Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W TYMIANKU pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich po krótkiej nieobecności .

Aga40 zajrzyj tutaj:

http://foto.onet.pl/4p1fy,s44c4d4vk4k0,7fzr3,u.html?V=1#7fzrf

to stonka Annetty jest tam zdjęcie salonu Tymianka , ale pamiętaj że zdjęcie nigdy nie odzwierciedla rzeczywistości i patrząc na nie też wydaje mi się że salon jest malutki i mało ustawny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli do salonu chce się wstawić meblościankę typu kowalski, na ściance powiesić galerię kossaków tudzież innych słoneczników Van Gogha, to salon do tego się nie nadaje. W każdej ścianie są okna a na ścianie wewnętrznej jest kominek.

Salon ma 32 m2 i w.g. mojej oceny jest on duży, bardzo jasny i przestrzenny.

Generalnie jeżeli ktoś się oczekuje wielkich powierzchni, to nie powinien kupować projektu domku który ma 150 m2, tylko przynajmniej 250m2...

 

Na swoim blogu wieczorem umieszczę zdjęcia salonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do salonu( bo nie dokończyłam miałam pilną sprawę) zgadzam się z hub 75- 32 m2 to bardzo dużo i myślę że w sam raz, w moim salonie nie będzie żadnych zbędnych mebli tylko wygodny wypoczynek zajefajna ława i jakieś dwa stoliczki ozdobne i wsio nie lubie przesytu więc jak dla mnie salon jest ok. gorzej z kuchnią bo jak zapewne każda kobieta marzę o wielkiej kuchni .

A tak jeszcze wracając do salonu i TV znalazłam takie zdjęcie

http://images23.fotosik.pl/14/555118a03fa36ceb.jpg

w zasadzie można sobie wyobrazić jak by wyglądał TV na ściance dzielącą kuchnię i jadalnię , może komuś to zdjęcie pomoże , ja osobiście wolę rozwiązanie z telewizorem nad kominkiem :wink:

a o takim kominku na zewnątrz marzę :D

http://images29.fotosik.pl/14/b93f910e08e1c99emed.jpg

U mnie niewielkie postępy a mianowicie geodeta skończył podział mam już dokumenty w domu i jestem bardzo happy , teraz szybko notariusz nie ma wielkich kolejek ale zobaczymy jak to pójdzie mam nadzieje że szybko. Mam okazję kupić pręty zbrojeniowe za 29zł za sztukę 12fi co sądzicie o tej cenie ????

Aga40 dostałam twoją wiadomość jak znajdę jeszcze dzisiaj chwilkę to postaram się odpisać i wysłać jakieś fajne zdjęcia

pozdr Justyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wiadimości o salonie.Mam lepsze spojrzenie na ten temat.Myślę,że wybiorę ten projekt. Zdjęcia salonu ok.Podobały mi się powiększone okna.Nigdy nie myślałam o meblościance Kowlskiego,raczej o małej komodzie.zestawie wypoczynkowym i super stoliku.Ale ważny ,a może nawet najważniejszy jest kominek.PozdrawiamAga40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas też niewielkie postępy niestety... a wręcz same kłody. Wczoraj mąż był odebrać warunki przyłacza wody i pradu. Prąd ok. A warunkach przyłaczenia wody napisano nam ze ze wzgledów technicznych nie mogą nam wydac... zaznaczam ze sasiad obok ma wode! Jak sie oakzalo oni w urzedzie nie zauwazyli tego na mapie!!!!!! A nie chciało im sie nikogo wysłać w teren, żeby to sprawdzic. Awantura była na cąłego! mąż im udowadnaił na miejscu ze są leniami! I tak zaczeła się miła przygoda z budową!!!! :evil: :evil: :evil: A to dopiero początek!! :o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas też niewielkie postępy niestety... a wręcz same kłody. Wczoraj mąż był odebrać warunki przyłacza wody i pradu. Prąd ok. A warunkach przyłaczenia wody napisano nam ze ze wzgledów technicznych nie mogą nam wydac... zaznaczam ze sasiad obok ma wode! Jak sie oakzalo oni w urzedzie nie zauwazyli tego na mapie!!!!!! A nie chciało im sie nikogo wysłać w teren, żeby to sprawdzic. Awantura była na cąłego! mąż im udowadnaił na miejscu ze są leniami! I tak zaczeła się miła przygoda z budową!!!! :evil: :evil: :evil: A to dopiero początek!! :o

 

