Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W TYMIANKU pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ja już mebluję mimo że nie mam jeszcze nawet fundamentów ;)

http://www.meble.kalwaria.pl/foto/bd46dc03ef70a02271f6ee57b8434dcb.jpg

http://www.meble.kalwaria.pl/foto/1ff4e232bf093695a8dc762026c502fe.jpg

http://www.meble.kalwaria.pl/foto/4b73f173ab5a83586a3d4fb1ef115ab7.jpg

 

BARDZO ŁADNA KUCHNIA. Z JAKIEJ FIRMY MEBLOWEJ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim.pozwoliłam sie przyłaczyc bo tez bedziemy budowac z mężem dom w tymianku i chciałam skorzystac z waszych doświadczeń.my juz mamy załatwione wszystkie papiery i planujemy w lipcu zacząć.napiszcie ile płacicie kierownikowi budowy bo nam powiedział 1200 zł.i ile kosztowały was fundamety z robocizna.jesli chodzi o ekipe to my dopiero bedziemy rozmawiać pod koniec tygodnia i jestem ciekawa ile nam krzykną bo widzę ze rozpietość cenowa jest duza.pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

EmiliaS my mamy kier.budowy i murarza w jednym za nadzór bierze jedyne 300zł za całą budowę, tak sie teraz zastanawiam czy to sie sprawdzi chyba lepiej jak są dwie niezależne osoby wtedy obserwują surowym okiem pracę innych, ale z tego co słyszeliśmy to murarz z gościa dobry karzdy go chwali wiec mam nadzieje że bedzie dobrze :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli kto buduje/zaczyna budowę dom w tymianku Archonu w okolicy Bydzi, ewentualnie Torunia?

Wiem, że Gosia i Rafał z Bydgoszczy mają ruszyć z budową, ale nie mogę ich "ustrzelić" na forum.

My z mężem przymierzamy się do budowy tego domu, jednak galopujące ceny materiałów budowlanych sprawiły, że odłożylismy początek budowy na rok 2008. W tym roku chcemy załatwić papierologię, m.in. adaptację, bo chcemy wprowadzić drobne zmiany. Zależy nam, zeby zobaczyć domek "na żywo", jak powstaje, bo chyba nie mamy takiej bogatej wyobraźni przestrzennej, zeby wszystko wyczytać z papieru :D :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowniczko

 

jak wszytko pójdzie po naszej mysli to za 1,5 tyg nasza ekipa bedzie robiła juz ławy- w przyszłym tygodniu geodeta ma wytyczyc budynek i ma wjechac koparka, z materiałami rzeczywiscie jest problem- mąz jutro ma rozmawiac w sprawie gazobetonu i stropu- chcemy wzaic go z solbetu- no ale nie wiadomo czy sie uda - mamy juz wybrana i zkalepana dachówke z Centrum Słowinscy na Białych Błotach - czy wy juz jestescie zdecydowani na ten projekt czy narazie sie przymierzacie ? my budujemy w Maksymilianowie w okolicach Osielska

 

pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiu i Rafale

Jeśli pozwolicie, to chętnie złożylibyśmy Wam wizytę na budowie, jak mury zaczną się pnąć do góry :D Maksymilianowo leży bliziutko. My mieszkamy na razie w Bydg, a działkę mamy w Zielonce, czyli w przeciwną do Was stronę.

Jesteśmy zdecydowani na ten projekt, choć wcześniej chcielibyśmy go zobaczyć w realu. Planujemy w nim drobne zmiany, jak pewnie każdy :) Super by było upewnić się, czy będą możliwe, choćby wydłużenie jednej ze ścian. :) Mamy nadzieję zacząć budowę za rok, ale w tym roku chcemy kupić projekt i adaptować go.

