Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Parkiet - kto pyta nie błądzi: rady, pomysły, problemy, materiały itd.


hwafel

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ponieważ pierwszy raz pojawiam się na tym forum Witam wszystkich:) mam zamiar odświeżyć sobie parkiecik dąb. Parkieciarz zaproponował mi trzy rodzaje materiałów :

1.Najtaniej

tytan lak g podkład

tytan lak na wierzch

2. drożej

deva found podkład

Quick na wierzch

3 najdrożej

deva found podkład

transit na wierzch ponoś nie śmierdzi

 

i nie wiem co wybrać? chyba że lepiej samemu kupić materiały? jakie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakiery DEWA należą do grupy dobrych lakierów. Skoro parkieciarz polecił Ci taką markę to znaczy, że ma pewne doświadczenie w aplikacji tego typu lakierów. Proponuję wybór między poz 2 i 3.

Pozycja 2, to nawierzchniowo dwuskładnikowa chemia o dosyć dobrych parametrach w zakresie trwałości i o typowej dla takiej chemii optyce podłogi. Należy zachować parametry mikroklimatu pomieszczeń przed i w trakcie lakierowania ok.18oC i ok. 50% RH, a szczególnie zadbać o czystość w trakcie wykonywania prac lakierniczych. Ponadto trzeba sprawdzić na szklanej płytce czy lakier nie posiada w swojej masie cząstek zżelowanych. Tu parkieciarz na pewno zna temat.

Pozycja 2, typowy dwuskładnik wodny o dobrej optyce i delikatniejszej strukturze. Zwróć uwagę na ilość zaaplikowanego lakieru bez wzgledu na ilość warstw.

Nie kupuj lakieru we własnym zakresie, bo pozornie kupisz taniej ale w efekcie zapłacisz drożej, nie mówiąc o stratach niewymiernych. Weż pod uwagę inne podpowiedzi. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szmata mokra pod drzwiami jest odkurzone kaloryfery wszystkie zalomy okien etc..jak duze jest to pomieszczenie?

 

Główne pomieszczenie ma wraz z otwartą kuchnią około 50 m2 a ten pokój w którym jest lepszy efekt ma 13 m2 i jest oddzielony od reszty waskim przejściem. Czy istotne jest to, że mieszkanie jest na pierwszym pietrze ale wejście do niego jest z otwartej klatki schodowej ale temperatura tam jest taka sama jak w mieszkaniu. Może to cyrkulacja powietrza ma na to wpływ? Jak najskuteczniej moge zwiększyć wilgotność powietrza? 24 h działa nawilzacz ale powietrze powyżej 30 % nie wzrasta?

 

Jezeli chodzi o Spartana te problemy jakie ty masz mają też inni. Kłopoty tego lakieru się mnożą. Wczoraj dostałem zdjęcia takich samych objawów jak u Ciebieoczywiście w dużej rozdzielczości i mogłem dokładnie zobaczyćć o co chodzi. Nie potrafię wklejać zdjęć na forum inaczej pokazałbym je.

 

to nie są pęcherze. To są zawiesinki powstajace w lakierze czasami podczas transportu. Lakier nalezy przepuścić przez rajstopę. Czystość i jeszcze raz czystość. Powierzchnię dokładnie zmatowic. Następnie odkurzyć. Dobrze wymieszać lakier z osadzonym na dnie pojemnika środkiem matującym następnie przez rajstopę odlać do pojemnika (wiaderko malarskie), dodać utwardzacz i delikatnie ale dokładnie wymieszać i odstawić na do półgodziny. W tym czasie wytrzeć mokrym (wykręconym ) starym ręcznikiem na miotle spiralnie pomieszczenie. Rogi pokoju poprawić. Zwrócić uwagę na pył po matowieniu przy ścianach, lubi zostać. Wałek owinąć papierem malarskim, docisnąć papier do wałka i zdjąć. Zrobić tak dwa razy. Następnie wymieszać wałkiem lakier we wiadrze, spokojnie i zacząć spokojnie lakierować. Zwrócić uwagę na wilgotność pomieszczenia. Jest zima lecą grzejniki i jest sucho, zbyt sucho. Przy 30% obnizyć temperaturę nawet do 17C

Oczywiście na początku matowienie i to bardzo dobre, tak aby ślady (kratery) po paprochach nie zostały. Jeżeli facet potrafi to może przed właściwym lakierowaniem przeciągnąć lakier blachą lakierniczą lub podkładem tiksotropowym. Musi uważać bo łatwo taki zabieg spaskudzić.

