Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W TYMIANKU pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • 4 weeks później...
  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich tymiankowiczów! Jeśmy z mężem na etapie zakładnia elektryki w domu.Czy moglibyście mi przesłać swoje zdjęcia oświetlenia przede wszystkim kuchni i salonu(inne oczywiście też mogą być :) ) [email protected] Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Witam wszystkich tymiankowiczow :) Ja takze bede budowal dom w tymianku tylko ze z dwoma garazami. Mam takie pytanie czy ktos postanowil poszerzyc troche domek? bo o tym zeby podniesc troche do gory to wyczytalem a o poszerzeniu nic. A i jeszcze jedna prozba do tych ktorzy maja juz skonczony dom moglibyscie wstawic zdjecia zrobionego salonu i kuchni?? Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

witam Tymiankowiczów

Czy ktoś z Was ma zamontowaną pompę ciepła do C.W.U (tzn. taką wolnostojącą z wbudowanymi kanałami powietrza doprowadzanego i odprowadzanego). Chciałbym poznać opinię kogoś kto już używa takiej pompy przynajmniej rok i może coś powiedzieć na temat jej funkcjonalność, czy jest lepszym rozwiązaniem niż kolektory słoneczne?

Jeśli ktoś ma i używa tego pompy do cwu to proszę napisać jak podłączył zasilanie powietrza i gdzie jest oprowadzane poietrze z pompy.

Z góry dzięki za odpowiedź , pozdrawiam wszystkich tymiankowiczów i życzę postępów w pracach.

j.k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem z wami tymiankowicze od dzisiaj.

Budujemy z mężem dom w tymianku, mamy już projekt i czekamy na pozwolenie na budowę.

Zamierzamy podnieść piwnice o 80 cm czy ktoś z was już tak robił?

Powodem naszej decyzji są okna w piwnicy, które znajdują się w ziemi i martwimy się że będzie wlewała się woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Kasi:

Ja mam okna poniżej poziomu gruntu i nic mi się do piwnicy nie wlewa. Zastanawiam się czy w przypadku podniesienia piwnicy o 80 cm nie będzie problemów ze zrobieniem podjazdu do garażu lub czy ten podjazd nie będzie zbyt stromy.

 

Do Anik:

Nie gruntuj ścian pod malowanie unigruntem, bo mogą pojawić się po nim trudne do zamalowania zacieki. Użyj raczej śnieżki grunt lub innego gruntu zaleconego przez producenta farby,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wheel_pirate:

Czy masz piwnice pod całym domem?

My tak mamy, a na projekcie okna są w ziemi i pomyśleliśmy, że np. zimą śnieg który będzie zalegał w tych wnękach na oknach może przesiąkać do piwnicy.

A u Ciebie jak wygląda to zimą, albo przy dużych opadach?

Jeśli chodzi o podjazd to faktycznie przez podniesienie będzie bardziej stromy, ale rozwiązaniem tego problemu dla nas jest dłuższe odsunięcie się od drogi co wydłuży podjazd. Nie wiem jeszcze jak do końca będzie to wszystko wyglądało.Dopiero planujemy zmiany, ale wszelkie uwagi na pewno się przydadzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Tymiankowiczów.

Na forum jestem nowa lecz w temacie budowy tymianka jestem na etapie wykańczania i domu i siebie:) Łazienka na dole jest gotowa czeka tylko na zamontowanie kabiny prysznicowej, zlewu szafek i kibelka. Płytki w wiatrołapie i w korytarzu się układają:) Drzwi wewnętrzne i schody mamy zamówione na koniec września, meble kuchenne za 2 tygodnie powinny być gotowe. Dom ocieplony, na dniach mają nam podłączyć gaz i prąd ale wyczekać swoje trzeba. Pogoda dopisuje więc robimy schody przed domem. Planujemy wprowadzić się około grudnia mam nadzieję że nam się to uda.

 

Pozdrawiam cieplutko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jesteś już na końcowym etapie szykowania domu, ja dopiero zaczynam.

Zastanawiamy się z mężem nad rodzajem ogrzewania: piec gazowo węglowy + kolektory słoneczne+kominek.

