Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam :)

Razem z żoną zdecydowaliśmy się wybudować Topaza. Dzięki za wszystkie zdjęcia, które wstawiliście i porady. Jesteśmy na etapie wprowadzania zmian w projekcie i wasze propozycje są bardzo kuszące.

Jak układa wam się współpraca z pracownią? Słyszałem pozytywne opinie, ale warto dopytać. Z projektem nie ma problemów?

Czym ogrzewacie dom? Które pakiety najlepiej wziąć jeszcze do projektu od MG?

 

Mieszkam w Topazie od prawie roku i jest super. Jedną z pierwszych zmian jakie wiedziałam, że zrobię, było powiększenie łazienki dzieci kosztem łazienki małżeńskiej. Wg projektu, ta dziecięca łazienka jest mikroskopijna (widziałam na żywo bez żadnych zmian).

 

Z projektem nie miałam żadnego problemu, a przynajmniej ekipa murarzy nic mi nie sygnalizowała. A współpraca z MGProjekt ograniczyła się tylko do kupna projektu i była OK.

 

Ja nie brałam żadnego pakietu dodatkowego z MG, ponieważ nie widziałam potrzeby. Ogrzewam gazem, mam wszędzie podłogówkę, rozprowadzone rury do rekuperacji, ale jeszcze bez całej maszynerii i po zimie wyszło mi, że miesięczne zużycie gazu zimą było na poziomie ok. 530 zł., przy 23 st. w domu

Edytowane przez lidszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • Odpowiedzi 288
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...
  • 5 weeks później...

My budujemy Topaza koło Warszawy. wersja III b czyli z powiększonym poddaszem.

Dla ciekawych: http://www.lobuzka.mojabudowa.

 

Jakby ktoś miał ochotę pokazać nam swojego w ok. Warszawy to chętnie skorzystam, bo mamy jeszcze dużo pytań i wątpliwości a jednak obejrzenie na żywo w 3d to trochę lepiej niż wizualizacje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Nasz Topaz stoi w Rybniku. Narazie SSZ. Podłogówka się robi. Lipiec/ sierpień planujemy się wprowadzić więc dużo pracy przed nami. Wprowadziliśmy sporo genialnych zmian. Najlepsza z nich to powiększenie kuchni i przeprojektowanie poddasza :) Jeśli ktoś chętny obejrzeć nasz domek w realu to zapraszam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
  • 4 years później...

 

- szerszy garaż w standardzie - szerokość garażu w III to 6,20, a w I to 5,80. Jeśli tylko masz taką możliwość (wystarczająco szeroka działka), to wybrałabym szerszą wersję garażu

 

 

Garaże w projektach gotowych to jakieś nieporozumienie. Nie wiem czy architekci nie mają samochodu czy w 2 stanowiskowym trzymają jedno auto. Nie po to buduję garaż żeby w deszczu wysadzać rodzinę na zewnątrz. W naszym projekcie poszerzyliśmy garaż do 7,2 w najwęższym punkcie. Pozwoli to nam dać z boku jeszcze jakąś szafę, któych zawsze jest za mało. Brama 5,5m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...