Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W TYMIANKU pracownia ARCHON


Recommended Posts

Macie racje co do tego że lane są bardzo masywne,też tak uważam i też myśleliśmy o schodach typu dywanowe,lekkie itd.ALE...Znajoma pobudowała dwa domy z czego w jednym ma schody nie zalewane tylko lekki montowane w ścianie i już po roku całe się obruszały w ścianie nie mówiąc że strasznie skrzypiały.Wielokrotnie je poprawiano,dawano mocniejsze kotwy ale to są schody po nich się chodzi czasem biego mam na myśli głównie dzieci.I właśnie dlatego znajoma budując drugi dom nie popełniła tego samego błędu tylko zrobiła schody zalewane i jak mówi są tak wykończone że efekt nie jest gorszy niż w tych lekkich.Biorąc pod uwagę jej przejścia i doświadczenia w ostatniej chwili zrezygnowałem ze schodów lekkich i zalano mi normalne tylko ja mam coś takiego zrobione że w naszym projekcie (dom w tymianku3P) jest ściana na parterze oddzielająca piwnicę a my jej nie stawiamy żeby powiększyć przestrzeń.Takim sposobem jest dużo lepiej.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
Dawno nie zaglądałam na forum Tymiankowiczów i jestem mile zaskoczona, że ono nadal istnieje. Widać projekt nadal cieszy się popularnością. Mając "skończonego" tymianka zdecydowaliśmy się na zadaszenie tarasu. Zaczęły się właśnie pierwsze prace, które niestety przerwał mrozik. Oby do ciepełka ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witajcie,

 

Namierzyłem dzisiaj w sieci kosztorys materiałów na dach Tymianka (dachówka + folia + okna + rynny).

Całkiem przydatne, pomaga się rozeznać i zaplanować koszty. Gdyby ktoś był zainteresowany podaję linka poniżej. Ceny wyglądają na aktualne choć nie sprawdzałem.

 

http://www.wycenadachu.pl/wycena/dom-w-tymianku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie zaglądałam na forum Tymiankowiczów i jestem mile zaskoczona, że ono nadal istnieje. Widać projekt nadal cieszy się popularnością. Mając "skończonego" tymianka zdecydowaliśmy się na zadaszenie tarasu. Zaczęły się właśnie pierwsze prace, które niestety przerwał mrozik. Oby do ciepełka ;)

 

zadaszenie tarasu to super sprawa,my tez to zrobilismy i jest wprost super.tyle ze my mamy taras obok wykuszu od kuchni-z wyjsciem na taras z kuchni(gril) i z wykusza ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam , bardzo proszę o odpowiedź jaka jest wysokość ściany kolankowej w pokojach na poddaszu, budujemy tymianek i ciągle nie daje mi to spokoju, czy pokoje u góry będą w miarę ustawne - jeżeli będą dwa skosy w pokojach -na zdjęciach super to wygląda ale czy zmieści się tam przysłowiowe łóżko i szafa ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....... i jeszcze dalszy ciąg fotek, a między innymi montaż kinkietów zewnętrznych i początek sufitów podwieszanych w salonie.

 

Naprawdę piękny ten Wasz Tymianek :)

Ponieważ w czerwcu mam zamiar wstawiać okna w swoim tymianku chciałam się zapytać ile was wyniosły okna ,bez okien dachowych , jeśli to nie tajemnica.

Planuje też okna ze szprosami ,te balkonowe są takie nietypowe poprostu nie wiem czego się spodziewać :)

Dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę piękny ten Wasz Tymianek :)

Ponieważ w czerwcu mam zamiar wstawiać okna w swoim tymianku chciałam się zapytać ile was wyniosły okna ,bez okien dachowych , jeśli to nie tajemnica.