 

jestem bardzo ciekawa jak to sie skonczyło- macie w koncu te warunki ?- bo u nas jest podobnie- sasiedzi maja wode z drogi głownej- co prawda ich działka przylega do tej drogi- ale nasza jest 150 m dlaej- i tez nam napisali ze wody nam nie przyłacza- nie zamrtiwło nas to wtedy az tak bardzo-bo wszyscy mówili ze lepeij miec swoja studnie- i tak mamy w projekcie- ale jak sie okazuje- wcale nie tak prosto z ta studnia -bo nie mozna znaleźc wody- nie ma fachowców - a za wszytko chca kasowac jak za zboze - a hydrant stoi 150 m od naszej działki

 

napiszcie koniecznie co załatwiliscie - !!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiu i Rafale.

Mąż zrobił awanturę :evil: bo oni stwierdzili, że nie ma możłiwości techniczncyh, co dla nas oznaczało, że nie chciało im się dobrze spojżeć na mapki od nas dane, neichciło im sie do nas zadzwonić jeżeli był jakiś problem z odczytem, przejżenie ich map, które jako właściciel muszą miec, bo wkoncu za co mamy płacić skoro oni nie wiedzą co posiadają i co użytkujemy,a wkoncu nei chciało im sie wysłać człowieka w teren. Cała ta sytuacja doprowadziła do tego, że mąz im na mapach pokazywał gdzie mają wodociągi!

Ja równeiż przez telefon dodałam swoje, wczoraj wysłałam po uzgodnieniu ponowną prośbę o rozpatrzenie wniosku i wydanie warunków. Mają jutro się z nami skontaktować, gdyż mieli tam wysłać człowieka. Zobaczymy, jeżeli nic nie zrobi, do południa nie bedzie telefonu to piszemy skarge do Burmistrza, innegos posobu nei ma. No a gdyby mąż odebrał to podniae odmowne, odebrał pieniązki, które zapłacił i grzecznie wyszedł to własnei też czekałoby nas budownaie studni, zmiana planów w układzie działki.... szkoda słow. W urzedzie jak za komuny! Jak ktoś nie powie co to ma być, żeby sobie z ludzi jaj nei robili to właśnei czekałoby nas budowanie jak Was studni. Uważam, że jeżeli ktoś chce miec studnie to ok to jest jego wybór, a nei musi byc do tego zmuszony, szczególnei ejzeli mowimy tu o terenie podwarszawskim. Romumiem są miejsca gdzie nie jest zrobiona woda, ale to są małe wioski, a tam wiadomo ejst inna troszke sytuacja.

Proponuje może porozmawiać z osobą, która troszkę sie na tym, i poponowała złożenie wniosku.

Trzymam kciuki i bedę informować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiu i Rafale.

Mąż zrobił awanturę :evil: bo oni stwierdzili, że nie ma możłiwości techniczncyh, co dla nas oznaczało, że nie chciało im się dobrze spojżeć na mapki od nas dane, neichciło im sie do nas zadzwonić jeżeli był jakiś problem z odczytem, przejżenie ich map, które jako właściciel muszą miec, bo wkoncu za co mamy płacić skoro oni nie wiedzą co posiadają i co użytkujemy,a wkoncu nei chciało im sie wysłać człowieka w teren. Cała ta sytuacja doprowadziła do tego, że mąz im na mapach pokazywał gdzie mają wodociągi!

Ja równeiż przez telefon dodałam swoje, wczoraj wysłałam po uzgodnieniu ponowną prośbę o rozpatrzenie wniosku i wydanie warunków. Mają jutro się z nami skontaktować, gdyż mieli tam wysłać człowieka. Zobaczymy, jeżeli nic nie zrobi, do południa nie bedzie telefonu to piszemy skarge do Burmistrza, innegos posobu nei ma. No a gdyby mąż odebrał to podniae odmowne, odebrał pieniązki, które zapłacił i grzecznie wyszedł to własnei też czekałoby nas budownaie studni, zmiana planów w układzie działki.... szkoda słow. W urzedzie jak za komuny! Jak ktoś nie powie co to ma być, żeby sobie z ludzi jaj nei robili to właśnei czekałoby nas budowanie jak Was studni. Uważam, że jeżeli ktoś chce miec studnie to ok to jest jego wybór, a nei musi byc do tego zmuszony, szczególnei ejzeli mowimy tu o terenie podwarszawskim. Romumiem są miejsca gdzie nie jest zrobiona woda, ale to są małe wioski, a tam wiadomo ejst inna troszke sytuacja.

