Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W TYMIANKU pracownia ARCHON


Recommended Posts

Witam.......przyglądam sie różnym się projektom i tymianek bardzo mi się podoba. Mam jednak trochę obaw co do wąskiego korytarza na dole ( jeszcze ze schodami) ...czy w realu nie jest to jakąś niedogodnością? ( może ażurowe schody ?) A jak oceniacie przestrzeń salonu? czy jest wystarczająca ? najchętniej zobaczyłbym zdjęcia gotowych już pomieszczeń. Jeśli macie to szeroko się uśmiecham i proszę na maila [email protected]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam.......przyglądam sie różnym się projektom i tymianek bardzo mi się podoba. Mam jednak trochę obaw co do wąskiego korytarza na dole ( jeszcze ze schodami) ...czy w realu nie jest to jakąś niedogodnością? ( może ażurowe schody ?) A jak oceniacie przestrzeń salonu? czy jest wystarczająca ? najchętniej zobaczyłbym zdjęcia gotowych już pomieszczeń. Jeśli macie to szeroko się uśmiecham i proszę na maila [email protected]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.......przyglądam sie różnym się projektom i tymianek bardzo mi się podoba. Mam jednak trochę obaw co do wąskiego korytarza na dole ( jeszcze ze schodami) ...czy w realu nie jest to jakąś niedogodnością? ( może ażurowe schody ?) A jak oceniacie przestrzeń salonu? czy jest wystarczająca ? najchętniej zobaczyłbym zdjęcia gotowych już pomieszczeń. Jeśli macie to szeroko się uśmiecham i proszę na maila [email protected]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiu i Rafale

No tak to sie nazywa k....... szkod słów. Dostalismy pismo odmowne znowu!!! Napisali ze jezeli my sie podłączymy to już dalej nikt sie nei podłączy ( co mnie to interesuje, nikt dalej nie planuje sie budować bo to działki małolatów, wiec do tego czasu gmina powinna cos wymyślec). i ŻE MUSIMY ZŁOŻYĆ WNIOSEK W GMINIE O DOPISANIE TEGO DO PLANU ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO (OCZYWISAICE TEZ MUSZA ROZPATRZYC WNIOSEK!) na lata 2006-2013.... szkoda slow.

Mąż idize w tym tyg do pani burmistrz.... zobaczymy co ona na to powie. Wiecie nie rozumiem, oni łaske robią i nic nie chcą pomóc... to po co te urzędy?????????????????????????

Cała ta sytuacja powoduje ze nie ma szans na rozpoczęcie budowy pod koniec września!!!!!!!!!! Dla nas porazka, bo właśnie okazało sie, że nam sie rodzina powieksza.... no i w marcu bedzie nam juz baaaaardzo ciasno!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Ciekawie poczytać jakie problemy mogą mnie czekać podczas budowy "domu w tymianku".

U mnie inwestycja realizowana przez "developera", jednak doglądana na bieżąco. Kilka mniejszych i większych zmian uzgadniane w trakcie:

Wyjście na dodatkowy taras z Kuchni

Zamiana wyjścia na główny taras z salonu. Zamiast planowanego tarasu na ścianie wschodniej ( u mnie wyszło od strony asfaltowej drogi ) zdecydowaliśmy przenieść taraz na tył domu ( strona południowa ).

Dodatkowe wyjście na taras z pokoju za garażem.

Pokój za garażem powiększony io kotłownie, kotłownia przeniesiona do garażu ( jak widzę u wielu znajomyc, to i tak w jednostanowiskowym garażu nigdy nie mieści się samochód ). W "nowym pomieszczeniu gospodarczym" znajdziesię miejsce na spiżarjkę, szafę na ubrania, buty, .., no i może na rowery.

Brak spiżarki w kuchni, powiększona kuchnia.

Poszerzono prześwit jadalnią-salonem o 45 cm z każdej ze stron. Aktualnie jest 225 cm.

 

Po wielu dyskusjach postanowiliśmy jednak powyższyć ściankę kolankową o wysokość jednego pustaka. Aktualnie te prace w trakcie robót. zastanawiam się teraz jak zamówić więźbę dachową, czy podwyższyć pomieszczenia na poddaszu czy na strychu nieużytkowym. No i czy przedłużać o jedną dachówkę dach aby kończył się na podobnej wysokości jak w oryginalnym projekcie.

