to tez jest mokra robota.

Wiec jak sie nie znasz to nie zabieraj glosu. A druga sprawa jesli trafisz na takich fachowcow jak wyzej to masz duze pradopodobienstwo ze zacyklinuja z plytkami i wtedy co ?

 

Widzisz, najśmieszniej, że widziałam robote tych "fachowców jak wyżej".

I myślę, że nie jesteś w stanie tego ocenić.

Jesli nie widzisz róznicy pomiędzy pracami mokrymi a odkurzaniem (bo my tu w Polsce mamy takie specjalne odkurzacze :):) Jakby mi ktos sciany mył to bym mu rączki poukręcała) no to sooooorrryyyyyy :)

 

Nie czytasz dokladnie tego co pisze, wiec jeszcze raz ci powtorze moze zaskoczysz. Jesli malujesz sciany po cyklinowaniu rowniez sa to prace mokre. I podejrzewam ze wowczas jet wiecej wilgoci w powietrzu niz podczas ukladania plytek. Oczywiscie ze sam robilem parkiety do plytek bo juz plytki byly ulozone ale efekt jest lepszy pierwsze parkiet pozniej plytki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zawsze myślałam, że najpierw prace mokre ( w tym płytki) a potem drewno...Jak się potrafi operować cykliniarką to po płytkach sie nie poleci...

Ale ja się nie znam ..

 

A czy cyklinujesz tez przy pomalowanych na gotowo scianach czy maluja druga warstwe po tobie no chyba ze odwrotnie i myjesz klientowi sciany z kurzu. I to tez jest mokra robota.

Wiec jak sie nie znasz to nie zabieraj glosu. A druga sprawa jesli trafisz na takich fachowcow jak wyzej to masz duze pradopodobienstwo ze zacyklinuja z plytkami i wtedy co ?

 

Widzisz, najśmieszniej, że widziałam robote tych "fachowców jak wyżej".

I myślę, że nie jesteś w stanie tego ocenić.

Jesli nie widzisz róznicy pomiędzy pracami mokrymi a odkurzaniem (bo my tu w Polsce mamy takie specjalne odkurzacze :):) Jakby mi ktos sciany mył to bym mu rączki poukręcała) no to sooooorrryyyyyy :)

 

Nie czytasz dokladnie tego co pisze, wiec jeszcze raz ci powtorze moze zaskoczysz. Jesli malujesz sciany po cyklinowaniu rowniez sa to prace mokre. I podejrzewam ze wowczas jet wiecej wilgoci w powietrzu niz podczas ukladania plytek. Oczywiscie ze sam robilem parkiety do plytek bo juz plytki byly ulozone ale efekt jest lepszy pierwsze parkiet pozniej plytki.

A z tym myciem scian to oczywiscie nie mialem na mysli mycie woda tylko ogolnie czyszczenie czy odkurzanie poprostu zle sie wyrazilem.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytasz dokladnie tego co pisze, wiec jeszcze raz ci powtorze moze zaskoczysz. Jesli malujesz sciany po cyklinowaniu rowniez sa to prace mokre. I podejrzewam ze wowczas jet wiecej wilgoci w powietrzu niz podczas ukladania plytek. Oczywiscie ze sam robilem parkiety do plytek bo juz plytki byly ulozone ale efekt jest lepszy pierwsze parkiet pozniej plytki.

 

hehe no to sie znow niezle ubawiłem..a wilgoc z kleju pod plytki slicznie nam klepeczki zassaja od czoła ..jesli nie zabezpieczymy folia laczenia..i prac wiecej..i po co ryzykować..

