Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 288
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

 

nie wiem jaką wersje projektu masz - ja nie widzę nigdzie przerwania więżby ( a już napewno nie ma nic na ten temat w rzucie parteru :) ). Co do kosztorysu/ zestawienia materiałowego - już o tym pisałem - można go wyrzucić do kosza. To rzeczywiście wstyd dla MG projekt.

 

w rzucie parteru jest info, że wieniec jest ze stali fi14. Natomiast to, że jest on przerwany wynika z faktu, że okno na klatce schodowej jest pomiędzy kondygnacjami. Skoro tak to chyba musi być przerwany właśnie tym oknem :( Jeden z Forumowiczów okno umieścił powyżej stropu i dzięki temu uniknął problemu przerwanego wieńca :) Mój projekt to Topaz wersja C lustrzane odbicie.

Nie wiem jakie czekają mnie niespodzianki jeszcze. Budowę koordynuje mój mąż, który dozuje mi wrażenia i o problemach informuje mnie już po tym aż znajdzie się jakieś rozwiązanie. Czasami jednak nie wytrzymuje i dzieli się ze mną wrażeniami wcześniej, a ja z kolei od razu śmigam na forum.

Nie wiem jak to jest z innymi projektami gotowymi. Może to standard, że zdarzają się błędy.

Tak czy siak domek jest ładny i mam nadzieję, że go w końcu zbuduję :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

zdecydowanie przychylam się do wypowiedzi Bożena030100-y. Projekt jest niedopracowany. Niestety bardziej on przypomina prace na zaliczenie pisaną na kolanie niż profesjonalny dokument, na którym powinna być oparta tak kosztowna inwestycja.

 

Pozdrawiam.

 

PS Mam do odsprzedania stemple to Topazie - ilość około 400 szt.; długość 3.40.

Również mogę odsprzedać audyt energetyczny, na podstawie którego można podjąć decyzję na temat opłacalności pompy ciepła, zmian w izolacji itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się przywitać na tym zacnym forum.

Jak większość zainteresowanych też planujemy rozpoczęcie budowy Topaza w naszym wypadku wybór padł na numer 3. Napewno jeszcze chwilę to potrwa ale już niebawem pierwsze informacje z postępów prac/planowania.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się przywitać na tym zacnym forum.

Jak większość zainteresowanych też planujemy rozpoczęcie budowy Topaza w naszym wypadku wybór padł na numer 3. Napewno jeszcze chwilę to potrwa ale już niebawem pierwsze informacje z postępów prac/planowania.

 

Pozdrawiam

witaj, my też budujemy 3 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

I znowu mam problem. Malutki, ale jednak. Moja wersja Topaza przewiduje powiększony garaż do 40m.kw. Dzisiaj się dowiedziałam, że w projekcie jest błąd i dach z jednej strony musi być bardziej płaski. Nie wiem dokładnie o co chodzi ponieważ mam informację z przekazu męża. To nie jest nic wielkiego ale jednak... :(

Sprawa przerwanego wieńca została pozytywnie załatwiona :p Wykonawca "owieńcował" okno na klatce i jest ok. Dzisiaj był KB i jutro.........zalewamy pierwszy strop :D . Nareszcie.

Teraz już jestem trochę poddenerwowana, bo sprawy idą szybko i muszę się zdecydować na dachówkę i okna. Właściwie dachówka została wybrana - Ruppceramika SIRIUS 13 w kolorze antracyt. Okna jeszcze nie wybrane ale z pewnością PCV.

 

[/i]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

i my przymierzamy sie do budowy Topaza III. Pod Warszawą.

 

Plany mamy ambitne, chcemy ruszyć jeszcze przed latem. Rozglądamy się za ekipą, najchętniej taką, która ma już doświadczenie w budowie Topazów.

 

Czy Koleżanki i Koledzy mogą polecić, oczywiście na priv, firmę godną uwagi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

planuje własnie rozpoczecie budowy podobnego projektu (wersja z powiekszonym garazem) , chciałbym porozmawiać z kims kto buduje, wybudował taki dom. za wszelkie informacje i zdjecia byłbym bardzo wdzieczny. moj adres to [email protected]

 

pozdrawiam

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

witam,

właśnie dostałam wycenę elewacji - robocizna na 20 TPLN. Nie wiem czy to dużo, czy mało ale ta elewacja jest pokręcona, bo i klinkier i drewno i tynk.

