Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Dziennika Rozwany-ch inaczej


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 258
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dokładnie prawie jak z podajnikiem...wygaszamy go co 2 tygodnie do czyszczenia szamoty ktorymi jest wylozony w srodku długo utrzymują i oddają ciepło,rozpalanie jest banalnie proste..małż ładuje go do pełna i wrzuca kostekę do rozpalania (taką białą jak do grila lub kominka)podpala i zamyka piec....do najtanszych nienalezy ale warty swojej ceny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to gratuluję Wam domu już w surowym stanie i dużo szczęścia i zdrowia przy wykonczeniu.A tak na marginesie ile Was wyniósł zł ten stant domu.

Ja zaczynam w maju i zastanawiam się czy nie kupić cos w stanie surowym.Jeszcze raz życzę powodzenia.

 

Byłam pierwsza gratulując CI kupna domu , a teraz ?

Jak bardzo mi wstyd ,że mogłam taka okazje przegapic jak Wasze wprowadzenie sie do domku.

Ale lepiej późno niz wcale , więc życze Wam wszystkiego najlepszego, naj..

żyjcie w zdrowiu i w miłości przez długie....lata i umiejcie sie cieszyć z tego co osiagnęliście.

GRATULACJE- pieknie urzadziłaś dom.

Mam ja pytanie odnośnie tapety w klatce schod. co to za tapeta?

Ten pasek ciemniejszy to inna tapeta , czy to całość z jasnym ?pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję ci bardzo..spóźnieniem się nie przejmuj :wink: jakoś przezyje hehe :wink:

Tapata na klatce zakupiona na allegro,ciemy pasek to borda "od kompletu"w oryginale przechodzi pionowo miedzy paskiem tapety my dalismy na zakonczenie...

Na marginesie w domku mieszka się fajnie brakuje jeszcze dopieszczenia szczegołów ale czasu niebyło..pozatym po przeprowadzce też trzeba cos robić,dokupywać :wink:

Zajrzałam do ciebie i :o no kochana bardzo ładnie zaczyna sie u ciebie dziać i jak szybko....gratulacje i powodzenia zyczę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za namiar tapety . Zastanawiam sie nad tapeta , lub jakąś strukturą -werniks ? Nie chce czesto malować klatki , a jak wiadomo klatka chyba najwięcej sie bedzie brudziła .Mysle tez o tynku mozaikowym , ale to wychodzi bardzo drogo i chyba pozostanie na tapecie . Musze sie w tych dniach zdecydowac. Bo schody juz mieli montowac i musiałam przesunąć na poczatek czerwca , bo nie zdążylismy pomalowac kl.sch.

Roboty jeszcze mamy duzo . Na zewnatrz trzeba ocieplic i tynki , bruk itd.

Ale mysle, że wszystko ułozy sie dobrze .

Napewno u mnie nie bedzie tak ładnie , jak u Ciebie .

Chyba za duzo wzięłam obowiązków związanych z budową i wykonczeniem na siebie i za szybko to sie dzieje i nieraz czasem wybieram to , co bym dzisiaj nie wybrała.No i kasa tez odgrywa role przy wyborze wykonczenia.

Tak jak inni , my tez myslelismy ,że stan surowy wyniesie nas mniej .

Terza trzeba oszczedzac gdzie sie da, aby wykonczyc i przez to bedzie skromnie. ( ale swoje :lol: :lol: )

Natomiast u Ciebie jest slicznie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za słowa uznania..wbrew pozorą niektore rzecza wyniosły nas przysłowiowe"grosze"z tym ze my wszystko robiliśmy sami(procz tynków,wstawiania okien i wylewania posadzek)wiec kupe kasy mamy do przodu stąd moglismy sobie pozwolić na lepsze materiały itp...

Oczywiście gdyby niemój mąż i jego zdolnosci w wykonywaniu kilku fachów to pewnie niebyłoby tak dobrze...

Jesli chodzi o budżet to hmmmm z tego co czytam to każdy ma za mały :D ......a każdy ma inne priorytety.....

