Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Parkiet - kto pyta nie błądzi: rady, pomysły, problemy, materiały itd.


hwafel

Recommended Posts

Wydawało mi się że dość mocno zmyłam Cleanerem przed wzięciem się do roboty. Czyli wynika że mój główny błąd to za szybkie usuwanie oleju po naniesieniu i zbyt krótki odstęp czasu między nanoszeniem kolejnych warstw.

Czy teraz muszę ponownie delikatnie przeszlifować te miejsca i ponownie nanosić olej, czy wystarczy jak zmyję je Cleanerem i jeszcze raz naniosę olej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam, chciałabym uzyskać troszkę informacji na temat podłogi, jakiś miesiąc temu nasza stara podłoga była cyklinowana i lakierowana (podłoga dąb, był podkład i lakier, niestety nie wiem jaki podkład i lakier bo nasz "fachowiec" najmądrzejszy uznał że on robi i wie co robi i pokupował i zrobił) teraz podłoga ma mnóstwo rys i okropne wgniecenia i wygląda bardzo kiepsko no i na pewno nie jak nowa podłoga. Lakierował 2 razy i mówił że podkład był z lakierem więc to tak jakby lakierował 3 razy i że to wystarczy. (Schło wszystko 3 dni i po tych 3 dniach rzucono dywan i postawiono stół reszta dopiero po 2 tygodniach.) Babcie trafia szlag teraz jak to widzi wszystko bo kupe kasy wydała a fachowiec znajomy (widać że po znajomości się nie opłaca) i to jeszcze bardziej wkurza że odwalił fuszerke. Teraz zastanawiamy się czy można coś z tą podłogą zrobić, naprawić jakoś. Chciałabym się dowiedzieć czegoś konkretniejszego (kompletnie się nie znam:-)) żeby wiedzieć jak rozmawiać z tym całym fachowcem i czy my pozwolić w razie czego poprawiać to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałabym uzyskać troszkę informacji na temat podłogi, jakiś miesiąc temu nasza stara podłoga była cyklinowana i lakierowana (podłoga dąb, był podkład i lakier, niestety nie wiem jaki podkład i lakier bo nasz "fachowiec" najmądrzejszy uznał że on robi i wie co robi i pokupował i zrobił) teraz podłoga ma mnóstwo rys i okropne wgniecenia i wygląda bardzo kiepsko no i na pewno nie jak nowa podłoga. Lakierował 2 razy i mówił że podkład był z lakierem więc to tak jakby lakierował 3 razy i że to wystarczy. (Schło wszystko 3 dni i po tych 3 dniach rzucono dywan i postawiono stół reszta dopiero po 2 tygodniach.) Babcie trafia szlag teraz jak to widzi wszystko bo kupe kasy wydała a fachowiec znajomy (widać że po znajomości się nie opłaca) i to jeszcze bardziej wkurza że odwalił fuszerke. Teraz zastanawiamy się czy można coś z tą podłogą zrobić, naprawić jakoś. Chciałabym się dowiedzieć czegoś konkretniejszego (kompletnie się nie znam:-)) żeby wiedzieć jak rozmawiać z tym całym fachowcem i czy my pozwolić w razie czego poprawiać to.

przede wszystkim wrzuć fotki - bez tego nikt ci nie pomoże, ale wg. mnie skoro są wgniecenia to podłoga jest źle wycyklinowana - a tego się poprawić nie da, bez ponownego cyklinowania - "fachowca" bym więcej do podłogi nie dopuścił no może po to żeby zapłacił profesjonalnej firmie za poprawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałabym uzyskać troszkę informacji na temat podłogi, jakiś miesiąc temu nasza stara podłoga była cyklinowana i lakierowana (podłoga dąb, był podkład i lakier, niestety nie wiem jaki podkład i lakier bo nasz "fachowiec" najmądrzejszy uznał że on robi i wie co robi i pokupował i zrobił) teraz podłoga ma mnóstwo rys i okropne wgniecenia i wygląda bardzo kiepsko no i na pewno nie jak nowa podłoga. Lakierował 2 razy i mówił że podkład był z lakierem więc to tak jakby lakierował 3 razy i że to wystarczy. (Schło wszystko 3 dni i po tych 3 dniach rzucono dywan i postawiono stół reszta dopiero po 2 tygodniach.) Babcie trafia szlag teraz jak to widzi wszystko bo kupe kasy wydała a fachowiec znajomy (widać że po znajomości się nie opłaca) i to jeszcze bardziej wkurza że odwalił fuszerke. Teraz zastanawiamy się czy można coś z tą podłogą zrobić, naprawić jakoś. Chciałabym się dowiedzieć czegoś konkretniejszego (kompletnie się nie znam:-)) żeby wiedzieć jak rozmawiać z tym całym fachowcem i czy my pozwolić w razie czego poprawiać to.