Efekt nie jest lepszy powinien byc taki sam tylko ze pewnie w swej "mądrości" uradziles ze niech sie kafelkarz pierdzieli z wykonczeniem laczenia..i twoja brocha ale nie pisz bzur o tem na forum.

z tym malowaniem to ..rzecz jasna ze bedzie wiecej wilgoci ..ale przcie sie wietrzy na ogół..przy malowaniu jest tektura falista..na posadzce i folia ( tylko na czas malowania)..zreszta ..hehe dajmy sobie spokoj..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytasz dokladnie tego co pisze, wiec jeszcze raz ci powtorze moze zaskoczysz. Jesli malujesz sciany po cyklinowaniu rowniez sa to prace mokre. I podejrzewam ze wowczas jet wiecej wilgoci w powietrzu niz podczas ukladania plytek. Oczywiscie ze sam robilem parkiety do plytek bo juz plytki byly ulozone ale efekt jest lepszy pierwsze parkiet pozniej plytki.

 

hehe no to sie znow niezle ubawiłem..a wilgoc z kleju pod plytki slicznie nam klepeczki zassaja od czoła ..jesli nie zabezpieczymy folia laczenia..i prac wiecej..i po co ryzykować..

Efekt nie jest lepszy powinien byc taki sam tylko ze pewnie w swej "mądrości" uradziles ze niech sie kafelkarz pierdzieli z wykonczeniem laczenia..i twoja brocha ale nie pisz bzur o tem na forum.

z tym malowaniem to ..rzecz jasna ze bedzie wiecej wilgoci ..ale przcie sie wietrzy na ogół..przy malowaniu jest tektura falista..na posadzce i folia ( tylko na czas malowania)..zreszta ..hehe dajmy sobie spokoj..

 

 

Wiesz powiem ci tylko ze tobie jak bym pokazal cos czarnego to i tak bys mowil ze to biale. A to ze sie usmiales znaczy ze jestes zielony i w polsce malo widziales. Po miedzy parkiet a plytki kladzie sie specjalny "tresor" podejrzewam ze nie wiesz co to jest wiec ci wytlumacze na chlopski rozum : zabezpiecza drzewo przed wilgocia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie środki polecacie, żeby zachować jasny-szarawy odcień dębu?

Czy można przy tym zaakcentować- przyciemnić samą twardziel.

Chodzi mi o efekt wiekowego parkietu.

 

Druga rzecz, czy są powody aby wybrać parkiet 20/22mm, a nie 15mm?

Zauważyłam że warstwa "użytkowa" zazwyczaj jest taka sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytasz dokladnie tego co pisze, wiec jeszcze raz ci powtorze moze zaskoczysz. Jesli malujesz sciany po cyklinowaniu rowniez sa to prace mokre. I podejrzewam ze wowczas jet wiecej wilgoci w powietrzu niz podczas ukladania plytek. Oczywiscie ze sam robilem parkiety do plytek bo juz plytki byly ulozone ale efekt jest lepszy pierwsze parkiet pozniej plytki.

 

hehe no to sie znow niezle ubawiłem..a wilgoc z kleju pod plytki slicznie nam klepeczki zassaja od czoła ..jesli nie zabezpieczymy folia laczenia..i prac wiecej..i po co ryzykować..

Efekt nie jest lepszy powinien byc taki sam tylko ze pewnie w swej "mądrości" uradziles ze niech sie kafelkarz pierdzieli z wykonczeniem laczenia..i twoja brocha ale nie pisz bzur o tem na forum.

z tym malowaniem to ..rzecz jasna ze bedzie wiecej wilgoci ..ale przcie sie wietrzy na ogół..przy malowaniu jest tektura falista..na posadzce i folia ( tylko na czas malowania)..zreszta ..hehe dajmy sobie spokoj..

 

 

Wiesz powiem ci tylko ze tobie jak bym pokazal cos czarnego to i tak bys mowil ze to biale. A to ze sie usmiales znaczy ze jestes zielony i w polsce malo widziales. Po miedzy parkiet a plytki kladzie sie specjalny "tresor" podejrzewam ze nie wiesz co to jest wiec ci wytlumacze na chlopski rozum : zabezpiecza drzewo przed wilgocia.

