Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W TYMIANKU pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam,

 

Trochę milczałem ale roboty mam w bród, praca dyplomowa i jeszcze budowa, to się trochę deaktywowałem.

 

Jutro wrzucę trochę zdjęć na bloga.

 

Co do postępów na budowie:

 

- dach piękny gotowy ;)

- instalacje (woda, kanaliza, biały montaż, grzanie, wentylacja, odkurzacz) gotowe,

- posadzki wylane,

- u mnie z uwagi na ogrzewanie podłogowe trochę nietypowo to poszło, bo musiałem zalać przewody na obu kondygnacjach.

 

Teraz jeszcze 10 dni na podsuszenie posadzek i będzie można stawiać rusztowanie do tynkowania.

 

Przyszły już pierwsze kafle do łazienki na parterze i rozglądamy się za resztą kafli i podłogami.

 

Schody udało się zamówić za naprawdę dobrą cenę - mam z sapeli taniej niż u niektórych z sosny bejcowane. I do tego piękne balustrady w cenie.

 

Kominek sobie na razie odpuszczam - zacznę wiosną - budżet nie wytrzyma, ale swój typ już mamy - skromny, minimalistyczny narożny , z delikatnym wykończeniem/obramowaniem marmurowym - reszta w płycie GK.

 

Ogrzewanie podłogowe będzie gotowe do wygrzewania za 20 dni. Rekuperacją też włączymy na maksa. W sumie to nie spieszy się nam bardzo ale cały czas celujemy w końcówkę grudnia, może nie jeszcze na stałe ale już meble będziemy wnosić i kartony przeprowadzkowe ( a mamy ich 100) powoli rozpakowywać.

I to będzie najbardziej oczekiwany moment - na razie żyjemy na kartonach i zestawie ratunkowym ciuchów.

Ale jakoś dajemy radę. :)

 

 

Zapraszam od jutra na bloga - będą nowe zdjęcia.

 

pozdrawiam,

hiromi

 

 

PS

 

gdyby ktoś ze znajomych poszukiwał ciekawie położonych działek budowlanych w Białuniu o pow. 1505 m.kw., z warunkami zabudowy i dobrą ceną - zapraszam na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam forumowiczów i zwracam się z pytaniem czy ma ktoś może w swoim Tymianku okna drewniane w kolorze BIAŁYM? jeśli tak to podpowiedzcie jakiej firmy, jakiego drewna i czy jesteście z nich zadowoleni,

wiem że zanudzam ciągłymi pytaniami ale to forum to skarbnica wiedzy i to nie teoretycznej ale praktycznej co jest bardzo ważne.

 

P.S. ja już od dwóch tygodni walczę z dachem, więźba gotowa, jaskółki ocieplone tylko mi pogoda nie pozwala kominów skończyć i dekarze po zrobieniu orynnowania czekają aż kominy będą gotowe.

Kryję dachówką z Ruppa -Granat 13 (dawna marsylka) a rynny stalowe z Galeco.

 

pozdrawiam i życzę pogody bo to chyba najważniejsze dla tych którzy chcą zakryć swoje domki przed zimą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Czy ktoś z Was, zalożył ogrzewanie podłogowe w salonie? I czy uzupelnial je grzejnikiem (grzejnikami) naściennymi?

 

Ja mam podlogówkę w całym domu i grzejnik dam tylko w łazience(elektryczny do dosuszania ręczników),dlaczego chcesz uzupelniać podlogówkę grzejnikami?

Ja jeszcze nie mieszkam,ale codziennie jesteśmy na budowie i coś tam ,,dłubiemy" (dom prawie do wprowadzenia,ale wody i kanalizy brak..... :o ),grzejemy tylko kominkiem z płaszczem wodnym (1 raz czasami 2 razy dziennie) i nie mamy w domu mniej niż 19 stopni (stwierdzilismy,że więcej nie potrzebujemy póki nie mieszkamy:)). Zeszłej zimy jak ,,dosuszalismy" domek to było i 24:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Pod obrazkiem na fotosiku jest taki napis: pobierz pozostałe kody ,

trza to włączyć i tam jest taki kod o nazwie : coś tam coś tam 500 coś na forum i dajesz kopiuj i wklejasz do pisanej odpowiedzi bez naciskania wcześniej żadnych IMG, spróbuj i włącz podgląd potem przed wysłaniem, powinno działać.

