Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W TYMIANKU pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

bĘDĘ BUDOWAĆ SYSTEMEM GOSPODARCZYM, BARDZO BYM WAS PROSIŁA ABY KTOŚ MÓGŁ MI DORADZIĆ jAK WYBUDOWAĆ TEN DOMEK PO MOŻLIWIE NISKICH KOSZTACH!!! z PEWNOŚCIĄ SĄ NA FORUM OSOBY, KTÓRE LICZĄ SIĘ Z KAŻDYM GROSZEM I KAŻDA ZŁOTÓWKA JEST DLA NICH CENNA.cZY KTOŚ POKRYWAŁ TEN DOM BLACHODACHÓWKĄ, CZY MOŻECIE POKAZAĆ ZDJĘCIA.z CZEGO BUDOWAĆ.....cZY JEST MOŻLIWE POSTAWIENIE TEGO DOMKU W STANIE SUROWYM DO 100 000 ZŁ.BARDZO PROSZĘ O PORADY.dZIĘKUJĘ I wAS POZDRAWIAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podobnie jak większość z Was buduję Dom w Tymianku. Pozwolenie mamy już od dawna, ale ciężko było z budowlańcami. Wreszcie ruszamy z budową 10 kwietnia ekipa wchodzi na plac!!!!!! :lol:

Większośc materiałów mamy zgromadzone, a przynajmniej zamówione na razie do stanu surowego.

Ja też mam zamiar wprowadzić pare zmian. Przede wszystkim zlikwiduje pare okien tzn. jedno w kuchni, jedno w salonie (to z tyłu domu- mam zamiar na tej ścianie powiesić telewizor, długo zastanawiałam się gdzie go umieścić, moim zdaniem miejsce nad kominkiem odpada, a dodatkowych ścianek nie chcę wstawiać, dlatego likwidacja tego okna wydaje mi się najlepszym rozwiązaniem) i chyba zlikwiduje okna w garderobach. Następnie mamy zamiar powiększyć kotłownie kosztem garażu, gdyż chcę tam też zrobić pralnię. Likwiduję też tą szafę wnękową żeby powiększyć spiżarnię, podniesiemy też trochę poddasze. Okna na poddaszu wstawimy normalne (bez zakoli) żeby zmniejszyć koszty, a na dach raczej położymy blachodachówkę. Wiem jakie macie o tym zdanie, ale w tym miejscu też chcę ograniczyć koszty, wolę więcej zainwestować w wykończenie wnętrza.

Napiszcie co myślicie o moich zmianach, tylko nie krytykujcie mnie za mocno :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justyna 25, jeżeli chodzi o zmiany o których piszesz, to tylko nad jedna poważnie bym się zastanowił, a mianowicie nad wstawieniem prostych okien na poddaszu. Widziałem na zywo tymianka z taka zmiana i według mnie stracił swoj dworkowy urok.... co do likwidacji okien to już sprawa indywidualna, my zlikwidowalismy okno w kuchni i jest ok. Podniesienie poddasza zdecydowanie polecam jednak nie wiecej niż o jednego pustaka i przy proporcjonalnym przedłuzeniu krokwi dachowych. Blachodachówka na dachu... ja jestem przeciwnikiem takiego rozwiązania, ale napewno mozna zaoszczędzić kilka tysiecy na takim posunięciu....

 

EDZIA1.... Nie ma takich mozliwości abyś zamkneła się w 100 000 zl, no chyba że będziesz budować z materiałów drugiego gatunku i nie będziesz miała kosztów pracy to może Ci sie uda, jednak zastanów sie dwa razy czy naprawdę warto oszczędzać na własnym domu .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam a co tutaj tak cichutko ?

Mam problem mam nadzieje że ktoś z was może mi pomóc.

Musimy zrobić schody zewnętrzne do piwnicy a nikt nie wie jak , tzn murarz nie ma czasu a mój mąż nie ma o tym zielonego pojęcia , może znacie jakąś stronę gdzie by to wyjaśnili od podstaw?

Tak w ogóle od czego zacząć i jaki powinien byś fundament pod takie schody w całości schowane w ziemi? Czy trzeba kotwić je do ściany czy tylko na fundamencie?

Błagam pomocy :cry: :cry: :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie wlasnie kupilismy nasz wymazony projekcik.

Bedziemy robic kilka zmian podpiwniczenie z przeniesieniem garazu do piwnicy . Wiec pokoj w miejsu gdzie mial byc garaz . Przeniesienie kotlowni do piwnicy . Kilka jeszcze drobnych zmian . Prosze o informacje czy ktos mieszka w poblizu Legnicy Wrocławia i czy mozemy podjechac i zobaczyc wasze Tymianki . Bo my bedziemy sie dopiero budowac w 2009 .

Pozdrawiam Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wam, niedawno znalazłam to forum i bardzo się cieszę, że można wymienić doświadczenia z innymi tymiankowiczami :D Mam pytanie do Was odnośnie zmian w salonie. My wybudowaliśmy tymianek w tamty roku i teraz chcemy wstawić okna, ale zastanawiamy się nad zrobieniem wyjścia na taras na wykuszu, a z tego wyjścia z projektu zrobić okno. Zastanawiamy się też nad likwidacją jednego okna w kuchni (tego od strony tarasu). Tylko zastanawiam się czy ta elewacja będzie ładnie wyglądała bez tego okna. Dżuzi ja też planuje wyspe w kuchni :D i podobnie jak Ty nie uważam żeby była zamała (zrezygnowałam ze spiżarki). Co do kominka to nie mam pojęcia co z nim zrobić. mój mąż stwierdził, że zrobimy go w rogu ale nie jestem pewna, bo też myślałam żeby nad kominkiem powiesić telewizor. Czytałam też, że jeden/jedna z tymiankowiczów zliwkidował okno w salonie (to na wprost kuchni) i tam chce powiesić TV. W sumie to tez nad tym myśleliśmy, bo tak jak jest w projekcie, to salon jest mało ustawny. A Wy jakie zmiany planujecie w salonie i kuchni?? Pozdrawiam wszystkich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pufka, Krzywy witamy , witamy

