Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W TYMIANKU pracownia ARCHON


Recommended Posts

Ana023 a jakiej firmy macie okna? w koloze czy biale?

Odnośnie schodów u mnie też są betonowe . Najpraktyczniejsze .

 

Okna mamy w kolorze białym Gealan niemiecki profil , a brama garażowa i drzwi wejściowe w kolorze złoty dąb. Dziś tak z ciekawości przeglądałam sobie na necie żyrandole do salonu i wykuszu z serii "sopelkowe" bo znów wracają do łask i cena mnie zabiła ale chyba się skuszę na nie tyle ze na tańszą wersje bo podobają mi się strasznieeee:)

http://allegro.pl/lampa-wiszaca-soplami-zyrandol-sopelki-odlew-sople-i1190082576.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 3 weeks później...

witam

mam prośbę, napiszcie czym robiliście CO (pex, miedź czy coś innego), jakie kaloryfery jaki piec i ile wydaliście na swoje centralne bo chcialem sobie zaplanować i odłożyć gotówkę a nie mam pojęcia jaki to jest rząd wartości. Fotki też mile widziane, podaję maila: [email protected]

z góry dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Niedawno dowiedzieliśmy się z mężem, że możemy nie zdążyć w tym roku wylać fundamentów, ponieważ jesteśmy na etapie adaptacji projektu przez architekta, a gdzie jeszcze pozwolenie na budowę.

Strasznie mnie denerwuje ta nasza biurokracja, czy Wy też tak długo czekaliście na wszystkie dokumenty?

Jedyne co teraz mogę robić to czytać Wasze uwagi odnośnie domu i wykorzystać je we własnym.

Czy ktoś z Was zdecydował się na rozprowadzenie ogrzewania od kominka w całym domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas CO jest miedziane, kaloryfery firmy PURMO panelowe, piec ze sterowaniem węglowy, instalacja gazowa, instalacja wodno kanalizacyjna, ogrzewanie podłogowe. To wszystko robiła nam jedna firma i wzięła za to 22 tyś.

Do Kasia 198411;

Nam projekt domu przyszedł 13 stycznia 2009, załatwianie papierów nawet poszło szybko bo już 14 kwietnia 2009 dostaliśmy pozwolenie a za równy miesiąc kopaliśmy pod fundamenty . W listopadzie dom mieliśmy w stanie surowym zamkniętym. W tym momencie wykańczamy się razem z domem bo za miesiąc musimy przymusowo wejść, z racji ze sprzedaliśmy mieszkanie i nowym właścicielom śpieszy się już do zamieszkania choć umawialiśmy się na opuszczenie lokalu w grudniu. No cóż jak mus to mus...dobrze że opał zakupiony i dzieciaki nie będą marzły. W przyszłym tygodniu ku mojej radości będzie montowana kuchnia, wstawiłabym fotki gotowych pomieszczeń ale niestety nie pojęłam jak się wrzuca je na forum. Pomoże ktoś?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Wito 2008:

Patrząc na Twoje schody zauważyłam, że masz kominek w salonie w rogu, też się zastanawiałam czy go tam nie przesunąć. Zwiększyła by się wtedy powierzchnia ściany.

Czy mogła bym Cię prosić o zdjęcie salonu z kominkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam wszystkich tymiankowiczów ;)

Kupiliśmy tymianka w stanie surowym otwartym i zabieramy się ostro za dokończenie budowy!

I tu mam pytanie - czy zrezygnował ktoś z okna w salonie, wychodzącego na ogród. Ta ściana z oknem z łazienki na dole?

Ściana na której jest wykusz + wyjście na taras, jest od strony zachodniej i jest przepięknie oświetlona i tu nie chcemy nic zmieniać. Rezygnacja z okna "ogrodowego" ma poprawić ustawność salonu.

 

Tak na marginesie to projekt jest po protu cuuuudny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że każdy coś kombinował z salonem, ponieważ robiąc wyjście na taras i okno, wtedy salon robi się w ogole nie ustawny. My też zrezygnowaliśmy z okna i jeszcze na dodatek wyjście na taras przestawiliśmy na tył domu. Z tego co wiem dużo osób w salonie naszym tak robi:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani Tymiankowicze!

Wreszcie po półtorej roku budowania naszego domku wprowadziliśmy się!!!! Mieszka się super! Oficjalna wprowadzka była w sobotę. podobno pierwszy sen w nowym domu się spełnia, a mnie się śniła duża skarbonka pełna pieniędzy hihihi.

