Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W TYMIANKU pracownia ARCHON


Recommended Posts

My na poczatku tez chcielismy zrobic drzwi tarasowe na srodku wykusza, bo widzielismy zdjecia z takim rozwiazaniem (np. na stronie archonu w realizacjach domu w tymianku).

Ale pozniej stwierdzilismy, ze................................................

 

 

My właśnie budujemy tymianka i zastanawiamy się nad przeniesieniem wyjścia na ogród do wykusza. Byłabym bardzo wdzięczna za jakieś fotki z zewnątrz i jeżeli to możliwe od środka.

pozdrawiam iżycze powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

my ostatnio mielismy mozliwosc obejrzenia 2 tyminakow, jednego m.in. z podniesiona scianka kolankowa a drugi zgodny z projektem... szczerze mowiac ten z podwyzszona scianka kolankowa jest i bardziaj finkcjonalny i ma ladniejsza bryle (tyle ze wydluzono nieco krokwie na dachu).

 

Rowniez dolaczam sie z prosba o zdjecia "wyjscia z wykuszu" :)

 

Inna watpliwosc dotyczy schodow... kurcze, troche obawiam sie ze sa one za strome... no i 14 schodkow w jednym biegu... jakis pomysl co z tym zrobic? :)

 

A, podgladnietym dosc ciekawym rozwiazaniem jest wrzucenie wneki prysznicowej pod schody... dzieki temu lazienka na dole zyskuje sporo miejsca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

zmiany ktore wprowadzilismy:

powiekszenie pokoju na dole kosztem czesci kotlowni (pokoj wyszedl super przestronny)

wyjscie z tego pokoju na taras (za garazem)

powiekszenie okna w tym pokoju

powiekszenie wiatrolapu kosztem spizarni (dzieki temu miejsce na szafe)

wyjscie na taras z wykuszu (ale ze srodka bo chcielismy miec jak najszersze wyjscie)

podniesienie dachu o prawie 2 pustaki

powiekszenie okien w kuchni

 

to chyba narazie tyle

komentarze? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, uwazam, ze podniesienie scianki kolankowej jest naprawde dobrym pomyslem.

My mamy podniesiona scianke kolankowa o 2 pustaki i gora wyszla naprawde super. Pokoje sa duze i ustawne i jestesmy bardzo zadowoleni z efektu. Jeszcze w trakcie budowy mielismy okazje dokladnie ogladnac tymianka w stanie surowym zaknietym (bo nasz murarz mowil ze dobrze by bylo podniesc gore, ale nie bylismy przekonani wiec chcielismy ogladnac dom na zywo). Ogladany dom zrobiony byl zgodnie z projektem (zamurowane bylo tylko wejscie z kuchni do salonu) i wlascieciele zalowali, ze nie posluchali murarza jak im doradzal, zeby podniesc gore, chociaz o jedenego maxa i duzo by to dalo.

Co do okien w kuchni to trzeba uwazac zeby sie pozniej wyrobic z szafkami bo sa wysokie na 86 cm wiec okno na 140 to max, co do szerokosci to mozna kombinowac :D

Zycze powodzenia w budowie domu, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wita grupę Tymiankowiczów!

 

dołączam do Was gdyż tez zachorowałem na ten domek.

 

Zaczynamy w październiku, Tymianek 2, okolice Goleniowa (zach.-pomorskie).

 

Już czytałem uważnie Wasze doniesienia i wiem , że warto poprawić trochę ten projekt.

Jestem pod wrażeniem.

Postępy prac będę na bieżąco "meldował".

 

Co do zmian - na pewno kolorystyka dachu- zona kocha grafitowy kolor.

Planujemy też pójść na całośc - pompa ciepła i rekuperator - nie mamy gazu a charakter zawodowy nie pozwala na stałą opiekę nad piecem.

 

Czekamy na kolejne wieści z Waszych placów budowy i pozdrawiamy,

 

Arek i Iza - jeszcze Poznań, za chwilę Białun k.Goleniowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My robimy kominek narożny, przez co zyskujemy na scianie miejsce na powiesienie plazmy czy postawienie stolika z TV...

 

witam,

 

a jest to możliwe? Gdzieś na forum czytałem ,że komin jest nośnikiem stropu.

sam widzę,że aby salon byl bardziej ustawny trzeba pozbyć sie jednego otworu - albo okna od ogrodu (zostawiając drzwi na taras jak w projekcie) lub drzwi na taras, przenosząc je w miejsce okna ogrodowego.

Czy można zastosować gotowe kominy (chyba Shiedel) ?

 

będę wdzięczny za odpowiedź bo my ledwo się przeprowadziliśmy 2 lata temu, wyremontowaliśmy szeregowiec i kupiliśmy dobre meble a tu rzuca nas pod Szczecin, wiec meble muszą się "jakoś wykorzystać" i szukamy kompromisu.

 

pozdrawiam

 

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie i jeszcze jedna zmiana

chcielismy miec koniecznie wiecej miejsca pomiedzy kominkiem a scianą a ze nie da sie przesunać kominka to majster wymyslil ze wentylacja od lazienki (czyli skrajna czesc komina) zaczyna sie od pietra.

