Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Parkiet - kto pyta nie błądzi: rady, pomysły, problemy, materiały itd.


hwafel

Recommended Posts

Witam,

mam dwa pytania. planujemy polozyc parkiet w domku jednorodzinnym. nie mozemy sie zdecydowac, ktory rodzaj drewna bedzie najlepszy. rozwazamy jesion, dab, tauri, teak, merbau. Prosze mi powiedziec, czy mozna spokojnie zakladac taki parkiet zima? Dom jest ogrzewany. Drugie pytanie czy te gatunki drewna moge polozyc w kuchni?

Dziekuje i pozdrawiam

Tauri nie znam. Dąb, merbau bardzo poczciwe. Teak śliczny, stabilny tylko miękki . Jesion? OK jak się komuś podoba. Zimą można zakładać parkiet jeśli jest ogrzewanie. Co do kuchni to raczej ceramika. U siebie w domu mam tak, że kuchnia w kuchni stoi na granicy z salonem a tłuszcz z patelni pryska....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam parkieciarzy!!

mam do WAS kilka pytań związanych z kładzeniem parkietu

otóż mój parkiet - DĄB :o :o

czy nadaje się na ogrzewanie podłogowe (mówił mi mój parkieciarz ze tak ale wole się upewnić) jest wyschnięty i nie z SPERMARKETU

odajcie mi dokładną nazwę jaki zastosować klej do tego typu ogrzewania podłogowego (jak możecie podajcie nazwę producenta i cenę jak pamiętacie w jakich ilościach najlepiej kupić co by nie zmarnować) ?? :-?

czy istnieje możliwość zmiany koloru np. na wiśniowy (czy coś takiego się stosuje) a jeśli się stosuje to jak nazwa tego lakieru bejcy czy czegoś ??

to chyba wszystko aaa a jakie cyrkulacje bierze się od ścian

pozdro :roll:

 

mam nadzieję że nie zawracam wam gitary i na pewno odpowiedzi na moje pytania już się pojawiły ... ale proszę o pomoc a dla takich fachmenów jak wy to odpowiedz zajmie zapewne kilka sekund a mnie czytanie wszystkich postów trochę by zajęło

jeszcze raz dziękuję i serdecznie podrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam parkieciarzy!!

mam do WAS kilka pytań związanych z kładzeniem parkietu

otóż mój parkiet - DĄB :o :o

czy nadaje się na ogrzewanie podłogowe (mówił mi mój parkieciarz ze tak ale wole się upewnić) jest wyschnięty i nie z SPERMARKETU

odajcie mi dokładną nazwę jaki zastosować klej do tego typu ogrzewania podłogowego (jak możecie podajcie nazwę producenta i cenę jak pamiętacie w jakich ilościach najlepiej kupić co by nie zmarnować) ?? :-?

czy istnieje możliwość zmiany koloru np. na wiśniowy (czy coś takiego się stosuje) a jeśli się stosuje to jak nazwa tego lakieru bejcy czy czegoś ??

to chyba wszystko aaa a jakie cyrkulacje bierze się od ścian

pozdro :roll:

 

mam nadzieję że nie zawracam wam gitary i na pewno odpowiedzi na moje pytania już się pojawiły ... ale proszę o pomoc a dla takich fachmenów jak wy to odpowiedz zajmie zapewne kilka sekund a mnie czytanie wszystkich postów trochę by zajęło

jeszcze raz dziękuję i serdecznie podrawiam

Czy parkieciarz kazał Ci wszystko kupić jak leci? Czy byc moze on o niczym nie wie?

Układanie parkietu na ogrzewaniu podłogowym to naprawdę nie jest jak sądzisz parę sekund. Samo przygotowanie podłoża to jest wiedza, która okreśłi potrzeby chemii pod parkiet, drewna etc.

Co wie Twój parkieciarz na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam dwa pytania. planujemy polozyc parkiet w domku jednorodzinnym. nie mozemy sie zdecydowac, ktory rodzaj drewna bedzie najlepszy. rozwazamy jesion, dab, tauri, teak, merbau. Prosze mi powiedziec, czy mozna spokojnie zakladac taki parkiet zima? Dom jest ogrzewany. Drugie pytanie czy te gatunki drewna moge polozyc w kuchni?

