Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 288
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Hey,

 

mam 2 pytanka a wlasciwie prosby.

 

Czy ktos bylby tak mily i "uzyczyl" swojego kierownika budowy? Czekam na pozwolenie na budowe i mam nadzieje zaczac juz maju. Jako ze rowniez mam Topaz III to fajnie by bylo skorzystac z KB, ktory ma doswiadczenie zwiazane z tym projektem. Jezeli macie kogos godnego polecenia, kto ma nie tylko wolne moce przerobowe, ale i chcialby nadzorowac budowe w okolicach Jozefowa (powiat otwocki) to bede wdzieczny za namiary.

 

Druga prosba zwiazana jest oblookaniem jakiegos gotowego Topaza :-) Wiem, ze juz sie umawialiscie niejednokrotnie wiec moze i ja moglbym zabrac komus 15 minut w dogodnym dla Was czasie.

 

thanks from the mountain ;-)

 

Layne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga prosba zwiazana jest oblookaniem jakiegos gotowego Topaza :-) Wiem, ze juz sie umawialiscie niejednokrotnie wiec moze i ja moglbym zabrac komus 15 minut w dogodnym dla Was czasie.

 

thanks from the mountain ;-)

 

Layne

zapraszam do siebie na obejrzenie Topaza III na żywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam wszystkich bardzo serdecznie,

Z mężem zdecydowaliśmy się na budowę Topaz I :))

 

Już na wstępie mam pytanie. Ponieważ widziałam zdjęcia domu DarkaZet ( śliczny:)), i zastanawia mnie czy poddasze w 'orginalnym' Topazie też jest takie wysokie?? bo na zdjęciach u Darka Zet wygląda przepięknie :)

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedz.

 

P.s. Może Lidszu ma jakieś zdjęcia swojego poddasza bo widziałam ,ze jest już na finiszu i domek wygląda super:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam wszystkich bardzo serdecznie,

Z mężem zdecydowaliśmy się na budowę Topaz I :))

 

Już na wstępie mam pytanie. Ponieważ widziałam zdjęcia domu DarkaZet ( śliczny:)), i zastanawia mnie czy poddasze w 'orginalnym' Topazie też jest takie wysokie?? bo na zdjęciach u Darka Zet wygląda przepięknie :)

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedz.

 

P.s. Może Lidszu ma jakieś zdjęcia swojego poddasza bo widziałam ,ze jest już na finiszu i domek wygląda super:)

 

witaj junaa

my też budujemy Topaza I

Darek zet nie buduje oryginalnego Topaza ( jego domek jest topazopodobny)

po wizycie u darkazet postanowiliśmy adaptować poddasze, czyli przeprojektowaliśmy strop na betonowy (terriva), podnieśliśmy dach o jedną wysokość pustaka,

"dołożyliśmy" schody na poddasze, przeprojektowaliśmy konstrukcję dachu "rozsuwając" słupy podpierające, przez co uzyskaliśmy ok 80 m2 pełnowymiarowego pomieszczenia bez żadnych słupów na środku, będzie tam męski klub ( bilard, piłkarzyki, ping pong, no i oczywiście bar - pełniuśki dobrych trunków)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam TOPAZ-owiczów,

 

Mój TOPAZ III buduje się w okolicach Warszawy, konkretnie wieś Powązki. W tym roku SSO (aktualnie etap przed dachem). Projekt relizowany w wariancie strop drewniany, bez przeróbek (poza koniecznymi wynikającymi z niedokładnościc projektu jaki sprzedaje MG - u mnie wyszły różne wysokości nadproży nad oknami na pięrze, plus problem ze ścianką na schodach). Czy ktoś z WAS może podzielić się przemyśleniami w temacie orynnowanie (konkretnie rury spustowe). Zaproponowana w projekcie lokalizacja rury spustowej od ściany frontowej "wchodzi" w balkon, MG proponuje alternatywnie dwie rury spustowe ona ścianie z oknem od jadalni, ale raczej wygląda to niefajnie. Będę zobowiązany za Wasze pomysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Bardzo dziękuję za odpowiedz.

 

Chciałam się jeszcze spytać w którym pomieszczeniu 'dołożyliście' schody? rozumiem,że to są schody ' na stałe' a nie takie składane?

 

My też z mężem chcemy zrobić tam pomieszczenie rekreacyjne:)

 

Pozdrawiam

 

schody "dołożone " są na klatce schodowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek ma już 4 podstrony :) więc pewnie i nie jeden ,,Topaz'' jest już zamieszkały.

 

Słuchajcie, zastanawiam się nad kolorem elewacji. W projekcie przewidziana jest biała, mam obawy czy nie będzie ona ,,za bardzo biła po oczach''. Może ktoś z Was ma ,,Topaza'' z klasyczną białą elewacją (np. 100A z webbera czy inny) i mógłbym pochwalić się zdjęciami? Z góry dzięki za odzew.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich;

jestem tu nowa i mam prośbę, a mianowicie: poszukuję firmę, która wybuduje mi Topaza pod Warszawą. Czy znacie kogoś godnego polecenia? Zależy mi aby w tym roku postawić stan zero a w przyszłym SSZ.

Ps. Czy gdzieś w okolicach Warszawy można obejrzeć gotowego Topaza?

Z góry dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Wątek ma już 4 podstrony :) więc pewnie i nie jeden ,,Topaz'' jest już zamieszkały.