 

Poza tym dywan rzuca się na nowo lakierowaną podłogę po około 3 tygodniach. Ten lakier nie był w pełni utwardzony. Meble powinny mieć podklejone wkładki filcowe pod nogami. Jakiego typu są to wgniecenia. Podłogę dałoby się naprawić przez solidne zmatowienie warstwy lakieru i połozenie cieńko jeszcze dwóch warstw porządnego lakieru. Poproś znajomego aby podał nawę lakieru i podkładu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam dwa pomieszczenia w których jest potężna różnica w poziomach w związku z czym jedynym rozsądnym rozwiązaniem są legary i płyta OSB 22mm. W jednym domu już tak wykonywałem podłogę. Pod wypoziomowane legary dałem podkładki a same legary na całej długości podpianowałem zwykłą pianką montażową którą potem zarzuciłem aby nie była odkryta i się nie utleniała. Tam jednak nie było problemu bo na przykręconą do legarów płytę OSB układana była zwykła podłoga panelowa.

Nadszedł czas remontu u mnie i w związku z tym że muszę zniwelować dużą różnicę poziomów jestem zmuszony robić to na legarach. Jakieś podsypki i wylewki raczej nie wchodzą w grę.

Dylemat mój dotyczy konkretnie tego co najbardziej się nadaje do położenia na taką płytę OSB? Nie położę paneli za 40zł bo zakres gotówki jest większy a i samo założenie było takie żeby było to drewno naturalne lub jakaś egzotyka. Nie wiem jak to układać. Czy jeżeli np. wybiorę finish parkiet to kleić go do płyt czy może zostawić na płytach luźno. Pomóżcie coś jaki towar wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałabym uzyskać troszkę informacji na temat podłogi, jakiś miesiąc temu nasza stara podłoga była cyklinowana i lakierowana (podłoga dąb, był podkład i lakier, niestety nie wiem jaki podkład i lakier bo nasz "fachowiec" najmądrzejszy uznał że on robi i wie co robi i pokupował i zrobił) teraz podłoga ma mnóstwo rys i okropne wgniecenia i wygląda bardzo kiepsko no i na pewno nie jak nowa podłoga. Lakierował 2 razy i mówił że podkład był z lakierem więc to tak jakby lakierował 3 razy i że to wystarczy. (Schło wszystko 3 dni i po tych 3 dniach rzucono dywan i postawiono stół reszta dopiero po 2 tygodniach.) Babcie trafia szlag teraz jak to widzi wszystko bo kupe kasy wydała a fachowiec znajomy (widać że po znajomości się nie opłaca) i to jeszcze bardziej wkurza że odwalił fuszerke. Teraz zastanawiamy się czy można coś z tą podłogą zrobić, naprawić jakoś. Chciałabym się dowiedzieć czegoś konkretniejszego (kompletnie się nie znam:-)) żeby wiedzieć jak rozmawiać z tym całym fachowcem i czy my pozwolić w razie czego poprawiać to.

 

Poza tym dywan rzuca się na nowo lakierowaną podłogę po około 3 tygodniach. Ten lakier nie był w pełni utwardzony. Meble powinny mieć podklejone wkładki filcowe pod nogami. Jakiego typu są to wgniecenia. Podłogę dałoby się naprawić przez solidne zmatowienie warstwy lakieru i połozenie cieńko jeszcze dwóch warstw porządnego lakieru. Poproś znajomego aby podał nawę lakieru i podkładu.

 

Dywan był faktycznie położony dość szybko, ale jest mały taki na środku tylko, ale nikt nie powiedział że ma być inaczej a że to u dziadków to oni nie wiedzieli nic na ten temat (nie znają się, ale widzą że jest źle, poprzednia podłoga wytrzymała ponad 20 lat i nie było takich wgnieceń). Wszystkie meble są podklejone a te wgniecenia są tam gdzie nie ma dywanu od czegoś co było stawiane i przesuwane (może deska do prasowania) mają 1-2 mm głębokości. Zrobiły się ostatnio bo wcześniej ich nie było (babcia ciągle ogląda wszystko bo jej się połowa nie podoba z tego co wyremontowane więc od razu zauważyła te wgniecenia).

