Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W TYMIANKU pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ja mam tak: kuchnia rura na zewnatrz przykryta pod styropianem wyprowadzona na dach do dachowki wentylacyjnej , lazienka gornna tez pod kominek garaz tez w sumie 4 kom bo odpowietrzenie szamba http://picasaweb.google.pl/dawid.marks/NaszDom# jesli ktos o cos pyta to pomoge jestem na etapie koncowym hydrauliki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak piecyk mam na eko groszek galmet gt17kw kotlownie mam powiekszona o pokoj wiec bezposrednio za garazem mam kotlownie i to dosc spora ale sie przyda bo opal jakies graty hehe reszta pomieszczen bez zmian jedynie okno w kuchni od strony kopulki zamorowane bo naprawde zbyt mama kuchnia nie opstawna polecam te rozwiazanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam,

za oknami zima a u mnie w sercu wiosna!

 

Zaczynam batalię o Tymianka!

 

Większość ekip mam umówionych, materiały zaklepane, teraz zaczynam (jak tylko mrozy puszczą) zrywanie humusu i wytyczam (a raczej geodeta) dom.

 

Co do kosztów to:

 

- murarze za całość do SSO (bez dachu oczywiście) 38.000,-

- strop filigran 9.750 ,-

- materiały na ściany - 21.000

- komin systemowy - 3.500

- więźba mat. 8.300

- materiał na dach - 30.000

- instalacje grzewcza pompą ciepła, wodna, podłogówka, odkurzacz, oczyszczalnia ścieków, rekuperator, wszystko pod klucz - 120.000 podzielone na 2 etapy po 60.000

 

Czekam na wycenę robocizny od cieśli i dekarza ale nie powinno kosztować więcej niż 23.000.

 

Do tego beton na ławy ok.9.000

 

Wygląda na to, że SSO kompletny z częścią instalacji zamknie się w 210 tyś. plus koszty dodatków typu papa, folia,płynna izolacja, styropian na fundamenty - myślę, że 20 tyś. starczy.

 

Liczę, że w 490 tyś. się zamknę "pod klucz".

 

Tu będzie stał w grudniu zamieszkany Tymianek.

 

http://images39.fotosik.pl/49/97a1c43b84b1e6c0med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

witam tymiankowców i mam pytanie czy ktoś z was robił strop z ackermana w tymianku? i czy uzgadanial to wcześniej albo przerabiał projekt gdyz tam jest strop tradycyjny lany?

A jeśli juz ktoś robił z ackermana to napiszcie jak to jest z kosztami w porównaniu z lanym stropem i czy w użytkowaniu jest lepszy jak to niektórzy piszą na forach

z góry dzieki za odpowiedź o pozdrawiam

jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm... nie jestem pewien czy ackerman to to samo co terriva? u mnie bedzei terriva, co powoduje o zwiekszenie wysokosci o dodatkowe 8 cm w stosunku do projektu...

 

a wlasnie, co zrobiliscie z wentylacja kuchni? w projekcie jest tak zrobiona, ze idzie przez przedpokoj (zeby na poddaszu "wyjsc" w scianie pokoju). Ale to powoduje ze na srodku przedsionka bede musial miec malo atrakcyjnie wygladajaca zabudowe kanalow. Cholewa, wypada ona centralnie, co moze prowadzic do tego ze przedsionek bedzie wygladal lekko klaustrofobicznie...

jakies pomysly?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm... nie jestem pewien czy ackerman to to samo co terriva? u mnie bedzei terriva, co powoduje o zwiekszenie wysokosci o dodatkowe 8 cm w stosunku do projektu...

 

a wlasnie, co zrobiliscie z wentylacja kuchni? w projekcie jest tak zrobiona, ze idzie przez przedpokoj (zeby na poddaszu "wyjsc" w scianie pokoju). Ale to powoduje ze na srodku przedsionka bede musial miec malo atrakcyjnie wygladajaca zabudowe kanalow. Cholewa, wypada ona centralnie, co moze prowadzic do tego ze przedsionek bedzie wygladal lekko klaustrofobicznie...

jakies pomysly?

