Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Skuteczny płyn do PANELI - polećcie proszę!!!


ikm10

Recommended Posts

No właśnie - jak w temacie. Jest tyle płynów i kompletnie nie wiem który mam wybrać. Chodzi mi o to, żeby płyn czyścił panele i ewentualnie nabłyszczał a jednocześnie - co najważniejsze - nie pozostawiał smug. Mam panele matowe klasy C5 w przedpokoju i kuchni. Próbowałam płynu marki Carrefour ale jest beznadziejny - pozostawia smugi i wogóle nie pachnie świeżością. Nie chcę wyrzucać pieniędzy w błoto. Doradźcie!!! :o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam HG System, bije na głowę wszystkie których do tej pory używałam! jest wydajny i ładnie pachnie a o smugach nie ma mowy, nie jest tani ale się opłaca wydać wieszką sumę żeby potem nie musieć zaglądać do sklepu przez dłuższy czas, znajdziesz go w Marketach typu OBI, Praktiker

pozdrawiam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam panele o fakturze naturalnego drewna, a że nie zależy mi na super połysku (wyglądają, jak naturalne drewno- łączenia zaimpregnowane przed c'likaniem). Używam najzwyklejszego płynu Ajaks (przedtem wypróbowałam). Po 3 latach wyglądają, jak nowe. Wiem, że mam czysto, zwłaszcza, że jest bezpośrednie wyjście na taras.

Co do HG, używam serii do glazury i terakoty (czyste fugi itp.) - polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stosowałam z niższej półki Sidolux, nabłyszczał i smug nie było.

 

również polecam sidolux - smug nie ma, ładnie nadaje połysk i pachnie tez ładnie :-)

witam też czasem używam sidoluxu ale dolewam do wody,nie daję bezposrednio na panele, boje sie żeby nie było skorupy tródnej do zmycia, co wy nato
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Płyn Classen do paneli (do kupienia np. w Castoramie)-chyba najbardziej sprawdzony i polecany. Nie zostawia smug. Można nim umyć również gres, terakotę. Nie używajcie nabłyszczających płynów (Pronto, Sidolux) do paneli laminowanych, bo to właśnie one pozostawiają ślady.

 

http://www.drewno.pl/foto/1_4665_foto_artykuly.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
Płyn Classen do paneli (do kupienia np. w Castoramie)-chyba najbardziej sprawdzony i polecany. Nie zostawia smug. Można nim umyć również gres, terakotę. Nie używajcie nabłyszczających płynów (Pronto, Sidolux) do paneli laminowanych, bo to właśnie one pozostawiają ślady.

 

http://www.drewno.pl/foto/1_4665_foto_artykuly.jpg

 

 

 

witam !!!!

tez uzywalam tego plynu z castoramy classen do paneli ale odkryłam cos lepszego moim zdaniem z firmy Amway zielony płyn LOC . jes super a poza tym to i do kafelek jest od razu . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Moje panele mają 8 lat i wyglądaja jak nowe (w kwestii połysku rzecz jasna)

 

polecam Pronto

 

używam:

do mycia - Pronto do mycia drewna

do nabłyszczania - Pronto Superpołysk

 

efekt rewelacja!!!

 

 

 

P.S.

z firmą sc jonsson nie mam nic wspólnego :lol: :lol:

 

 

jw. Panele po nabłyszczeniu wyglądają super (nawet moje, po których każdego dnia przejeżdżają w tą i z powrotem samochodziki z moimi dziećmi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 4 months później...
podnosze temat! Chciałabym się dowiedzieć czegoś wiecej o płynie Classen Nano Silver. Czy rzeczywiście jest taki dobry?

 

taki sobie. widac lekkie smugi na panelach. nie mam mikroskopu by stwierdzić czy zabija bakteri

 

ja używam mopa parowego. żadnej chemii a kafle i panele wyglądają super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Płyn Classen do paneli (do kupienia np. w Castoramie)-chyba najbardziej sprawdzony i polecany. Nie zostawia smug. Można nim umyć również gres, terakotę. Nie używajcie nabłyszczających płynów (Pronto, Sidolux) do paneli laminowanych, bo to właśnie one pozostawiają ślady.

 

http://www.drewno.pl/foto/1_4665_foto_artykuly.jpg

 

 

 

witam !!!!

tez uzywalam tego plynu z castoramy classen do paneli ale odkryłam cos lepszego moim zdaniem z firmy Amway zielony płyn LOC . jes super a poza tym to i do kafelek jest od razu . Pozdrawiam

 

Befcia, też używałam płynu Amwaya LOC, ale to pieruństwo się tak pieni, że cholery za przeproszeniem idzie dostać :roll: To jest koncentrat i naprawdę trzeba go dozować baaaaardzo ostrożnie. W przypadku Classena nie ma obawy "przedawkowania" i jak pisałam też można myć nim gres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stosowałam z niższej półki Sidolux, nabłyszczał i smug nie było.

 

również polecam sidolux - smug nie ma, ładnie nadaje połysk i pachnie tez ładnie :-)

 

a na moich panelach (zwłaszcza na tych w kolorze debu bagiennego) żaden płyn nie spisał się jak należy.

dlatego myję ZWYKŁĄ WODĄ. I nie mam ani smug, ani plam, ani żadnych "mazów". A Pronto to była jedna wielka porażka - ślady stóp były po umyciu widoczne natychmiast. Rodzina musiałaby fruwać, bo ja mam hysia na punkcie czystej podłogi i jadę na szmacie dosyć często :-)

 

 

Podobno swietny jest jakiś płyn z Biedronki, ale nie stosowałam.

Zostałam przy swoej szmatce pod kranem płukanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...