Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Strop drewniany. Oczywiście pełne deskowanie - nie wiem gdzie dopatrzyłeś się swobodnie zwisającej papy :)

 

Na belce narożnej - balkon przy sypialni (betonowy słup). Prawdopodobnie to wina zdjęcia.

 

Ja również dość długo zastanawiam się czy na deskowanie kłaść papę czy membranę i do tej pory nie jestem przekonany.

 

Jeśli to nie problem to co Cię przekonało za papowaniem i jakiej papy użyłeś.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 288
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

kertog, gratuluję SSO http://www.cosgan.de/images/midi/froehlich/a030.gif http://www.cosgan.de/images/midi/froehlich/a030.gif http://www.cosgan.de/images/midi/froehlich/a030.gif

To w przyszłym roku Święta już pewnie w nowym domku :D

 

Ja też będę deskować dach i kłaść papę. Takie rozwiązanie wydaje mi się lepsze, bo jakoś w te folie to za bardzo nie wierzę.

 

Dla mnie jutro ważny dzień, bo w końcu jedziemy kupić projekt naszego Topaza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Położyłem deski i papę poniewaz na dachu bedzie sporo paneli słonecznych oraz kolektorów - potrzebna jest więc stabilna konstrukcja. Poza tym membrany raczej należy na zimę przykrywać gotowym dachem czego w tym roku nie zdążyłbym zrobić Nad rodzajem papy się nie zastanawiałem - nie miałem czasu i kupiłem to co było w sklepie. Majster stwierdził, że całkiem dobra jakość. Zamiast dachówek będzie blachodachówka. Co do zwisajacej papy - ostatnie 10cm poza deskowaniem jest lużne - woda nie zacieka pod deski.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratulacje!!!

To kto nastepny???

ja na razie zbieram informacje jak zrobic elewacje. Ostatnio natknelam sie na klinkier firmy ABC KLINKIER i do tego drewno egzotyczne z DHL. Maz jednak twierdzi, ze elewacja musi byc z plytek klinkierowych, bo inaczej trzeba zroniic szerszy fundament aby na tym ulozyc cegle. Nie wiem czy ma racje ale z plytkami jest bardzo ciezko, bo nie sa tak fajne jak ta cegla.

Jeszcze sie zastanawiam nad kolorem desek przy dachu - grafitowe czy brazowe jak w projekcie.

mam nadzieje ze wczesnym latem tez bede sie mogla pochwalic moim SSO.

 

czy kosztorys z mg projekt SSO jest przynajmniej troche podobny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

witam,

prawdopodobnie (właściwie dzisiaj zamawiamy projekt) wybudujemy Topaz :-)

projekcik zgrabny, bez skosów i budynek mieści się na naszą działeczkę :-). Wybudujemy topaza na Nowodworach (wawa)

 

z zainteresowaniem śledzę watek co i kto w projekcie zmienia. obserwuje, analizuje i rozważam własne zmiany.

 

troche mnie martwi oderwany od rzeczywistości kosztorys. Lubie wiedziec dokladnie ile z czego i za ile. Dlatego chcialabym poprosic kolegę Kertoga czy mógłby podzielić się wydatkami jakie do tej pory poniósł. Może masz jakiś excelek, z którego moza by było skorzystać :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie, jesli ten dom jest tak drogo zapropjektowany (stal i beton) zdaniem niektórych niepotrzebnie to moze mozna to zmienić na etapie projektu? ktos próbowal?

 

Zastanawiałem się nad tym przez chwilę. Ilość betonu i stali wynika głównie z mnogości podciągów w omawianym budynku.

 

Za informacją od mojego KB kilka z nich można by było odchudzić jednak gra wydaje się nie być warta świeczki. Byłyby to kosmetyczne oszczędności.

 

Głośno warto by się zastanowić nad zmianą niektórych elementów konstrukcyjnych, jak np. słupy na piętrzy. W przypadku stropu wylewanego (drugi strop - nad piętrem) wydaję się być zbędne.

 

Jednakże ja, jakoś zbytnio nie byłem przekonany do cięcia kosztów w takich miejscach.

