Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W TYMIANKU pracownia ARCHON


Recommended Posts

Wiesz my budujemy Tymianek 3P i też w projekcie są ścianki g-k ale postanowiłem że będą murowane tylko cienkie. Nie ma to jak murowana-mocna i bardziej wytłumia. A czy wydatek większy myślę że nie wiele większy od g-k bo też potrzebne są płyty,wata w środek,stelaż i gipsy a i tak nie będzie wytrzymała jak mur.Pozdrawiam Edytowane przez Kami &karolina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witamy

Budujemy Dom w Tymianku 3 pod Bydgoszczą, jesteśmy na etapie "układania dachówek" mamy do Was pytanie z czego stawialiście ścianki działowe na poddaszu, tak jak w projekcie tzn. z płyt g-k czy może inaczej?Z góry dziękujemy na wszelkie info. dotyczące Tymianka:-)

 

My ścianki na poddaszu mamy z putaka ceramicznego Porotherm 11,5 P+W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z kolejnym pytaniem :-) im dalej prace postępują tym więcej pytań :-) tym razem chodzi mi o pomieszczenie obok kuchni, zostawialiście tak jak jest w projekcie czy nanieśliście jakieś zmiany. pomieszczenie fajna sprawa tylko, że jest trochę małe i nie wiem czy jest sens je zostawiać:-) może Wy jakiś pomysł mi podsuniecie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z kolejnym pytaniem :-) im dalej prace postępują tym więcej pytań :-) tym razem chodzi mi o pomieszczenie obok kuchni, zostawialiście tak jak jest w projekcie czy nanieśliście jakieś zmiany. pomieszczenie fajna sprawa tylko, że jest trochę małe i nie wiem czy jest sens je zostawiać:-) może Wy jakiś pomysł mi podsuniecie ?

 

My zostawiliśmy tą spiżarkę z tym że przerobiliśmy wejście (zrobiliśmy z boku) tak że nie przeszkadza w umeblowaniu kuchni. Dla zobrazowania dołączam foto...

DSC_8285.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może mi ktoś powiedzieć ile kosztowały go okna? Liczę na dzidka12 iż zawsze pomagasz swoimi odpowiedziami.Pozdrawiam

 

W naszym przypadku to 21tys Okna + Rolety zewnętrzne wraz z montażem...... Okna firmy Jezierski ze szprosami, kolor biały, górne okna z łukiem tak jak w projekcie.

Same okna bez rolet to około 16tys.

Edytowane przez siloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam wszystkich tymiankowiczow :D

 

Sledze ten watek juz drugi rok ale dopiero teraz mam do was pytanie a własciwie to prosbe. Mogłby mi ktos podac wymiary okien na kazdej elewacji oraz wysokosc okna od podlogi. Buduje z projektu indywidualnego ale opieram sie na tymianku , praktycznie jest to tymianek z malymi zmianami w wewnatrz. Z gory dziekuje za pomoc .

 

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Liczę na dzidka12 iż zawsze pomagasz swoimi odpowiedziami

Aaaa bardzo prosze ;)

 

My zrobiliśmy 3 szybowe, bo wydaje nam się, że Tymianek jest dość mocno "przeszklonym" domem i boimy się żeby za bardzo przez okna nie uciekało; 5-cio komorowe, bez szprosów.

Górne balkony mamy bez łuków - więc nie było tu dodatkowych kosztów.

Koszt wraz z montażem (trochę po znajomości) to 11900zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłby mi ktos podac wymiary okien na kazdej elewacji oraz wysokosc okna od podlogi.

 

Poniżej oryginalny projekt/oferta dostawcy naszych okien.

W polach na żółto dopisałem "co to" za okno :rolleyes:

 

W kuchni okna zmniejszyliśmy o "cegłę" domurowując ją tak by okno było wyżej i zmieścił się blat kuchenny.

