Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 288
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

 

jestesmy na etapie okablowywania Tpaza. pojawił sie problem jak zaplanować sprzęty w kuchni..... a ze jeszcze za projektowanie tego pomieszczenia sie nie zabraliśmy to mamy problem. Kochani topazowcy - podzielcie sie pomysłami na wasze kuchnie....

 

Dodatkowo,

mam do sprzedania materiał na prawie cały strop drewniany do topaza2. chyba omyłkowo zamówilismy dwa razy wiecej belek. Moze ktos zainteresowany zeby odkupić w dobrej cenie? Drewno impregnowane ciśnieniowo.

 

mam też około 300 stepli ponad 3 metrowych oraz około 300 ponad 2,70 metrowych do sprzedania:-)

Powoli czyszczę swój plac budowy:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fąfalska, po pierwsze musisz się zdecydować, czy chcesz mieć wyspę, czy też nie. Musisz też wiedzieć gdzie ma być zlew i kuchenka. Trudno doradzić i coś pokazać, skoro nie wiadomo, co chcesz mieć.

 

to jest nasz wstępny projekt kuchni, może przyda ci się do czegoś. Musisz pamiętać, aby zrobić gniazdka do lodówki, zmywarki, piekarnika itp.

 

http://img5.imageshack.us/img5/4496/projektjr.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lidka,

Ty jesteś Szokująco Niezawodna !!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dlatego też postanowiłam, mimo braku czasu, odswiezać swój dziennik - zeby moze dac też coś od siebie......

 

ale ale....

w kuchni

wyspa tak

chcialabym tez miec piekarnik i mikrofale w wysokiej zabudowie....

 

kurcze, nie widze twojego projektu..... mogłabyś wkleic jeszcze raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...
Po dłuuuuugich przemyśleniach, szukaniu projektu, zmaganiem się z dylematem - gotowy czy indywidualny, doszliśmy do porozumienia i wybór padł na pracownię MG Projekt i projekt Topaz... teraz kolejny problem mamy, Topaz tylko który I, II czy III jeżeli ktokolwiek z Was miał styczność z tymi domami proszę o poradę , my skłaniamy się ku III niby różnice są niewielkie ale... Z góry dziękuję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybudowałam Topaza III. Dlaczego go wybrałam:

 

- szerszy garaż w standardzie - szerokość garażu w III to 6,20, a w I to 5,80. Jeśli tylko masz taką możliwość (wystarczająco szeroka działka), to wybrałabym szerszą wersję garażu

- w sypialni małżeńskiej nie ma wcięcia na balkon, tylko wystaje on poza obręb budynku. Dla mnie osobiście było to bardzo ważne, bo nie lubię takich załamań w pokojach, a dodatkowo dzięki temu mogłam przesunąć ściankę pomiędzy najmniejszym pokojem, a sypialnią i w ten sposób powiększyć trochę ten najmniejszy pokój.

 

Jeśli zdecydujecie się na ten projekt, to polecam zrezygnowanie z łuku, który znajduje się w kuchni/spiżarce. U mnie ten łuk jest w kuchni i teraz bym go nie zrobiła, bo jest problem z zabudową kuchenną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 3 weeks później...
  • 2 weeks później...
Witam czy jak ktoś będzie mi robił projekt pod działkę chodzi mi o kierunki świata gdzie ma być salon a gdzie kuchnia czy to jest duzy koszt czy taki sam jak przy gotowych projektach ?? gotowe juz mozna kupić do 2tys zł a indywidualne ?

 

zależy gdzie, w krakowie architekt chciał 10 tyś i jak sie dowiadywaliśmy to takie najniższe ceny 7, 8 tyś.

moim zdaniem lepiej dobrze poszukac i wprowdzić małe zmiany

na pewno taniej;)

bo co do kierunków świata to jest multum możliwości jeśli chodzi o gotowe projekty

Edytowane przez moonikac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy jak ktoś będzie mi robił projekt pod działkę chodzi mi o kierunki świata gdzie ma być salon a gdzie kuchnia czy to jest duzy koszt czy taki sam jak przy gotowych projektach ?? gotowe juz mozna kupić do 2tys zł a indywidualne ?

 

 

woj. podlaskie - koszt projektu indywidualnego 4,5tys ale w cenie też mieliśmy załatwienie wszystkich dokumentów i formalności przez architekta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy jak ktoś będzie mi robił projekt pod działkę chodzi mi o kierunki świata gdzie ma być salon a gdzie kuchnia czy to jest duzy koszt czy taki sam jak przy gotowych projektach ?? gotowe juz mozna kupić do 2tys zł a indywidualne ?

 

województwo opolskie między 8-10tys., pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witajcie,

jak pisałem rok wcześniej zaczęliśmy budowę TOPAZa I w Grodzisku Mazowieckim.

Teraz jesteśmy na etapie stropu nad parterem.

 

Budujemy jednowarstwowo z YTONG 40

 

Zmiany jakie wprowadziliśmy jak dotąd w projekcie to głownie poprawki energetyczne i użytkowe

1) oczywiście mamy daszek nad wejściem. Nie taki łamany jak Lidszu czy DarkaZet ale po prostu wyciągnięty daszek garażu

2) obniżyliśmy strop nad kuchnią pod balkonami o 10cm, aby lepiej go docieplić. Podciągi to zamaskują

3) w pokoju gościnnym na górze będzie łazienka a pion kanalizacyjny będzie schowany w ścianie pomiędzy jadalnią a holem (mniej więcej tak jak się kończy łazienka

4) obniżyliśmy strop nad garażem o 5 cm aby lepiej odizolować garaż od łazienki na górze

5) pierwszy strop pozostał monolityczny ale wylewamy go po całości - też nad garażem w części z daszkiem. Na to pójdzie styropian

6) zmniejszyliśmy drzwi do gabinetu do dwu skrzydłowych 2x80

7) drugi strop w naszej wersji był drewniany ale zamieniamy na terive tylko, że wejście będzie po schodach drewnianych z holu na górze

8 ) komin cofnęliśmy do domu o 25cm, aby była pełna ściana z YTONGU oraz zwęziliśmy o jeden kanał spalinowy

 

Z kolei mam do Was (doświadczonych Topazowców) kilka pytań

1) jak poprowadziliście rury spustowe z dachy ? W których miejscach. Czy ktoś może mi na rzucie dach zaznaczyć i wstawić na forum ?

2) czy ktoś robił/planuje solary i jakie macie doświadczenia z tego tematu. Widziałem, że Bożena ma, bo koło jej Topaza przejeżdżam co kilka dni :-)...

Skusiłem się i kupiłem pakiet solarny od MGProjektu, ale jest niewiele wart. Są w nim zaprojektowane solary na dach o pochyleniu 50 stopni :-(

3) jeżeli ktoś robił odkurzacz centralny to czy możecie podzielić się projektem gdzie mają być gniazdka ?

MG projekt ma teraz taki pakiet dodatkowy ale obawiam się, że będzie tak jak z solarnym ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...