Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W TYMIANKU pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Elektryka: 4000zł robocizna + 2500zł materiały. Umawiałem się nie za punkt a najpierw od "domu" i później dokładaliśmy punkty i bajery ;) (duuużo mniejszy stres).

Za tą kasę cała instalacja elektryczna+przewody do sieci komputerowej+TV/SAT+domofon+brama wjazdowa+kabelki do sterowania piecem.

Hydraulicy: 10200zł za materiały i robociznę CO, wodę i kanalizację.

 

A tak na marginesie, to w Leroy jest obecnie dobra ceny na wełnę ISOVERA. Akurat jesteśmy na etapie ocieplania i zabudowy poddasza to skorzystałem.

Za 1m2 SuperMaty(15cm) wyszło 19.90zł, za Unimatę(10cm) 9.20.

Za materiały na ocieplenie i zabudowę poddasza zapłaciłem w sumie: ~8600zł, w tym:

1. Wełna (15 SuperMata+10 Unimata) na 220m2,

 

 

 

 

2. Płyty GK na 200m2

3. Folia Isovera

4. Profile C i U

5. Wieszaki (grzybki)

A co z resztą, tj. robotą? - a no maska na "gębę" i zabieram się sam! Najtańsza ekipa krzyknęła za robotę 15000!:mad: Wyskoczyłem z butów jak usłyszałem! :(

 

 

 

 

 

 

Dzidek 12 dzięki serdeczne za odpowiedź ale jeszcze jak byś mógł to napisz mi ile kosztowały Cię tynki i jakie robiłeś.U mnie będzie drożej bo ja buduje Dom w tymianku 3P tak więc..Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzidek 12 dzięki serdeczne za odpowiedź

Aaa bardzo prosze ;)

 

ale jeszcze jak byś mógł to napisz mi ile kosztowały Cię tynki i jakie robiłeś.

Za tynki wyszło 11000 za usługę typu "full service", tj. nic mnie nie interesowało za wyjątkiem wcześniejszego posprzątania, tak aby na podłogach nie było śmieci, styropianu itp.

Tynkarze zwieźli materiał (piasek, cement, wapno), zabezpieczyli folią okna, obrobili narożniki.

Tynki tradycyjne, przygotowane i mieszane na bieżąco - nie z worka.

Szybkość prac była wg mnie imponująca. W sobotę rano przyjechali rozstawić maszynę, zbili z desek "zbiornik" na wapno, oszprycowali górę a w czwartek po południu się z nimi rozliczałem ;) W sumie chyba z 7 osób było.

Ile m2 wyszło to dokładnie nie pamiętam, ale do roboty był dól i cała góra (ścianki działowe mamy murowane - nie GK + ściana kolankowa o 1 pustak wyższa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

..... :) dotarły już drzwi wewnętrzne zamówione u stolarza, choć do ich montażu jeszcze daleka droga. W środku postępują prace przygotowawcze do malowania, czyli obrabianie parapetów zaklejanie gdzieniegdzie ubytków tynków, gruntowanie ścian. A na zewnatrz jak widać przyjechała ziemia i trzeba zacząć równać działkę i sadzić tuje....

DSC_7342.jpg

DSC_7352.jpg

DSC_7355.jpg

DSC_7363.jpg

DSC_7368.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Tymiankowiczów

Mam pytanie, czy ktoś z Was robił może sypialnię na dole w miejscu gdzie według projektu jest garaż ???

Pytam bo waham się między sypialnią na dole a sypialnią na górze. Plan pierwotny był taki że rezygnuję z garażu aby zrobić tam sypialnio-pokój dzienny ale nie jestem do końca przekonany czy jednak to rozwiązanie będzie ok. Jak ktos zrobiłl juz tak to prosiłbym o parę fotek.

pozdrawiam i życze powodzenia przy wznoszeniu naszych Tymianków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a garaż zmniejszam i zostanie pomieszczeniem gospodarczym i kotłownią

A jakie ścianki działowe planujecie na górze? GK i czy murowane?

Ściana między garażem a kotłownią jest ścianą nośną i zmieniając jej położenie (zmniejszenie garażu) zmieniacie rozkład sił i podparcie góry co będzie szczególnie istotne jeżeli ścianki działowe na górze będą murowane!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry może źle to napisałem

gabinet powiększa się o pomieszczenie kotłownia ściana nośna zostaje bez zmian

kotłownia zostaje przeniesiona na drugą stronę pomniejszając (byłe pomieszczenie garaż) a obecnie pomieszczenie gospodarcze wejście do kotłowni jest z wiatrołapu przez pomieszczenie gospodarcze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
..... witam Tymiankowiczów po dłuższej przerwie. U nas w wszystkie ściany już zagruntowane i czekają na malowanie, w tym tygodniu też będą układane pierwsze płytki, na razie w kuchni bo będziemy zamawiać meble i do pomiaru potrzebna jest gotowa podłoga. Jak będą ułożone to wkleję kilka fotek. A tymczaem prace w plenerze są bardzo zaawansowane bo już są posadzone wszystkie tuje dookoła domku (174sztuki) oraz po części jest już założona agrotkanina i wysypana kora dekoracyjna, a wygląda to tak jak na fotkach poniżej......

DSC_7503.jpg

DSC_7508.jpg

DSC_7562.jpg

DSC_7564.jpg

DSC_7569.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
witam, jeśli chodzi o drzwi wewnętrzne to w moim przypadku był to koszt 11tys (drzwi robione przez stolarza), a jeśli idzie o okna to był to koszt 15,5 tys (okna Jezierski) ja jeszcze z oknami zamawiałem rolety zewnętrzne (5,5tys z montażem). Posadzki kosztowały mnie 5tys (robocizna i materiał) z tym że ja sam układałem sobie styropian. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie-ile kosztowały was okna i drzwi do środka, posadzki

Ja tylko mogę podzielić się oknami, bo do reszty jeszcze nie doszliśmy - budowa od miesiąca praktycznie stoi! Rodzina powiększyła się o kolejnego (drugiego) potomka to na razie co innego na głowie ;)

A więc okna z balkonami wyszły ~13tys, wersja bez szprosów, z wkładem trzyszybowym! Tymianki są dość przeszklonym (bardzo ładnie) domem i jakoś mieliśmy obawy przed zbyt dużym ubytkiem ciepła przez okna, stąd decyzja o wkładzie z 3 szybami!

 

liczę na dzidka 12 bo bardzo mi pomógł

Aaaa bardzo proszę - staram się nie zawieść :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...