Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 288
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Projekt z powiększonych garażem jest już dostępny na tronie mgprojektu.

 

 

Dodatkowo wspomnę, że robiłem audyt energetyczny (zalecanie przed budową/bilans cieplny) dla tego budynku, jeśli jest ktoś zainteresowany to odsprzedam projekt - proszę o kontakt na priv.

 

Przepraszam a gdzie taki audyt się robi??? Zastanawiałem się nad tym projektem ale chyba wybiorę z MGprojekt "okazały "choć decyzja do końca nie zapadła!!!W okilicach Wawki jest wybudowane osiedle z podobnych domków!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt z powiększonych garażem jest już dostępny na tronie mgprojektu.

 

 

Dodatkowo wspomnę, że robiłem audyt energetyczny (zalecanie przed budową/bilans cieplny) dla tego budynku, jeśli jest ktoś zainteresowany to odsprzedam projekt - proszę o kontakt na priv.

 

Przepraszam a gdzie taki audyt się robi???

 

U audytora energetyczne. Jest ich sporo, wpisz w google.pl audyt energetyczny.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów zainteresowanych projektem Topaz.

 

Pierwotnie skłanialiśmy się do zbliżonego projektu Sonet z tej samej pracowni, jednak względy praktyczne/ekonomiczne skierowały nas w kierunku projektu Topaz. Decyzja co do wyboru tego konkretnego projektu nie została jeszcze podjęta, jednak wobec dosyć ograniczonej oferty projektów domów piętrowych, Topaz wydaje się rozwiązaniem najbardziej optymalnym.

 

Moje uwagi i wątpliwości do projektu:

 

Parter

- Brak pomieszczenia gospodarczego na rowery, kosiarki itp. Istnieje możliwość poszerzenia garażu (który do największych nie należy) o 0,5 metra, dzięki czemu uzyska się dodatkową przestrzeń gospodarczą. Jeżeli będzie taka potrzeba, w ogrodowej elewacji powiększonego garażu można zainstalować dodatkowe drzwi zewnętrzne do wyprowadzania sprzętów (cały czas się zastanawiam czy są konieczne).

 

- Brak wydzielonej pralni - musi zostać zlokalizowana w tym samym pomieszczeniu co kotłownia. Powierzchnia nieduża, ale do przeżycia.

 

- Na parterze musi zostać zlokalizowany pokój gościnny. Jedyny pomysł to zabudowanie gabinetu. Minus jest taki, że powstały pokój będzie mało intymny - wyjście z pokoju centralnie na salon. Raczej nie do rozwiązania.

 

- Niewielka, ale wystarczająca łazienka

 

- Fajny, przestronny salon, duża kuchnia i praktyczna spiżarka

 

Piętro:

Zmiana układu pomieszczeń. Docelowo 4 pokoje, 1 duża wspólna łazienka, 1 mała łazienka rodziców.

 

- Z najmniejszego pokoju 11,47 m duża łazienka.

- Łazienka 5,23 jako łazienka rodziców

- Z sypialni (27,23), łazienki (11,03) i garderoby (5,78) podział na 2 pokoje: rodziców przylegający do mniejszej łazienki i pokoju z dostępem do balkonu

 

Narazie tyle pomysłów.

Chętnie poznam Wasze opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z łazienką w małym pokoju na górze wybił mi z głowy architekt, zauważając, ze trzeba będzie w jadalni maskować rury kanalizacyjne. Poza tym to własnie idealny pokój dla gości. Garaż też moim zdaniem do małych nie nalezy, no chyba, że "kosiarki" nalezy traktowac dosłownie i naprawdę masz ich klika :). Za to kuchnia w pierwotnej wersji była dla nas za mała i własnie dlatego zlikwidowaliśmy spiżarnie - teraz zmiesci sie wyspa i duza lodówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto moje propozycje

 

Na parterze myślę o powiększeniu gabinetu do linii budynku i jego całkowitym połączeniu z salonem. W takim układzie można zamknąć jadalnię i zrobić w niej kuchnię, a w obecnej kuchni dodatkowy pokój albo brakujące pomieszczenie gospodarcze (można zlikwidować wykusz). Chciałabym również zlikwidować ten mały balkon od strony ulicy.

 

No i oczywiście powiększenie garażu. Rozważam również dodatkowe drzwi od strony ogrodu.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście pomysł z ulokowaniem kuchni w obecnej jadalni i pokoju gościnnego w miejscu obecnej kuchni jest ciekawy. Uganiałaś już te zmiany z architektem?

 

W tej sytuacji problem z rurami o którym pisał kertog przestaje isytnieć bo i tak będzie tam pion.

