Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W TYMIANKU pracownia ARCHON


Recommended Posts

strona z kominakami fajna- ale tam sa raczej kominki tylko w stylu rustykalnym - ja osobiscie wole bardziej minimalistyczny styl- chyba tak bedziemy urzadzac salon- chociaz jescze bardzo czasu - wiec moze zmineie zdanie- co do kredytu udzielanego przez Bank- to chyba banku nie interesuje juz wykonczenie domu- w koncu to sprawa indywidulana - wydje mi sie ze we wnoisku okreslasz na co chcesz wziac kredyt - czy na cała budowe czy tylko na minimalna czesc- czy na wykonczenie - a tak z ciekawaosc- podejrzewam ze wiekszosc z nas bedize sie posiłkowac kredytem- o jakich kwotach mysliecie- my planujemy waziac ok 180 tys- no a potem sprzedac mieskzano za które mam nadzieje dostac ok 140-150 tys- za te kase musimy postawic doam juz z wikonczeniem- tzn bez mebli w pokojach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

LOLITA 78

Archon powiedział, że on zmian nie robi na życzenie klientów, odsyła do przedstawicieli w terenie. Wybrałem do jednego i miałaś rację ,zmiana ścian konstrukacyjnych to tak jak prawie "nowy projekt" ceny ponad 3000 zł. On mówi, że jak takie zmiany to lepiej poszukać innego projektu.

Poszedłem do innego z propozycją tylko poszrzenia salonu ( o 1 m ) bez zmian ścian konstrukcyjnych ale wtedy raczej odpada pokój na dole, łązienka będzie w innym miejscu, kotłownia w projekcie zaprojektowana raczej pod ogrzewanie gazowe. Na naszej działce nie ma gazu , pozostaje eko - groszek ( gdzie miejsce na jego składowanie, przy tym hałas pieca, dym itp . Projektant powiedział że sam zadzwoni do Archona i zapyta czy przeusnięcie tej ściany z kominkiem nie spowoduje błędów konstrukcyjnych na poddaszu.

Także czekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pewnie zawiodles sie tak jak ja. Ja byłam u jednego z warszawskich przedstwicieli i bylam tak poza cenami bardzo niemilo zaskoczona obsluga, widizeli ze chcemy kupic projekt, ale poza tym co my mowilismy, to nic innego nam nie zaproponowali... moze bysmy zdecydowlai sie na inny projekt, a tu nic, widze ze chyab maja za duzo klientow......

 

My mam nadzije pojedziemy w przyszlym tygodniu do projektanta i sobei pogadamy. Troche posiedzialm na forum i widze ze zamierzajc projektowac dom trzeba wiedziec najmneijszy drobiazg jezeli chodiz o wnetrze, zewnatrz mneij wiecej wiem jak chce zeby on wygladal. Jestem przerazona....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dżuzi,myślę że w Tymianku najlepsze miejsce na pralnię to ta garderoba na górze koło łazienki. I deska do prasowania wejdzie, i suszarka,i pralka...

Jeśli chodzi o materiały, to nam też zaczynają zwozić. Drewno już zamówione,trzeba kupić zanim puści soki.

Lolito,jesteś w takiej sytuacji jak my.Jesteśmy na etapie składania papierów.W maju urodzę a w sierpniu zaczynamy budowę.Murarzy też już mamy,budują nam od podstaw po dach.Myślę, że do tego czasu zdążymy ze wszystkim.Więc Ty też się nie martw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justysiu....

To ja Ciebie podziwiam, ciezki okres przed Toba a tu jeszcze budowa... my z drugim dzieckiem zwlekamy własnei ze wzgledu na budowe, bo teraz zaden moment nei ebdzie dobry, a to budowa, a to urzadzanei... moze faktycznei, jak urodzisz przed tym wszytkim... chyab tak... bo maluszek bedzie miał roczek perwnei jak Ty zacznei urzadzac dom, a z roczniczkim juz duuuuuuuzo łatwiej...a w trakcie budowy i tak pewnei za czesto tam nie bedziesz ..

Trzymam kciuki :) a to pierwsze malenstwo????/

 

Jutro czyli w sobote jestesmy umowieni z projektantka, zobaczymy co nam zaproponuje... beda zmiany, zobaczymy na ile bede pasowała do tej grupy haha

Zaraz usiade i spisze co jakiej wielkosci ma byc, czyli np. kuchnioa 14-16 m...itp... wieczorem maz oczywisice wprowadzi swoje zmiany, znajac zycie jak zwykle wszytko zmieni.. powazna rozmowa jutro przed nami. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze napisałaś,że żaden moment nie będzie odpowiedni.To nasze drugie dziecko-syn ma 12 lat.Tyle czasu mieliśmy i do niczego się nie zabraliśmy,żyło nam się wygodnie,mamy mieszkanie w bloku i to nam odpowiadało. A teraz doszliśmy do wniosku, że dom będzie lepszy dla dzieci i dla nas.W tym roku postawimy, a w przyszłym już chcemy zamieszkać. O ile będzie to możliwe. Tam, gdzie mamy działkę nie ma jeszcze kanalizacji-będzie do końca 2008r,może niewiele wcześniej.

