Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W TYMIANKU pracownia ARCHON


Recommended Posts

Gosiu i Rafale

 

Za wytyczenie budynku płaciłam 400zł (biora ok 500zł)

 

Za humus to zalezy jakiego kopacza znajdziesz, ja placilam z tego co widze w swoim zestawieniu to za sciagniecie humusu zapłaciłam 1050zł oczywisćie w tym dojazd koparki na budowę chyba ze 150zł - weźcie kogos z okolicy, pojezdzijcei po okolicznych budowach, gdzie widzieliscie koparke

 

polecam i wam zrobić sobie takie zestawienie w ecxelu - bardzo przydatne

 

Bardzo drogi jest beton ja płaciłam w paxdziernku 220zł/kubik a teraz dzowniłam i kosztuje 300zł/kubik

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gosiu i Rafale

 

 

Za humus to zalezy jakiego kopacza znajdziesz, ja placilam z tego co widze w swoim zestawieniu to za sciagniecie humusu zapłaciłam 1050zł oczywisćie w tym dojazd koparki na budowę chyba ze 150zł - weźcie kogos z okolicy, pojezdzijcei po okolicznych budowach, gdzie widzieliscie koparke

 

To chyba Was niestety naciągneli... U mnie humus pod tymianek z podwójnym garażem ściągano 2 godziny i 20 minut a koszt godziny 80 zł co w sumie dało 180 zł :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Dlatego własnie pytałam o te koparke- bo u nas tez gosc powiedział ze godzina kosztuje 80 zł- i ze zajmie mu to z 8-10 godz- jak dla mnie to przesada bo przeciez nie bedzie kopał dołu pod piwnice tylko ma sciagnac humus- co wg mnie powinno zajac góra 3 godz - bo to spora różnica

zapłacic z 300 zł - a prawie 1000 zł- zobaczymy- chyba pojade tam i zobacze ile rzezcywiscie to czasu zajmie- w kadzym razie dzieki za info- dzisij jedziemy do geodety- mam nadzieje ze w 500 zł sie zmiesicmy- acha czy ptem on muszi jesczez zrobic jakas mapke ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Dlatego własnie pytałam o te koparke- bo u nas tez gosc powiedział ze godzina kosztuje 80 zł- i ze zajmie mu to z 8-10 godz- jak dla mnie to przesada bo przeciez nie bedzie kopał dołu pod piwnice tylko ma sciagnac humus- co wg mnie powinno zajac góra 3 godz - bo to spora różnica

zapłacic z 300 zł - a prawie 1000 zł- zobaczymy- chyba pojade tam i zobacze ile rzezcywiscie to czasu zajmie- w kadzym razie dzieki za info- dzisij jedziemy do geodety- mam nadzieje ze w 500 zł sie zmiesicmy- acha czy ptem on muszi jesczez zrobic jakas mapke ????

 

Tak jak pisałem u mnie humus pod tymianek z podwójnym garażem robił 2 godziny i 20 minut z czego byłem przy nim 40 minut - co robił w pozostałym czasie nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

 

a co tutaj taka cisza- kazdy pewnie zajęty budową - my mamy juz wytyczony budynek- geodeta zgarnął 400 stówki- w piatek wjedzie koparka na zdjecie Humusu- dogadalismy sie na 70zł za godzine - bez kosztów dojazdu- ma to zajać nie dłuzej jak 3 godziny- wiec cenowo wyjdzie tak w miare - musze sie tez pochwalic ze mamy juz w koncu BK - za naprawde rewelacyjną cene- troche trezba było sie nakombiowac i naczekac- ale udało sie- cena ponizej 10 zł - jestem naprawde bardzo zadowolona - :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budowniczych, jestem na tym forum nowa. Troszkę je czytałam (do 4-ej strony) ale pózniej zabrakło mi cierpliwości - tak tych waszych wypowiedzi dużo. No ale do rzeczy, ja właśnie niedawno weszłam w posiadanie działki i na wiosnę przyszłego roku będę stawiać domek. Projekt miałam już wybrany zanim nabyłam działkę , to "Dom w Dąbrówkach" z garażem dwustanowiskowym, więc z tego co wyczytałam to ty Annetta będziesz mieszkała w takim samym :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Annetta właśnie doczytałam się że robicie piwnice w swoim domku, my tez będziemy robili tylko teraz zastanawiam się z czego ,głównie braliśmy pod uwagę cegłe białą potrójna ale widzę że dużo osób buduje z bloczków , ile wy zakupiliście bloczków i jak dużą planujecie piwnicę ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Marta tak będę mieszkała w dąbrówkach (nie zapeszając jak wszystko dobrze pójdzie) ;)ale daże do marzeń i nie poddam się, całe szczescie że kupiliśmy troche tych materiałów bo zawsze nas taniej wyjdzie, ale te aktualne ceny to masakra. Liczę na to że w końcu ceny się ustabilizują i troche spadną bo ile mogą iść w górę.