Planuje też okna ze szprosami ,te balkonowe są takie nietypowe poprostu nie wiem czego się spodziewać :)

Dziękuje i pozdrawiam

 

Nasze okna są od Jezierskiego i dwa lata temu całkowity koszt okien (bez dachowych) to 21 tyś. z tym ze w tej cenie są zawarte rolety zewnętrzne których koszt z montażem oscylował koło 5,5 tyś . A jeśli chodzi o te "nietypowe" łuki na górze to ten nad wykuszem kosztował koło 2800pln.

pozdrawiam

jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze okna są od Jezierskiego i dwa lata temu całkowity koszt okien (bez dachowych) to 21 tyś. z tym ze w tej cenie są zawarte rolety zewnętrzne których koszt z montażem oscylował koło 5,5 tyś . A jeśli chodzi o te "nietypowe" łuki na górze to ten nad wykuszem kosztował koło 2800pln.

pozdrawiam

jacek

 

Dziękuję bardzo za odpowiedż :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ w czerwcu mam zamiar wstawiać okna w swoim tymianku chciałam się zapytać ile was wyniosły okna ,bez okien dachowych , jeśli to nie tajemnica.

My budujemy pod Rzeszowem.

Wszystkie okna i balkony z montażem kosztowały ~13tys.

Wybraliśmy wersję bez szprosów z wkładem trzyszybowym.

Drzwi balkonowe mamy bez łuków, dolne w salonie z 180cm zmniejszyliśmy na 160cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My budujemy pod Rzeszowem.

Wszystkie okna i balkony z montażem kosztowały ~13tys.

Wybraliśmy wersję bez szprosów z wkładem trzyszybowym.

Drzwi balkonowe mamy bez łuków, dolne w salonie z 180cm zmniejszyliśmy na 160cm.

 

Dzięki :) u nas napewno wyjdzie troche drożej ,my z łuków nie rezygnujemy, okno w salonie poszerzamy, no i będą szprosy a to też kosztuje niestety :) ale orientacyjnie wiem już czego się spodziewać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!!!

Mam pytanie czy ktoś z was może mi powiedzieć ile kosztowała go elektryka i hydraulika?Bardzo proszę o odpowiedź.Pozdrawiam

 

Tak jak u mnie to materiały na instalację elektryczną kosztowały 2,5 tys łącznie z przewodem antenowym i internetowym do każdego pokoju, a robocizna tez 2,5 tys. Jeśli chodzi o instalację wodno kanalizacyjną to materiały i robocizna 2,3tys.

pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy ktoś z was może mi powiedzieć ile kosztowała go elektryka i hydraulika?

Elektryka: 4000zł robocizna + 2500zł materiały. Umawiałem się nie za punkt a najpierw od "domu" i później dokładaliśmy punkty i bajery ;) (duuużo mniejszy stres).

Za tą kasę cała instalacja elektryczna+przewody do sieci komputerowej+TV/SAT+domofon+brama wjazdowa+kabelki do sterowania piecem.

Hydraulicy: 10200zł za materiały i robociznę CO, wodę i kanalizację.

 

A tak na marginesie, to w Leroy jest obecnie dobra ceny na wełnę ISOVERA. Akurat jesteśmy na etapie ocieplania i zabudowy poddasza to skorzystałem.

Za 1m2 SuperMaty(15cm) wyszło 19.90zł, za Unimatę(10cm) 9.20.

Za materiały na ocieplenie i zabudowę poddasza zapłaciłem w sumie: ~8600zł, w tym:

1. Wełna (15 SuperMata+10 Unimata) na 220m2,

2. Płyty GK na 200m2

3. Folia Isovera

4. Profile C i U

5. Wieszaki (grzybki)

A co z resztą, tj. robotą? - a no maska na "gębę" i zabieram się sam! Najtańsza ekipa krzyknęła za robotę 15000!:mad: Wyskoczyłem z butów jak usłyszałem! :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam wielką prośbę do osób budujących „dom w tymianku”. Poszukuję w celach naukowych dokumentacji fotograficznej takiego obiektu ze środka i z zewnątrz w stanie surowym zamkniętym (może też być trochę bardziej zaawansowany, ale nie wykończony).

 

Będę bardzo wdzięczny za nadesłane zdjęcia.

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!!!

Mam pytanie czy ktoś z was może mi powiedzieć ile kosztowała go elektryka i hydraulika?Bardzo proszę o odpowiedź.Pozdrawiam

 

Nas elektryka kosztowała 5 tys., natomiast instalacja co+woda 4 tys. (robocizna) i 7 tys. (materiał).

Pozdrawiam,

Basia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...