Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W TYMIANKU pracownia ARCHON


Recommended Posts

czesc - widze ze troche sie ruszyło na naszym forum - ja mam pyatnie dotyczace stropu ikominów w naszym Tymianku- jak u was robiecie- czy zgodnie z projektem gotowy strop i kominy- czy strop lany ręcznie i kominy z cegły ?? moze ktos porównywał co sie bardziej opłaca bo my sami nie weimy za bardzo- nawet nie weim gdzie szukac cen gotowych stropów i kominów- jzlei ktos ma jakies informacje to moze sie nimi podzieli- pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

hej hej

U nas małe postępy, cegła przywieziona stoi już na działce, byliśmy dzisiaj u murarza i ugadaliśmy mniej więcej co i jak bierze 10zł za m2, okazało się że ma uprawnienia na kierownika budowy i bierze tylko 300zł za całą budowę więc fajnie jest :D . W tym roku robimy tylko fundamenty i piwnicę a w przyszłym roku ciągniemy dalej w między czasie tzn na zimę wyruszamy do pracy za granice przynajmniej takie mamy plany.

A co do stropów to robimy chyba z pustaka bo gotowe stropy tak samo jak i wkłady kominowe ciężko dostać i ceny są niemałe.

Dalej rozważamy za i przeciw jak budować narazie staneło na takiej konstrukcji ścian MAX+STYROPIAN(lub wełna) nawet murarz nam tak doradzał i chyba na tym pozostanie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TUSZKA!

 

Nam wycenili dom bez dachu na 19200zł wydaje mi sie, ze nie ma tragedii, jak na obecny szał.

Nie wiem ile zaśpiewają za dach...

 

Chciałam co do bloczków, w sumie zapłacilismy z trasportem 10,5 za bloczek, sa to bloczki większe niz porotherm 25cm i idzie ich ok 1500szt a nie jak porothermu niecałe 2000szt.

Początkowo chceiliśmy własnie porotherm, ale ze tak na[prawde jest problem z wszelakim materiałem to wzielismy co było i w sumie nie jest źle, aczkolwiek niektóre bloczki są czy pęniete, czy obite itp.

Z tego co rozmawiałam ze znajomymi i z ekipą to nie ma tragedii i zawsze tak jest.

 

Boje sie tylko, że bloczki na strop (robimy układany z TERIVY) żeby nie były połamane, bo wtedy to już cały bloczek idzie do wyrzucenia.

 

PS. Jakie polecacie okna? Jaka firma? Chodzi mi o PCV

 

Zaraz dodam reszte foterk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...