 

Jeśli już to warto wybrać inny budynek lub go przeprojektować tak, że większość elementów stała na ścianach konstrukcyjnych a nie na podciągach.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie, jesli ten dom jest tak drogo zapropjektowany (stal i beton) zdaniem niektórych niepotrzebnie to moze mozna to zmienić na etapie projektu? ktos próbowal?

myślę, że pewnie nikt nie próbował jakoś bardzo tego zmieniać. Tak jak napisali kertog i akapap byłyby to zmiany kosmetyczne.

 

budynek jest dość ciężki (tak mi się przynajmniej wydaje) i to trzeba wziąć pod uwagę. Również trzeba wziąć pod uwagę jaki jest grunt na działce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witam,

Czy macie w projekcie przekroje słupów, które podtrzymują taras? W mojej dokumentacji podobno ( tak twierdzi Wykonawca) tego nie ma. Ani wymiarowania - cokolwiek to oznacza. Dzwoniłam do mg projekt ale konstruktor będzie w przyszłym tygodniu. Może ktoś to ma i jest w stanie pomóc mi :lol:

Ten projekt już mnie tak wkurza... Podobno schody robi się na stali fi12, a w Topazie - fi16 (z rozmachem!).

Już raz jeździłam na ul. Uczniowską do mg projekt, bo czegoś tam brakowało ale myślałam,że jest to moja ostatnia wizyta :-?. A może mój wykonawca się pomylił? Coś tam jeszcze mówił o stali fi14. Tylko ja nie widzę nigdzie takiej stali w kosztorysie, ani w projekcie konstrukcyjnym :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Bożenko,

 

Oczywiscie że są i schody mozna robić z 12 ale trzeba mieć projekty, nie którzy je mają.

 

Powodzenia w budowie :evil:

 

DD

 

 

Witam,

Czy macie w projekcie przekroje słupów, które podtrzymują taras? W mojej dokumentacji podobno ( tak twierdzi Wykonawca) tego nie ma. Ani wymiarowania - cokolwiek to oznacza. Dzwoniłam do mg projekt ale konstruktor będzie w przyszłym tygodniu. Może ktoś to ma i jest w stanie pomóc mi :lol:

Ten projekt już mnie tak wkurza... Podobno schody robi się na stali fi12, a w Topazie - fi16 (z rozmachem!).

Już raz jeździłam na ul. Uczniowską do mg projekt, bo czegoś tam brakowało ale myślałam,że jest to moja ostatnia wizyta :-?. A może mój wykonawca się pomylił? Coś tam jeszcze mówił o stali fi14. Tylko ja nie widzę nigdzie takiej stali w kosztorysie, ani w projekcie konstrukcyjnym :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STR 64 - 68 w projekcie konstrukcyjnym

 

jak potrzebne wykonawcy - mogę odstąpić rysunki :roll:

 

DD

 

 

Witam,

Czy macie w projekcie przekroje słupów, które podtrzymują taras? W mojej dokumentacji podobno ( tak twierdzi Wykonawca) tego nie ma. Ani wymiarowania - cokolwiek to oznacza. Dzwoniłam do mg projekt ale konstruktor będzie w przyszłym tygodniu. Może ktoś to ma i jest w stanie pomóc mi :lol:

Ten projekt już mnie tak wkurza... Podobno schody robi się na stali fi12, a w Topazie - fi16 (z rozmachem!).

Już raz jeździłam na ul. Uczniowską do mg projekt, bo czegoś tam brakowało ale myślałam,że jest to moja ostatnia wizyta :-?. A może mój wykonawca się pomylił? Coś tam jeszcze mówił o stali fi14. Tylko ja nie widzę nigdzie takiej stali w kosztorysie, ani w projekcie konstrukcyjnym :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Właśnie jestem p kolejnej rozmowie z Wykonawcą. Ostrzegam wszystkich budujących Topaz, że projest jest bardzo trudny do realizacji ze względu na liczne nieścisłości. Musicie mieć bardzo dobrą ekipę, która na bieżąco będzie korygować.