Dżuzi piwnicę planujemy pod schodami pokojem łazienką (w projekcie w tym miejscu jest kotłownia) i korytarzem, czyli tak mniej wiecej pod połową domu, piwnicę zdecydowalismy zrobić z bloczków betonowych, po długich wyliczeniach okazło się że wychodzi taniej (może nie duzo taniej ale taniej)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dżuzi szczerze to nie pamietam ile mam bloczków ;) ale sie dowiem i napiszę ;)

marta kotłownia będzie w piwnicy, narazie planujemy piec na wegiel (eko groszek) a jak bedą sie ceny kształtowac wtedy gdy bedziemy sie wprowadzac to sie okaże... może gaz będzie tańszy .... :D ale póki co węgiel. Pralnia tez w piwnicy. Poczatkowo miała byc w miejscu oryginalnej łazienki ale zdecydowalismy że tam bedzie tymczasowy pokoik dla ewentualnego dziecka ;) a pralnia w piwnicy.

Nadal czekamy na dzieło Pani adaptatorki, ale doczekać się nie możemy. Ma być w tym tygodniu .ale tydzień powoli się konczy......

Ciekawe ile teraz bedziemy czekać na pozwolenie. Wiadome jest już ze w czerwcu nie wystartujemy. Szczerze to nie spodziewałam sie że adaptacja może trwac 7 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszytkich

 

mam do was kolejne pytanie z serii - ile zużyliście materiału- chodzi mianowicie o ilosc stali i betonu na ławy - z tego co ja sie zorientowałam i wyczytałam z projektu to na zbrojenie ław wystarczy ok 600 kg stali- nasz fachowiec wyliczył tone - i nie bardzo moge dosjc ile betonu zamówic- zeby nie było za mało ani za duzo- z moich "wyliczen" - wychodzi ok 15 m 3- czy ktos moze pamieta jak to było u niego ??

 

my ruszamy z ławami juz jutro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zużyłem na ławy dom w tymianku 2 600kg stali + nie wiem ile na strzemiona (ale nie dużo bo to fi 6), 21 m3 betonu ale to zależy od szerokości i głębokości ław, do tego 1550 bloczków betonowych 12 cm. Zapraszam na mój blog :-)

 

 

dzikei za info - blog czytam co jakis czas - i widziałm własnie u ciebie mniejsze ilosci niz nam liczy majster dlatego jesczez chciałam sie upewnic - widziałm tez ze przed koncowym zalaniem fundamentów masz poukładnae rury od kanalizy- nawet nie wiedziałm ze to juz na tym etapie trzeba robic - a nasz fachowiec narazie nic o tym nie wspominał -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam takie pytanie odnośnie prętów zbrojeniowych , kupowaliście je zgodnie z zestawieniem jakie otrzymaliście razem z projektem czyli:

-pręty zbrojeniowe gładkie 8-14mm :0,006 t

- pręty zbrojeniowe gładkie 6mm: 0,217 t

-pręty zbrojeniowe żebrowane 8-14mm: 1,636 t

-pręty zbrojeniowe żebrowane pow. 16mm: 0,049 t

To zestawienie dotyczy domu w tymianku bez podpiwniczenia , a my robimy z piwnicą wiec czy to ma jakies znaczenie ?

i ile płaciliście za stal?

pozdrawiam Justyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. już wszystko wiem cofam pytanie :wink:

Trzeba +- 24 pręty fi 12 bo chyba takie wystarcza grubszych nie ma co , ilość w przybliżeniu bo nie mam w domu projektu i nie wiem ile jest ścian nośnych pod fundamenty.

 

U nas prace stanęły geodeta okazał się skończonym dupkiem będę go przeklinać po wszystkich odpustach, jest po prostu nieodpowiedzialnym nie kompetentnym sfrustrowanym idiotą. Nie wiem na jakim on świecie żyje ale wydaje mi się ze nadal obowiązuje zasada klient twój pan i to ja powinnam ustalać warunki bo to ja płacę ale mniejsza o to, po prostu nie spotkałam jeszcze takiego człowieka wydaje mi się że chciał nam zrobić na złość przedłużając termin oddania nam papierów podziału działki . Gdy ja dzwoniłam do niego kulturalnie się przedstawiając i pytając jak tam postępy on wyzywał mnie od gówniar, i mówił że tylko go denerwuje i żebym więcej do niego nie dzwoniła jak skończy to się odezwie po czym rzucał słuchawka . Jest to kolega mojego wujka z którym to robimy właśnie podział człowiek szanowany i znany więc poprosiłam Go żeby zadzwonił do geodety i porozmawiał z nim bo naprawde pomyślałam sobie ze może coś nie tak robie…, ale szanowny pan geodeta i z nim nie miał zamiaru rozmawiać również rzucił słuchawką .minęło już 5 mies geodeta tylko obiecywał a rezultatów pracy nie widac w środę przypadkowo spotkaliśmy (ja i wujek) go gdy zapytaliśmy się o co chodzi ten odparł, cały się trzęsąc że on o ta robotę się nie prosił i żebyśmy go przestali wkurw….stałam jak wryta zamurowało mnie. Po krótkiej wymianie zdań powiedział że on nam tego podziału nie zrobi żebyśmy sobie znaleźli innego geodetę. No i 5 mies cennego czasu zmarnowane . po prostu brak mi słów . wszystkim z okolic Biłgoraja i nie tylko z całego serca odradzam korzystanie z usług pana geodety J. Szmigi

No i zaczynamy od nowa podział w poniedziałek wybieram się do innego geodety tym razem może sporządzimy jakaś umowę co do terminu .

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...