Ile ja razy próbowałam zanim się nauczyłam.............. ło matko !

dlatego rozumiem i chętnie pomagam :D

pozdrawiam !

Piękny dach .

własnie stoimy przed wyborem dachówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was, zalożył ogrzewanie podłogowe w salonie? I czy uzupelnial je grzejnikiem (grzejnikami) naściennymi?

 

Ja mam podlogówkę w całym domu i grzejnik dam tylko w łazience(elektryczny do dosuszania ręczników),dlaczego chcesz uzupelniać podlogówkę grzejnikami?

Ja jeszcze nie mieszkam,ale codziennie jesteśmy na budowie i coś tam ,,dłubiemy" (dom prawie do wprowadzenia,ale wody i kanalizy brak..... :o ),grzejemy tylko kominkiem z płaszczem wodnym (1 raz czasami 2 razy dziennie) i nie mamy w domu mniej niż 19 stopni (stwierdzilismy,że więcej nie potrzebujemy póki nie mieszkamy:)). Zeszłej zimy jak ,,dosuszalismy" domek to było i 24:)

 

Dziękuję za odpowiedź. Nie tyle chcę uzupełniac podłogłówkę grzejnikami, co nie jestem pewna czy sama podłogłówka wystarczy. Ale skoro jest tak jak piszesz, to chyba jednak obędzie się bez grzejników:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam takie pytanie odnośnie okien w kuchni, a właściwie wysokości od podłogi do parapetu, u mnie od "chudziaka" do parapetu mam obecnie 95cm, ale po wylewkach plus płytki zostanie 80 cm. to troche mało, co sądzicie jak jest u was w kuchni mamy dwa okna. W projekcie wielkość okien to 150 x 150 co sądzicie, czy nie lepiej zrobić 150 x 140 i dzielone, pod jednym oknami będą szafki (pod zabudowe ) - 85 cm plus 5 cm zapasu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Tymiankowiczów :)

 

Gosiu, my jedno okno w kuchni (pod którym planowana jest zabudowa) podnieśliśmy o jeden pustak. Chciałam uniknąć "schodów" w zabudowie kuchennej.

 

Siloj, nasze okna są drewniane, malowane na biało - efekt można oglądać na blogu. Stolarka jest z sosny, kupiona w firmie Halupczok z Węgier (opolskie). Okna ładne i łuki robią bez problemów, ale kontakt z biurem i obsługa klienta w przypadku reklamacji - beznadziejna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Tymiankowiczów :)

 

Gosiu, my jedno okno w kuchni (pod którym planowana jest zabudowa) podnieśliśmy o jeden pustak. Chciałam uniknąć "schodów" w zabudowie kuchennej.

 

Siloj, nasze okna są drewniane, malowane na biało - efekt można oglądać na blogu. Stolarka jest z sosny, kupiona w firmie Halupczok z Węgier (opolskie). Okna ładne i łuki robią bez problemów, ale kontakt z biurem i obsługa klienta w przypadku reklamacji - beznadziejna.

 

Dziękuje za odpowiedź, nie jestem Tymiankowiczem :oops: ale domek bardzo podobny. Niestety nikt na forum nie buduje Tiberiny, dlatego pozwoliłam sobie zapytać Was o radę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

w zasadzie zdecydowaliśmy się na projekt domu w tymianku. Śledząc jednak forum zaczynamy obawiać się kotłowni na parterze. Planujemy ogrzewanie na ekogroszek+pelet i nasze obawy budzi ... hałas :(

Czy ktoś, kto ma kotłownię zgodną z projektem i ogrzewanie na paliwo stałe może wypowiedzieć się na temat ew. uciążliwości jakie niesie ze sobą hałas :oops: związany chyba głównie z pracą podajnika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam gaz i zrobiłam wejście do kotłowni przez garaż, ponieważ chcę jej równiez używać jako pom. gosp. Miałam piec na ekogroszek i chyba jak się uruchamiała dmuchawa lub podajnik to słuszałam go -chociaż był piętro niżej.

Napewno nie robiłam wejścia z korytarza. Po mimo, że eko groszek jest workowany (np. przy wsypywaniu do podajnika) zawsze się kurzy i przedostaje przez drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

zakończyłem budowę tymianka i chciałem się podzielić kilkoma fotkami ale nie mogę ich tu wkleić :) więc zapraszam na inne forum

http://archon.pl/projekty-domow-forum-temat/6683

W razie pytan proszę o kontakt postaram się odpowiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...