Dziekuje i pozdrawiam

 

tauari zdecydowanie nie jesli na ogrzewanie podlogowe(wydziela bardzo niemil zapach pod wplywem ciepla..:))(tauari to tzw. brazylijski dąb o parametrach bardzo zblizonych do naszego rodzimego deba....jesli na nieogrzewane podloze jak najbardziej..na ogrzewanie moze isc teak lity, merbau lity. do kuchni wszytkie gatunki jak i do innych wszelakich pomieszczen bez ogrzewania..podlogowego..z ogrzewaniem jesion, dab warstwowe..z minimum 5mm warstwa drewna pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem z lakierowaniem.

Położyli mi parkiet. Lakierowali jakimś lakierem na bazie wody ( tak mówili ). Pojawiło się pełno kropek na nim. Jak go polakierowali, to były pęcherzyki powietrza, twierdzili, że lakier się rozejdzie i zanikną. Niestety nie zanikły.

Drugi problem, to nakładali go wałkiem. W słońcu widać na parkiecie każdy ruch wałka, każde przejechanie. Czy tak zawsze jest?? Czy może stosowali zły wałek lub ostatnią warstwę powinni położyć pędzelkiem?? A może pędzelka już się wogóle nie stosuje??

Zmatowili parkiet po reklamacji, ale stało się to samo, znów są "pęcherzyki", a co gorsze, jak poprzednią warstwę zmatowili, to było widać ślady po kropkach. Po zalakierowaniu widać również pod warstwą lakieru stare ślady po pęcherzykach.

Co mam w teraz z tym zrobić?????? POMOCY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki to gatunek jaki to lakier i jakiz to lakier podkladowy był zastosowany..po matowieniu zawsze widać ..slady zmatowoionych pecherzyków pedzlem siewodnych lakierow nie naklada..jedynie walkiem z mikrofazy..odp na pytania zapewne nie znasz warunkow klimatycznych panujacych w pomieszczeniach podczas lakierowania wiec nawet o nie nie pytam..wrzuc tez jakas fotke please..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem z lakierowaniem.

Położyli mi parkiet. Lakierowali jakimś lakierem na bazie wody ( tak mówili ). Pojawiło się pełno kropek na nim. Jak go polakierowali, to były pęcherzyki powietrza, twierdzili, że lakier się rozejdzie i zanikną. Niestety nie zanikły.

Drugi problem, to nakładali go wałkiem. W słońcu widać na parkiecie każdy ruch wałka, każde przejechanie. Czy tak zawsze jest?? Czy może stosowali zły wałek lub ostatnią warstwę powinni położyć pędzelkiem?? A może pędzelka już się wogóle nie stosuje??

Zmatowili parkiet po reklamacji, ale stało się to samo, znów są "pęcherzyki", a co gorsze, jak poprzednią warstwę zmatowili, to było widać ślady po kropkach. Po zalakierowaniu widać również pod warstwą lakieru stare ślady po pęcherzykach.

Co mam w teraz z tym zrobić?????? POMOCY

Dobrze wykonane lakierowanie nie zostawia żadnych śladów po wałku i pęcheryków lub czegoś innego.