 

dalej bzdurzysz..ale ok..można jak napisalem powyzej tylko PO CO po co odcinac ryzykować ..skoro sie boisz wilgocui z farb tym, bardziej sobie przeczysz wilgocia z kleju tdo kafelek przecierz jesli jedno tak zle dziala to drugie rowniez nie[prawdaż ..jestes nielogiczny ..niestety

i nie trzeba tresora czy tez zalewac zelazem czy innym specyfikiem nieczego wystarczy dobrze polozona w szczelinie i troche pod kafelka folia ..ale niech ci bedzie wojtuś..wy w stanach to szczurami po wegiel jezdzicie..tyle tam wszystkiego dobra macie.tutaj tez mialem stycznosc z paroma wojujacymi bardziej amerykanskimi niz amerykanie ..ktorzy kozaczyli ..podobnie jak ty ale szybko ..sie powykruszali..nic nik nie musial robic jeno ..cierpliwie tlumaczyc od podstaw po 3-5 wtopie z kolei..hahah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie środki polecacie, żeby zachować jasny-szarawy odcień dębu?

Czy można przy tym zaakcentować- przyciemnić samą twardziel.

Chodzi mi o efekt wiekowego parkietu.

 

Druga rzecz, czy są powody aby wybrać parkiet 20/22mm, a nie 15mm?

Zauważyłam że warstwa "użytkowa" zazwyczaj jest taka sama.

 

ad 1 bona naturale badz velvet firmy ver meister

 

ad dwa nie ma powodow warstwa uzytkowa rozni sie zaledwie o 2 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze myślałam, że najpierw prace mokre ( w tym płytki) a potem drewno...Jak się potrafi operować cykliniarką to po płytkach sie nie poleci...

Ale ja się nie znam ..

Masz rację Nefer. Najpierw mokre prace szczególnie te dotyczące podłoża. Nie wyobrażam sobie kładzenia na 4-6mm kleju w którym jest woda wokół ciasno ułożonego parkietu. Parkiet (drewno) ciągnie wodę z czoła około 7 razy szybciej i 4-5 razy głębiej.

Jest to możliwe jeżeli płytki są tak spasowane grubośćią i podkładem, że można je położyć również na klej np. poliuretanowy.

Poza tym mnie nie przeszkadza cyklinowanie świeżo położonego parkietu w pomalowanym na gotowo pomieszczeniu. Pyłu z takiego cyklinowania to około 2g/m3. Jedyny problem, że można przypadkowo dotknąć ściany, szczególnie w małych pomieszczeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie środki polecacie, żeby zachować jasny-szarawy odcień dębu?

Czy można przy tym zaakcentować- przyciemnić samą twardziel.

Chodzi mi o efekt wiekowego parkietu.

 

Druga rzecz, czy są powody aby wybrać parkiet 20/22mm, a nie 15mm?

Zauważyłam że warstwa "użytkowa" zazwyczaj jest taka sama.

 

Drewno jest stabilniejsze, jeżeli jest grubosci 22mm i szerokości 70mm niż 15mm i 70mm. pisałem na ten temat nie tylko ja ale i ghost i freddi.

Przy 15 mm szerokośc powinna wynośic maksimum 60mm.

Aby tak zrobić należałoby przypalić twardziel opalarką, następnie delikatnie przeszlifować 150 lub nawet 200 i polakierować lakierem podkładowym akrylowym wodorozcieńczalnym. Musiałbyś sam pobróbować aby dojść do jakijś wprawy. Wystarczy, że wiesz o jaki obraz klepki ci chodzi i w taki sposób przypalać

abyś otrzymał pożądany efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie środki polecacie, żeby zachować jasny-szarawy odcień dębu?

Czy można przy tym zaakcentować- przyciemnić samą twardziel.

Chodzi mi o efekt wiekowego parkietu.

 

Druga rzecz, czy są powody aby wybrać parkiet 20/22mm, a nie 15mm?

Zauważyłam że warstwa "użytkowa" zazwyczaj jest taka sama.