 

Dziękuję za podpowiedz to w takim razie jest szansa to naprawić, ale teraz pytanie, że skoro zrobiły się te wgniecenia w jednym miejscu to mogą się porobić i na reszcie podłogi gdzie nie ma dywanu i wtedy łatać tak te kawałki tylko wgniecione? Czy to lepsze rozwiązanie czy może jednak teraz lepiej by było poprawić całą podłogę od razu (najwyżej bez przesuwania mebli w sensie regałów, żeby babci o zawał już nie przyprawić z kolejnym bałaganem remontowym)??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem na etapie kładzenia parkietów.

Znalazłem firmę, która położy mi parkiet w cenie 220zł / m2 ( w cenie wszystko na gotowo - parkiet dąb gat. I 40x7cm , kleje i lakiery, robocizna, listwy wykończeniowe ).

Drogo to jest czy na poziomie??

Parkiet surowy mogę mieć w cenie 90zł/m2.

 

Opowiadał, że używa bardzo dobrych klejów i lakierów. Z tego co wiem, to klej TYTAN Profesjonal kauczukowy z baniaczków 21L.

Wiecie coś na temat tego kleju??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem na etapie kładzenia parkietów.

Znalazłem firmę, która położy mi parkiet w cenie 220zł / m2 ( w cenie wszystko na gotowo - parkiet dąb gat. I 40x7cm , kleje i lakiery, robocizna, listwy wykończeniowe ).

Drogo to jest czy na poziomie??

Parkiet surowy mogę mieć w cenie 90zł/m2.

 

Opowiadał, że używa bardzo dobrych klejów i lakierów. Z tego co wiem, to klej TYTAN Profesjonal kauczukowy z baniaczków 21L.

Wiecie coś na temat tego kleju??

Drogo czy tanio to pojęcie mocno rozciągliwe ;) wg. mnie to drogo - (ale dla mnie wszystko powyżej 60 za m2 to drogo) :roll:

Wracając do Ciebie - ten klej to koszt 10 zł za m2 i raczej do bardzo dobrych nie należy ;). Co do kosztów robocizny to w Częstochowie robią klejenie, cyklinowanie i lakierowanie w okolicach 45 zł o ile pamiętam.

Ale sporo też zależy od kosztów listew - jak masz wysokie cokoły z litego dębu to też trochę kosztują, - jaka firma jeśli wolno zapytać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Właśnie dziś fachowiec skończył lakierowanie parkietu 2 warstwę i zauważyłem że pod światło są dziwne ślady w lakierze. Uzyty lakier to HartzLack APU-2, temperatura stała 22 st. wilgotność powietrza około 40%.

 

http://images49.fotosik.pl/239/4106f1fb581b6f6cm.jpg

 

http://images45.fotosik.pl/240/43121300eb8d982dm.jpg

 

http://images39.fotosik.pl/235/260dcc10ad5b9f3bm.jpg

 

Na całośći nie wygląda to źle, ale pod światło szczególnie przy wejściu do salunu rzuca się w oczy. Proszę o poradę co mogło być przyczyną. Jak fachowiec malował informowałem go, że pojawiją sie dziwne pęcherze ale mówił, że to się rozejdzie.

 

Zdjęcia robione bez lampy byłyskowej, odbite światło to oświetlenie salonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Właśnie dziś fachowiec skończył lakierowanie parkietu 2 warstwę i zauważyłem że pod światło są dziwne ślady w lakierze. Uzyty lakier to HartzLack APU-2, temperatura stała 22 st. wilgotność powietrza około 40%.

 

http://images49.fotosik.pl/239/4106f1fb581b6f6cm.jpg

 

http://images45.fotosik.pl/240/43121300eb8d982dm.jpg

 

http://images39.fotosik.pl/235/260dcc10ad5b9f3bm.jpg

 

Na całośći nie wygląda to źle, ale pod światło szczególnie przy wejściu do salunu rzuca się w oczy. Proszę o poradę co mogło być przyczyną. Jak fachowiec malował informowałem go, że pojawiją sie dziwne pęcherze ale mówił, że to się rozejdzie.