Teraz jest naprawde wystarczająco duzo miejsca z boku kominka - POLECAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę jaki ciekawy pomysł.

Duch w narodzie nie ginie.

 

A swoją drogą widzę ,że budujesz z Ytonga. Jak to jest z tymi ścianami?

Warto jednowarstwowo czy jednak ocieplać (dwuwarstwowa)? Co wyjdzie taniej ? A co jest lepsze w dalszej perspektywie(koszty eksploatacji) ?

 

Z góry dziękuję za informacje.

 

pozdrawiam,

 

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich !!

Buduję dom w tymianku , a dokładnie kupiliśmy stan surowy i otwarty i trzeba go wykończyć.

W związku z tym mam 2 (pewnie nie ostatnie) pytania :

- jaki materiał i w jakiej gr. zastosowaliście do izolacji fundamentów

- czy i jaki stosowaliście drenaż

Dom jest niepodpiwniczony, na płaskim podłożu

Grunt w opinii geotechnicznej nazwano "I kategorii".

(Niestety nie mam w tym momencie całej opinii geotechnicznej bo sprzedający mi ją cały czas wiezie i dowieźć nie może)

Proszę o Wasze opinie.

Z góry dziękuję

Pozdrawiam

Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągam nasz temat na powierzchnię.

 

Ja jestem już na etapie poprawek w projekcie.

Okazuje się ,że można jeszcze poprawić funkcjonalność naszego Tymianka - to dzięki Waszym wypowiedziom na forum.

 

Nadal jednak nie wiemy jak poradzić sobie z kominkiem - wydaje sie nam za duży i chcemy jakis płaski kominek minimalistyczny zrobić.

 

Pomysł z budową komina w części wentylacyjnej łazienki bierzemy w ciemno.

Ma ktoś jakieś namiary na firmę komnikową z okolic Szczecina lub chociaż striny www żeby prześledzić jakie mamy szanse?

 

pozdrowienia

 

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę jaki ciekawy pomysł.

Duch w narodzie nie ginie.

 

A swoją drogą widzę ,że budujesz z Ytonga. Jak to jest z tymi ścianami?

Warto jednowarstwowo czy jednak ocieplać (dwuwarstwowa)? Co wyjdzie taniej ? A co jest lepsze w dalszej perspektywie(koszty eksploatacji) ?

 

Z góry dziękuję za informacje.

 

pozdrawiam,

 

Arek

 

co do tego komina to nie wiem czy sie jasno wypowiedzialem. Mam to zrobione w ten sposob ze zamiast 3 szybow kominowych mam 2 a trzeci czyli wentylacyjny od lazienki "dołączony jest do 2 glownych od stropu. chyba mniej wiecej tak to jest zrobione :)

 

co do Ytonga.

trudno mi na tym etapie mowic o kosztach eksploatacji. Opieram sie na opiniach bezposrednich, ktore sa tylko DOBRE. Dom z Ytonga jest cieply, jest zachowana bardzo dobra wentylacja. Z zalaozenia nie ociepla sie go, takze sciana jest jednowastwowa, po ociepleniu traci on swoje walory wentylacyjne. Sam koszt pustakow pewnie nie jest maly, ale z tego co wiem koszty ogrzewania jednak nizsze. Takze kupienie tanszego materialu moze byc pozorną oszczednosią (chyba ze wszystkim tak jest).

Ale wiadomo ile budujacych tyle opinii. Zapytasz budujacych z Porothermu to powiedza co innego.

ja sie uparlem na Ytong i mam nadzieje nie bede zalować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie Tymiankowiczow,

 

Tez jestem na etapie zmian w projekcie (projekt wlasnie sie zamawia :)

 

Zastanawiam sie nad jedna rzeczą: Ogladalem Tymianka podniesionego o kilkadziesiat centymetrow (scianka kolankowa 100 cm), gdzie dla zachowania proporcji bryly wydluzono krokwie (tyle sie dowiedzialem).

My rowniez chcemy podniesc domek o te 1-2 pustaki (pewnie do tych 100 cm scianki kolankowej) tylko ciagle nie lape o co chodzi z wydluzaniem krokwi... bo samo wydluzenie krokwi spowoduje jedynie tyle ze dach bedzie bardziej wystawal poza mury budynku... hm... a moze chodzilo o wydluzenie krokwi w polaczeniu z drobna zmiana konta nachylenia dachu? (tzn. dach bardizej plaski, czyli podniesienie scinaki kolankowej nie wplywa na zwiekszenie wysokosci budynku). Sam juz nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie po długiej przerwie

a propo kominka ja w swoim Tymianku II komin wybudowałem od Ip.

czyli postawiłem na ścianie nośnej i wzmocniłem strop pod kominem

natomiast kominek mam w samym rogu salonu i rurami od kominka połączony na Ip. w pom garderoby

 

 

Witam,

 

czyli strop nie opiera się na kominie (tzn. komin nie jest niezbędny jako element nośny) ?

 

Ja uważam kominek narożny za idealne rozwiązanie. W przypadku komina projektowego powstaje jednak problem podłączenia. Jeśli zaś można to przrzucić do garderoby a komin pociągnąć od poziomu stropu to super.

Co na to architekt robiący adaptację ?

 

pozdrawiam,

 

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...