Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W TYMIANKU pracownia ARCHON


Recommended Posts

2. czy przed polozeniem dachowki tynkowaliscie lukarny??? ponoc przy tynkowaniu masakrycznie brudzi sie dachowka... czy to prawda? jesli tak to juz zupelnie nie wiem jak to poukladac...

 

U mnie gamonie malowali po podczas wiatru pobrudzili dachówkę... Jeżeli masz możliwość to lepiej pomaluj przed.

Na szczęście kropki widać tylko z balkonu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nam wykonała to firma, która budowała dom i później zajmie się ociepleniem reszty budynku. Chociaż mój mąż był również chętny do pracy.

Niestety musiałam wybrać już kolor tynku. Kupiliśmy "gotowca" w wiadrach więc nie będzie problemu z dokupieniem takiego samego koloru za kilka miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm... czyli dobrze rozumiem: przed polozeniem dachowki powinienem miec wybrany rodzaj i kolor tynku? :szok:

no i kto mi to zrobi? (ja mam 4 lewe rece :) ten ellement elewacji to max 10% calej elewacji, czyli drobna robotka...

 

nie musisz.

Należy tylko przypilnowac tynkarzy żeby malowali w całkowicie bezwietrzny dzień inaczej bedziesz mial delikatne kropki na dachowce ktorych i tak z dolu nie widac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

trochę z opóźnieniem postaram się opisać co działo się w końcówce kwietnia na budowie.

 

Kontynuowaliśmy murowanie ścian, otworów okiennych i drzwiowych (nadproża) i ścian działowych parteru. Wszystko szło w kierunku przygotowania pod założenie stropu.

Tu mała zmiana w stosunku do projektu - zdecydowałem sie na strop Teriva w miejsce filigrana. Raz, że musiałbym ściągać ten strop aż ze Słupska, płacić koszty transportu gabarytowego i najmować dźwig na budowie. Teriva jest dostępna na miejscu , położy ją moja ekipa w ramach ceny no i wyszło taniej.

Wylaliśmy też podest spocznika, filary i łuki przed wejściem do domu.

 

Po długim weekendzie przyjechał też komin systemowy i już go postawiliśmy - nawet nie jest specjalnie duży. To dobrze bo będziemy budować kominek minimalistyczny i nie zależy mi na przytłoczeniu salonu kominem.

 

 

Dzisiaj w południe przyjechał transport ze stropem i ekipa przystępuje do jego ułożenia.

 

 

Zapraszam na bloga - do galerii aktualnych zdjęć.

 

Ja podwyższyłem cały parter o 17 cm - muszę zgubić ogrzewanie podłogowe, które z ociepleniem zje mi 15 cm.

 

Pozdrawiam budujących Tymianki!

 

 

PS

 

Też uważam, że okien nigdy za wiele, szczególnie połaciowych - będę dokładał w łazience i w pokojach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm... nie rozumiem... czyli twoja podloga (wylewka, ocieplenie, i podloga "wlasciwa") bedzie miala 17 cm + 17 cm czyli w sumie 34 cm???

 

nie,nie - mówię tu tylko 17 cm, na które złoży się ekstra izolacja+rury ogrzewania podłogowego+ posadzka (panele lub płytki).

Lubię przestrzeń i dlatego postanowiłem odzyskać wysokość ,zabraną przez ogrzewanie podłogowe - będzie wodne a nie elektryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim, ja może staję się monotematyczny ale napiszcie tak w przybliżeniu ile was kosztowała robociżna poszczególnych etapów:

1. rozprowadzenie kanalizacji i pierwasza wylewka na gruncie

2. ściany nośne i działowe pierwszej kondygnacji + szalowanie i wylanie stropu

3. ściany poddasza z wykyszami + kominy (w tym komin z klinkieru)

Będę wdzięczny za odpowiedź

pozdrawiam

Jack

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Trochę tytułem żartu ale fakt - po podstęplowaniu stropu trochę się ściemniło ;)

Zgodnie z planem, w ostatni dzień maja zalewaliśmy położony wcześniej strop Teriva.