 

Bardzo dziękuje za informację. W przyszłym tygodniu ma się u mnie pojawić mój wykonawca wraz z technikiem z firmy prowadzacej dystrybucję powyższego lakieru. Dam znać co ustalą i jakie rozwiązanie zaproponują.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawda :roll: blanchon zostal wybrobowany przeze mnie dosyc dawno temu jak i syntilor..i napisze tyle dosyc niewdzieczna chemia w aplikacji...wiec po co skoro sa lepsze i znaczniej bardziej wdzieczne systemy:)

Zapytaj Francuza jakie lakiery są najlepsze? Blanchon pada odpowiedź. Tym lakiererm pokryłem podłogę powracającemu z Francjii po 20 latach Polakowi. Bardzo się cieszył i był przekonany i jest zresztą do dzisiaj, że wybór trafny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, przede wszystkim gratulacje za jeden z najlepszych wątków na tym forum i podziękowania, że chcecie się dzielić wiedzą.

ale,ale.. mam pytanie.

wprowadzenie: zdecydowałem się na deskę 2 warstowową do mieszkania (niedocelowe, więc nie napinam się na "100 letni" parkiet). no i właśnie nadjeszła ta chwila, kiedy teoretycznie powinna wchodzić ekipa do klejenia, czyli standardowe prace ceramiczno-fajansiarsko-gresowe zakońcozne, ale szanowna małzonka swoimi nielegalnymi metoami "przekonała" mnie do przyklejenia na ścianę w SALONIE (19,5m2, he,he) czegoś na ścianę. prawodpodobnie jakiś kamul (np. piaskowiec), ok 6 m2. który pewnie będzie za 2 tygodnie.

pytanie: najpierw kłaść podłogę i się niczym nie przejmować? Czy czekać na kamień.

 

moje rozumowanie:

1. zima=sucho, rozłoży się bele ka-rton-szmiru i będzie ok.

2. z drugiej strony jednak wilgoci trochę wejdzie.

3. w bloku jest wentylacja mechaniczna i dizałą cały czas

4. nie musi być styku między płytkami kamiennymi a deskami.

5. parkiet 2 warstowy jest już gotowy , acha jest to parzony jesion.

wpadło mi w oko coś tam wczesniej (ok. 2 miesiące temu) przy studiowaniu tego wątku i olejno-lakierniczego w innych celach, że nie powinno być problemu, ale nie chcę zaklinać rzeczywistości i chiałbym usłyczeć od naszych gurów.

w końcu ktoś musi wziąć odpowiedzialność za moją podłogę.

plis,help.

i jeszcze raz pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia wilgoci w tym przypadku a szczególnie o tej porze roku nie ma żadnego znaczenia. Po sprawdzeniu wilgotności posadzki możesz kłaść podłogę już teraz, po czym zabezpiecz ją skutecznie przed uszkodzeniani mechanicznymi i zabrudzeniem podczas planowanych robót okładzinowych na ścianie. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robilam rekonesans w kwestii gotowych parkietow i trafilam na Pacific Line. Sa 2 wersje - z 2,5 oraz 4 mm warstwa drewna. Jakos ciezko mi uwierzyc, ze 2,5 mm bylby sens chocby raz cyklinowac. No ale - wedlug sprzedawcy - te parkiety praktycznie sa niezniszczalne. I tez ciezko uwierzyc - w koncu to drewno a nie azbest ;) Niech no sie ktos madry wypowie, prosze. Wrzucam link do opisu tego "grubszego" parkietu.

http://www.nokaut.pl/oferta/pacific-line-jataba-max-plus.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robilam rekonesans w kwestii gotowych parkietow i trafilam na Pacific Line. Sa 2 wersje - z 2,5 oraz 4 mm warstwa drewna. Jakos ciezko mi uwierzyc, ze 2,5 mm bylby sens chocby raz cyklinowac. No ale - wedlug sprzedawcy - te parkiety praktycznie sa niezniszczalne. I tez ciezko uwierzyc - w koncu to drewno a nie azbest ;) Niech no sie ktos madry wypowie, prosze. Wrzucam link do opisu tego "grubszego" parkietu.