 

Zdjęcia robione bez lampy byłyskowej, odbite światło to oświetlenie salonu.

Podane parametry mikroklimatu pomieszczenia w trakcie lakierowania, nie należą do najkorzystniejszych. Temperatyra ok 18 oC i wilgotność ok. 60% pozwoliła by na pełniejsze rozpłynięcie lakieru na podłodze przed początkiem jego wiązania. Inną przyczyną może być nieodpowiednie przygotowanie powierzchni do lakierowania /matowienie/. Ten rodzaj lakieru w dogodnych warunkach daje się dosyć łatwo aplikować. Myślę, że po stworzeniu lepszych warunków do lakierowania i odpowiednim przygotowaniu wyschniętej powierzchni, kolejne lakierowanie załatwi temat. Życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem na etapie kładzenia parkietów.

Znalazłem firmę, która położy mi parkiet w cenie 220zł / m2 ( w cenie wszystko na gotowo - parkiet dąb gat. I 40x7cm , kleje i lakiery, robocizna, listwy wykończeniowe ).

Drogo to jest czy na poziomie??

Parkiet surowy mogę mieć w cenie 90zł/m2.

 

Opowiadał, że używa bardzo dobrych klejów i lakierów. Z tego co wiem, to klej TYTAN Profesjonal kauczukowy z baniaczków 21L.

Wiecie coś na temat tego kleju??

 

To nie jest drogo. Normalnie.

Parkiet 110/m2 klej 30zł/m3 lakiery 24zł/m2 reszta robocizna czyli 65zł/m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem na etapie kładzenia parkietów.

Znalazłem firmę, która położy mi parkiet w cenie 220zł / m2 ( w cenie wszystko na gotowo - parkiet dąb gat. I 40x7cm , kleje i lakiery, robocizna, listwy wykończeniowe ).

Drogo to jest czy na poziomie??

Parkiet surowy mogę mieć w cenie 90zł/m2.

 

Opowiadał, że używa bardzo dobrych klejów i lakierów. Z tego co wiem, to klej TYTAN Profesjonal kauczukowy z baniaczków 21L.

Wiecie coś na temat tego kleju??

 

To nie jest drogo. Normalnie.

Parkiet 110/m2 klej 30zł/m3 lakiery 24zł/m2 reszta robocizna czyli 65zł/m2.

Pominąłeś listwy, co tym bardziej potwierdza, że cena nie jest wygórowana. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Właśnie dziś fachowiec skończył lakierowanie parkietu 2 warstwę i zauważyłem że pod światło są dziwne ślady w lakierze. Uzyty lakier to HartzLack APU-2, temperatura stała 22 st. wilgotność powietrza około 40%.

 

http://images49.fotosik.pl/239/4106f1fb581b6f6cm.jpg

 

http://images45.fotosik.pl/240/43121300eb8d982dm.jpg

 

http://images39.fotosik.pl/235/260dcc10ad5b9f3bm.jpg

 

Na całośći nie wygląda to źle, ale pod światło szczególnie przy wejściu do salunu rzuca się w oczy. Proszę o poradę co mogło być przyczyną. Jak fachowiec malował informowałem go, że pojawiją sie dziwne pęcherze ale mówił, że to się rozejdzie.

 

Zdjęcia robione bez lampy byłyskowej, odbite światło to oświetlenie salonu.

trochę zbyrt ciepło. Additivy i sykatywy w lakierze odchodziły zbyt nagle do otoczenia. Przy nakładaniu grubszej warstwy zaczyna się tworzyc tzw. "skórka pomarańczy". Nalezy dobrze zmatowić siatką 120 tak aby nierównosci przestały byc wyczuwalne pod dłonią. Nastepnie nałożyć warstwę żelu tiksotropowego 2x na krzyż i po jego wyschnięciu warstwę lakieru w ilości maksymalnie 100ml/m2. Obnizyć temperaturę do 18-20C

Prawdopodobnie zostało mu na końcu trochę lakieru i chciał to na swoje nieszczęście wykorzystać. Dlatego nałożył zbyt grubo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Właśnie dziś fachowiec skończył lakierowanie parkietu 2 warstwę i zauważyłem że pod światło są dziwne ślady w lakierze. Uzyty lakier to HartzLack APU-2, temperatura stała 22 st. wilgotność powietrza około 40%.

