Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W TYMIANKU pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

schody w tymianku spelnaja oczywiscie wszelkie normy (max wysokosc 19 cm, i liczba schodow w jednym biegu zdaje sie 18 -tego nie jestem pewien), tylko ze przy stropie terriva schodow robi sie w sumie sporo: 17 schodow 17,5 cm albo 16 schodow 18,5 cm.... a to juz raczej jest malo wygodne...

wg mnie najwygodniejsze sa 16 cm schody i najlepiej dwubiegowe... dla ludzi mlodych i sprawnych to moze nie jest problem ale dla ludzi starszych moze byc mordega...

 

mi bardzo szkoda lazienki bo w projekcie jak swietna, ale coz, dla mnie schody wazniejsze...

 

bes, a gdzie masz kotlownie? :) tzn. masz kotlownio-pralnio-suszarnio-lazienke? :) bo ja o czyms takim mysle ale chyba zona by mnie zamordowala...

gryze sie, bo lazienka w pierwszej czesci "kotlowni" bedzie chyba troche waska... z kolei przejscie do lazienki przez pralnio-kotlownie wygladalaby nieco dziwnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam forumowiczów,

 

wlasnie odebrałem Warunki zabudowy i juz skladam wniosek o pozwolenie na budowę - w końcu!

 

A propos zmian - podzielam opinię hub75, że nasz Tymianek jest na tyle udanym projektem, iz zasadniczych zmian nie ma co wprowadzac. ale już modyfikacje okien w salonie przynoszą ciekawe efekty. Podobnie jak zmiana okna w pom. socjalnym za garażem na drzwi.

Ja w zasadzie tylko takie zmiany planuję.

Czy to wymaga zmian w projekcie

 

Czy obserwujecie w waszych okolicach obniżki cena na robocizne i mat. budowlane?

 

pozdrawiam

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://images40.fotosik.pl/11/c712e2dc22e7c316.jpg

tak wygląda kominek w samym rogu salonu

 

O, to jest własnie strzał w "10" !

Super.

 

MRedmer - jak wyszedł koszt domku?

Możesz podać rząd wielkości dla;

 

1. stan surowy otwarty

2. st. sur. zamkniety

 

Jak dużo wychodzi doprowadzenie do stanu używalności - rozumiem ,że zalezy to od użytych materialów ale zawsze coś mozna z takich danych wywnioskować dla własnych przemyśleń.

 

Mam po prostu konkretny budżet i nie wiem jak to rozłożyc aby:

- nie oszczędzac tam gdzie to wywoła w trakcie zamieszkiwania straty lub niedogodności,

- nie przepłacić tego co może byc zrobione taniej bez uszczerbku dla jakości i funkcjonalności domu.

 

będę wdzięczny za każde słowo w powyższch kwestiach - także od pozostałych forumowiczów.

 

pozdrawiam

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

podpinam sie do prosby maden :)

 

w ogole musimy ten nasz watek nieco rozkrecic, bo az zal patrzec...

 

PS

a tak z zupelnie innej beczki: jaki robicie wieniec pod murlate? rozmawialem juz z 3 budowlancami i wszyscy (niezaleznie od siebie) dziwia sie 5-cm wiencowi... dla nich to jakas pomylka albo w najlepszym wypadku "nowalijka" :)

Ps2

ktos moze sprawia sobie ekipe do stanu surowego na 2009 r.? ja mam na razie wycene 62 tys do wiezby dachowej (wlacznie)... troche to duzo, wiec szukam dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maden ja jestem w tej chwili na etapie ścianek kolankowych. U mnie wieniec będzie miał 15 cm, a co do materiałów to u mnie bloczków wyszło 1455 szt, betonu B-20 na ławy - 20 m3, betonu B-15 (chudziaka) - 12 m3. Stan zerowy bez robocizny to 29000 zł. Ściany parteru + strop lany + ściany na poddaszu to około 44000 zł również bez robocizny. Robocizna za całość będzie mnie kosztowała 35000 dla murarzy i 25000 za dach (więźba + pokrycie dachówką). Myślę, że stan surowy będzie mnie kosztował między 180-190 tys.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bombel79 te 62 tys to bardzo duzo wg mnie moze lepiej dla ciebie zamieśc ogłoszenie w anonsach lubelskich ze szukasz brygady w lubelskim to chyba połowa tej ceny albo w grupach budujących lubelskie pogadaj z ludzmi którzy mają to za sobą i dadzą ci namiary na murarzy pozdro ps 62 tys razem z dachem to jeszcze rozumiem choc wg mnie to o jakieś 15tys za dużo ale lubelskie to nie warszawskie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jazyl a ile cię wyniusł strop lany?

bombel79 62 tyś ale za wszystko razem z materiałem czy sama robocizna?