 

ad 1 bona naturale badz velvet firmy ver meister

 

ad dwa nie ma powodow warstwa uzytkowa rozni sie zaledwie o 2 mm

 

Bona Naturale na razie dopóki Bona ze Szwecji nie przyśle wyjaśnienia w sprawie złożonej reklamacji dopóty nie polecałbym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytasz dokladnie tego co pisze, wiec jeszcze raz ci powtorze moze zaskoczysz. Jesli malujesz sciany po cyklinowaniu rowniez sa to prace mokre. I podejrzewam ze wowczas jet wiecej wilgoci w powietrzu niz podczas ukladania plytek. Oczywiscie ze sam robilem parkiety do plytek bo juz plytki byly ulozone ale efekt jest lepszy pierwsze parkiet pozniej plytki.

 

hehe no to sie znow niezle ubawiłem..a wilgoc z kleju pod plytki slicznie nam klepeczki zassaja od czoła ..jesli nie zabezpieczymy folia laczenia..i prac wiecej..i po co ryzykować..

Efekt nie jest lepszy powinien byc taki sam tylko ze pewnie w swej "mądrości" uradziles ze niech sie kafelkarz pierdzieli z wykonczeniem laczenia..i twoja brocha ale nie pisz bzur o tem na forum.

z tym malowaniem to ..rzecz jasna ze bedzie wiecej wilgoci ..ale przcie sie wietrzy na ogół..przy malowaniu jest tektura falista..na posadzce i folia ( tylko na czas malowania)..zreszta ..hehe dajmy sobie spokoj..

 

 

Wiesz powiem ci tylko ze tobie jak bym pokazal cos czarnego to i tak bys mowil ze to biale. A to ze sie usmiales znaczy ze jestes zielony i w polsce malo widziales. Po miedzy parkiet a plytki kladzie sie specjalny "tresor" podejrzewam ze nie wiesz co to jest wiec ci wytlumacze na chlopski rozum : zabezpiecza drzewo przed wilgocia.

 

dalej bzdurzysz..ale ok..można jak napisalem powyzej tylko PO CO po co odcinac ryzykować ..skoro sie boisz wilgocui z farb tym, bardziej sobie przeczysz wilgocia z kleju tdo kafelek przecierz jesli jedno tak zle dziala to drugie rowniez nie[prawdaż ..jestes nielogiczny ..niestety

i nie trzeba tresora czy tez zalewac zelazem czy innym specyfikiem nieczego wystarczy dobrze polozona w szczelinie i troche pod kafelka folia ..ale niech ci bedzie wojtuś..wy w stanach to szczurami po wegiel jezdzicie..tyle tam wszystkiego dobra macie.tutaj tez mialem stycznosc z paroma wojujacymi bardziej amerykanskimi niz amerykanie ..ktorzy kozaczyli ..podobnie jak ty ale szybko ..sie powykruszali..nic nik nie musial robic jeno ..cierpliwie tlumaczyc od podstaw po 3-5 wtopie z kolei..hahah

 

Ja sie zadnej wilgoci z malowania nie boje bo jak bys czytal dokladnie to wywnioskowalbys ze ja zawsze wykanczam parkiet przed koncowym malowaniem. Czasmi rowniez po koncowym malowaniu zakladam 3 warstwe lakieru bo wtedy juz nie ma za wiele kurzu. A druga sprawa to powiem ci ze to cale kozaczenie to wlasnie chora polska mentalnosc ktora tutaj a usa tez daje znac o sobie bo wiadomo wiekszosc tutaj pracuje w branzy budowlanej i jak dasz im wodki to sami fachowcy i o malo sie nie pozabijaja o to ktory ma racje. Wiec pytam czy nie mozna prowadzic dyskusji bez uszczypliwych komentarzy ? Polacy chyba jednak nie potrafia kulturalnie prowadzic dialogu dlatego tez do niczego wspolnie nie dochodza zreszta swietnie to widac w polskiej polityce.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie środki polecacie, żeby zachować jasny-szarawy odcień dębu?

Czy można przy tym zaakcentować- przyciemnić samą twardziel.

Chodzi mi o efekt wiekowego parkietu.

 

Druga rzecz, czy są powody aby wybrać parkiet 20/22mm, a nie 15mm?

Zauważyłam że warstwa "użytkowa" zazwyczaj jest taka sama.