U nas prace niestety idą bardzo mozolnie . W końcu dowiedzieliśmy się jak zrobić schody zewnętrzne do piwnicy i powolutku mój mąż i tata je robią . Jeszcze w tym miesiącu musimy zaszalować stropy co by murarz mógł murować .Jakoś ostatnio w ogóle odechciewa mi się tej całej budowy. Pufka ja bym się bardzo zastanowiła nad likwidacją któregokolwiek z okien od strony wykuszu moim zdaniem po takiej zmianie będzie niesymetrycznie i troszkę łyso. Zgadzam się że salon jest nieustawny bo na każdej ścianie jest okno jakimś wyjściem jest zamurowanie tego okna od strony „ogrodu „ , u mnie to jest niemożliwe bo w tym miejscu będą drzwi tarasowe także będę miała bardzo ładnie doświetlony salon… no ale trudno.

Okazało się też że niemożliwe będą schody dwubiegowe takie jak u Wiolki , tego chyba nie przeżyje . :cry: :cry: :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie martw Dżuzi, mój mąż też nie chciał schodów jednobiegowych, ale widzieliśmy je w jednym tymianku i stwierdził że nie jest tak źle. Są super projekty schodów na http://www.schody.net.pl. Niestety w tymianku ciężko jest coś wykombinować żeby wyszły dwubiegowe - musiałabyś zlikwidować łazienke na dole. Co do likwidacji okna, to też sądze, że ta elewacja od strony wykusza straci swój urok jak zlikwiduje okno w kuchni (a ona bardzo nam się podobała jak wybieraliśmy projekt). Pozdrawiam, nie łam się :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

Dżuzi u nas niestety też prace idą bardzo wolno. Majster rozdrobnił się na kilka budów i skacze teraz jak "konik polny". Ale dziś właśnie zaczęło się zakładanie dachówki :D Mam więc nadzieję, że już niebawem będzie stał tymianek z moją ulubioną karpiówką na dachu. Okna i brama garażowa już zamówione i lada dzień zostaną wstawione. Elektryk wstępnie poznaczył miejsca gdzie będą włączniki, gniazdka i oświetlenie, a spec od alarmu rozejrzał się i zdecydował gdzie umieścić czujki i jakieś tam inne urządzonka mające na celu chronić naszą chałupkę :lol: Zajrzałam też do studia kuchennego i dopytywałam jakie wymiary minimalnie ma mieć kuchnia aby można było ustawić w niej wyspę. Co z tego mojego zamiaru wyjdzie to jeszcze nie wiem, ale kuchnia w moich marzeniach ma wyspę :wink:

 

Ps. Do Tomka - jeśli Bolesławiec nie jest za daleko to zapraszam na naszą budowę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie wszystkich budujących:) u mnie prace też postępują, gdyby nie problemy z pogodą już może by wylali strop...(i tak jest nieźle mają to zrobić jutro:)).

Pod spodem link do zdjęć jeśli ktoś chciałby obejrzeć:)

http://gabsien.fotosik.pl/albumy/405345.html

 

Czy robicie już coś wokół domków? trawka, krzaczki, kwiatuszki? mnie bardzo kusi, ale szanowny małżonek krzyczy, że i tak się wszystko poniszczy....Zamierzam po cichaczu postawić 3 m za domkiem mały płotek i zabawić się w ogrodniczkę:)

 

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy robicie już coś wokół domków? trawka, krzaczki, kwiatuszki? mnie bardzo kusi, ale szanowny małżonek krzyczy, że i tak się wszystko poniszczy....Zamierzam po cichaczu postawić 3 m za domkiem mały płotek i zabawić się w ogrodniczkę:)

 

Pozdrawiam:)

Małżonek ma racje :-) No chyba że lubisz "syzyfowe prace" :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a 5 m za domem? jakieś krzaczki, drzewka przy płocie?

To zależy jak wygląda Twoja działka. Na pewno nabrudzą dekarze, cieśle, ludzie od płotu, ocieplenia, samochody z materiałami a o gruchach jeżeli jesteś przed stropami nie wspomnę. No chyba że będziesz miała super hiper czyste ekipy.

U mnie jeden sąsiad nasadził drzewek, krzewów jeszcze przed budową i ostało mu się kilka sztuk a jest dopiero na etapie dachówki:-)

Ale jeżeli masz już gotowy płot i z dala od domu to możesz spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie co tam u Was? :) ja mam wylany strop i robią mi ścianki kolankowe:)

w sobote chciałam posadzić kwiatki (na razie w donicach w celu zapewnienia im pełnej mobilności;)), ale coś pogoda się psuje......

czy wszyscy macie schody wylewane? bo ja nie, ogladałam zdjęcia i takie ażurowe dają lepszy efekt (korytarz wydaje się bardziej przestronny)-wiem, że są mnie praktyczne, ale trudno, nie chce latami oglądać schodów, które mi się nie podobają:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja jestem na etapie stanu zero w dalszym ciągu ale z początkiem maja ruszamy dalej. Mam pytanie do Tych osób które robily schody wylewane, czy w cześniej robiliście jakiś fundament pod te schody, bo wiadomo że one trochę ważą! Pozdrawiam!!!

 

powinien być fundament , z niego powinny wychodzić pręty wygięte pod kątem tak jak idą schody i powiączane z ze zbrojeniem schodów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...