Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W TYMIANKU pracownia ARCHON


Recommended Posts

U mnie jak na razie gotowy fundament :lol: ale i tak jestem szczęśliwa bo idzie to bardzo szybko, w przyszłym tygodniu ściany zaczną pnąć się w górę.

Przejeżdżając przez Rusiec widziałam niedokończonego Tymianka, bez stropu i dachu, czy to Twój Robwawa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 4 weeks później...

Witam Tymiankowicze

Od jakiegoś czasu podczytuje was, ale macie piękne pomyśły :) super. My w tamtym roku wybudowalismyw stanie surowym a teraz jesteśmy na etapie elektryki, tynków wewnątrz i zamawiania okien. Zdecydowałam się na Alupolast kolor orzech :-?

dżuzi kobitko ale masz super fotki kuchni salonów itp........jak fajnie że istnieją takie fora

zrobie kilka fotek mojej hacjendy i skleje w wolnej chwili bo do tego wychowuje jeszcze 9-miesięczne bliźnięta

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witajcie,

Przymierzam sie do budowy Tymianka ale mam do Was (tych co juz wybudowali) bardzo wazne pytanie.

Jak ogladam zdjecia z realizacji to wydaje mi sie ze salon, ta czesc z kominkiem, jest dramatycznie mala i nieustawna - czy sluszne sa moje spostrzezenia?

Prosze napiszcie mozliwie szybko odpowiedz, tak naprawde projekt jest juz do mnie w drodze, a jak dzisiaj sie dokladnie przyjrzalem tym zdjeciom lekko sie zdziwilem. wychodzi ze ta czesc ma 18 m2!!! to ma byc salon!

 

pozdrawiam (mam jednak nadzieje ze mnie uspokoicie)

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich tymiankowiczów !

Fajnie, że jest to forum i można podzielić się pomysłami.

Razem z mężem zdecydowaliśmy się na Tyminaka 2 i nie minęły dwa miesiące i domek stoi (stan surowy otwarty). Trafiliśmy na bardzo fajną i sprawną ekipę. Powiem szczerze, jestem trochę podłamana salonem (rzeciwiście jest nieustawny !). Czytałam o waszych pomysłach na zmiany, ale raczej nie chciałabym likwidować okna. Mam nadzieję, że uda mi się jakoś sensownie urządzić. Może ktoś ma fotki urządzonego " oryginału" ? Proszę o wklejenie. Może coś podpatrzę.

Pozdrawiam !

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bĘDĘ BUDOWAĆ SYSTEMEM GOSPODARCZYM, BARDZO BYM WAS PROSIŁA ABY KTOŚ MÓGŁ MI DORADZIĆ jAK WYBUDOWAĆ TEN DOMEK PO MOŻLIWIE NISKICH KOSZTACH!!! z PEWNOŚCIĄ SĄ NA FORUM OSOBY, KTÓRE LICZĄ SIĘ Z KAŻDYM GROSZEM I KAŻDA ZŁOTÓWKA JEST DLA NICH CENNA.cZY KTOŚ POKRYWAŁ TEN DOM BLACHODACHÓWKĄ, CZY MOŻECIE POKAZAĆ ZDJĘCIA.z CZEGO BUDOWAĆ.....cZY JEST MOŻLIWE POSTAWIENIE TEGO DOMKU W STANIE SUROWYM DO 100 000 ZŁ.BARDZO PROSZĘ O PORADY.dZIĘKUJĘ I wAS POZDRAWIAM

 

 

Witam Cię serdecznie !

 

Nie wiem, czy jeszcze interesuję Cię koszty budowy Tymianka?. Ja mogę powiedziec na swoim przykładzie. Wybudowaliśmy z mężem Tymianka z dwustanowiskowym garażem za 140 tysięcy oczywiście razem z robocizną. Teraz czekamy na okna. Mieszkam w woj. warmińsko-mazurskim. Myślę, że jeśli będziecie budowac systemem gospodarczym to macie dużą szansę, że Wam się uda. W końcu za robociznę liczą sobie ok.40 tyś. Przynajmniej od nas tyle chcieli, oczywiście byli też tańsi fachowcy ale mój mąż wybrał taką ekipę, która kompleksowo zajmowała się całą budową, jak to mówią: od A do Z. Nas nic nie obchodziło, przyjeżdżaliśmy aby uwiecznic postępy budowy. Wybraliśmy fachową ekipę ! Budowa domu trwała prawie dwa miesiące.

Życzę powodzenia ! Jeśli masz jakieś pytania w których będę mogła Ci pomóc, to służę pomocą.

 

Pozdrawiam !

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy 40000zł to robocizna z dachem czy tylko stan surowy otwarty?. Ja mam wycenione za 38000zł stan otwarty a 26000 za zach. Wydaje mi się że to trochę dużo. Jestem już na etapie murowania ścian parteru. Jak możecie to podajcie koszty wycen Waszych ekip.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MRedmer Muszę przyznać że to zamurowane okno wcale źle nie wygląda , musze przedyskutować to z mężem . A tak w ogóle to gratuluje domku , już nie mogę się doczekać kiedy ja będę na takim etapie.

Widzieliście ta wizualizację salonu Tymianka , salon na tym zdjęciu wcale nie wydaje się za mały , i schody też super się prezentują.

http://images31.fotosik.pl/272/cede45e7b338b333med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jeśli chodzi o koszty robocizny majstra to w moim przypadku przy całkowitym podpiwniczeniu tymianka i z dachem wyniosły 35 tysięcy.

 

Mam prośbę do MRedmera. Czy mógłbyś umieścić fotkę domku z przodu tak aby było widoczne wejście oraz tył domu z tarasem.

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy 40000zł to robocizna z dachem czy tylko stan surowy otwarty?. Ja mam wycenione za 38000zł stan otwarty a 26000 za zach. Wydaje mi się że to trochę dużo. Jestem już na etapie murowania ścian parteru. Jak możecie to podajcie koszty wycen Waszych ekip.

Pozdrawiam

 

 

Witam serdecznie !

 

Za budowę całego domu ( stan surowy otwarty - czyli dach pokryty papą) zapłaciliśmu 40 tysięcy. Z tego co wiem za położenie dachówki i ocieplenie jest oddzielny koszt, dokładnie nie wiem jaki, ale spróbuję się dowiedzieć i dam znać.

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam!

Nasz dom w tymianku 2 powstał z Ytonga, jesteśmy na etapie dachu.

Robocizna systemem gospodarczym od podpiwniczenia do papy wyszła 42.000

-bez dachówki i obłożenia komina-ten etap rozpocznie się w tym tygodniu :lol:

Niestety nie umiem wkleić zdjęcia :-?

Zastanawiamy się nad przeniesieniem wyjścia na ogród z salonu do wykusza ...

 

Wielka prośba do Versace....

budujemy się w Dobrym Mieście... czy jest szansa na obejrzenie Twojej budowy na żywo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Nasz dom w tymianku 2 powstał z Ytonga, jesteśmy na etapie dachu.

Robocizna systemem gospodarczym od podpiwniczenia do papy wyszła 42.000

-bez dachówki i obłożenia komina-ten etap rozpocznie się w tym tygodniu :lol:

Niestety nie umiem wkleić zdjęcia :-?

Zastanawiamy się nad przeniesieniem wyjścia na ogród z salonu do wykusza ...

 

Wielka prośba do Versace....

budujemy się w Dobrym Mieście... czy jest szansa na obejrzenie Twojej budowy na żywo?

 

Witam serdecznie !

 

Oczywiście jeśli macie ochotę, to zapraszam serdecznie.

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...