My raczej będziemy stawiać z porothermu, jak w projekcie, ale raczej damy wełnę a nie styropian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma problemu- jak juz bedzie cos widac to mozecie podjechac- my tez chcelibysmy zobaczyc Tymianek w realu- wiem ze nasz dekarz bedzie kładł w lipcu dachówke w Tymianku na Białych Błotach- wiec moze wtedy tez podjedziemy tam na budowe- my nie robimy duzych zmian w projekcie- jak dla nas jest chyba najbardziej funkcjonalny ze wszytkich projektów które obejrzeliśmy- a były ich tysiące- co prawda pare rzezczy nam brakuje- np wieksza kotłownia lub dodaktowe pom gosp- bo bedziemy mieli piec na ekogoroszek i zadaszony taras- to głowner mankamenty jak dla nas- poza tym reszta nam w miare pasuje - myzle ze jak juz ruszymy w miare mozlwosci bedziemy opisywac jak tam u nas postepy - wiec jakos sie umówimyco do przyjazdu- orientowaliście sie moze jak stoi teraz cenowo porotherm- bo my nastwilismy sie na gazobeton- ale ceny nas przerazaja wiec moze rzezcywiscie trzeba poszukac alternatywy -
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiu,

a wiesz, gdzie mniej więcej jest ten tymianek w Białych? Jak jeżdżę na działkę, to bym sobie podjechała, chociaż tak z drogi zobaczyć :)

Porotherm jest dość drogi, więc jeśli priorytetem są dla Was koszty, to raczej odpada. My dużo rozmawiamy z ludźmi, którzy postawili niedawno domy i doszliśmy do wniosku, że dom to inwestycja na całe życie i wolimy poczekać rok czy dwa dłużej, ale postawić go porządnie. Jak to powiedział jeden znajomy "buduj drogo, mieszkaj tanio".

Z tego też powodu wybieramy porotherm i wełnę - dobra izolacja termiczna, i chcemy postawić na nowoczesne rozwiązania grzewcze - pompa ciepła, ale to wydatek 40-50 tys. zł. Mają znajomi i po wizycie u nich jestem zachwycona.

Pomyślcie też o odkurzaczu centralnym. My na pewno założymy. Instalacja wyniesie raptem ok. 500 zł, a sam odkurzacz można kupić później, jednak będą już rury i niet rzeba będzie ryć :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosia i Rafał

 

Podała cene za wsyztko, jak pisałam z papierami, projektem - ogólnie tzw"wyjście z ziemi"

 

W kwotę fundamentu wliczono:

Robociznę 7.000zł

bloczki

piach do fundamentu

wykopu pod ławy

sciagniecie humusu

beton na ławy

beton na stan 0

zbrojenie

izolacja

styropian

kanaliza

projekt

adaptacja

częściowo prąd

 

Czy to dużo?Wydaje mi się, że jak na wrocław, to normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowniczko

 

niestety dokładnie nie wiem gdzie stoi ten Tymianek - ale tak pod koniec czerwca bedziemy dzownic do dekarza i podpytamy go kiedy i gdzie bedzie kładł tam dachówke i wtedy podjedziemy

 

jezlei chodzi o koszty to rzeczywiscie teraz musimy bardzo sie z nimi liczyc- wszytko idzie tak strasznie do góry ze szkoda mówic- co do popmy ciepła to napewno fajna rczecz- ale niestety dla nas za dzuy wydatek- natomiast napewno bedzimey mieli centralny odkurzacz- to juz postanowione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parkte

 

spokojnie- moze to my jestesmy niepoprawnymi marzycielami- ja liczyłam ze zmiescimy sie góra w 30 tys- ale ceny ida do góry wiec te 40 tys moze okazac sie całkiem realna kwota , mam jesczze pytanie czy jestes w stanie napisac ile zgarnął geodeta za wytyczenie budynku i koparkowy za sciagniecie humusu ?

 

teraz czekaja nas takie wydatki a czytałam o tak różnych kwoatach ze juz nie weim czego sie spodziewac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...