Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W TYMIANKU pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzięki ale jeszcze sporo roboty i pieniędzy przede mną ......... cały środek do wykończenia

 

No ale z zewnątrz trzeba przyznać pierwsza klasa ,świetne okna i najładniejszy dach ze wszystkich tymianków jakie widziałam w necie :)

Widziałam Twoje fotki na extra dom i jestem pod wrażeniem Twojego dachu. Czy możesz zdradzić co to za dachówka ,podejrzewam że jest to marsylka? co ta za kolor wygląda bardzo nietypowo.

Pozdrawiam i życzę powodzenia przy wykończaniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale z zewnątrz trzeba przyznać pierwsza klasa ,świetne okna i najładniejszy dach ze wszystkich tymianków jakie widziałam w necie :)

Widziałam Twoje fotki na extra dom i jestem pod wrażeniem Twojego dachu. Czy możesz zdradzić co to za dachówka ,podejrzewam że jest to marsylka? co ta za kolor wygląda bardzo nietypowo.

Pozdrawiam i życzę powodzenia przy wykończaniu :)

 

dzęki, to miło że mój Tymianek podoba się innym.

Co do dachówki zgadłas, to jest marsylka Ruppceramika chyba teraźniejszy BRAAS. Kolor dachówki to czerwony naturalny.

Edytowane przez siloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Tymiankowiczów

Czy ktoś z was stosował może w kuchni szkło dekoracyjne na frontach mebli i np. zamiast płytek pomiędzy szafkami stojącymi a wiszącymi ? Spodobały mi się meble tego typu tylko chciałbym poznac opinie kogos kto już takie posiada. Jeśli ktoś posiada fotki to chętnie przyjmę na adres: [email protected]. Wklejam zdjęcie kuchni która mi wpadła w oko.

Kuchnia_gotowe.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Tymiankowiczów

Czy ktoś z was stosował może w kuchni szkło dekoracyjne na frontach mebli i np. zamiast płytek pomiędzy szafkami stojącymi a wiszącymi ? Spodobały mi się meble tego typu tylko chciałbym poznac opinie kogos kto już takie posiada. Jeśli ktoś posiada fotki to chętnie przyjmę na adres: [email protected]. Wklejam zdjęcie kuchni która mi wpadła w oko.

 

Piękna kuchnia :) z tym że w tymianku są dwa okna i drzwi do spiżarki ,narazie cieżko mi sobie wyobrazić jakby ją sensownie i ładnie urządzić. Kocham światło ,więc myśle że chyba zrezygnuje ze spiżarki,i na tej ścianie coś więcej zabuduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc myśle że chyba zrezygnuje ze spiżarki,i na tej ścianie coś więcej zabuduje.

My zrezygnowaliśmy i w miejsce po spiżarce (stojąc bokiem do frontu domu) po lewej dajemy lodówkę, po prawej w rogu, kuchenkę. Na środku w stronę okna będzie wyspa z szafkami na dole, gdzie można będzie trzymać mało gabarytowe zapasy z niedoszłej spiżarki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna kuchnia :) z tym że w tymianku są dwa okna i drzwi do spiżarki ,narazie cieżko mi sobie wyobrazić jakby ją sensownie i ładnie urządzić. Kocham światło ,więc myśle że chyba zrezygnuje ze spiżarki,i na tej ścianie coś więcej zabuduje.

Magdaleno to tylko przykładowe zdjęcie a jeśli chodzi o spiżarkę to ja zamurowałem dzwi od kuchni i mam wejscie z boku przed wejsciem do kuchni. I właśnie na tej ścianie planowałem coś takiego powiesić bo tam będzie 2,65m bez okna choć z okapem ale nie wiem czy nie zabuduję okapu szafką wiszącą. To tylko plany a jak wyjdzie to dopiero czas pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna kuchnia :) z tym że w tymianku są dwa okna i drzwi do spiżarki ,narazie cieżko mi sobie wyobrazić jakby ją sensownie i ładnie urządzić. Kocham światło ,więc myśle że chyba zrezygnuje ze spiżarki,i na tej ścianie coś więcej zabuduje.

