Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W TYMIANKU pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

czyli strop nie opiera się na kominie (tzn. komin nie jest niezbędny jako element nośny) ?

 

 

Komin nie jest elementem nośnym

 

Tak też mi się wydawało ale gdzieś na forum przeczytałem ,że nie można tego komina przesunąć , zmniejszyć itp. bo " podtrzymuje strop".

 

 

To w sumie bardzo dobra wiadomość.

 

PS

 

obserwuję Twojego bloga i wiele już na nim skorzystałem (w zakresie inwencji do rozwiązania wnętrza domu) - gratuluję udanej inwestycji.

Mam nadzieję , iż mój Tymianek też będzie taki ładny.

 

pozdrawiam,

 

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name="Hiromi"

Tak też mi się wydawało ale gdzieś na forum przeczytałem ,że nie można tego komina przesunąć , zmniejszyć itp. bo " podtrzymuje strop".

 

 

Gdyby tak było to musiałbym zacząć się bać, bo mam komin systemowy (tfu, tfu) który jest obudowany cieniutkim pustakiem z keramzytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

no i klamka zapadla, Dom w tymianku 2 (odbicie lustrzane) projekt dzis odebrany :)

 

a jak juz jestesmy przy kwestiach zmian, to w projekcie mamy porotherm 25+ 14 styro oraz strop filigran... co sadzicie o zmianie porothermu na suporex, a filigranu na terrive? znajomi polecaja mi wlasnie to rozwiazanie i sam nie wiem co o tym myslec...

no i ta nieszczesna scianka kolankowa... o jeden pustak wyzsza przy wydluzeniu krokwi o 10 cm? sam nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

WITAM

coś tu się zrobiło strasznie cicho chyba wszyscy budują i nikt nie ma czasu tu zaglądać , ja po ciężkich 9 miesiącach mam swój piękny domek w stanie surowym zamkniętym czekam teraz na pana od tynków .

 

ps. DZUZI gdzie zniknełaś czekam na twoje nowe pomysły co do wnętrza domku

Pozdrawiam :p [/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja mam okna z Oknoplastu i nie było problemów. Łuki są niby zgodnie z projektem, okno w sypialni otwierane jest na motylka, ale też nie mamy z nim problemów - tzn kilka osób mówiło, że okna na motylka nie otwierają się na 90 stopni, a nasze otwierają się bez problemy nawet dalej, nie tylko na 90 stopni. Pozdrawiam :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Mam pytanie do osób, które zmianiały strop z filigran na terrivę, ile kosztowała Was ta zmiana w projekcie. Nam powiedziano 1500 - dużo to czy ok? Pozdrawiam

 

 

A kto Ci będzie sprawdzać z czego zrobiłeś strop po zalaniu? :-) IMO nic nie musisz zmieniać, no chyba że dla budowlańców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Hub za odp. Pomysł wprowadzania zmian wział sie od architekta, chociaz własnie nie wiem czy jest słuszny, ale: strop filigran ma ok 16 cm po zalaniu, a terriva - 24; do tego będziemy podnosili ścianke kolankową o 1 pustak i nie wiem czyy cos takiego przejdzie bez zmian, na etapie składania projektu. Nawasem mówiąc w Archonie twierdza, że takie zmiany może zrobić kierownik budowy, a wg architekta takie zmiany powinny byc naniesione w projekcie przed złożeniem dokumentow o pozwolenie na budowę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy zmianie z filigranu na terrive podnosi ci sie roznica poziomow miedzy parterem a pierwszym pietrem o 8 cm... to powoduje ze:

- schody sa o ok 0,5 cm (18,5 cm, troche duzo)

- schodkow jest o 1 wiecej i sa o ok 05,cm nizsze (wtedy nizszy strop nad lazienka)

-zmienia sie kompleksowo schody...

 

mysmy zdecydowali sie na wariant 3-ci... przenosimy lazienke do kotlwni (bedzie waska i bez okna, ale wole wygodne schody),a kotlownie do tego drugiego pomieszczenia kolo garazu i robimy 2x9 schodow po 16,5 cm... 14 dosc wysokich schodow w jednym biegu to troche za duzo jak na moje oko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja mam strop terriva, łazienkę w kotłowni (z oknem :D ), a łazienka pod schodami została zamieniona na fajną spiżarnię (co za tym idzie układ schodów pozostał bez zmian). I moim zdaniem łazienka nie jest ani za wąska ani za mała. Co do schodów, to nie ma jeszcze ostatecznego projektu, ale w dwóch pracowniach, do których zanieśliśmy wymiary klatki schodowej stwierdzili, że schody będą OK (ilość, wysokość i szerokość stopni).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...