 

http://images49.fotosik.pl/239/4106f1fb581b6f6cm.jpg

 

http://images45.fotosik.pl/240/43121300eb8d982dm.jpg

 

http://images39.fotosik.pl/235/260dcc10ad5b9f3bm.jpg

 

Na całośći nie wygląda to źle, ale pod światło szczególnie przy wejściu do salunu rzuca się w oczy. Proszę o poradę co mogło być przyczyną. Jak fachowiec malował informowałem go, że pojawiją sie dziwne pęcherze ale mówił, że to się rozejdzie.

 

Zdjęcia robione bez lampy byłyskowej, odbite światło to oświetlenie salonu.

Podane parametry mikroklimatu pomieszczenia w trakcie lakierowania, nie należą do najkorzystniejszych. Temperatyra ok 18 oC i wilgotność ok. 60% pozwoliła by na pełniejsze rozpłynięcie lakieru na podłodze przed początkiem jego wiązania. Inną przyczyną może być nieodpowiednie przygotowanie powierzchni do lakierowania /matowienie/. Ten rodzaj lakieru w dogodnych warunkach daje się dosyć łatwo aplikować. Myślę, że po stworzeniu lepszych warunków do lakierowania i odpowiednim przygotowaniu wyschniętej powierzchni, kolejne lakierowanie załatwi temat. Życzę powodzenia.

Nie zwróciłem uwagi na przylegającą podłogę z płytek ceramicznych. Często nawiew chłodnego powietrza zmienia mikroklimat tuż przy podłodze z przeniesieniem na temperaturę podłogi. Dlatego połóż termohigrometr na podłodze w miejscu styku z płytkami. Odczytane parametry porównaj z średnim mikroklimatem pomieszczenia, może tu być przyczyna. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam zapytać Panów o finishparkiet jesion thermo o grubości 11mm firmy dąbex.

Ile razy będę mogła go cyklinować ? .

Czy to prawda , że jesion thermo nie pracuje (nie rozsycha się),? tak mnie poinformowano w sklepie.

 

Ostatnio bardzo podoba mi się dąb szczotkowany , ale widziałam takie jedynie na podłogach trójwarstwowych . Czy jest możliwość , żeby ze zwykłego parkietu , zrobić taki parkiet szczotkowany ?, czy może takie szczotkowanie jest charakterystyczne tylko dla podłóg trójwarstwowych.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam trywialne pytanie, o ile więcej zamówić Finishdeski niż planowana powierzchnia? mam 74m2 do ułożenia, więc potrzebuję zamówić?

Jeżeli dana powierzchnia zawiera się w jednym pomieszczeniu to 2% nadmiar z tytułu obróbek w zupełności wystarczy. Przy większej ilości pomieszczeń lub niestandardowym ułożeniu, powyższy nadmiar należy odpowiednio powiększyć - nawet do 5%. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam zapytać Panów o finishparkiet jesion thermo o grubości 11mm firmy dąbex.

Ile razy będę mogła go cyklinować ? .

Czy to prawda , że jesion thermo nie pracuje (nie rozsycha się),? tak mnie poinformowano w sklepie.

 

Ostatnio bardzo podoba mi się dąb szczotkowany , ale widziałam takie jedynie na podłogach trójwarstwowych . Czy jest możliwość , żeby ze zwykłego parkietu , zrobić taki parkiet szczotkowany ?, czy może takie szczotkowanie jest charakterystyczne tylko dla podłóg trójwarstwowych.?

O jesionie termo powiedziano Pani jedynie o zalecie tego typu podłogi /przy finishparkiecie mało istotnej/, natomiast nie wspomiano o wadach, Jest ich wiele, znacznie więcej niż zalet. Ile razy można cyklinować ? To zależy od:

1 grubości warstwy użytkowej

2 sposobu mocowania - pływająca czy klejona

3 równości posadzki na której leży taka podłoga

4 stopnia uszkodzeń podłogi w trakcie jej użytkowania

5 jakości cyklinowania zależnej od sprzętu i fachowości wykonawcy

Szczotkować można każdą podłogę z drewna "słoistego" - starą i nową. Należy liczyć się z trudnościami w utrzymaniu czystości i pielęgnacji takiej podłogi. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...