 

Jutro postaram się dołączyć zdjęcia.

 

Czekam na wasze opinie o takich zmianach.

 

pozdrawiam - Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiu i Rafale

Wizyta w gminie nic nie dała, możemy złożyć wniosek i czekac do 2013 roku. Porażka, albo sie z nimi sądzić ale na to szkoda nerwów i kasy. Jednak też kopiemy studnie, zrobimy może od razu wejscie oddzielne na wode z wodociągu, który za kilka lat podłączą. Poza tym kolega uświadomił mi, że lepiej mieć jednak studnie i dać sobei spokoj. Wiec podddajemy sie :( szoda nerwów a przed wszytkim czasu!!! A w rape nie dam!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Mam takie pytanie do was : na pewno podpisywaliście jakieś umowy z murarzem i kierownikiem budowy czy moglibyście w skrócie przybliżyć jak je sformułowaliście i na co trzeba zwrócić szczególną uwagę ?

Dziękuję z góry.

 

Ja z zadnym z wykonawcow nie podpisywalem umow. Moim zdaniem umowa i tak Ci nic nie da bo jak dziad sie uprze to i tak zrobi tak jak chce (llub nie zrobi) i bedzie mial w d.... Twoje roszczenia.

Najlepszym "batem" na fachowcow jest kasa - fachmen zrobi cos zle - nie placisz mu dopoki nie usunie swojego beldu.

Aaaa i zaden fachowiec nie dostal u mnie ani grosza zaliczki na materialy / robocizne. Byla zrobiona robota /kupione materialy - byla kasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Patron01:

 

My jestesmy już na etapie pracy w środku.

 

Podnieśliśmy parter o jeden pustak i poddasze również o jeden pustak. Wbrew panującej opinii, dom nie stracił na urodzie a zyskał przestrzeń w środku. Przestronność pokoi jest nie do porównania. Znajomii budują ten sam dom, ale nie podnieśli pustaków i jak nas odwiedzają to mówią, że mają mniejsze pomieszczenia (a to nieprawda). U góry powiększyła się łazienka (do 18m2 po podłodze) oraz garderoba w dużej sypialni.

Chcieliśmy przedłużyć dach, tak jak Ty myślałeś, ale wyszło inaczej i dach jest taki jak w projekcie. Ku naszemu zaskoczeniu jest super - dom nie jest przytłumiony dachem i wygląda fajnie (niestety nie potrafię umieścić tu zdjęcia).

Radzę podnieść o pustak, a nie będziecie żałowali! Kiedyś miałam kawalerkę, małą 27m2, ale miała 3,05 wysokości i nikt nie chciał mi uwierzyć, że jest taka mała (stąd inspiracja do podnoszenia). Mogę wysłać na prywatnego maila, proszę tylko o kontakt [email protected].

 

Budujemy w Szczecinie:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam po dość długiej nieobecności.

My w czwartek odebraliśmy pozwolenie na budowę z datą 02,08,2007, dzięki naszej wspaniałej pani projektant nie musimy czekać tych dwóch tygodni na uprawomocnienie. :D :D :D

W środę ma się stawić geodeta i wytyczyć nam budynek na działce powiedział że chce 200zł za całą robotę oczywiście my musimy przygotować paliki i deski, myślę że nie jest to wygórowana cena , ile wy płaciliście??

W środę za tydzień mamy ustalona koparkę liczy sobie 60zł za godzinę.

W między czasie poszerzyliśmy jeszcze piwnicę i będzie prawie pod całym domem wykluczając przestrzeń pod garażem, doradził nam tak murarz, jak zobaczył naszą działkę na której w obecnej chwili jest duł na ok. 2 m głębokości i nie widać w nim ani kropli wody stwierdził że mało gdzie spotyka się taki teren i grzechem by było tego nie wykorzystać.

Podnieśliśmy tez ściankę kolankową do wysokości 110cm .

Mam takie pytanie do tych osób co mają piwnice , ile czasu zajęło wykopanie dołu? Nam facet powiedział że minimum 5 godzin.

I co jeszcze już sama nie pamiętam a miałam tyle do napisania.

