Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W TYMIANKU pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Co do studni, to u nas jest problem na 23m glina :( Braliśmy już jedną firmę i zapłaciliśmy 1500zł - wody nie ma

Czytała o głębinowych ale facet chce najpierw odwiert probny 50zł/m kopie do 30m a potem ew. głębinowa 250zł/ m

 

Znacie kogoś z okolic Wrocławia, taniej?Solidnie?

 

PS.

MAMY STRASZNY PROBLEM, WYSYPAŁA NAM SIE EKIPA, MACIE KOGOŚ SPRAWDZONEGO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...

Wkńcu wcozarj dostałm projekt od projektantki ( poprawiony ) ten, ktory sama wymysliłam, jej poprawki i uwagi zaakceptowalismy... czyli MAM PROJEKT DOMKU!!! no i moge naprawde pwoeidziec ze indywidualny haha tylko zobaczymy co z tego wyjdize w realu :wink: , ale powanie to jestem zadowolona, odbieramy mapki od geodety i wkoncu ruszymy dalej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lolita78 no to super nareszcie się doczekałaś , jak będziesz już miała jakiś zarys waszego domku na papierze to powklejaj jestem bardzo ciekawa co stworzyliście :D , a ile w końcu wam wyszło m2, pisałaś gdzieś wcześniej że wasza projektantka wam zaprojektowała ponad 200m2, jak dla mnie to kolos.

 

Parte a co się u was stanęło że ekipa nawaliła, i jak to jest w takich sytuacjach można ich obciążyć jakimiś stratami no bo w końcu jakby nie było to na tym trochę straciliście chociażby czas :roll: .

 

My też mamy problem kupiliśmy cegłę i to z wielkimi nerwami bo gość od którego kupowaliśmy jakiś nawiedzony był ,a szkoda gadać , a teraz nie mamy jak jej przetransportować bo okazuje się że nikt z firm w okolicy kto ma HDS-a (nie wiem jak to się pisze) nie ma czasu ,normalnie szok, mój mężulek dorwał jakiegoś gościa już ustaliliśmy cenę że za 200 zł za kurs no i dzwonimy dwie godziny później a on mówi że jak chcemy żeby nam przetransportował tą cegłę to musimy zapłacić 200 zł za godz :evil: więc podziękowaliśmy, widocznie nie zależało mu. Inny z kolei przekłada termin już kilka razy miało być w zeszły piątek już nawet zapłaciliśmy całą kwotę za cegłę teraz się obawiam żeby przypadkiem ta nasza cegła nóg nie dostała,( bo tak jak wcześniej pisałam gość z lekka dziwny) ale umówiliśmy się na jutro więc zobaczymy mam nadzieję że w końcu będzie ok. A tak po za tym to czekam dalej na podział działki od geodety, już nie długo ,chyba. A tak w ogóle to mam nadzieje że przy pozwoleniu na budowę to jakoś przyśpieszymy w końcu adaptuje nasz projekt babka która wydaje takie pozwolenia w starostwie więc chyba nie powinna mieć zastrzeżeń do własnej pracy.

Zastanawiamy się też jak budować nie znam się na budownictwie więc napisze swoimi słowami, a więc nie wiemy czy budować MAX+STYROPIAN+MAX, czy może MAX+STYROPIAN+PUSTAK(połówka), czy też MAX+STYROPIAN+BIAŁA CEGŁA, tak ogólnie rzecz biorąc to taniej by było dać pustaka lub cegłę z zewnątrz ale nie wiem jak to się ma do wytrzymałości ,utrzymywania ciepła w domu itd. Jak wy budujecie słyszałam też że można dać tylko MAXa i styropian ale to mi się w ogóle nie uśmiecha

 

A tak na koniec dodam jeszcze że wczoraj mieliśmy małą rocznicę dwa latka odkąd padło sakramentalne TAK, oj dzisiaj głowa boli

:D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dżuzi gratuluję rocznicy (druga - bawełniana :p )!!! No i ja też się pochwalę – w lipcu bierzemy ślub no i mam nadzieje, ze powoli powoli zacznie powstawać nasz domek, więc budujcie, budujcie!!! już nie mogę się doczekać kiedy będę mogła zobaczyć go nie tylko na zdjęciach – mam nadzieję, że się pochwalicie :D

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dżuzi, a wiesz jak ja sie ciesze z juz wkoncu jest projket!!!! Dom mimo moich kombinacji i tak bedzie spory :-? , ale przez to ze chcielismy duzy salon, duza kuchnie i dwa pokoje na dole no to metraz spory bedzie, no ale bardziej zbity niz w tych projektach od projektantki. na rys. 12x14,5 m.

Oj my tez mamy problem jak budowac, czy max, czy U-220, czy porotherm, i jaka grubosc... oczywiscie tu to wszystko teraz zalezy od ceny no i jaka grubosc styropianu...

Gratuluje rocznicy :) u nas 2 tyg temu pykneło 2 latka.... tylko my juz mamy poltoraroczną córeczke :D , a dziś mi pyka 29 latek......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Hej!

Kurcze wszyscy mają jakieś uroczystości ;) ja niestety nie;)

Ale wszystkim życzę samych pomyślności i spełnienia marzen!

 

A propos ścian to my budujemy max+styropian więcej nie trzeba tak mi się wydaje.

A my wciąż czekamy i czekamy...

Miejmy nadzieję że ten rok będzie tez obfity w ciepłe dni i nic nie będzie nam przeszkadzało w budowie.

Tego wszystkim i sobie życzę! Pogody!!! Dobrej pogody!

 

 

A tak na marginesie czy ktoś z Was orientuje się czy bank udzieli kredytu na budowę domu ale takiego od stanu surowego do nie całkowitego wykończenia? W sensie czy bank interesuje dom w pełni wykończony czy można tak na połowe wykonczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej hej

Dzisiaj dowiedziałam się że w lecie nie będzie styropianu więc kto potrzebuje niech kupuje teraz :-? .

 

A tak na marginesie fakt iż UFA EURO 2012 będzie w Polsce to chyba nie jest dobra wiadomość dla osób planujących budowy , kurcze znowu będą problemy ze wszystkimi materiałami budowlanymi i bez tego są więc nawet nie chce sobie wyobrażać co się będzie działo. :roll: :cry:

 

MMILA zapomniałam dodać że jeżeli tylko będziesz chciała obejrzeć naszego Tymianka jak już wybudujemy to zapraszam z miłą chęcią nie widzę innej opcji , o ile ty nas nie wyprzedzisz wtedy ja się wproszę 8) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Annetta Widziałam że ty już masz cegłę u siebie na działce mam takie pytanko wynajmowaliście transport czy był w cenie a jak tak to ile zapłaciliście, bo mam wrażenie że próbują nas w konia zrobić. Zawsze ktoś zapomniał nam wspomnieć o jakichś dodatkowych kosztach nagle z 400 zł zrobiło się 1300 zł a dodam że odległość to jakieś 30km .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lolita78 tak mi powiedział gość który prowadzi skład budowlany myślę że to dobre źródło w końcu siedzi w tej branży więc musi się orientować , w okresie letnim i jesiennym ludzie ruszają z elewacjami i budową i powiedział też że cena styropianu idzie cały czas w górę, tak samo stal .Ja teraz mam zamiar kupić wszystko co potrzebne żeby potem nie szukać a jest coraz gorzej . Teraz zapewne wszystko będzie ciągnęła Warszawa przez to że dostaliśmy EURO 2012, :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...