Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kto buduje z Maxa?


Recommended Posts

Od dłuższego czasu próbuję zdecydować się na materiał na ściany.Oj za dużo jest do wyboru :roll: i człowiek już głupieje i nie wiem w końcu z czego budować.Srodki na budowę raczej skromne,gdzie będę mogła to spróbuję zaoszczędzić.W myślach to już budowałam prawie ze wszystkiego ale teraz to już czas na poważna ostateczną decyzję.Zwracam się do wszystkich zwolenników pustaka Max

 

 

Dlaczego zdecydowaliście się na pustak Max?Jakie grube macie ściany i ile docieplenia do tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzony materiał.

Dobry współczynnik przenikania ciepła.

Cena nienajwyższa (narazie, hehe).

Nie kruszy się w momencie obróbki tak jak Porotherm - opina zasłyszana.

 

Maksa daje się główkowo tzn 29 lub 25 cm - to jest grubość ściany. Ja do 29cm dorzucam 12 cm styro.

 

Ja mam dwóch producentów w promieniu 20 km, więc nie zastanawiałem się nawet nad innym, bo u mnie 80% ludzi z tego buduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z MAXa :wink: I nawet taki domek jak Twój zbudowałem. Dlaczego MAX? Bo był jak kupowałem. Budowałem w czasie tzw. boomu i wariactwa. PHT nie było. Co do wyższości MAXa nad innymi lub odwrotnie nie wiem nic. Chciałem ceramikę (BK więc odpadał). Jedyne czego dowiedziałem się o moim MAXie jak ostatnio elektrycy zrujnowali mi dom :wink: to, że mój MAX jest dużo twardszy (nie jest tak kruchy) jak PHT. Tzn działając tą samą siła na młotek i przecinak łatwiej robić bruzdy w PHT. Działając na PHT taką siłą jaką tłukli mojego maxa, po pustaki z PHT nic by nie zostało. No ale to tak w formie ciekawostki bo kto wali młotem w pieknie wytynkowane ścianki :wink: .

Do MAXa idzie też więcej zaprawy bo jest kładziona i w pionie i w poziomie.

 

Minus mojego MAXA (Plecewice). Jest krzywy. Ale Plecewice prawdopodobnie tak mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do 29cm dorzucam 12 cm styro (...) u mnie 80% ludzi z tego buduje.

U nas tak samo. Ekipy znają materiał tak -że mogą budowac z "zamkniętymi oczami" :wink: -a z maxa buduje nawet 90% budujących sąsiadów. Poza tym CENA -jak kupowaliśmy pustaki w grudniu 2006r -to Max firmy Leier Tarnów -był po 2,30zł/szt -ale "to se ne wrati" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego zdecydowaliście się na pustak Max? ...

bo akuratnie był tani i dostępny, mam U-220 + 20 cm styropianu, ... , z jednej strony poszedł styropian z drugiej tynk i już nie widać z czego dom

ta mysl wypowiedziana przez tego samego autora jakis czas wczesniej przewazyla i u mnie :)

U-220, ale styro tylko 15 cm

pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze nawet ze 25 zeby bylo ok

o grubosci styropianu bylo juz wiele,jedni wala go 20,30 a nawet 35 a inni nie lubia miec okienek strzelniczych w domu.

mozecie dawac ile sie Wam podoba albo na ile Was stac ale policzcie ile czasu zajmie Wam podejscie do takiego i ze trzeba bedzie sie wychylac do pasa by zoabaczyc kto stoi przed furtka ,to rzecz gustow

zeczywiscie

a to w oczy kole ,przepraszam musialem

sorrrry

polski jezyk jest naprawde ladny i nie mam potrzeby do niego wplatac obcych jezykow ,choc slowo sorrrry nie wystepuje w zanym

ciepły, lekki , murowanie tradycyjne

zdecyduj sie w koncu bo wprowadzasz zamet autorowi watka

 

mam nadzieje ze nie obrazilem nikogo ale jak czytam niektore posty to rece opadaja jakich rad ludzie udzielaja ,ciekawe tylko czy u siebie tez tak maja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o grubosci styropianu bylo juz wiele,jedni wala go 20,30 a nawet 35 a inni nie lubia miec okienek strzelniczych w domu.

To chyba jak ktoś robi okna 15x15cm.

 

..i ze trzeba bedzie sie wychylac do pasa by zoabaczyc kto stoi przed furtka ,to rzecz gustow

A to chyba jak się ma 60cm wzrostu.

 

Generalnie bym się takimi bzdurami w ogóle nie sugerował, i podjął decyzję na podstawie przesłanek ekonomicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z MAXa :wink: I nawet taki domek jak Twój zbudowałem.

 

 

To raczej ja zbuduje taki domek jak twój :D

Twoje cenne rady co do zmian które wprowadziłeś w projekcie mój projektant w krótce przeleje na papier :D,pozostała mi jeszcze tylko decyzja materiału....,każdy materiał ma swoje plusy i minusy :roll: ,nie ma nic doskonałego....muszę przyznać ,że jestem coraz bliższa decyzji wyboru Maxa.Jutro muszę podzwonic w kilka miejsc i zobaczę jak to cenowo wyjdzie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma co przesadzać z grubością styropianu. 15 - teraz norma, 20-to już rozpusta. 25 nigdy bym nie dała z jednej przyczyny (pominąwszy koszty, oczywiście) - ściana się robi straaasznie gruba. Człowiek siedzi jak w bunkrze, wrażenie okropne a zysk już niewielki, więcej ciepła ucieka przez okna niż ścianę...

Acha jedno mnie zastanawia. Maxa typowo się kładzie wymiarem 288 na grubość ściany. Wtedy te dziury w środku idą poprzecznie i w ogóle jakoś bardziej mi pasowało. Grubość ściany 188 robiłam ale w środku, ściany wewnętrzne. A coraz częściej słyszę, że ludzie dają tak na nośne. Mam mieszane uczucia a mój kierbud - negatywne (też miałam taki pomysł, jaka oszczędność!).

Ach, mam kozłowice. ładne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha jedno mnie zastanawia. Maxa typowo się kładzie wymiarem 288 na grubość ściany. Wtedy te dziury w środku idą poprzecznie i w ogóle jakoś bardziej mi pasowało. Grubość ściany 188 robiłam ale w środku, ściany wewnętrzne. A coraz częściej słyszę, że ludzie dają tak na nośne. Mam mieszane uczucia a mój kierbud - negatywne (też miałam taki pomysł, jaka oszczędność!).

 

Też miałem taki pomysł optymalizując koszty :wink: . Kierbud kręcił mi nosem i nie bardzo mu się to podobało. Ekipa także. Mówili, że MAXa na 18,8cm kładli przy ścianach 3W. Także u mnie zostało na 28,8 + 15 cm styro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma co przesadzać z grubością styropianu. 15 - teraz norma, 20-to już rozpusta. 25 nigdy bym nie dała z jednej przyczyny (pominąwszy koszty, oczywiście) - ściana się robi straaasznie gruba. Człowiek siedzi jak w bunkrze, wrażenie okropne a zysk już niewielki, więcej ciepła ucieka przez okna niż ścianę...

 

To ja bede mial taki bunkier. Z tym, ze okna beda wystawione 5 cm na zewnatrz maxa 25. Tym samym beda zaglebione na 20 cm z kazdej strony.

 

Na poludniowej stronie okna dogrzewaja, gdy slonce swieci - chociaz sciana z 10 cm styro moze tez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...