Oczywiście okazało się,że mąż źle mi przekazał i nie chodziło o słupy podtrzymujące balkon na piętrze tylko o inne słupy. W międzyczasie dowiedziałam się od jednego z forumowiczów, że przerwany jest wieniec w projekcie. Mój wykonawca to potwierdził ale znalazł na to jakiś sposób. W projekcie mam do wieńca fi 14. W kosztorysie zero. Zadzwoniłam do mg projekt i architekt powiedział, że mogę użyć fi 12.

Muszę przyznać,że kontakt z pracownią jest bardzo miły i rzeczywiście jeśli ktoś ma problem to reagują od razu. Dam im chyba spokój, bo ekipa powiedział,że da radę i te wszystkie "wpadki'projektowe są na tyle małe,że każy dobry KB poradzi sobie bez problemu. Tylko jedna uwaga - EKIPA MUSI BYC MYSLACA i zadawać spobie sprawę,że pracują z projektem bardzo słabym dla ambitnych.

Kosztorys proszę zweryfikować, bo niestety jest bardzo niedokładny. jak tylko skończę SSO to wkleję mój kosztorys materiałowy. Może się przydać

pozdr

Bożena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Topzaowiczów,

 

to nie prawda,ze projekt jest trudny. Kazda ekipa która postawiła juz wcześniej kilka domów bez trudu da sobie z nim radę. Owszem jest sporo słupów i podciągów i jeżeli majster ma problemy z czytaniem rysunków technicznych to może byc ciężko :). Według mnie projekt zawiera tylko dwa błedy: brak słupa w lewym, tylnym, dolnym rogu ( na styku okien), oraz zła szerokość schodów na półpiętrze uniemożliwiająca zbudowanie ścianki działowej. Moja ekipa tego drugiego błędu nie wychwyciła ale to nie jest problem. Stali idzie dużo ale doświadczony kierownik budowy czy majster napewno bez problemu oszacują gdzie należy dać fi 16 a gdzie może być fi 14.

Tak więc bez obaw budujcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Topzaowiczów,

 

to nie prawda,ze projekt jest trudny. Kazda ekipa która postawiła juz wcześniej kilka domów bez trudu da sobie z nim radę. Owszem jest sporo słupów i podciągów i jeżeli majster ma problemy z czytaniem rysunków technicznych to może byc ciężko :). Według mnie projekt zawiera tylko dwa błedy: brak słupa w lewym, tylnym, dolnym rogu ( na styku okien), oraz zła szerokość schodów na półpiętrze uniemożliwiająca zbudowanie ścianki działowej. Moja ekipa tego drugiego błędu nie wychwyciła ale to nie jest problem. Stali idzie dużo ale doświadczony kierownik budowy czy majster napewno bez problemu oszacują gdzie należy dać fi 16 a gdzie może być fi 14.

Tak więc bez obaw budujcie :)

 

Witam Kertog,

nie znam się na budowaniu więc ufam moim fachowcom. Nie chodzi o to,że dom jest trudny do zbudowania tylko projekt jest przygotowany nie do końca tak jak życzyłby sobie inwestor. Oznacza to,że np w projekcie są błędy. Zgodnie z tym co czytam na rys. rzut parteru, wieńce mają być wykonane ze stali fi 14 - w kosztorysie brak. Wieniec jest przerwany oknem w klatce schodowej (nie powinno się przeywać wieńców podobno) itp. Oczywiście,że dobry Wykonawca sobie poradzi tylko, że błędy są i już. Nie wiem co mnie jeszcze czeka. Mogę tylko z czystym sumieniem powiedzieć,że kosztorys jest też niestety niedokładny. Jak już wcześniej pisałam po zakończeniu SSO mam zamiar przedstawić na tym forum mój kosztorys. Może się komuś przyda, bo chyba niedługo trochę osób zaczyna budowę. Aha, pisząc o kosztorysie mam na myśli ilość materiałów a nie ceny, bo te zmieniaja się z tygodnia na tydzień. Tylko jak zamawiam beton na fundament to nie chcę być zdziwiona,że brakuje kilku m3 :evil: później było lepiej, bo prosiłam Wykonawcę aby sam wszystko obliczał jeszcze raz. Nie chcę mieć wpadek, bo brakuje cegieł i muszę później dodatkowo płacić za transport np 2 palet :-?

pozdr

Bożena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...