Zachowaj zimną krew zrób jak radzi Ghost. Nazwa lakieru podkładowego. Nazwa lakieru nawierzchniowego. Ile zuzyli lakieru. Kto kupował lakier? Czy lakier był oryginalnie zapakowany czy może był już używany. Jak była wilgotność i temperatura w trakcie lakierowani?a. Może było za sucho i za ciepło? Czy pęcherze są na całej powierzchni czy może tylko w w jakimś konkretnym ale większym miejscu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ponownie widzę, że z problemem pęcherzy powietrza pod lakierem nie borykam się samotnie. U mnie niestety po już trzeciej warstwie lakieru właściwego nadal są pęcherze i lakier wygląda jak skórka pomarańczy nie jest gładki. Generalnie obraz nędzy i rozpaczy. Warunki w mieszkaniu poprawiły się o tyle, że wilgotność wzrosła do około 33 % temperatura bez zmian około 20 C. Mam pytanie ile warstw lakieru można położyć aby nie utracić jego właściwości? Oczywiście wykonawca proponuje kolejną warstwę już 6 licząc z dwoma warstwami podkładu. Czy lepiej kazać mu wszystko cyklinować i zaczynać od początku? I jeszcze jedno pytanie czy na lakier poliuretanowy można położyć inny lakier poliuretanowy (innego producenta)?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam generalnie wiecej niz 3-4 warstwy lakieru Nawierzchniowego nie naklada sie (ilosc warstw zalezy od grubosci -ilosci i sposobu nakladania) nie zaleca sie mieszania systemow lakierniczych napisz jakie to lakiery wilgotnosc z pewnoscia jest za mala co najmniej o 20%..nalezyc przed lakierowaniem dowilzyc pomieszczenia..dalej nie wiem jakiz to lakier..czy moga dalejj lakierowac nie wiem poniewaz nie wiem ile jest nalozonego lakieru jesli aplikowano po nie wiecej niż okolo 100g na warstwe..to mozna by bylo ewentualnie jeszcze raz sprobować jesli wiecej to juz nie raczej zllecilbym zeszlifowanie lakieru..podaj gatunek i nazwy lakierow wklej fotke pisze powtornie please:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ghost34 dziękuje za odpowiedź co prawda nie wiem czy po części nie była ona skierowana do Dzesia. Zdjęcia postaram się wkleić wieczorem. Natomiast co do lakieru to były dwie warstwy Exotic Fondo i potem trzy warstwy II składnikowego poliuretanowego Spartan LL 430 75 gloss LUX (pół połysk). Nakładane było około 100 ml na m2 tak sądzę po zużyciu lakieru. Natomiast to co mnie dodatkowo martwi to fakt, że pod lakierem widać ślady po matowieniu takie rysy widoczne w świetle. Mam nadzieję, że po załączeniu zdjęć coś uda się doradzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ghost34 dziękuje za odpowiedź co prawda nie wiem czy po części nie była ona skierowana do Dzesia. Zdjęcia postaram się wkleić wieczorem. Natomiast co do lakieru to były dwie warstwy Exotic Fondo i potem trzy warstwy II składnikowego poliuretanowego Spartan LL 430 75 gloss LUX (pół połysk). Nakładane było około 100 ml na m2 tak sądzę po zużyciu lakieru. Natomiast to co mnie dodatkowo martwi to fakt, że pod lakierem widać ślady po matowieniu takie rysy widoczne w świetle. Mam nadzieję, że po załączeniu zdjęć coś uda się doradzić.

 

 

exotic fondo mozna spierniczyc nie wiedzialem.. :o wystarczylo nalozyc 1x daj jakies zdj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy posadzka ma szansę wyschnąć pod położonymi panelami/linoleum?

 

Chcemy docelowo drewno, jakoś latem pewnie.

Tymczasem musimy się wprowadzić, no i szukam tymczasowego pokrycia wylewki, coś polecicie?

Ma być tanio, ma być względnie prodzieciowo i ma beton pod tym schnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy posadzka ma szansę wyschnąć pod położonymi panelami/linoleum?

 

Chcemy docelowo drewno, jakoś latem pewnie.

Tymczasem musimy się wprowadzić, no i szukam tymczasowego pokrycia wylewki, coś polecicie?

Ma być tanio, ma być względnie prodzieciowo i ma beton pod tym schnąć.

tanią wykładzinę podłogową nie na piance czy gęstej warstwie filcu. powinna być przewiewna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam zapytać ,ile razy można cyklinować parkiet/deski 16 mm a ile 22mm.?

16 jest dużo tańsza i wszyscy usilnie próbują mnie przekonywać , ze wystarczy , bo parkiet cyklinuje się raz , góra dwa razy w życiu.

Warto isc w 22 czy szkoda kasy?.

różnica w warstwie użytkowej:

parkiet 22mm - warstwa - 10,8mm

parkiet 16mm - warstwa - 8 mm

różnica 1-2 cyklinowania, skoro ludzie mają przez lata mozaikę o grubości 8mm - nie widzę powodu, żeby nie stosować parkietu 16mm o takiej samej warstwie użytkowej. To i tak sporo więcej niż popularna deska barliniecka czy wszystkie parkiety warstwowe, które reklamuje się jako "odnawialne"

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...