Oczywiście na początek tylko jeden piec i kominek w salonie a z czasem reszta. A Ty jaki rodzaj ogrzewania wybrałaś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My zrezygnowaliśmy z kominka nie żebym miała coś przeciwko temu, po prostu nie chcieliśmy. Nad ogrzewaniem zastanawiamy sie jeszcze bo tak jak ty moglibyśmy kupić piec węglowo - gazowy , ale po głowie chodzi nam też piec z podajnikiem typowo na eko groszek i pelet. Jakoś ze zdecydowaniem u nas ciężko, a czas goni:(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Tymiankowiczów.

Na forum jestem nowa lecz w temacie budowy tymianka jestem na etapie wykańczania i domu i siebie:) Łazienka na dole jest gotowa czeka tylko na zamontowanie kabiny prysznicowej, zlewu szafek i kibelka. Płytki w wiatrołapie i w korytarzu się układają:) Drzwi wewnętrzne i schody mamy zamówione na koniec września, meble kuchenne za 2 tygodnie powinny być gotowe. Dom ocieplony, na dniach mają nam podłączyć gaz i prąd ale wyczekać swoje trzeba. Pogoda dopisuje więc robimy schody przed domem. Planujemy wprowadzić się około grudnia mam nadzieję że nam się to uda.

 

Pozdrawiam cieplutko!

 

witam

ja też jestem na etapie wykańczania, ale faza początkowa tzn. teraz robimy łazienki, zostały podłogi na górze, malowanie ścian, płytki w holu i kuchnia na dole, podłoga w salonie no i meble.Mogłabym cie prosić o zdjęcia twoich wnętrz?, moj maila: [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Anik:

Nie gruntuj ścian pod malowanie unigruntem, bo mogą pojawić się po nim trudne do zamalowania zacieki. Użyj raczej śnieżki grunt lub innego gruntu zaleconego przez producenta farby,

Dziękuję za informację.

PO unigruncie zamierzam dawać już kolorowe farby lateksowe, tylko sama nie wiem jakiej firmy, tyle teraz jest ich na rynku, może coś polecicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszce takie pytanie do osób ktore w swoim tymianku podneśli ściankę kolankową czy zamawialiście krokwie jak z projektu czy dłuższe o metr ? właśnie nam robią dach i coś im nic nie pasuje. Mi się wydawało że takie długości jak w projekcie mogą być po prostu dach nie będzie taki stromy. Czy źle myślę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas tak samo jest wejście do piwnicy pod schodami . Może za tydzień wkleje zdjęcia mojego domu już z dachem.

A mam takie pytanie ile płaciliście za wszystkie okna w Tymianku? W przybliżeniu.

Jaki kolor rynien radzicie do dachówki miedzianej ja myślałam o ciemno brązowych , nie bedzie to za duży kontrast? A jakie macie rynny metalowe czy plastik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schody takie sobie...mnie się tam nie podobają ale każdy ma inny gust:) U nas ściana jest przedłużona tak że z wykuszu ich nie widać , schody zrobiliśmy betonowe więc w całości będą drewniane a na ścianie co drugi stopień założone są halogeny w oprawie kwadratowej. Koszt wszystkich okien do domu (oprócz dachowych) wyniósł nas około 8 tyś, z tym ze nie mamy ani jednego okna łukowego zamieniliśmy je na typowe ( i nie żałujemy). My też mamy dachówkę w kolorze miedzianym Robena, rynny są metalowe a kolor jest identyczny jak i dachówki. Ja bym nie dawała zbytnio ciemnych, ale nie mam też pojęcia jakby to wyglądało gdybyś jednak się zdecydowała dlatego nie doradzam w tej kwestii, napatrzyłam się na mój dom i jakoś tak wszystko mi pasuje do siebie nic się za bardzo nie wyróżnia co nie znaczy ze jest monotonnie, po prostu jest tak jak mi się podoba bo chyba o to w tym chodzi...prawda? :) My nadal czekamy aż szanowna elektrownia podłączy nam wreszcie prąd, swoje chyba już odczekaliśmy, a ciemno się zaczyna szybko robić wiec światło pasuje jak nic w domu, zresztą oczyszczalnia powinna zacząć oczyszczać bo łazienka została oddana do użytku:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...