 

Słuchajcie, zastanawiam się nad kolorem elewacji. W projekcie przewidziana jest biała, mam obawy czy nie będzie ona ,,za bardzo biła po oczach''. Może ktoś z Was ma ,,Topaza'' z klasyczną białą elewacją (np. 100A z webbera czy inny) i mógłbym pochwalić się zdjęciami? Z góry dzięki za odzew.

 

Pozdrawiam!

napisz może do Bożeny030100, ona ma z tego co pamiętam ma białą elewację. ja też się ciągle zastanawiam nad kolorem elewacji, ale wiem, że białej nie będzie, bo mąż się nie zgodzi :evil:. Będzie pewnie ecru i do tego ciemniejszy garaż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich;

jestem tu nowa i mam prośbę, a mianowicie: poszukuję firmę, która wybuduje mi Topaza pod Warszawą. Czy znacie kogoś godnego polecenia? Zależy mi aby w tym roku postawić stan zero a w przyszłym SSZ.

Ps. Czy gdzieś w okolicach Warszawy można obejrzeć gotowego Topaza?

Z góry dziękuję :)

ja mam do polecenia ekipę, która wybudowała mi Topaza do stanu SSO - z więźbą, deskowaniem i papowaniem dachu. Nie są jednak tani. Jeśli będziesz zainteresowana, to prześlę ci namiary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam,

 

Chciałam sie przywitac na forum. Własnie przymierzam do zakupu projektu Topaz. Czytajac Wasze wypowiedzi i oglądając galerię przekonałam się do Topaza (raczej III ).

 

Mam pytanie czy jest ktoś, kto buduje lub budował Topaza w woj. kujawsko-pomorskim lub okolicach i byłby tak miły i pozwoliłby mi obejrzec Topaza w rzeczywistosci?

 

Z góry dziekuję i pozdrawiam wszystkich :welcome:

mustiniem1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich, mój Topaz jest już na ukończeniu, ściany i dach budowałem z firmą Mabudo z gotowych elementów, ściany zaczeliśmy stawiać 23 marca 2010 a teraz kładziemy kafle w łazienkach, planowane zakończenie: październik 2010. Postęp budowy można zobaczyć na stronie Mabudo. Dom stoi we Wrocławiu. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Właśnie rozpoczynamy formalności związane z pozwoleniem na budowę naszego TOPAZa.

Dom na stanąć w okolicy Grodziska Maz. z YTONGu 36,5 (bez ocieplenia)

Prace chcemy zacząć z początkiem kwietnia przyszłego roku i teraz szukamy wykonawcy

 

Przeczytałem uważnie wszystkie Wasze wiadomości i pomoże to nam uniknąć wielu problemów. Jednakże cały czas nurtuje mnie kwestia kosztów budowy i zestawienia materiałów. Czy rzeczywiście to zestawienie dostępne na stronie MG projektu jest takie fatalne ? Porównywałem kilka przykładowych cen i wartości z xls są wysokie. Np. koszt netto 1m2 dachówki z arkusza jest wyższy od cen rynkowych za dobre dachówki.

 

Mam olbrzymią prośbę do osób, które budowały lub budują TOPAZa. Czy możecie chociaż na priv podesłać mi informacje o Waszych kosztach SSO (z dachem) budowy. Chodzi mi o robociznę, aby mieć porównanie do potencjalnych wykonawców.

 

pozdrawiamy wszystkich TOPAZowców :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam wszystkich serdecznie:)

 

Wraz z mężem właśnie dociągneliśmy naszego topaza II do ostatniego stropu i czekamy na wykonanie dachu.

 

 

Dom stawiamy w Milanówku pod Warszawą i jest podpiwniczony!!

Dzięki temu zyskaliśmy sporo pomieszczeń gospodarczych.

Podpiwniczeni domu wymusiło na nas wyniesienie domu o 0.5 m w górę.

W samym projekcie nie wnosiliśmy zbyt wielu zmian - z wyjątkiem okien, krore trochę zmniejszylismy lub zrezygnowaliśmy z nich. Zmiany te dokonywaliśmy już na etapie budowy - z naszego doświadczenia dopiero na budowie można doprecyzować pewne zmiany i określić funkcjonalnośc pewnych rozwiązań w budynku. Napewno musimy jeszcze domurować ściankę w jadalni tak by siedząc przy stole nie zaglądać do łazienki.

Napewno wszyscy ci ktorzy myślą o realizacji tego projektu muszą liczyć się z wysokim kosztem - głównie stal i beton - wszelkie zmiany w materiałach nie dacą zbytnich oszczędności.

My juz sie cieszymy, że dobrneliśmy do tego etapu i czekamy na wiosne by zacząć prace wykonczeniowe.

 

Czy ktoś z was myślał o innej elewacji niż drewno i klinkier?

My chcemy uniknąć tych rozwiązań i chętnie obejżymy topaza z inną elewacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich;

... poszukuję firmę, która wybuduje mi Topaza pod Warszawą. Czy znacie kogoś godnego polecenia?

Ps. Czy gdzieś w okolicach Warszawy można obejrzeć gotowego Topaza?

Z góry dziękuję :)

 

w pełni mogę polecić ekipę która stawiała (SSO wraz z więźbą) w tym roku na wiosnę mojego Topaza (po wcześniejszej rekomendacji od innego Topazowicza). kontakt na priv mogę podać zainteresowanym. mój stoi między Warszawą a Babicami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...