Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W TYMIANKU pracownia ARCHON


Recommended Posts

Nie jestem w stanie powiedziec Ci dokładnie, ale nieznacznie taniej ( przynajmniej w Krakowie) jest wybudowac z maxa. Cena za maxa to około 2,70 zł/szt a porotherm około 6,30 zł, a a wiec prawi e 2,5 raza wiecej, a maxa wymiarowo nie wchodzi 2 razy tyle co porothermu.

Nawet jezeli doliczysz oszczednosc na zaprawie w spoinach pionowych i cieńszym styropianie to i tak taniej jest z maxa...

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

az się płakać chce....

 

ciekawa jestem tylko czy własnie na wiosne znow ceny podskocza, to ze od stycznia to wiedzialam w grudniu,ale za co kupić matyeriały wczesniej?chyba ze ktos buduje sie za gotowke, w przypadku transz musze niestety zrobic to co zaplanuje, a np nie kupie okien zamiast postawić scian :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My zamierzamy zrobic piec na ekogroszek lub na owies,

napewno nie na gaz,

A co do dachu właśnie też myślałam o dachówce ale to większe koszty, ten dom ktury wkleił Marek&Kasia jest chyba kryty blachodachówką i nie wygląda tak żle powiedziałabym nawet ze spoko , a przy blachodachówce zaoszczędza się też na więżbie bo nie trzeba robić takiej mocnej jak pod dachówke,

 

 

 

Oszczędzasz na materiale ale zobacz jakaą masz wytrzymałość, i wiele innych elekemntów. Sama nie wiem tak naprawdę bo kusząca jest oferta blachodachówki, ale biorąc pod uwagę mój wiek i to że w tym domu będę mieszkać na pewno z 50lat to mam trochę pietra na ile starczy blacha.

 

Jak to działa z tym ekogroszkiem, trzeba co chwilę dosypywać?

nie wiem jak to się "obsługuje"

 

Na pewno robimy też ogrzewanie kominkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o maxa, to chcielismy z niego budować tylko dlatego ze koszta były mniejsze niz porothermu, bo jakosc materiału jest bardzo podobna.

Jezeli ceny dalej bedą w takiej proporcji jak są obecnie to zdecydowanie bedziemy budowac z Max'a.

Co do dachu nie twierdze ze blachodachówka wyglada zle, na zdjeciu od Marek&Kasia wygląda bardzo ładnie, ale zgadzam sie w 100% z parkte ze dom buduje sie na lata i koszta które zaoszczedzisz teraz nie kładąc dachówki tylko blache, wróca do Ciebie ze zdwojona siłą za kilka lat przy konserwacji, malowaniu czy wymianie blachy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałam to podsypuje się cały zbiornik ekogroszku to jest jakieś 200l. i to w zasadzie wystarcza na 7-8 dni, ekogroszek jest w cenie mniej więcej 400zł za tone, nie trzeba biegać co godzine i podkładać w takim piecu można też palić drewnem, mój tata jest w tym temacie swój dom początkowo ogrzewał gazem, ale później dorobił drugi piec który przerabia cały czas najpierw palił w nim trociną teraz drzewem a w planach ma ogrzewanie na owies, gazem ogrzewa tylko wode i kuchenke,

My tez robimy ogrzewanie kominkowe :D w zimowe wieczory będzie można sobie posiedzieć przy kominku, pijąc grzańca :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

My tez robimy ogrzewanie kominkowe w zimowe wieczory będziemożna sobie posiedzieć przy kominku, pijąc grzańca

 

 

Hihihi z tymi kominkami to każdy ma jakąś fantazje :) To chyba przez te amerykańskie filmy, kominek a przed nim niedzwiedz na podlodze ;)

 

Hmmm ten ekogroszek to w sumie ciekawa propozycja, muszę o tym poczytać.

Słyszałam cos jeszcze o jakis kostkach, że wsadza sie jedną na kilka dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej;

My robimy dwie instalacje, jeden na piec gazowy, bo i tak do ogrzewania wody jest niezbedny i drugi na kocioł z dozownikiem na ekogroszek, choc bardziej jestem za ogrzewaniem gazem, moze faktycznie drozej ale za to nie trzeba składować kilku ton ekogroszku gdzieś w okolicy domku ...

 

A kominek to fantastyczna sprawa, atmosfera w długie zimowe wieczory ... bezcenna :)

 

Tez otrzymaliscie projekt takiej instalacji kominkowej Dospela, przy zakupie projektu domku ?