 

Jeśli chodzi o salon to my zrezygnowaliśmy całkowicie z tarasu, zamiast drzwi wstawiliśmy okno, a pod nim kaloryfer.Na rzecz zlikwidowanego tarasu zaplanowałam sobie piękny ogród z altaną, oświetloną, a z boku mała latarenka ( w sumie wyższa ode mnie:)) Uwielbiam typowe Garden Party i wszystko ma być do tego przystosowane:) Za to mam bardzo ustawny i jasny salon. Jestem bardzo zadowolona także z zamurowanej ściany gdzie w projekcie jest przejście z kuchni do jadalni. Kuchnia zrobiła się przestronniejsza i łatwiejsza w umeblowaniu, jedno wyjście z kuchni jest wystarczające i dla mnie także praktyczne, A tak to salon i jadalnia to same dziury, jak nie okna to przejścia i nie wiadomo gdzie mebla wstawić:) Zmieniłam takze przejście do kotłowni zamiast przez dom jest przez garaż. Super rozwiązanie nie wlekę drzewa czy też węgla przez korytarz tylko bezpośrednio do garażu, a jak idę dołożyć do pieca to przez przejście z wiatrołapu, (tam mam butki na zmianę żeby nie nosić kurzu do domu). Pierwsza zima przed nami mam nadzieję że nie będzie sroga i jakoś przetrwamy i opału nam starczy:)

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co jak masz konto na extradom.pl to tam się o wiele łatwiej wstawia zdjecia tylko sie dodaje. A tu sama powiem Ci ze niewiem, niewiem czy tu czasem nie trzeba najpierw wstawic je na fotosik.pl , niewiem niech ktos napisze jak sie wstawia zdjecia:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
do Wito 2008:

Patrząc na Twoje schody zauważyłam, że masz kominek w salonie w rogu, też się zastanawiałam czy go tam nie przesunąć. Zwiększyła by się wtedy powierzchnia ściany.

Czy mogła bym Cię prosić o zdjęcie salonu z kominkiem.

 

http://images45.fotosik.pl/243/d22613606ca13bb4med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Tymiankowiczów, potrzebuję pomocy, jestem na etapie wyboru materiałów i wykonania CO. Im więcej patrzę i szukam w internecie tym bardziej jestem niezdecydowany..... a to jedni odradzają plastik inni miedź,....... jedni chwalą grzejniki płytowe inni żeliwne lub aluminiowe,......... jedni są zwolennikami układów otwartych, inni z koleji nie widzą nic innego jak układ zamknięty. Ja chciałem robić instalację z Pex/al/Pex'a, grzejniki aluminiowe, podłogówki około 60m2, piec Defro AKM Uni na eko groszek, dwa rozdzielacze (góra i dół),

Byłbym wdzięczny niezmiernie gdybyście wysłali mi zdjęcia z wykonywania instalacji CO, podłogówki, no i chciałbym zobaczyć gdzie macie zamontowane kaloryfery i ile, jaki był koszt oraz jaką moc pieca macie w swoich tymiankach bo ja zastanawiałem się nad 22kW ale nie wiem czy to nie za dużo (ocieplenie będzie 15cm styro).

Podaję mail'a na ewentualne zdjęcia które będą nardzo pomocne: [email protected]

Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam i życzę powodzenia.

jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszędzie podłogówka plus grzejnik w garażu (nie uzywałem) i drabinka w dolnej łazience zasilane jako osobne petle podłogówki, w pomieszczeniu gosp. piec gazowy immergas zeus 24kW z zasobnikiem 50l , W pomieszczeni gosp. skrzynka rozdzielaczy i w garderobie u góry. W salnie główny sterownik, czujnik temp. zewn. na ścianie zachodniej. sterowniki w pokojach i łazience u góry oraz w gabinecie na dole. . Kominek w salonie z DGP do górnych sypialni i łazienki, wentylator na strychu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ja dalej mozlnie przeglądam internet i nie moge się zdecydować jakie grzejniki wybrać. Podobają mi się panelowe np. purmo, ale kusi mnie kupić aluminiowe z tym że nie wiem czy aluminiowe występują z dolnym zasilaniem. Jeśli ma ktoś z was aluminiowe to proszę o foto po zamontowaniu np w salonie, aha czy ktoś obliczał zapotrzebowanie na moc cieplną tymianka bo to co jest w projekcie.... bodajże 12kw wydaje mi się trochę mało. Napiszcie jakiej mocy macie piece CO. Czy w salonie wystarczy jeden grzejnik w wykuszu i jeden pod oknem obok wyjscia na taras? Ja planuję jeszcze podzielić salon tzn część gdzie jest jadalnia chciałem wyłożyć płytkami i zrobić tam podłogówkę. A jak rozwiązaliście sprawę grzejnika na spoczniku klatki schodowej, bo fachowcy mi mówią że pod oknem to ciężko będzie zrobić bo się będzie zapowietrzał i chcą dać grzejnik trochę wyżej z boku na ścianie żeby zasilić go od strony łazienki.

Ja już zrobiłem porządki wkoło domu i chwilowy przestój mi się kroji.... do grudnia bo w grudniu mam się zająć centralnym.

A i garaż skończyłem, ociepliłem wykusz od góry i zabezpieczyłem przeciwwilgociowo.

DSC_4366.jpg

DSC_4360.jpg

DSC_4372.jpg

DSC_4402.jpg

DSC_4460.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...