Proponuje może porozmawiać z osobą, która troszkę sie na tym, i poponowała złożenie wniosku.

Trzymam kciuki i bedę informować.

 

 

 

my chemy jescze jechac bezposrednio do wodociagów - moze to cos pomoże - ale nie weim czy pociagnięcie tej wody od hydrantu nie bedzie za duzym kosztem- zobaczymy- ale niestety urzedy- tak jak za komuny- maja wszytko i wszytkich gdzieś- co mnie strasznie wkurza- bo jak sie komus nie chce pracowac to wynocha- przyjdzie ktos inny kto doceni prace i bedzie wywaizywał sie z niej tak jak nalezy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie!!! ludzie mają pretensje że sie do nich podchodzi, a przeciez to ich obowiązki, ja rozumiem że ktoś moze być znudzony codziennie tymi samymi obowiązkami, no ale naprawde to jest ich praca więc trudno, mimo wszystko należy z usmiechem i miło.

 

 

A na marginesie dzisiaj odbieramy pozwolenia na budowe!!!!!!! :lol: :lol: :lol:

Tylko co dalej jak odebrac ten dziennik budowy i gdzie załatwia się tablicę informacyjną????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie!!! ludzie mają pretensje że sie do nich podchodzi, a przeciez to ich obowiązki, ja rozumiem że ktoś moze być znudzony codziennie tymi samymi obowiązkami, no ale naprawde to jest ich praca więc trudno, mimo wszystko należy z usmiechem i miło.

 

 

A na marginesie dzisiaj odbieramy pozwolenia na budowe!!!!!!! :lol: :lol: :lol:

Tylko co dalej jak odebrac ten dziennik budowy i gdzie załatwia się tablicę informacyjną????

 

 

nam dziennik dała nasza kierwonik budowy- a tablice trezba kupic- my jescze nie mamy- ale w koncu musimy podjechac- ponoc sa w sklepach np z odzieża BHP - czy cos takiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hub 75 czy mógłbyś wkleić zdjęcie kuchni , z tego co piszesz to zlikwidowałeś spiżarkę naprawdę była taka malutka ? mam zamiar zrobić drzwi wejściowe z bocznymi doświetleniami nie wiem jak to się fachowo nazywa , ale żeby to zrobić musiała bym przesunąć ściankę w spiżarce o jakieś 20 cm tak żeby drzwi z zewnątrz były symetrycznie położone więc dodatkowo zmniejszyło by się to pomieszczenie , z doświadczenia wiem że spiżarka jest bardzo przydatna więc ewentualnie można by ją przenieść do pomieszczenia gdzie jest łazienka na parterze ….

Pytanie: co sądzicie o spiżarce tzn czy takie rozwiązanie z przeniesieniem jej do pomieszczenia nr 5 będzie ok. czy może w ogóle ja zlikwidować? Dodam jeszcze że w pom. nr 5 nie wiem jeszcze co będzie bo łazienkę przenosimy do kotłowni czyli do pom. nr 3. Co o tym sądzicie ????

Hub 75 a u ciebie w ogóle nie będzie spiżarki czy tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spiżarka w moim przypadku miałaby szerokość ok 60 cm, to stanowczo za mało więc ją zlikwidowaliśmy. Nie będziemy budować innej spiżarki, część rzeczy będzie stała w garażu w jakiejś szafce, reszta w meblach w kuchni

 

Jestem na urlopie, zdjęcia kuchni wrzucę na swojego bloga w środę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spiżarka w moim przypadku miałaby szerokość ok 60 cm, to stanowczo za mało więc ją zlikwidowaliśmy. Nie będziemy budować innej spiżarki, część rzeczy będzie stała w garażu w jakiejś szafce, reszta w meblach w kuchni

 

Jestem na urlopie, zdjęcia kuchni wrzucę na swojego bloga w środę.

 

Zdjęcia będą dopiero w poniedziałek :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kolejne pytanie bo odnośnie kanalizy nie dowiedziałem się niczego!

Czy więźbe dachową zamawialiście według zestawienia w projekcie + 20 cm na każdej belce? Proszę o odpowiedż.!!!

 

Nie mam pojęcia ile zużyliśmy rur do kanalizy, nie skupiam się aż na takich pierdołach. Fachowiec kupił, podłączył a nawet jeżeli mnie "orżnął" na rurę czy dwie nie jestem tego w stanie wykryć gdyż pracuję.

Zestawienie więźby dałem cieśli i poza 2-3 belkami które kazał wydłużyć było wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...