 

ad 1 bona naturale badz velvet firmy ver meister

 

ad dwa nie ma powodow warstwa uzytkowa rozni sie zaledwie o 2 mm

 

 

Rowniez polecam Bona Naturale. A efekt wiekowego parkietu mozna zrobic na wiele sposobow wiec ciezko tutaj wymieniac wszystkie. Ale moge podac jeden przyklad. Najpierw oczywisice cyklinujesz parkiet nastenie Przygotuj wczesniej sobie walek (rura metalowa) oblepiona ostrymi kamieniami na zaprawie murarskiej. Walkiem tym jezdzisz po calym parkiecie oczywiscie kierunki dowolne. Kamienie te robia drobne wgniecenia w drzewie (denty). Nastepnie poszukaj stain u was to sie chyba nazywa bejca w kolorze szarym. Nastepnie wymieszaj go z olejowym podkladem proporcje pol na pol. Zrob sobie probke na paru kawalkach drewa. Zakladaj to szerokim pedzlem (naturalne wlosie) na parkiet. Dobrze rozprowadzajac. Po wyschnieciu czyli 12 godzin poloz na to jedna warstwe lakieru. Dopiero wtedy przeszlifuj to drobnym papierkiem 120-150 i nastepna warstwa i jeszcze jedna. Efektem jest parkiet pokryty kurzem a te denty sa troszke ciemniejsze od pozostalej powierzchni. Oczywiscie najlepiej to wychodzi na sosnie jest mieksza ale na debie rowniez nie wyglada zle. Efekt naprawde swietny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ruehl to ty tak naprawdę kozaczysz.Przeczytaj swoje wątki. Mentorskim tonem stwierdzasz coś (teak najtwardzszy na Świecie) nastepnie się z tego wycofujesz i kładziesz akcent swojej wypowiedzi na przydatność teak'a. Piszesz o teak'u brazylijskim, czyli konkretnie osadzasz miejsce wegetacji tego drewna. Po mojej uwadze, piszesz, że masz to gdzieś gdzie rośnie jakiej drewno. Gdyby tak było nie pisałbyś o teak'u brazylijskim.

Bognossi/azobe twierdzisz, że nie robi się z niego parkietu a potem wycofujesz się mówiąc, że nie słyszałeś aby z niego robiono parkiet. Nefer każesz się nie wtrącać bo się nie zna. Ghost dla ciebie to filozof. Ze mną nie będziesz dyskutował.

Całość zaś podsumowujesz polskim sejmem. I tutaj w tym jednym przypadku masz rację. Ale ty jak wynika z twoich postów również należysz do tego sejmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się porobiło. Parkieciarz amerykanski (ale dobrze zna polski)z polskim za łby się biorą. Amerykaniec teak uważa za najtwardszy na Świecie a w Polsce brzoza jest twardsza. Jarekkur skuje wam całą wylewkę do pomiarów w CM-ce.

Czytam i nie piszę bo szkoda gadać. Ja ludziom podłogi robię. Takie do chodzenia co nie wstają, nie łódkują. Polerki z siatką 120 to używam do matowienia lakieru a nie wyciągania rys z parkietu. Idę spać bo jeszcze za dużo napiszę o tym co czytam. Dobranoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się porobiło. Parkieciarz amerykanski (ale dobrze zna polski)z polskim za łby się biorą. Amerykaniec teak uważa za najtwardszy na Świecie a w Polsce brzoza jest twardsza. Jarekkur skuje wam całą wylewkę do pomiarów w CM-ce.

Czytam i nie piszę bo szkoda gadać. Ja ludziom podłogi robię. Takie do chodzenia co nie wstają, nie łódkują. Polerki z siatką 120 to używam do matowienia lakieru a nie wyciągania rys z parkietu. Idę spać bo jeszcze za dużo napiszę o tym co czytam. Dobranoc.

 

 

A ja do matowienia wodnych lakierow uzywam 200 ,220 (papierki samoprzylepne do peta) wiec nie chcialbym tych twoich lakierow widziec zwlaszcza Gloss (pelny polysk) w sloncu, chyba slicznie widac twoje rysy z siatki 120.

