Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Parkiet - kto pyta nie błądzi: rady, pomysły, problemy, materiały itd.


hwafel

Recommended Posts

Coliber pewnie masz miernik do badania wilgotności drewna a wilgotność parkietu i podłoża to dwie różne bajki. Jarek przepraszam doczytałem o co chodzi z tymi 5 cm na brzegach. Podniesione zakończenia wylewek jak się na nie położy parkiet tworzą trójkąt i podstawa tego trójkąta (podłoże) nie ma styku z parkietem. Przy wywinięciu wylewki w górę przy ścianach tak ok 0,5cm wyjdzie tak ok 5 cm mostka pod parkietem. Ale to ja wiem. Mało precyzyjnie piszesz. To co jest oczywiste dla parkieciarz dla laika to czarna magia.

Kiedyś wysłałem synów na ułożenie 50m parkietu. Jesion 7x50 w cegłę. Pikuś. Szczegółowy instruktaż i pojechali.Pierwszy dzień. Skończyliście? Nie. Drugi dzień. Skończyliście? Nie. Pojechałem z pracownikiem zobaczyć co się dzieje.

Wszystko im wytłumaczyłem co i jak tylko taki mały niuans. Coś co każdy parkieciarz ma w małym palcu. W paczce są 50/50 prawe i lewe klepki.

Paczki się łatwo dzieli a z hałdy wybierać która pasuje to masakra.

 

Zanim jednak puścisz język bez kontroli, przeczytaj dwa razy i pomyśl.

Nie sądzę abym pisał mało precyzyjnie.

Czy uważasz, ze dla laika opisałeś ten przypadek wystarczajaco jasno. Napewno nie! Laik jak nie zrozumie zacznie pytać o detale przedstawi swój punkt odniesienia do sprawy i wtedy można dokładnie włącznie z rysunkiem czy zdjęciem wyjaśnić. Tak robię gdy zwracają sę do mnie na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

deska jest dębowa.

Dlaczego ten lakier? Bo ojciec taki ma u siebie od kilku lat i jest OK, a mi sie podoba, no i taki sam mam juz na schodach.

 

Podloze to wylewka betonowa wykonana w latach 80 i do tej pory przykryta byla wykladzina dywanowa.

 

Poszukalem troche w internecie i znalazlem klej Maximus PU 501. Czy ten bedzie dobry? A moze lepiej Maximus PU (tylko on nie jest epoksydowy)? Moze jeszcze jakis inny polecicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, to w takim razie podepnę się do tematu, żeby nie zakładać nowego wątku.

Chciałbym zapytać o lakierowanie. Jak będzie dobrze ? Klepka jesion gat I roz. 7x50. I tak lakier podkładowy exotengrund Berger, na to SH 81Pallmann, następnie wodny Berger 2KPU albo Pallmann Pallx 98 dwuskładnikowy.

Czy zaciągnąć Bonatech Intense i Traffic ? Jak będzie lepiej, czy ktoś stosował pierwszy zestaw ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie odnośnie dębu wędzonego (amoniakowany, klepka). Czy można go pokryć produktem Bona Naturale? Jeśli tak, to jak to zrobić w obecnej sytuacji, która wygląda tak, że podłoga jest nowa, dopiero co polakierowana lakierem (zdaje się, że chemiczny).

 

pzdr.

 

Napewno musisz zeszlifować z niej lakier. Kładąc Bona Naturale na polakierowaną podłogę nie uzyskasz efektu o który zapewne Tobie chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, to w takim razie podepnę się do tematu, żeby nie zakładać nowego wątku.

Chciałbym zapytać o lakierowanie. Jak będzie dobrze ? Klepka jesion gat I roz. 7x50. I tak lakier podkładowy exotengrund Berger, na to SH 81Pallmann, następnie wodny Berger 2KPU albo Pallmann Pallx 98 dwuskładnikowy.

Czy zaciągnąć Bonatech Intense i Traffic ? Jak będzie lepiej, czy ktoś stosował pierwszy zestaw ?

 

Nie bardzo rozumiem dlaczego chcesz użyć po egzotengrunt firmy Berger-Seidle lakieru kwasoutwardzalnego SH 81firmy Pallman? Będzie lepiej jak położysz 2KPU firmy Berger-Seidler trzy warstwy. Nie powinno stosować się lakierów różnych firm. Przy odpowiednim traktowaniu podłogi masz 10 lat spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam się bo nie wiem, tak mi doradził człowiek sprzedający te lakiery. Czy Berger i Traffic to są porównywalne produkty ? Bo słyszałem że Bona ostatnio się popsuła. A cena podobna.

Czy trwalej nie będzie jak użyję tylko Pallmanna SH 81 i odpowiedniego podkładu do niego ? Schody mam lakierowane właśnie SH81 bo częściej się chodzi i lakier mniej się niszczy. Opinia układającego schody. I bądź tu czlowieku mądry. Znowu człowiek od klepki lakieruje najczęściej Traffic -iem. A w poniedziałek cyklinują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam się bo nie wiem, tak mi doradził człowiek sprzedający te lakiery. Czy Berger i Traffic to są porównywalne produkty ? Bo słyszałem że Bona ostatnio się popsuła. A cena podobna.

Czy trwalej nie będzie jak użyję tylko Pallmanna SH 81 i odpowiedniego podkładu do niego ? Schody mam lakierowane właśnie SH81 bo częściej się chodzi i lakier mniej się niszczy. Opinia układającego schody. I bądź tu czlowieku mądry. Znowu człowiek od klepki lakieruje najczęściej Traffic -iem. A w poniedziałek cyklinują.

Ponieważ masz już doświadczenie (schody) a także partkieciarza który pracuje na Trafficu to czuję, że powinieneś im zaufać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam się bo nie wiem, tak mi doradził człowiek sprzedający te lakiery. Czy Berger i Traffic to są porównywalne produkty ? Bo słyszałem że Bona ostatnio się popsuła. A cena podobna.

Czy trwalej nie będzie jak użyję tylko Pallmanna SH 81 i odpowiedniego podkładu do niego ? Schody mam lakierowane właśnie SH81 bo częściej się chodzi i lakier mniej się niszczy. Opinia układającego schody. I bądź tu czlowieku mądry. Znowu człowiek od klepki lakieruje najczęściej Traffic -iem. A w poniedziałek cyklinują.

Ponieważ masz już doświadczenie (schody) a także partkieciarza który pracuje na Trafficu to czuję, że powinieneś im zaufać

 

No tak, schody w zasadzie nie użytkowane jeszcze.

Lepiej Traffic czy Berger ? Czy to to samo jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś kupował gotowy polakierowany parkiet tej firmy?Mam do ułożenia ok 100m2 na strychu , wybrałam sobie merbau i byłoby to dla mnie dużo prościej niż cała zabawa ze szlifowaniem i lakierowaniem.

Tylko o firmie mało wiem ,tyle co od Pana układającego parkiet.

Ile może kosztowac robocizna za m2.

Dzięki za oświecenie 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno musisz zeszlifować z niej lakier. Kładąc Bona Naturale na polakierowaną podłogę nie uzyskasz efektu o który zapewne Tobie chodzi.

 

Mhmm, a co z rodzajem drewna, nadaje się ta Bona Naturale na dąb wędzony?

 

pzdr.

 

nie mam doświadczen raczej nalezy wykonać próby, wydaje mi sie ze tak..fajni by było zapytac bone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...