http://www.nokaut.pl/oferta/pacific-line-jataba-max-plus.html[/quote/

,, Kto drogę skraca ten do domu nie wraca" Mądre przysłowie. Ponad dwadzieścia lat kładę parkiety i u siebie w domu mam poczciwy parkiet i 0 problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawda :roll: blanchon zostal wybrobowany przeze mnie dosyc dawno temu jak i syntilor..i napisze tyle dosyc niewdzieczna chemia w aplikacji...wiec po co skoro sa lepsze i znaczniej bardziej wdzieczne systemy:)

Zapytaj Francuza jakie lakiery są najlepsze? Blanchon pada odpowiedź. Tym lakiererm pokryłem podłogę powracającemu z Francjii po 20 latach Polakowi. Bardzo się cieszył i był przekonany i jest zresztą do dzisiaj, że wybór trafny.

 

zapytaj francza jakie jest najwieksze mocarstwo na swiecie..zapytaj francuza kto dał kulture calej europie, zapytaj francuza co sadzi o wszytki na wschod i zachod o d siebie to tak pierwsze z brzegu..dwa pierwsze pytania odp francja odpowiedz trzecia ludy podlegle barbarzyncy bez francji by ich nie było..generalnie:))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robilam rekonesans w kwestii gotowych parkietow i trafilam na Pacific Line. Sa 2 wersje - z 2,5 oraz 4 mm warstwa drewna. Jakos ciezko mi uwierzyc, ze 2,5 mm bylby sens chocby raz cyklinowac. No ale - wedlug sprzedawcy - te parkiety praktycznie sa niezniszczalne. I tez ciezko uwierzyc - w koncu to drewno a nie azbest ;) Niech no sie ktos madry wypowie, prosze. Wrzucam link do opisu tego "grubszego" parkietu.

http://www.nokaut.pl/oferta/pacific-line-jataba-max-plus.html

Potwierdzam opinię przedmówców, iż nie ma podłóg niezniszczalnych. Są podłogi, które można poddać renowacji z pełnym zadowoleniem z efektu tej czynności, a są takie, których nie da się odświeżyć, i trzeba je wymienić na nowe.

Co do grubości warstwy użytkowej i krotności cyklinowania, to tu należy spojrzeć poprzez pryzmat zarówno grubości tej warstwy jak i nierówności podłoża. W niektórych przypadkach 4 mm nie wystarczy żeby nadać odnawianej podłodze pełną płaszczyznę.

Jatoba jest bardzo twardym materiałem, ale nie lubi zmian temperatury/wilgotności/. Tutaj propopzycja ghosta34, moim zdaniem jest najodpowiedniejsza.

Wracając do niezniszczalności, to najlepszym testem na jej potwierdzenie jest gwarancja na piśmie, najlepiej z pieczątką. Wówczas będziesz miała okazję zobaczyć na własne oczy jak " pryska czar" rzekomej niezniszczalności. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robilam rekonesans w kwestii gotowych parkietow i trafilam na Pacific Line. Sa 2 wersje - z 2,5 oraz 4 mm warstwa drewna. Jakos ciezko mi uwierzyc, ze 2,5 mm bylby sens chocby raz cyklinowac. No ale - wedlug sprzedawcy - te parkiety praktycznie sa niezniszczalne. I tez ciezko uwierzyc - w koncu to drewno a nie azbest ;) Niech no sie ktos madry wypowie, prosze. Wrzucam link do opisu tego "grubszego" parkietu.

http://www.nokaut.pl/oferta/pacific-line-jataba-max-plus.html

Daj spokój tego typu pseudo podłodze. Minimalna warstwa drewna jaka musi pozostać na tego typu produkcie to 2mm. Przy cyklinowaniu najczesciej cykliniarze zbierają do milimetra często i więcej.

Jeżeli to kosztuje jakieś 30-40 zł można położyć i niczemu się nie dziwić.

4mm to brzmi rozsądniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamienne schody np na Starym Mieście w W-wie i środkiem wytarte. Cyklinuję nieraz parkiety, dechy ponad 100 letnie. Nowe już nie będą ale jeszcze lata posłużą a panel czy coś finisch...Historia kilku pokoleń na nich się nie odciśnie. Jedno pokolenie będzie tylko miało ,,przygodę".

Bez żartów. Jedno pokolenie to 20-25 lat. To pokolenie musiałoby być bardzo wątłe i chorowite. Taka deska 2,5mm to góra 10 lat!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...