Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W TYMIANKU pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich tymiankowiczów, właśnie zaczęła się wiosna a wraz z nią roboty przy naszych domkach. Mam pytanie do tych którzy już wybudowali swoje tymianki a przynajmniej wylali pierwszy strop, mianowicie ile stali i jakie pręty idą na strop betenowy lany w domu w tymianku. Proszę o odpowiedź i będę wdzięczny gdyż chciałem teraz kupić stal na pierwszą plytę bo podobno cena bedzie szła do góry.

pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedź

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

nasz Tymianek rośnie jak na drożdżach.

Ściany parteru już zaawansowane i za kilka dni przygotowania do stropu.

 

I tu mam pytanie - czy ktoś z forumowiczów robił terivę w Tymianku? Jak to wychodzi, czy były trudności?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

 

 

Zapraszam na bloga - nowe zdjęcia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro o terrivie mowa to i ja sie podłanczam. Jak sie kladzie wieniec? na te belki oparte na ścianie czy pod nie? kładąc pod będzie z jednej strony wyżej, a kładąc na będzie nierówno wieniec , czy to nie ma znaczenia? Mój maż chce robić jażemka i nie wie jak sie do tego zabrac. Wcześniej pytałam ale nie miałam czasu odpisać więc zapytam jeszcze raz czy 7700zł za sam materiał czyli pustaki i belki z terivy to dużo?

A tak jeszcze z innej beczki myślicie że łazienka bez okna to dobry pomysł?

http://images33.fotosik.pl/320/b264246db03de449.jpg

mam w planach takie coś , i prysznic pasuje jedynie na ścianie z oknem,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do terrivy to nie wiem, nie zajmowalem sie jeszcze kalkulacja...

 

a wg mnie duza lazienka bez okna bedzie robila dziwne wrazenie... ja sie zastanawiam czy nie dorzucic 1 okna dachowego :)

 

 

bombel79 jak możesz to dorzuć, ja uleglam mężowi i żałuje, łazienka jest duża i dodatkowe okno bardzo by się przydało(tym bardziej, że nie robiłam tej dodatkowej ścianki co jest w projekcie by ją dodatkowo powiększyć)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a schodzac z poddasza na parter :)

 

koncze fundamenty i zaczynam sie zastanawiac nad parterem, a w szczegolnosci nad okanmi w kuchni... w projekcie sa na poziomie 80 cm nad podloga, co powoduje masakryczne problemy z szafkami kuchennymi... gdybym chcial je podniesc, to mam 2 problemy:

1. techniczny. jak podniesc okno o 10 cm? buduje z porothermu gdzie pustak ma 24 cm wysokosci... wrzucac cegle pelna pod okna? tylko ze wtedy tez trzeba "wyrownac" cegla nad nadprozem?

2. wizualny: okna w kuchni beda "wyzsze" od pozostalych... czy wtedy podnosic pozostale oknatez o 10 cm?

 

jak Wy wybrneliscie z tej bzdurki konstrukcyjnej (choc rozumiem konstruktora, bo pod oknem dal 4 pustaki i juz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a schodzac z poddasza na parter :)

 

koncze fundamenty i zaczynam sie zastanawiac nad parterem, a w szczegolnosci nad okanmi w kuchni... w projekcie sa na poziomie 80 cm nad podloga, co powoduje masakryczne problemy z szafkami kuchennymi... gdybym chcial je podniesc, to mam 2 problemy:

1. techniczny. jak podniesc okno o 10 cm? buduje z porothermu gdzie pustak ma 24 cm wysokosci... wrzucac cegle pelna pod okna? tylko ze wtedy tez trzeba "wyrownac" cegla nad nadprozem?

2. wizualny: okna w kuchni beda "wyzsze" od pozostalych... czy wtedy podnosic pozostale oknatez o 10 cm?

 

jak Wy wybrneliscie z tej bzdurki konstrukcyjnej (choc rozumiem konstruktora, bo pod oknem dal 4 pustaki i juz)

 

bombel79

trudno znaleźć szafki o wys. 80 cm.....dlatego ja podmurowalam cegłą i nie żałuje:)

nie widać tego, bo przecież na tej ścianie nie ma więcej okien(frontowej) a na drugiej są okna od wykuszu, ktore i tak są niżej :)

Nawet jeśli zostawisz okno w salonie na zgodnej z projektem wysokości to raczej nie będzie się to rzucało w oczy albo też można podnieść:)

u mnie akurat jest tam wyjście na taras, więc na 100% jaki efekt nie mogę powiedzieć:([/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

decyzja zapadla, oba okna w kuchni beda o 10 cm wyzej, jednak beda sie konczyla zgodnie z projektem (czyli beda o 10 cm nizsze)...

 

z ciekawszych rzeczy, ze wgledu na niewielka odleglosc miedzy droga a garazem (5 metrow) postanowilem obnizyc o 15 cm garaz w stosunku do reszty domu... pomiedzy garazem a domem bedzie 1 schodek "w drzwiach" pomiedzy garazem a hallem...

 

jak wszystko dobrze pojdzie to 4 maja zamkniemy fundamenty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy i koleżanki napiszcie jakieś aktualne ceny robocizny za wybudowanie tymianka od fundamentów tzn: pierwsza wylewka na gruncie z rozprowadzeniem wody i kanalizacji; mury; strop; poddasze z kominami klinkierowymi bez wieźby i dachu bo nie wiem czy mnie nie naciąga ten mój majster.

nara pozdro pochwa dozo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. moje koszty robocizny to 50 tys, od fundamentow do wiezby, z kominami, tarasami i klinkierem na kominach murowanych, w tym rowniez profil stalowy na poddaszu (pare slupow drewnianych dzieki temu wyleci) oraz wszystkie maszyny i koparki po stronie wykonawcy; fundament: robocizna 10 tys.

Lokalizacja: Marki pod Warszawa (dogadywalizmy sie w styczniu 2009). Mialem oferty za ok 40 tys, ale wybralem poleconego majstra, i na razie nie zaluje :)

 

2. czy przed polozeniem dachowki tynkowaliscie lukarny??? ponoc przy tynkowaniu masakrycznie brudzi sie dachowka... czy to prawda? jesli tak to juz zupelnie nie wiem jak to poukladac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...