 

Ja zabudowałem płytą KG, sufit jest kilka cm niżej, i nic nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

bombel79 napisał:

hm... nie jestem pewien czy ackerman to to samo co terriva? u mnie bedzei terriva, co powoduje o zwiekszenie wysokosci o dodatkowe 8 cm w stosunku do projektu...

 

a wlasnie, co zrobiliscie z wentylacja kuchni? w projekcie jest tak zrobiona, ze idzie przez przedpokoj (zeby na poddaszu "wyjsc" w scianie pokoju). Ale to powoduje ze na srodku przedsionka bede musial miec malo atrakcyjnie wygladajaca zabudowe kanalow. Cholewa, wypada ona centralnie, co moze prowadzic do tego ze przedsionek bedzie wygladal lekko klaustrofobicznie...

jakies pomysly?

 

 

Ja zabudowałem płytą KG, sufit jest kilka cm niżej, i nic nie widać.

 

Witam. Ja planuję rury wentylacyjne "skręcić" w prawo w spiżarni, puścić je w pokoju na poddaszu tuz obok drzwi balkonowych i dalej pod dachem w lukarnie do kominków wentylacyjnych. Tym sposobem uniknę konieczności zabudowywania kanałów w przedsionku. Kanały wentylacyjne będą biegły jedynie pod sufitem w spiżarni, wiec pewnie nawet nie będą musiały być zabudowywane.

 

Pozdr. Marcin

 

PS. Czy 45 zł/m.kw. za ocieplenie ścian zewnętrznych wełną i wykonanie elewacji to dużo, mało czy średnio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
witam mam prośbę do tych którzy etap stropu mają już za sobą chodzi mi o zdjęcia stropu tymianka z terivy pozdrawiam

 

Czyżby dylemat filigran czy teriva?

 

Ja właśnie stoję przed wyborem.

 

Czy ktoś ma w tym temacie jakieś sugestie?

 

 

Słyszałem, że teriva zabiera parę centymetrów wysokości (vs. filigran) ale ja będę miał ogrzewanie podłogowe to i tak muszę ściany o jeden pustak podnieść. Natomiast jest podobno tańsza i łatwiejsza w wykonaniu.

Za to filigran jest szybszy i ma gładką pow. spodu.

 

No sam nie wiem.

 

Ma ktoś jakieś doświadczenie w powyższym temacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamietam (domek jeszcze na papierze) terriva zabiera dodatkowe 8 cm...

 

Tak, właśnie. U mnie też podłogówka zabierze coś ok.10 cm.

 

Ponieważ i tak muszę to odzyskać bo nie lubię zbyt niskich sufitów, to rodzi się dylemat - co na strop - filigran czy jednak teriva. Bo jedną warstwę pustaków i tak musze dołożyć.

Gdzieś wyczytałem, że w przypadku terivy cierpi ergonomia schodów na poddasze - zachwiany zostaje stosunek wysokości podstopnia do ilości stopni - co przy jednobiegowych ma podobno znaczenie.

Nie znam się na tym ale skoro architekt jakoś to uwzględnił i policzył, warto zawierzyć specjaliście.

 

Tak czy owak - dylemat pozostaje.

 

Są jacyś inwestorzy, którzy maja już ten problem z głowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamietam (domek jeszcze na papierze) terriva zabiera dodatkowe 8 cm...

 

Tak, właśnie. U mnie też podłogówka zabierze coś ok.10 cm.

 

Ponieważ i tak muszę to odzyskać bo nie lubię zbyt niskich sufitów, to rodzi się dylemat - co na strop - filigran czy jednak teriva. Bo jedną warstwę pustaków i tak musze dołożyć.

Gdzieś wyczytałem, że w przypadku terivy cierpi ergonomia schodów na poddasze - zachwiany zostaje stosunek wysokości podstopnia do ilości stopni - co przy jednobiegowych ma podobno znaczenie.

Nie znam się na tym ale skoro architekt jakoś to uwzględnił i policzył, warto zawierzyć specjaliście.

 

Tak czy owak - dylemat pozostaje.

 

Są jacyś inwestorzy, którzy maja już ten problem z głowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...