Bloczki i belki wykonane perfekcyjnie w MARSBUD-zie pasują jak ulał do naszego Tymianka. Ekipa murarska, jak zwykle, szybko i sprawnie ułożyła wszystko zgodnie ze sztuką i możemy już oglądać sufit lub podłogę piętra - zależy od punktu spojrzenia. Trochę się obawialiśmy pogody bo piątek i sobota (29 i 30 maja) zapowiadał się deszczowo ale udało się i 9 m3 betonu pokryło całe 150 m2 powierzchni stropu.

Założone też zostały kotwy do więźby dachowej w niektórych miejscach i czekamy aż wszystko dobrze zwiąże.

Teraz zostanie tylko postawić ściany kolankowe i mury poddasza - potem już więźba, dachówka i będziemy świętować stan surowy otwarty.

Jak na razie prace na budowie idą zgodnie za planem i listopadowy termin zamieszkania wydaje się być aktualny.

Trzymajcie kciuki!

 

Relacja fotograficzna w galerii na blogu.

Zapraszam do oglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam wszystkich i mam pytanie do tych którzy już wybudowali swoje tymianki i zrobili w nim kilka przeróbek. Mianowicie jak zrobiliście ścianę między kuchnią a salonem tzn czy zrezygnowaliście z przejscia i wymurowaliście pełną ścianę lub czy ktoś robił ścianę z przejściem i w tej ścianie jeszcze zrobił takie okienka bo takie rozwiązanie już tez gdzieś widziałem. Jeśli możecie proszę o odpowiedź i zdjęcia jeśli takowe posiadacie prześlijcie na adres [email protected]

Z góry dzieki

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

My mamy też creatona ale karpiówkę czarną, deskowaliśmy z folią , a okna fakro. Po pierwszych deszczach jest ok. Nigdzie nie cieknie.

Elewację również skończyliśmy. Tylko jakoś nie mogę przekonać się do koloru, bo co innego widzeć go na próbce wymiarów 3x3cm a co innego na ścianach budynku.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

witam wszystkich i proszę o wszelkie porady odnośnie kominków z płaszczem wodnym, podajcie proszę typy kominków jakie posiadacie

Mam też pytanie do tych którzy już wybudowali swoje tymianki i zrobili w nim kilka przeróbek. Mianowicie jak zrobiliście ścianę między kuchnią a salonem tzn czy zrezygnowaliście z przejscia i wymurowaliście pełną ścianę lub czy ktoś robił ścianę z przejściem i w tej ścianie jeszcze zrobił takie okienka bo takie rozwiązanie już tez gdzieś widziałem.i zdjęcia jeśli to możliwe na adres [email protected]

z góry dzieki za odpowiedź i pozdrawiam tymiankowiczów

jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich i proszę o wszelkie porady odnośnie kominków z płaszczem wodnym, podajcie proszę typy kominków jakie posiadacie

Mam też pytanie do tych którzy już wybudowali swoje tymianki i zrobili w nim kilka przeróbek. Mianowicie jak zrobiliście ścianę między kuchnią a salonem tzn czy zrezygnowaliście z przejscia i wymurowaliście pełną ścianę lub czy ktoś robił ścianę z przejściem i w tej ścianie jeszcze zrobił takie okienka bo takie rozwiązanie już tez gdzieś widziałem.i zdjęcia jeśli to możliwe na adres [email protected]

z góry dzieki za odpowiedź i pozdrawiam tymiankowiczów

jacek

 

Kominek mam z Lechmy (dokładnych parametrów nie pamietam, ale jakby co mogę sprawdzić:)) zimą, mimo iż nie mieliśmy ocieplonego poddasza i drzwi tylko budowlane spokojnie ogrzewał dom do 19 stopni (pewnie dałoby się na więcej, ale palone(bądź dokładane) było tylko 2 czasami 3 razy dziennie:)

 

Co do przejścia między kuchnią a salnem to chyba szkoda zamurować u mnie przy wykuszu ma stać stół i nie wyobrażam sobie gadania z jedzeniem na około szczególnie przy jakiejś imprezie:)

Okienka fajnie wyglądają, ale nie przy każdej technice budowania można je zastosować (ja mam z porotermu(lub porothonu :roll: ..oj skleroza) i firma oceniła, że mogą za bardzo obniżyć wytrzymałość ściany nośnej:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...