W salonie zamieniliśmy miejscami "tyle" okno i wyjście tarasowe, drzwi tarasowe dostały też mniejszy rozmiar (150) ze względu na wkład 3-szybowy i znaczną wagę takich drzwi! Nie chodzi tyle o okucia, a bardziej o wygodę użytkowania ;)

 

okna_Strona_1.jpgokna_Strona_2.jpgokna_Strona_3.jpgokna_Strona_4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa bardzo prosze ;)

 

My zrobiliśmy 3 szybowe, bo wydaje nam się, że Tymianek jest dość mocno "przeszklonym" domem i boimy się żeby za bardzo przez okna nie uciekało; 5-cio komorowe, bez szprosów.

Górne balkony mamy bez łuków - więc nie było tu dodatkowych kosztów.

Koszt wraz z montażem (trochę po znajomości) to 11900zł.

 

Dzięki serdeczne dzidek, jak zwykle mogę na Ciebie liczyć. Powiedz mi jeszcze tylko jedną rzecz jaki kolor masz okien od środka i od zewnątrz bo to niestety wpływa na koszt okien.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie ile kosztował was sufit na poddaszu z ociepleniem itd.na gotowo

Haaa, w sobotę właśnie zakończyliśmy "ten" etap :rolleyes: Dom od razu inaczej wygląda i coraz bliżej końca :wiggle:

 

Co do kosztów:

1. Materiał ~7500zł, w tym wełna 15cm SuperMata i 10cm UniMata, płyty GKB, wieszaki i profile.

2. Robocizna do stanu wyszpachlowania całych płyt: 3300zł; tyle że ułożenie pierwszej warstwy 15cm między krokwie zrobiłem samodzielnie.

 

Co do wyceny robocizny to jeszcze takiej rozpiętości nie spotkałem. Pierwsze dwie ekipy kiedy nie było nic zrobione wyceniły na 18000 i 15500zł. Kopara :jawdrop: mi odpadła, pozbierałem z ziemi, podziękowałem i zabrałem się dziarsko do roboty sam. Samodzielnie ułożyłem pierwszą warstwę (pod szczyt dachu) i w sypialni zrobiłem stelaż.

Urodziło nam się drugie dziecko i niestety czasu brak - albo budowanie albo rodzina, inaczej nie dało rady. Postanowiliśmy, że no trudno "cza" zapłacić - może coś będzie taniej bo już jest zaczęte.

Poszukałem kolejnej polecanej ekipy i wycena: 8000zł, czyli 7500 mniej! Ale byłem dumny ze swojej pracy!

Już miałem ich brać (trzeba było odczekać 2 tygodnie, bo mieli coś innego skończyć), gdy dostałem namiar na inną ekipę - przyjechali, zobaczyli i stwierdzili: tydzień roboty i 3300zł :rolleyes:

Różnica między tymi 4 ekipami jest taka, że pierwsze trzy, to wypasione firmy "z napiętym terminarzem", a że kontakt od kolegi "to wciśniemy w termin", ostatnia to ekipa mieszkająca w niewielkiej miejscowości ~40km od większego miasta, nie skażeni "wycenami" z kapelusza!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Dzidek!! Jak to czytałem to mi serce przystało na chwilę, chyba z byka spadli z tymi wycenami. Z taką rozpiętością nie spotkałem się nigdy, jaki wniosek z tego-nie trzeba brać pierwszej z brzegu ekipy tylko trzeba popytać i nic pochopnie. Myślę że sam sobie to zrobie nawet jeśli zejdzie mi się z tym nieco dłużej. Powiedz czy to wszystko musi tyle kosztować? Siedzę za granicą tyle czasu a postępy w budowie są straszne. Czy drzwi wewnętrzne masz już? Dzięki serdeczne za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w załączniku zdjęcia z ostatnich prac malarski

Nooo brawo :rolleyes: Tylko pozazdrościć już takiego etapu prac!

Aaa pomysł ze ścianą-tablicą w pokoju dla dzieciaczków REWELACYJNY! Na pewno skopiujemy ;)

 

U nas jutro równanie działki - w piątek przyjechało 13 aut (15m3 każda), czyli prawie 195 kubików ziemi, a jutro kopara :)

A od środy ocieplanie i tynk zewnętrzny - żeby tylko pogoda chciała wytrzymać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...