 

Ciekawe czy przy takim ustaweniu kuchni da się wkomponować chociaż małą spiżarkę. Z wielu źródeł słyszałem, że takie podręczne pomieszczenie jest bardzo przydatne. W sumie może być typowo podręczne, bo zawsze pozostaje większa spiżarka pod schodami tyle, że dalej i drałować trzeba...

 

Pozdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokladnie ale na stronie mg projekt jest adres mailowy (tel tez ale nieaktualny) do wykonawcy. Gosc nazywa sie Dobrosielski. Poza tym w agencji Kampinos jest oferta Topaza II w stanie deweloperskim w Hornowku. Ten dom ma zmieniona elewacje z klinkieru na piaskowiec. Moim zdaniem wyglada to gorzej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o moje projekty zmian to na razie to tylko moja wlasna radosna tworczosc, czekam az na naszym osiedlu wybuduje sie wiekszosc domow, aby nie mieszkac na placu budowy :D

 

w domu w izabelinie faktyczne elewacja bardzo stracila na atrakcyjnosci przez te jasne kolory, drewniane dodatki sa natomiast bardzo ladne, no i zmienili cos z dachem nad garazem bo wcina sie w okna i ogolnie caly frony jakos inaczej wyglada,

 

ogolnie zdjecia i filmy utwierdzily mnie w przekonaniu, ze zmiany o ktorych mysle maja sens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wielu źródeł słyszałem, że takie podręczne pomieszczenie jest bardzo przydatne. W sumie może być typowo podręczne, bo zawsze pozostaje większa spiżarka pod schodami tyle, że dalej i drałować trzeba...

bardzo się przydaje. wiem z autopsji u rodziców :D

 

w domu w izabelinie faktyczne elewacja bardzo stracila na atrakcyjnosci przez te jasne kolory, drewniane dodatki sa natomiast bardzo ladne, no i zmienili cos z dachem nad garazem bo wcina sie w okna i ogolnie caly frony jakos inaczej wyglada,

rzeczywiście ten daszek nad garażem jakoś inaczej jest zrobiony. Mi się nie podoba do tego czerwona dachówka, bo jak dla mnie brązowa bardziej by pasowała.

 

Co do piaskowca, to nie wiem. Nawet mi się podoba, bo w moim domku chciałabym dać jasny klinkier do wykończenia. Chociaż, to jeszcze nic nie wiadomo, bo znając życie ten pomysł nie będzie się podobał mojemu mężowi 8)

 

A jeszcze jedno pytanie. Czy osoby budujące się w okolicach W-wy mogłyby mi podać namiary na jakiegoś architekta, który by nam zrobił wymyślone przez nas przeróbki i nie zdarł z nas majątku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam w niedzielę w Izabelinie i oglądałam Topaza "na żywo". Muszę przyznać, że trochę zaskoczyła mnie masywność tego domu, ale ogólnie jest bardzo ładny i nadal mam ochotę go budować.

 

"Na żywo" domek wygląda o wiele ładniej, niż na zdjęciach w agencji. Można sobie wejść na działeczkę i obejrzeć go sobie z każdej strony i zajrzeć przez okna do środka :D . Stoi niestety w bardzo zabudowanej i dość ciasnej okolicy, co jeszcze dodatkowo zwiększa wrażenie jego masywności i nie ma możliwości stanięcia sobie troszkę dalej, aby obejrzeć go sobie z odpowiedniej perspektywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę budować Topaza w Jeziorkach ok. ul Baletowej. Mam nadzieję, że zdążę przed zimą wylać fundamenty. Epkip jest teraz sporo na rynku ale rozpietość cenowa jest moim zdaniem dosyc duża. Za stan surowy otwarty bez dachu ofery zaczynają się od 50 TPLN do 90 TPLN. Koszt materiału to ok. 200 TPLN. W tym projekcie jest dużo stali i to bardzo podnosi koszty materiałow.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam w niedzielę w Izabelinie i oglądałam Topaza "na żywo". Muszę przyznać, że trochę zaskoczyła mnie masywność tego domu, ale ogólnie jest bardzo ładny i nadal mam ochotę go budować.

 

"Na żywo" domek wygląda o wiele ładniej, niż na zdjęciach w agencji. Można sobie wejść na działeczkę i obejrzeć go sobie z każdej strony i zajrzeć przez okna do środka :D . Stoi niestety w bardzo zabudowanej i dość ciasnej okolicy, co jeszcze dodatkowo zwiększa wrażenie jego masywności i nie ma możliwości stanięcia sobie troszkę dalej, aby obejrzeć go sobie z odpowiedniej perspektywy.

 

cyknełaś może jakieś fotki topaza na żywo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...