 

Oto projekt kuchni mojej żony.... tak to powinno mniej więcej wyglądać. Dla jasności dodam że mój Tymianek to lustrzane odbicie a na poniższych fotkach ściana od spiżarki to ściana na której jest okap

kuchnia 1.jpg

kuchnia 2.jpg

kuchnia 3.jpg

Edytowane przez siloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam wszystkich.

 

My też budujemy Tymianki 3. Dopiero zakończyliśmy SSO i to po bardzo ciężkich przejściach z firmami, mieliśmy strasznego pecha, dlatego budowaliśmy nasz domek ponad rok!!! Aż nie chce się dalej działać.. Z zazdrością oglądam Wasze domki, które są prawie lub w całości wykończone, bo przed nami jeszcze dłuuuga droga :)

Jeśli ktoś jeszcze nie natrafił na mojego bloga, załączam link

 

http://tymianek3.bloog.pl/

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł z tym ustawieniem kominka.Ja ciągle zastanawiam się jak tu zabrać się za ten kominek w naszym tymianku.

Nie wiem czy widzieliście obecną troszkę zmodyfikowaną wersję tego domu.Ściana w salonie została wydłużona a kominek zmienił położenie,pokoje u góry też się odrobinkę zmieniły. Nie wiem czy to żle czy dobrze że ta ściana w salonie jest dłuższa. Myśle że wasza wersja ,dzięki krótszej ścianie daje wrażenie większej przestrzeni,moja znów zyskuje miejsce w samym salonie. No i nie wiem jak lepiej :) och te dylematy.Nowa wersja http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-tymianku/m41c958c633a7a

Ze zmian które jeszcze planujemy to poszerzenie drzwi wejściowych, rezygnacja ze spiżarki na korzyść zabudowanej szafy z agd. A w salonie planujemy okno tarasowe na obu ścianach ale trochę szersze niż to w projekcie o ok. 50 cm , lubimy duże przeszklenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

My też budujemy Tymianki 3. Dopiero zakończyliśmy SSO i to po bardzo ciężkich przejściach z firmami, mieliśmy strasznego pecha, dlatego budowaliśmy nasz domek ponad rok!!! Aż nie chce się dalej działać.. Z zazdrością oglądam Wasze domki, które są prawie lub w całości wykończone, bo przed nami jeszcze dłuuuga droga :)

Jeśli ktoś jeszcze nie natrafił na mojego bloga, załączam link

 

http://tymianek3.bloog.pl/

 

pozdrawiam

 

Współczuje problemów z firmami. Wyobrażam sobie jakie to musi być przykre kiedy budujemy nasz wymarzony dom i trafiamy na partaczy . Nie wiem jakiego typu problemy napotkaliście ale domek super się prezentuje i trzeba wierzyć że dalej już będzie tylko lepiej :) pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do tych którzy mają już zamontowane drzwi wewnętrzne, podeślijcie fotki jeśli to nie problem na adres: [email protected] bo jestem na etapie zamawiania u stolarza i dalej nie wiem jaki wzór wybrać. Czy możecie napisać jeszcze jakie macie zamknięcia w drzwiach wewnętrznych tzn gdzie wkładka na klucz a gdzie zwykłe zamykanie z jednej strony?

z góry dzięki, pozdrawiam

jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł z tym ustawieniem kominka.

A dziękuję ;) Bałem się czy uda się poprowadzić przewód dymowy, ale jest OK!

Poniżej fotki już z wylewkami i szkic jak planujemy obudować kominek! Szkic jest odręczny, po wieczornych dyskusjach ze współinwestorką ;) Mam nadzieję, że czytelny ;)

Założeniem była również jak największa oszczędność miejsca w salonie i nie zabieranie go zbytnio na samą obudowę. Celowaliśmy w "nowoczesny" wygląd!