Idz spac bo jeszcze znowu glupote palniesz. A to ze gosc sprawdza wylewke to dobrze robi bo ci co tego nie robia maja problemy. I zapamietaj wielki fachowcu nie wazne co jak kto robi kazdy ma swoje doswiadczenia liczy sie efekt koncowy.

 

Dobranoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie skomentuję. Ja robię podłogi. Klienci są zadowoleni nawet jak na czworaka chodzą to uchybień nie znajdą, Wiem. że forum to też reklama ale głupot nie wypisujcie. Sam nie wiem czy wklejacie gotowce by być i pasują one nieraz jak kwiatek do kożucha ( pomiary CM-ką płyty OSB) czy też jedno i drugie. Być, łapać klientów. porażać ,,wiedzą" by cenę klient łykną. A fachowcy jak z koziej d....y trąbka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ruehl, a ja powiem tak:

 

Przychodzi juhas do bacy i mówi :

 

— Baco, powiedzcie mi jak to jest z Ziemią, czy ona tak po prostu wisi w kosmosie?

— Nie, juhasie, widzicie, Ziemia opiera się na skorupach takich dwóch wielkich żółwi.

— Aha... No dobrze, ale te żółwie, czy one wiszą w kosmosie?

— Nie, juhasie, widzicie, one pływają w takim wielkim wszechoceanie.

— Aha... No dobrze, ale ten ocean to też nie może tak sobie wisieć, prawda? Jak to jest?

— Oj juhasie, juhasie, cosik mi się widzi, że wyście tu nie po naukę, ino po wpie*dol przyszli.

 

Czyli, jak odbębnisz forumowy staż (może Ci się uda ;)), wtedy będziesz mógł mówić pełnym głosem. Póki co, ucz się tutejszego życia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie skomentuję. Ja robię podłogi. Klienci są zadowoleni nawet jak na czworaka chodzą to uchybień nie znajdą, Wiem. że forum to też reklama ale głupot nie wypisujcie. Sam nie wiem czy wklejacie gotowce by być i pasują one nieraz jak kwiatek do kożucha ( pomiary CM-ką płyty OSB) czy też jedno i drugie. Być, łapać klientów. porażać ,,wiedzą" by cenę klient łykną. A fachowcy jak z koziej d....y trąbka.

 

 

No i tak trzymaj jak sa zadowoleni to rob robote tak jak robisz. Ja nie jestem tutaj po to zeby zdobywac klientow. Jestem po to aby porozmawiac napisac swoje spostrzezenia podzielic sie doswiadczeniem i dowiedziec sie czegos od was czego mam prawo nie wiedziec bo w polsce nie mam praktyki . I oczywiscie ty jestes najlepszy fachowiec w polsce nikt ci tego tytulu tutaj nie zabiera ale nie czepiaj sie detali powiedz co masz do powiedzenia na dany temat i to wszystko a to czy jest ktos do dupy nie oceniaj pochopnie bo nie widziales ani mojej roboty ani tego goscia "Jarektur".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ruehl, a ja powiem tak:

 

Przychodzi juhas do bacy i mówi :

 

— Baco, powiedzcie mi jak to jest z Ziemią, czy ona tak po prostu wisi w kosmosie?

— Nie, juhasie, widzicie, Ziemia opiera się na skorupach takich dwóch wielkich żółwi.

— Aha... No dobrze, ale te żółwie, czy one wiszą w kosmosie?

— Nie, juhasie, widzicie, one pływają w takim wielkim wszechoceanie.

— Aha... No dobrze, ale ten ocean to też nie może tak sobie wisieć, prawda? Jak to jest?

— Oj juhasie, juhasie, cosik mi się widzi, że wyście tu nie po naukę, ino po wpie*dol przyszli.

 

Czyli, jak odbębnisz forumowy staż (może Ci się uda ;)), wtedy będziesz mógł mówić pełnym głosem. Póki co, ucz się tutejszego życia...

 

A ja nie bede sie znizal do twojego poziomu i komentowal tych twoich dyrdymalow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...