Acha kupiliśmy też drut 12fi za 26zł za sztukę i drut na jażemki ( nie wiem czy dobrze to napisałam)za 1,50 za kilogram(poza gatunek), zamówiliśmy też maty na stropy tak po znajomości tez poza gatunek za 2 zł za kilogram czyli średnio jedna mata za 2 zł.

I chyba tyle

A co u was jak wasze budowy?

Coś bardzo cichutko tu ostatnio!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My właśnei kończymy projektować garaż ( bo u nas osobny to budynek), projektantka kończy już wszytko i wkońcu bedziemy składać o pozwolenie na budowe. Niestety musimy robić studnie, ale jak juz bedzie szybko.

Bardzo zazdroszczę Ci pozwolenia na budowe :oops: , my w takim tempie to w tym roku jak zalejemy fundamenty to bedzie dobrze :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lolita78 tylko pogratulować mężowi instynktu nas niestety przeczucie zawiodło, no ale trudno się mówi.

Dzisiaj byliśmy u murarza obgadaliśmy co i jak zapewne o wielu rzeczach zapomnieliśmy ale można nam to wybaczyć w końcu budujemy dom po raz pierwszy 8) .

Nie bardzo wiemy jak robić kominy czy z elementów czy z cegły czerwonej, powiedzcie jak wy robicie i jak to wychodzi cenowo?

Jutro jedziemy złożyć wniosek do nadzoru budowlanego o planowanym rozpoczęciu budowy, geodeta będzie musiał troszkę nakłamać i w dzienniku wpisze datę z wyprzedzeniem żeby wszystko się zgadzało :wink: .ugadaliśmy też kierownika budowy wziął 350zł ale jeszcze kasy nie dostał .I chyba tyle na dzisiaj.

pozdrawiam Justyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzisiaj przyjechał geodeta wytyczył nam budynek na działce dało się dogadać w sprawie kilku szczegółów .Umówieni byliśmy na 17 a przyjechał za 5 min 17, wie c punktualność pierwsza klasa, bardzo polecam jak by ktoś potrzebował geodety mogę podać namiary. 8)Złożyliśmy papiery w nadzorze , więc z tymi wszystkimi dokumentami na razie mamy spokój .

 

Potrzebuje cegły białej potrójnej może ma ktoś do sprzedania w okolicy Biłgoraja :)

 

Moje pytanie odnośnie kominów nadal aktualne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiu i Rafale

Wizyta w gminie nic nie dała, możemy złożyć wniosek i czekac do 2013 roku. Porażka, albo sie z nimi sądzić ale na to szkoda nerwów i kasy. Jednak też kopiemy studnie, zrobimy może od razu wejscie oddzielne na wode z wodociągu, który za kilka lat podłączą. Poza tym kolega uświadomił mi, że lepiej mieć jednak studnie i dać sobei spokoj. Wiec podddajemy sie :( szoda nerwów a przed wszytkim czasu!!! A w rape nie dam!!!!

 

Lolita78

 

 

szlag mie trafia na to ze zyjemy w takim kraju, u nas jest podobnie- maz był w wofociagach i dla nich nie ma zadnego problemu- trzeba tylko zrobic projekt a podłaczenie kosztowałoby góra 2-3 tys- - u nas jest kilka działaek wiec jakby rozłożyc to na 3 osoby to wyszłoby po 1000 zl- ale gmina ma to w d.....

a co do powiększonej roszinki- budujcie , budujcie- u nas rodzinka powiekszyła sie 26 czerwca i jest nas juz czworo- wiec tez lecimy z budową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiu i Rafale!

Ach to gratuluje!!!! :D W fajny okres letni się wstrzeliłaś... wciąz możesz być z maluszkiem na dworku.

Czyli macie takie samo ciśnienie na budowę i przeprowadzkę jak i my!

 

No a z wodociągami.... szkoda słów. Podania złożymy oczywiście... mam nadzieje tylko że woda ze studni będzie nadawać sie do picia bo czytałam że filtry do takeij wody to ok 4 tysiecy!!!!

Jak będzie ok woda to poprostu zaoszczędzimy na wodize i nie bede musiała się liczyć z każdym litrem pod kontem finansowym :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...