Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W TYMIANKU pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

cześć - śledze juz forum jakis czas i widze ze powiększa sie grono Tymiankowiczów- my zaczynamy budowe tego domku w lipcu 2007 r- jestesmy na etapie załatwienia pozwolenia na budowe i wyboru ekipy- jestesmy z Bydgoszczy - moze ktos z okolic ?

Z tego co czytam tp raczej wszyscy dopiero zaczynaja - a szkda bo przdałby sie ktos juz bardziej zaawansowany i doswiadczony w naszym gronie

jestem ciekawa z czego budujecie - my raczej BK + styropian - moze ktos równiez- jesetm ciekawa - ile trzeba bedzie bloczków i jaki to u was koszt- my jutro odbieramy wycene od budowlanców maja nam przeliczyc i BK i cegłe- pozdrawiam

jutro sie odezwiemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj wujek bedzie sprzedawal, tam gdzie ja sie buduje ale dopierow 2009 roku, wtedy też uchwali sie juz plan zagospodarowania sprzestrzennego, i nie trzeba bedzie placic gminie 30% wartosci

 

Zalezy czego brat szuka, i w jakich cenach .

 

 

Gosia i Rafał: a opłaca wam sie brać kredyt w CHF-af? na tyle lat, sytuacja teraz jest bardzo nietsabilna, ja bynajmniej bralam kredyt w zlotowkach, peracuje w firmie finansowej i kazdy z finansistow odradza obecnie CHF pomysl sobie co moze dziac sie za 15 lat jak dalej bedziesz spalac, ok mozesz sie wtedy przewalutowac, ale wtedty sie okaze ze po 15 latach splacilas zaledwie 10% rzeczywstistego kredytu.

 

Ja polecam przejesc sie do jakiegos doradztwa finansowego (np. Open Finance) i oni sprawdza dla Was praktycznie każde banki

 

Osobiscvie wzielam kredyt w Millenium Banku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dżuzi niestety nie mam jeszcze żadnych namiarów na jakąś dobrą ekipę z naszej okolicy. Spróbuję się jednak czegoś dowiedzieć, popytam moich znajomych, którzy już budowali i jak dowiem się czegoś ciekawego to dam Ci znać.

(Jakiś czas temu znajomy mówił, że ma bardzo dobrą ekipę od dachów i że wszystkim ich poleca, mogłabym się dowiedzieć – ale to chyba Ciebie nie interesuje?????)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja kazdy w Was zastanawialma sie nad Domem w Tymianku, ale wkoncu z mężem doszlismy do wniosku ze jednak Dom w Firletkach, jest on bardzo podobny do tymainku, wiec mam nadzieje ze pozwolicie sie podłączyć :D

 

Dżuzi masz super pomysły jestem pod wrazeniem! co prawda w pracy nie moge otworzyc zdjec na tej stronei co podałas (niewem dlaczego) ale pokombinuje w domku jeszcze.

 

My bedziemy modyfikowac firletki ...

na pewneo poszerzymy dom o 1 m, ale "tylko" w boki zeby zyskac przed wszystkim na salonei, chcemy poprostu wiekszy, marzy nam sie taki ogromny :)), wieksza bedzie kuchnia aja uwielbia duze kuchnie, nei zalezy nam na garazu bo bedziemy budowac osobny wiec w tym miejscu zrobimy pokoj rekreacyjny,jak an razie to wszytkei modyfikajce, z takich powaniejszych. Mysle ze bedize musial isc troskze w gore (tak mowi maz). Nie mam pojecia jezeli chodiz o przesuwanie okien,i inne zmainy, poprostu brak doswiadczenia, musze do Was chyba czesciej zagladac.

 

Dopeiro zaczynamy, mimo ze projekty przegladamy juz od 5 mieisiecy, ale tak ciezko cos wybrac, sami wiecie. Wiec to co w chwili obecnej wymyslelismy moze ulegac modyfikacjom.

 

Zaczynamys składac dokumenty ( tu jzu dostaje białej gorączki).

Acha budujemy pod Warszawa.

 

Cieszę sie ze wkoncu spełnei swoje marzenie :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Lolita78, cieszę się że podobaja ci się moje pomysły wnętrz.

 

MMILA ja buduję się w Majdanie Starym, co do dachu to narazie planujemy robić go sami, ale jak będzie w przyszłości niewiadomo więc każdy kontakt się przyda, jak możesz to podaj jakieś namiary. I jak byś dowiedziała się o jakimś dobrym murarzu to ja czekam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...