A budowę myślę ja ciągnąć."Ktoś" musi zarabiać na ten dom. Jestem dobrej myśli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Kurcze coś mi sie z netem pochrzaniło :evil:

Justysiu to gratulacje :D będziemy mieli co świętować niedługo na forum :wink:

To prawda że żaden moment nie jest odpowiedni na dzidziusia ja bym chciała już a tu prosze budować nam sie zachciało ale zawsze coś sie znajdzie , ale jestem dobrej myśli ponieważ według wróżby to przed ukończeniem 22 lat powinnam zajść w ciążę :wink: no to zobaczymy jak to sie sprawdza jeszcze 7 mies. :lol:

Powiedzcie mi czy płaciliście coś za wydanie warunków przyłączenia (z) gazu, wody. energi??

I ile będziecie płacili za podciągnięcie prądu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc- widze ze pochłanęły was te budowy- jakos mało osób zajrzało na forum- co do warunków przyłaczy- to sa wydawane nieodpłatnie- przyłacze prądu wyniesie nas ok 2,5 tys- narazie zapłacilismy połowe w formie zaliczki- reszta- jak juz postawia skrzynke - co do dzieci- to widze ze nie bede sama- u nas rodzinka powiekszy sie o jeszcze jednego kochanego synusia w czerwcu- a z budowa ruszamy pełna parą na początku lipca- u nas akurat ciąża oakzała sie dodatkową motywacją zeby w koncu zbudowac własny domek z kawałkiem ogródka dla dzieci- jakby co to ja trzymam kciuki za wszytkich którzy sie jesczze wahaja- moze to własnie najlepszy czas....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosia i Rafał wam też gratuluję przyszłego potomka.

Pytam o te warunki ponieważ my też nie płaciliśmy za to a czytałam gdzieś na forum że są odpłatne, nas blokuje jeszcze ten przepis jednej działeczki na początku rozmów z projektantką adaptującą miała wystarczyć tylko umowa użyczenia ale później okazało sie ze jednak nie, potrzebny jest przepis notarialny gdyby nam powiedziała o tym na początku to już dawno byłoby wszystko załatwione, nasz projekt jest już pozatwierdzany wszystkie dokumenty pozbierane projekty przyłączy zew. zrobione, czekamy tylko na geodete , a temu sie nie spieszy :evil: .

My za postawienie skrzynki z prądem zapłacimy 2160zł zdzierstwo :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem decyzja zapadła, projekt indywidualny. Bylismy w weeknd u projektantki. Powiedzileismy co chcemy, za 3 tyg bedziemy wiedziec jak bedzie dokladnie wygladl, mam nadizje ze tak jak wlasnie ten wymarzony :D

 

Bylismy w domu projektantki, sama go projektowala... i wiecie dawno nie bylam w takim cieplym domku, maila super zrobione, duzo drewna, az sie chcialo sieidzec. Tez bym chciala zeby moj dom taki dbyl, piekna kuchnia. A nie tak jak wieskszoc teraz robi, wszytsko "strylne" zimne.... dom bez tego czegos..... Ach i super andresola... no ale to nie na nasza kieszen...

 

Troszke czytalam ostatnio o oknach, czesc okien mozna zrobic nieotwieranych co obniza znacznei koszt, widizalam takie i sa ok. Mozna poczytac na stronei mutrora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pamietam czy ten temat juz ktos poruszał na forum ale zastanawia mnie jedna sprawa- gdzie planujecie postawic w salonie telewizor- u nas narazie odpada rozwiązanie typu plazma nad kominkeim - bo nas na to nie bedzie stac- raczej mam na mysli typowy telewizor ze stolikiem

 

jak macie jakis pomysły- to mile widziana podpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pisaliśmy juz o tym na stronie 3, Tuszka dała pomysł żeby zrobić taką małą ściankę między salonem a jadalnią znalazłam jakąś taką ale oczywiście można sobie jakoś ją urozmaicić np jakiś ciekawy kształt

http://images22.fotosik.pl/2/96ace3d36b45b452.jpg

zresztą to zależy czy będziesz robila kominek czy nie, i w którym miejscu.Można też kupić lub zrobić jakąś narożną półę/stolik, ja w salonie nie będe ustawiała zbędnych mebli tylko wypoczynek ława jakieś ozdoby np. w stylu takim, takie ślimaki można znaleźć na szrocie i ładnie zakonserwowac

http://images22.fotosik.pl/2/31fb476e6f7d2b74.jpg

dla mnie extra :)

A tak na marginesie to zanim wybudujemy nasze domki to plazmy będą w cenie normalnego telewizora :wink: wymyśla za to co innego :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam płócienne jasne fotele i małe dziecko.... nie zdaze ich uprac (całe szczęście że można) i założyc od nowa i juz sa znowu brudne, porazka przy małych dzieicach.

Mozna ewnetulanei zdecydowac sie na takie tylko ze skóry , wtedy mozna zetrzec wszytko, ale innego mareriału jasnego obicowego przy dzieicach nie polecam!!!!!!

Jasny dywan w koloze płótna tez odpada........ wiem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...