Czy ktos się już interesował ile będzie kosztowała elewacja? Muszę zrobić to szybko, bo ekipa ma wolny termin za jakiś miesiąc a innej nie znalazłam. Niestety tutaj jest potrzebny ktoś kto jest specjalista od trzech materiałów. Najczęściej jeśli robi elewację i klinkier to o drewnie nie ma pojęcia.

Bardzo proszę o radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

właśnie dostałam wycenę elewacji - robocizna na 20 TPLN. Nie wiem czy to dużo, czy mało ale ta elewacja jest pokręcona, bo i klinkier i drewno i tynk.

Czy ktos się już interesował ile będzie kosztowała elewacja? Muszę zrobić to szybko, bo ekipa ma wolny termin za jakiś miesiąc a innej nie znalazłam. Niestety tutaj jest potrzebny ktoś kto jest specjalista od trzech materiałów. Najczęściej jeśli robi elewację i klinkier to o drewnie nie ma pojęcia.

Bardzo proszę o radę

 

zależy jak metrażowo masz to rozpisane

styro na gotowo to koszt 40 zł/m2 ; styro + drewno ok 60 zł/m2 ; styro + klinkier ok 60 zł/m2

dużo czynników ma wpływ na cenę, np jaki to klinkier, jak szerokie deski itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

właśnie dostałam wycenę elewacji - robocizna na 20 TPLN. Nie wiem czy to dużo, czy mało ale ta elewacja jest pokręcona, bo i klinkier i drewno i tynk.

Czy ktos się już interesował ile będzie kosztowała elewacja? Muszę zrobić to szybko, bo ekipa ma wolny termin za jakiś miesiąc a innej nie znalazłam. Niestety tutaj jest potrzebny ktoś kto jest specjalista od trzech materiałów. Najczęściej jeśli robi elewację i klinkier to o drewnie nie ma pojęcia.

Bardzo proszę o radę

 

zależy jak metrażowo masz to rozpisane

styro na gotowo to koszt 40 zł/m2 ; styro + drewno ok 60 zł/m2 ; styro + klinkier ok 60 zł/m2

dużo czynników ma wpływ na cenę, np jaki to klinkier, jak szerokie deski itd

 

elewacji jest w sumie ok 350m2 w tym 60m2 klinkieru i trochę desek ale nie wiem ile dokładnie.

darekzet czy znasz może kogoś kto może zrobić taką elewację i ma doświadczenie w tych trzech materiałach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

właśnie dostałam wycenę elewacji - robocizna na 20 TPLN. Nie wiem czy to dużo, czy mało ale ta elewacja jest pokręcona, bo i klinkier i drewno i tynk.

Czy ktos się już interesował ile będzie kosztowała elewacja? Muszę zrobić to szybko, bo ekipa ma wolny termin za jakiś miesiąc a innej nie znalazłam. Niestety tutaj jest potrzebny ktoś kto jest specjalista od trzech materiałów. Najczęściej jeśli robi elewację i klinkier to o drewnie nie ma pojęcia.

Bardzo proszę o radę

 

zależy jak metrażowo masz to rozpisane

styro na gotowo to koszt 40 zł/m2 ; styro + drewno ok 60 zł/m2 ; styro + klinkier ok 60 zł/m2

dużo czynników ma wpływ na cenę, np jaki to klinkier, jak szerokie deski itd

 

elewacji jest w sumie ok 350m2 w tym 60m2 klinkieru i trochę desek ale nie wiem ile dokładnie.

darekzet czy znasz może kogoś kto może zrobić taką elewację i ma doświadczenie w tych trzech materiałach?

 

ja jestem wstępnie umówiony na docieplenie i elewację na koniec lipca, dogadałem się z jednym z forumowiczów

klinkier bedę układał sammu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
HURRA. Dzisiaj zakończyłam SSO z położeniem dachówki włącznie :D Taka jestem szczęśliwa :D Od wtorku na budowie elektryk, za tydzień hydraulik, a 4 maja tynkarze. Coś niesamowitego jak te prace ruszyły z kopyta. Na początku maja wkracza również ekipa od elewacji :o SZOK. Jak trochę ochłonę to podliczę ile nas to kosztowało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszytkich TOPAZIARZY,

 

Jeżeli ktoś z Szanownego grona chciałby, kilka fotek z Topaza proszę o adres e-mailowy wyślemy. Gratuluję wyboru projektu jest naprawdę godny uwagi. Obecnie realizujemy budowę takich trzech Topazików (w sumie 6) i w każdym nanosimy małe zmiany od scianek na kominach skończywszy.

 

Pozdrawiam

DMD[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...