Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W TYMIANKU pracownia ARCHON


Recommended Posts

Witam Tymiankowicze:),

Podoba mi sie pomysł z salonem:) my z mężem rozważaliśmy właśnie taką możliwość. Nie odpowiadało nam wyjście na taras z boku domu. Z tyłu domu mamy ogród więc takie rozwiązanie jest dla nas najlepsze :) Ciesze sie ze przed budową mogę zobaczyć jak to w rzeczywistości wygląda:). My rozpoczynamy budowę tymianku 2 jesienią.

Mam pytanie spotkałam się z opiniami, iż łazienka na górze jest dość ciemna i jedno okno nie jest wystarczające co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

iwona790

Nam wytyczył 4 rogi budynku, tyle chcieliśmy bo za każdy róg oddzielnie sie płaci (tak przynajmniej u nas było). Reszte odmierzyliśmy sobie sami, dowiedz sie tylko od murarzy co chcą żeby im odmierzył , bo u nas jak dobrze pamiętam nie robił zewnętrznych miar muru tylko ich osie czy coś takiego , nie chce zmyślać.[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vrsace masz rację troszke przycichłam, a to dlatego że teraz oblegam inne forum ”e-mama”, ponieważ za niedługo zostanę mamą.Jednak cały czas jestem na bierząco i czytam wasze posty.

Jednak ktoś mądry wymyślił to powiedzenie „New house, New beaby”

U nas prace troszke ruszyły do przodu w końcu wylaliśmy strop, teraz musze dorwać naszego murarza żeby pędził dalej z robotą.

I mam takie pytanko może ktoś z was robił strop z akermana , a jeżeli tak to ile sztuk poszło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwona790 wielkie dzieki!

My zapłaciliśmy geodecie za wytyczenie 250 zł , umówiliśmy się na konkretny dzień i godzinę , przyjechał wytyczył , zajęło mu to jakąś godzinę może dwie i wsio. Żadnego nadzoru nie mieliśmy i nigdy o czymś takim nie słyszałam . Na twoim miejscu poradziłabym się innego geodety. Albo zapytaj kogoś na forum , mi kiedyś pomógł YreQ , spróbuj go zapytać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Tymiankowiczów.

U mnie nareszcie jest stan zero, na razie otwarty, ale zamówiliśmy już okna, drzwi i brame garażową. Wybraliśmy firme "Natura" sosna brązowa,drzwi będę miała z dostawką z boku i u góry. Prawde mówiąc to nigdy nie zwróciliśmy uwagi na wysokość drzwi w naszym projekcie, a okazuje się,że mają 230cm aby były na równi z oknem w kuchni i bramą garażową. Jak zaczęliśmy szukać drzwi w tym wymiarze okazało się, że są one niestandardowe, wysokie i wąskie.Otwór na drzwi mamy już zostawiony w tym wymiarze, więc doradzono nam wybić troche ściany z boku i wstawić drzwi z dostawką na górze i z boku, aby nie była to taka wąska kiszka.

Co wy na te spostrzerzenia?

Na dachu mamy blachodachówke firmy "Planya" w kolorze wiśni. domek wygląda naprawde ładnie, chociaż nie jest to dachówka to z daleka ciężko to poznać.

Pozdrawiam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witam . Czytalem i czytalem wasze wypowiedzi . Jakis czas temu kupilismy dzialke nastepnym etapem byla decyzja na projekt . Oczywiscie co wybralismy .Odpowiedz jest jedna . Dzisiaj juz mam projekt ktory przerobilismy na podpiwniczony oraz garaz przeniesiony na dol . W miejscy garazu co powinien byc jest pokoj . Mamy juz firme do postawienia domqu w stan sorowy prad oczywiscie juz podciagniety wszystkie zezwolenia zalatwione wiec juz nie dlugo go zaczynamy dzialac jedynie jest jeden problem kasy trzeba szukac .

Wycena na stan sorowy firma 45 tys material 150 tys .

Damy rade ale dalej juz sie bedzie dzialo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My na poczatku tez chcielismy zrobic drzwi tarasowe na srodku wykusza, bo widzielismy zdjecia z takim rozwiazaniem (np. na stronie archonu w realizacjach domu w tymianku).

Ale pozniej stwierdzilismy, ze lepiej byloby zrobic je z boku. Troche sie obawialismy bo takiego rozwiazania jeszcze nie widzielismy, ale naprawde jest super.

Przede wszystkim salon stal sie teraz bardzo ustawny (zamurowalismy jedno okno w salonie, to z boku, od strony lazienki, a z pierwotnych drzwi tarasowych zrobilismy okno). Do tego dom naprawde fajnie wyglada z zewnatrz (jest juz docieplony i otynkowany).

Pomimo naszych poczatkowych obaw o efekt koncowy, teraz uwazamy, ze byla to najlepsza decyzja i wczesniej troche narzekalam na wymiary i ustawnosc salonu, ale teraz jestem z niego bardzo zadowolona =)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkoich fanatyków domu w tymianku

Ta choroba dopadła również mnie. Domek fajny i funkcjonalny. Ja jestem na etapie fundamentów i przygotowuję sie teraz do budowy garażu wolnostojącego gdyż garaż z domu usunąłem i zrobliłem tam a raczej zrobie tam pokój. Jak narazie mam zalane i ocieplone fundamenty i cały czas patrzę po forum co by można było jeszcze udoskonalić w tym projekcie póki nie jest jeszcze za pózno, jak ktoś ma jakieś rady co do przeróbek to chętnie przyjmę

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...