My za wymurowanie piwnicy pod całym budynkiem zapłaciliśmy 2.000zł za parter też 2,000zł a poddasze jeszcze nie skończone ale około tysiaka, stropy robimy sami tzn mąż robi ja dopinguje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahahaha Ale że co mało zapłaciliśmy 8) ? Nasz murarz bierze 11zł od m2. i w okolicy chyba , takie ceny się wahają . Najgorsze to te przeklęte obiady musze gotować, ale jakoś przeboleje. Maden dobrze napisał że warszawa jest o wiele droższa.

Pierwszy strop mój mąż sam prawie wymurował z pustaka wiec robota też nas nic nie kosztowała , a drugi planujemy lany albo z terivy , nie wiem właśnie jak będzie lepiej co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahahaha Ale że co mało zapłaciliśmy 8) ? Nasz murarz bierze 11zł od m2. i w okolicy chyba , takie ceny się wahają . Najgorsze to te przeklęte obiady musze gotować, ale jakoś przeboleje. Maden dobrze napisał że warszawa jest o wiele droższa.

Pierwszy strop mój mąż sam prawie wymurował z pustaka wiec robota też nas nic nie kosztowała , a drugi planujemy lany albo z terivy , nie wiem właśnie jak będzie lepiej co radzicie?

 

5 tysięcy za wymurowanie domu z piwnicą ?!?!? Jakoś nie wierzę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego Hub nie wierzysz . z tym że podkreślam że pierwszy strop zrobił prawie sam mój mąż, sklepienia też , a za pomocników mieliśmy zawsze kogoś z rodziny albo mój tata albo szwagrowie, no i rzecz jasna mąż.

W piwnicy jest około 75mb ścian, o wysokości nie pamiętam dokładnie 2,5m chyba .

75m x 2,5m = 187,5 m2

187,5 m2 x 11zł = 2062,5 zł ( i to mór podwójny bloczek+MAX)

Może znowu kogoś zaskoczę , nasz kierownik budowy wziął 350zł za całą budowę , a jest nim nasz murarz . A z tego co czytałam to niektórzy liczą sobie po 3000zł.

Za parter jeszcze się dokładnie nie rozliczyłam , ale na pewno nie będzie więcej niż za piwnice może nawet mniej bo jest więcej otworów okiennych. Także w 6 tyś na pewno się wyrobię z robocizną. Do tej pory wydaliśmy niecałe 70tyś a mamy już wymurowany dom do parteru , wliczając wszystko.

Teraz powiedzcie mi czy 8,000zł za strop z Terivy to dużo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzuzi 8tys zastrop tzn belki i pustaki tak? ps kto Tobie zozplanował strop teriwy kierownik mururz ps 70 tyś to dobry wynik wiem ze niektórym to się w głowie nie mieści bo za to somo płacą duzo więcej osobiście wierzę widziałem dom 130m plus piwnica pod połową domu przykryty blachą plus garaż z boku domu koszty 70 tys też pewnie wiele osób nie uwierzy ale tam robocizna 0 zł wszystko robiła rodzina drzewo na więżbe załatwiane belit kupowany z pozostałości po budowach a tam będzie strop drewniany fundamenty z betoniary itp pozdrawiam wszystkich budujących i tych którzy mają zamiar jak ja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Jestem z lubelskiego. Całkowity koszt robocizny podpiwniczonego tymianka łącznie z wykonaniem więźby i położeniem dachówki wyniósł mnie 38 tys. Murarze zainkasowali 24 tys., cieśle i dekarze 14 tys.

PS.

Ile płaciliście za ocieplenie i wykonanie elewacji - mi ta sama ekipa, która stawiała domek zaproponowała 45 zł za m.kw. Cena dotyczy ocieplenia wełną 15 cm i oczywiście nie obejmuje żadnych materiałów.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...