Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W TYMIANKU pracownia ARCHON


Recommended Posts

witam

mam pytanie do użytkowników okien PVC firm: Jezierski, Avante, Oknoplast, Villergran, napiszcie co sądzicie o oknach ww producentów, jak się użytkują i jak jest z funkcjonalnością.

Które profile polecacie: Schuco, Deceuninck, Aluplast, Rehau?

Które okucia są lepsze: Winkhaus, Maco, Roto?

z góry dzięki za odpowiedź

pozdrawiam jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam

mam pytanie do użytkowników okien PVC firm: Jezierski, Avante, Oknoplast, Villergran, napiszcie co sądzicie o oknach ww producentów, jak się użytkują i jak jest z funkcjonalnością.

Które profile polecacie: Schuco, Deceuninck, Aluplast, Rehau?

Które okucia są lepsze: Winkhaus, Maco, Roto?

z góry dzięki za odpowiedź

pozdrawiam jacek

W tymianku mam Avante, w domku letniskowym okna od lokalnych producentów z profili Deceuninck oraz Rehau. Okna jak okna, otwierają się i zamykają ot ich cała funkcjonalność ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Mam jeszcze pytanie w sprawie zmiany w Tymianku - a widzę, że niektórzy tak zmienili - chcemy zamurować boczne okno w salonie- u nas jest ono na tej ścianie z wykuszem a bolkon na tyle domu.

Czy z kimś to trzeba ustalić (kierownik budowy?) czy w projekcie..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i w końcu po bardzo burzliwych trzech tygodniach wybraliśmy okna i wybór padł na Jezierskiego. Stolarka już zamówiona i w marcu ma być montaż :)

Drodzy forumowicze napiszcie tak w przybliżeniu ile kosztują materiały na instalację elektryczną wod-kan i CO w tymianku?

Aha i ile wydaliście na tynkowanie (tzn ile piasku, cementu, wapna) + robocizna?

z góry dzieki i pozdrawiam

jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CO to nie pamietam... materialy z podlogowko chyba kolo 8 tys (bez kaloryferow i kotlowni)

 

tynkow mialem cos kolo 650 m kw... tylko ja mam troche pdniesiona gore..

 

Dzieki bombel79 ja też mam ściankę kolankową podnisioną o 30cm. A jak masz zrobioną podłogówkę, bo ja planuje w kuchni, wiatrołapie, łazience na dole i na górze.

pozdrawiam

jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

widzę że wszyscy zapadli w zimowy sen.... wrzucę parę fotek z przestoju, a już za miesiąc przyjedzie ekipa od Jezierskiego do montażu okien i rolet zewnętrznych.

Poniżej zdjęcia poddasza i nie tylko...

 

http://images42.fotosik.pl/175/0dbf7fa097b4fae1med.jpg

 

http://images45.fotosik.pl/263/743c84ddc891b018med.jpg

 

http://images37.fotosik.pl/258/4831dfc61913a68cmed.jpg

 

http://images49.fotosik.pl/263/efd0903796e22834med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam

.... a tu na forum cisza........ nie wiem czy nikt nic nie robi w swoich Tymankach czy wszyscy są tak zapracowani, że nie mają czasu na podzielenie się informacjami na forum :)

Tak poza tym to ja właśnie ukończyłem garaż tzn bez dachu bo dach dopiero w sierpniu. A w domku to tylko udało mi się porobić porządki i przygotować się do wstawienia okien. Myślę nad instalacją elektryczną i mam prośbę jakby ktoś miał zdjęcia jak poprowadził instalacje i jak rozwiązał np. oświetlenie w kuchni (halogeny, podwieszany sufit) , w salonie to byłbym bardzo wdzięczny, podaje adres [email protected] , wiem że kazdy robi jak uważa ale chciałbym się podeprzeć tutaj jakimiś sprawdzonymi pomysłami.

załączam kilka fotek i pozdrawiam

DSC_2883.JPG

DSC_2884.JPG

DSC_2885.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Pora roku sprzyja pracom na budowie tym bardziej, że W KOŃCU jest pogoda:) właśnie się przeprowdzilam choć końca prac w moim Tymianku nie widać:(

siloj jak się trochę ,,ogarnę" to podeślę fotki oświetlenia, jak masz jakieś konkretne pytania to pisz, bogatsza o doświadczenia po przeprowdzce chetnie odpowiem:) powodzenia przy budowie:) jak zrobią dach to już będzie ,,z górki";)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

witam

nie wiem czy ktoś odpowie, bo już chyba lata świetlne nikt tu nie zagląda, ale zadam pytanie: czy możecie orientacyjnie podać ile kosztowało was tynkowanie tymianka wewnątrz (tynk cementowo-wapienny) tak w przybliżeniu bo chciałem znać rząd wielkości jak będę negocjował ceny z wykonawcą. Z góry dzięki za odpowiedź

pozdrawiam

J.K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

nie wiem czy ktoś odpowie, bo już chyba lata świetlne nikt tu nie zagląda, ale zadam pytanie: czy możecie orientacyjnie podać ile kosztowało was tynkowanie tymianka wewnątrz (tynk cementowo-wapienny) tak w przybliżeniu bo chciałem znać rząd wielkości jak będę negocjował ceny z wykonawcą. Z góry dzięki za odpowiedź

pozdrawiam

J.K.

 

Witam.

U nas tynki kosztowały około 8 tys. Tynk cem-wap.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

U nas tynki kosztowały około 8 tys. Tynk cem-wap.

pzdr

 

Z materiałem czy bez ? I ile wyliczyli Ci metrów oraz jakiego masz "tymianka": z podwójnym garażem ?

W moim tymianku 2 wyszło ok 560m2 (łącznie z podwójnym garażem) ale myślę że facet mnie "orżnął" ;-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z materiałem czy bez ? I ile wyliczyli Ci metrów oraz jakiego masz "tymianka": z podwójnym garażem ?

W moim tymianku 2 wyszło ok 560m2 (łącznie z podwójnym garażem) ale myślę że facet mnie "orżnął" ;-(

 

Oczywiście sama robocizna. Tymianek z pojedyńczym garażem. U mnie wyszło ponad 600m2 bo mam dom częściowo podpiwniczony więc doszła piwnica.

Jeśli chodzi o materiał to jeśli komuś bardzo zależy to mogę policzyć bo mam wszystko pospisywane.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...