Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W TYMIANKU pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Na klatce schodowej mam grzejnik na ścianie od łazienki 90x60

w łazience drabinka i ogrzewanie podłogowe

w garderobie koło łazienki 60x60, w garderobie w sypialni również 60x60

w sypialni 120x60, w pokoju obok 120x60, w następnym pokoju 150x60

na dole w korytarzu nie wstawialiśmy grzejnika ponieważ mamy ogrzewanie podłogowe . W wykuszu mamy jeden grzejnik w salonie 2, ponieważ zrezygnowaliśmy z tarasu i z drzwi balkonowych zrobiliśmy okno a grzejniki umieściliśmy właśnie pod oknami. Mala budownicza ma racje jeden grzejnik w salonie i 1 w wykuszu to stanowczo za mało na taki metraż. Chociaż jak się włączy podłogówkę w korytarzu to naprawdę to ciepło się rozchodzi po pokojach i jest fajnie. Tyle że pogoda na zewnątrz nie jest mroźna i trudno obiektywnie się wypowiedzieć. Zima przed nami więc się przekonam:)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, jest bardzo pomocna. A ja planuję w salonie w części jadalnej zrobić podłogówkę, w wykuszu dać jeden grzejnik na środku i większy grzejnik w salonie pod oknem, jak myślicie czy to wystarczy? no i nie wiem czy w tym korytarzu dawać ale raczej dam jeden grzejnik.

pozdrawiam i jeszcze raz dzieki za odpowiedź

jack

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jadalni podłogówka super pomysł, a na korytarzu to już jak uważasz. U nas nie ma, jest ciągłość podłogowego od kuchni do wiatrołapu, korytarz i łazienka. I naprawdę jest cieplutko. Jak wstawiłabym grzejnik to na pewno byłby wyłączony. To też zależy ile kto będzie palił i jak ciepło chciałby mieć. My przy chłodniejszych dniach piec nastawiamy na 59 stopni a na cieplejsze dni na 40 stopni. Mimo ze czasem jest ciepło to i tak musimy przepalać żeby mury obeschły. Podobno najgorsza pierwsza zima na palenie. za tydzień ma się ponoć ochłodzić nawet sypnąć śniegiem w małopolsce więc może będzie okazja sprawdzić czy ilość grzejników jest wystarczająca.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam tymiankowiczów

Czy ktoś z was ma rozprowadzone kanały ciepłego powietrza od kominka na poddasze?. bo ja mam taki plan żeby rozprowadzić kanały po pokojach na górze i w łazience tylko kanały (płaskie) zamierzam puścić w posadzce i nie wiem też czy byłaby możliwość doprowadzić także posadzką i wypuścić w suficie do pomieszczenia gdzie jest w projekcie garaż bo ja tam mam sypialnię. Możliwość napewno jest tylko nie wiem czy to będzie działać grawitacyjnie bo nie zamierzałem montować żadnej turbiny. Ten kominek nie bedzie mi służył do ogrzewania domu tylko raz na jakiś czas w ponury wieczór wiosenny bądź jesienny zapalić dla klimatu i żeby "złamać" o te kilka stopni poietrze.

P.S. Przygotowuję się teraz do tego centralnego i będę zaczynał po 10 - tym grudnia jak nie będzie bardzo mrozić bo mam tylko tymczasowo wstawioną kozę w salonie tym za bardzonie nagrzeję.

powodzenia wszytskim w zmaganiu się z trudami losu budowniczych

jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Tymiankowiczów! :welcome:

My swojego Tymianka kupiliśmy 15 listopada, w stanie surowym otwartym - niestety na budowanie od zera nie mamy czasu i wystarczająco zapału :)

Mam nadzieję, od tego stanu zaawansowania pójdzie nam łatwiej :D

 

Wprowadziliśmy mała modyfikację, okno z salonu zamieniliśmy na wyjście na taras/ogród i zmniejszyliśmy szerokość, ze 180cm na 150cm. "Byłe" wyjście na taras (bok) zamieniliśmy na okno 120cm, tak aby korespondowało z oknem w kuchni, na tej samej ścianie domu.

Własnoręczne wyburzenie kawałka ściany + wymurowanie nowej zajęło 3 popołudnia po pracy! I muszę się pochwalić, że z samodzielnie postawionej ściany jestem baaardzo dumny :-P

Okna już zamówione - mamy nadzieje, że uda się domek "zamknąć" przed prawdziwą zimą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 2 weeks później...
A planujesz dalsze rozprowadzenie do pokoi, czy "wylot" pozostawisz na klatce, tak żeby powietrze rozchodziło się już później samo dowolnie?

No i pozazdrościć stanu zaawansowania robót ;)

Jeśli chodzi o dalsze rozprowadzenie to długo się nad tym zastanawiałem i miałem nawet plan żeby doprowadzić ciepło do każdego pokoju właśnie takimi kanałami w posadzce, ale byłoby ciężko ponieważ w posadzce będą ułożone rury do grzejników które w otulinie mają około 3cm a kanał bez izolacji ma 5cm więc w miejscach mijania sie byłoby to zdecydowanie za grube i zostałoby tylko około 1cm wylewki betonowej. Natomiast nie chciałem robić wymuszonego obiegu ponieważ nie chcę montawać turbiny która bądź co bądź generuje jakiś hałas poza tym potrzebuje prądu a przy grawitacjnym rozprowadzeniu powietrza mam jakąś alternatywę podgrzania domu w razie braku dostawy energi elektrycznej. Myślę.... takie jest moje zdanie że wypuszczone na klatkę schodową gorące powietrze będzie wystarczająco rozchodzić się po poddaszu w jesienne bądź wiosenne wieczory bo pewnie kominek nie będzie więcej używany niż około 10 razy w roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę.... takie jest moje zdanie że wypuszczone na klatkę schodową gorące powietrze będzie wystarczająco rozchodzić się po poddaszu w jesienne bądź wiosenne wieczory

Dokładnie TAK :wink:

Mam dokładnie taki sam plan i zadając pytanie wcześniej, byłem ciekaw czy myślisz podobnie ;)

Też chcę uniknąć turbiny, bo jak każde urządzenie mechaniczne prędzej czy później (a raczej prędzej) się zepsuje!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...