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej;

My robimy dwie instalacje, jeden na piec gazowy, bo i tak do ogrzewania wody jest niezbedny i drugi na kocioł z dozownikiem na ekogroszek, choc bardziej jestem za ogrzewaniem gazem, moze faktycznie drozej ale za to nie trzeba składować kilku ton ekogroszku gdzieś w okolicy domku ...

 

A kominek to fantastyczna sprawa, atmosfera w długie zimowe wieczory ... bezcenna :)

 

Tez otrzymaliscie projekt takiej instalacji kominkowej Dospela, przy zakupie projektu domku ?

 

Pzdr

 

To jest niezły pomysł, woda kuchenka na gaz a ogrzewanie na ekogroszek,

właśnie też nad tym się zastanawialiśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może troszke odbiegne od tematu, i coś zupełnie z innej beczki

 

Taką ścianę planuję między kuchnia a jadalnią,

http://images12.fotosik.pl/37/5767151cdd4537e2.jpg

a w kuchni nie będzie stołu, tylko wyspa przy której bedą wysokie stołki, tak przynajmniej planuję na razie nie wiem czy wyspa mi sie zmieści, ale myślę ze tak, co o tym sadzicie?

Pozdr. Justyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja to ma zupełnie inne zdanie nt wysp...

Moja kolezanka wybudowała przesliczny dom, z prześliczną pokrytą marmurem wyspą na której znajdyje się płyta ceramiczna i zlew(malutki) i wiecie co?

NIEWYPAŁ!

Zawsze musi mieć porządek, co nie wejdą goście, widac garnek na płycie, w zlewie szklankę, a na blacie, tu sciereczke, tu solniczkę, ktoś zostawił telefon przenośny, czajmik do wody stoi, a za nim wisi kabel po prostu beznadzieja.

 

Jest inmpreza, wszyscy sie dobrze bawia, ale ona nie moze isc spac, bo wie, ze jak rano wstanie to goscie ktorzy nocuja pierwsze co zobacza to wyspę....."pełną skarbów" z dnia poprzedniego ....

 

Osobiscie podobaja mi sie bardzo wyspy, ale funkcjonalnosci ich przemawia zdecydowanie na NIE - oczywiscie to tylko moja opinia :)

 

Natomiast sciana jest rewelacyjna!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja na wyspie w kuchni nie będę stawiała czajnika bo masz rację że takie wiszace kable to nie ładnie wyglądaja, i co do zlewu też nie wiem czy będzie na wyspie, poza tym w projekcie domu w tymianku goście nie muszą przechodzić przez kuchnię żeby usiąść w salonie, więc ewentualne brudne naczynia nie rzucą im się od razu w oczy, a jeżeli będę chciała posiedzieć z koleżanką w kuchni i poplotkować :D to nie sądzę żeby zwracała uwagę na to czy mam porządek czy nie ,zresztą w kuchni bez wyspy też widać zlew i to co leży na blacie. Mi takie kuchnie podobają się ogromnie .

A skoro już jesteśmy w tym temacie to jakie podobają się wam bardziej,

w nowoczesnym, czy raczej tradycyjnym stylu???

pozd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jest!! W końcu doczekałam się forum o tym przepięknym domu w tymianku :D

Projekt ten bardzo mi się podoba i mam nadzieję, ze jeśli finanse pozwolą to kiedyś też taki będę miała... ach ale kiedy to będzie...

Mimo tego, że jeszcze nie zaczynam budowy, śledzę forum codziennie i w końcu postanowiłam napisać.

Teraz koniec już o mnie i zaczynam na temat.

Dżuzi świetnie wymyśliłaś z tą ścianą i nawet nie próbuj teraz rezygnować z tego pomysłu. Blat roboczy w kuchnie moim zdaniem powinien być!!! tylko zastanawiam się czy ta kuchnia w tymianku nie jest za mała aby wstawić do niej wyspę – ale to wyjdzie przy robieniu projektu mebli. Najważniejsze, aby miejsce to było doskonale oświetlone!!!!!

Ja robiłabym meble nowoczesne (obecnie mam tradycyjne dębowe – jestem z nich zadowolona - mają już ponad 3 lata a wyglądają jak nowe), ale strasznie lubię zmiany i moja nowa kuchnia musiałaby być zupełnie inna.

Justyna buduj ten tymianek szybciutko!!!! – trzymam kciuki – bo chetnie zobaczę!!(jestem z Biłgoraja :lol: )

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...