A w salonie planujemy okno tarasowe na obu ścianach ale trochę szersze niż to w projekcie o ok. 50 cm , lubimy duże przeszklenia :)

Uwzględnijcie straty ciepła! My przy standardowych rozmiarach zdecydowaliśmy się na okna 3-szybowe, aby to co kominek i piec nagrzeje jak najmniej uciekało :)

kominek_wylewki.jpg

kominek_wylewki2.jpg

obudowa_kominka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magdalena8 poszerzenie drzwi tarasowych super pomysł, też tak chciałam zrobić bo bardzo lubię przeszklenia, jednak kierownik budowy odwiódł nas od tego pomysłu tłumacząc utratą energii, dokładnie to samo o czym pisze dzidek12.

 

SSO kosztował nas 190tyś- pustak porotherm25,dachówka ceramiczna creatona, robocizna 55tyś. Choć miało być mniej ale u nas dopiero trzecia firma skończyła budowę. Dodam jeszcze, że wyniosło nas to wszystko więcej z tego względu, że np. dwa systemy kominowe shidla kupowaliśmy dwa razy, pierwsze leżą w dołku porozbijane, bo "fachowcy" trzy razy montowali i rozbierali kominy i to bezskutecznie bo nie mieli o tym pojęcia i pustaczki już tego nie wytrzymały :)

190tyś to jest kwota której trzeba się trzymać w naszym przypadku.

 

U nas właśnie będzie podobnie usytuowany kominek, z tym że w nowej wersji tymianka komin jest na początku ściany a my planujemy w tym miejscu kominek, bo będzie z boczną szybą, taki mi się marzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magdalena8 poszerzenie drzwi tarasowych super pomysł, też tak chciałam zrobić bo bardzo lubię przeszklenia, jednak kierownik budowy odwiódł nas od tego pomysłu tłumacząc utratą energii, dokładnie to samo o czym pisze dzidek12.

 

SSO kosztował nas 190tyś- pustak porotherm25,dachówka ceramiczna creatona, robocizna 55tyś. Choć miało być mniej ale u nas dopiero trzecia firma skończyła budowę. Dodam jeszcze, że wyniosło nas to wszystko więcej z tego względu, że np. dwa systemy kominowe shidla kupowaliśmy dwa razy, pierwsze leżą w dołku porozbijane, bo "fachowcy" trzy razy montowali i rozbierali kominy i to bezskutecznie bo nie mieli o tym pojęcia i pustaczki już tego nie wytrzymały :)

190tyś to jest kwota której trzeba się trzymać w naszym przypadku.

 

U nas właśnie będzie podobnie usytuowany kominek, z tym że w nowej wersji tymianka komin jest na początku ściany a my planujemy w tym miejscu kominek, bo będzie z boczną szybą, taki mi się marzy :)

 

Dzięki za info :)

My już mamy coraz mniej czasu na podjęcie decyzji gdzie i jak usytuować kominek ponieważ na przełomie lutego i marca wchodzi ekipa na budowe :)

Już nawet rozmawiałam o tym poszerzaniu drzwi tarasowych z kierownikiem budowy i chyba tak zostanie, salonik jest dosyć mały to niech chociaż będzie fajnie przeszklony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dziękuję ;) Bałem się czy uda się poprowadzić przewód dymowy, ale jest OK!

Poniżej fotki już z wylewkami i szkic jak planujemy obudować kominek! Szkic jest odręczny, po wieczornych dyskusjach ze współinwestorką ;) Mam nadzieję, że czytelny ;)

Założeniem była również jak największa oszczędność miejsca w salonie i nie zabieranie go zbytnio na samą obudowę. Celowaliśmy w "nowoczesny" wygląd!

 

Uwzględnijcie straty ciepła! My przy standardowych rozmiarach zdecydowaliśmy się na okna 3-szybowe, aby to co kominek i piec nagrzeje jak najmniej uciekało :)

 

A ta ściana z kominkiem jest zgodna z projektem czy troszeczkę skróciliście? Kominek zapowiada się super :) ja podobnie jak Jelly planuje z boczną szybą ,taki jak w wizualizacji tymianka, z resztą po obejżeniu tej właśnie animacji ostatecznie zdecydowaliśmy się na tymianka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...