Co do wykonczenia to nas tez czeka jeszcze troche do zrobienia..płot,malowanie elewacji(ostatni raz)dokonczenie kawałka podbitki bo brakło....zagospodarowanie ogrodu ,podjazdy,bruki....w domu brakuje jeszcze drzwi do szafy w korytarzu,szuflad w łazience....oczywiscie da się bez tego zyc....i potwierdzam odrazu ze im wiecej zrobi sie przed przeprowadzką tym lepiej po przeprowadzce człowiekowi juz sie niec chce nic....z pracy nagle przyjezdza bardziej zmęczony,nagle niema czasu na nic itp wymówki byc może zmęczenie materiału ale tak jest..sama widze ze zapał do pracy mielismy wiekszy zanim się przeprowadzilismy....

Wracając do tematu scian w korytarzu...u nas jest stiuk i werniks....werniks nie jest wcale drogi.....1 litr kosztuje ok 70zł dokładnie niepamietam ja uzywałam srebrnego z firmy Fox kupiony w castoramie albo praktikerze...nalozysz go na sporo metrów jest zmywalny nam sie bardzo podoba...u mojej mamy w korytarzu pomalowałam najpierw kolorem cafe latte i na to szpachelką złotego werniksa i tez wygląda ciekawie i niedostaje sie juz spazmy ze pies staje brudnymi łapami na scianie bo mozna to zmyć...tapeta ktorą mam jest ponoć zmywalna...ale w dotyku nic o tym nieswiadczy :o jest chropowata i taka gąbkowa :-? nieprobowałam jeszcze wiec niepotwierdze jej zmywalnosci....dodam tez ze tapeta daje troche ciepła przytulnosci......powodzenia w wyborach zyczę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam serdecznie, śliczny domek, boskie schody a co najważniejsze mnóstwa szczęscia i humoru emanującego z Twoich wypowiedzi. Korzystając z zastoju w pracy przeczytałam cały dziennik i kilka razy nie mogłam się oprzeć i śmaiłam sie na głos :)

Mam pytanie odnośnie farby jasnej delikatnej wpadającej w ecru a nie w żółć. Udało Ci się coś rozsądnego namierzyć na rynku? Czym pamalowałaś salooooon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, śliczny domek, boskie schody a co najważniejsze mnóstwa szczęscia i humoru emanującego z Twoich wypowiedzi. Korzystając z zastoju w pracy przeczytałam cały dziennik i kilka razy nie mogłam się oprzeć i śmaiłam sie na głos :)

Mam pytanie odnośnie farby jasnej delikatnej wpadającej w ecru a nie w żółć. Udało Ci się coś rozsądnego namierzyć na rynku? Czym pamalowałaś salooooon.

 

Witam serdecznie i dzięki za miłe słowa....przyznam się rowniez ze schody tez podobaja mi sie cholernie :oops: :wink: a że humor mi dopisuje to staram się go rowniez narzucić innym i widac poskutkowało :wink: zycie jest za krótkie zeby się smucic :D Jesli chodzi o kolor w salonie to ogolna masakra była :o juz nawet niepamietam ile probek farb kupiłam ..ile razy musiałam jezdzić z wymieszaną farbą spowrotem na mieszalnik bo mi ciagle odcien niepasował,jak niezółty,to za ciemy za jasny sraczkowaty :o odcien na probce z rzeczywistym z mieszalnika to jak jakby porownac czarny z białym..wkurzylam się wiec i kupiłam białą farbe litrów dziesięc i mały barwnik z magnata taki ktory uzywałam do stiuka i po kilka kropel dodawałam, mieszałam i ciapałam na scianie az uzyskałam kolor o jaki mi chodziło ani niezółty ani nieza beżowy i wkońcu jestem zadowolona :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witaj :D

Przyznaję, ze od dłuższego czasu oglądam Twój piekny domek i jestem zachwycona efektami :D

Bardzo fajne wnętrze wychodzi z pod twoich rąk! Naprawde świetny styl i gust :D

Bardzo w moim stylu :wink: :D Mam nadzieję, że sie nie obrazisz jesli skorzystam czasem z twoich pomysłów u siebie :D

Gorąco pozdrawiam i z niecierpliwościa czekam na każdą kolejna zmianę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam zapytac jeszcze o Twoja zmywarke Siemensa. Jak sie użytkuje? Czy jest cicha? czy ilośc funkcji i programów jest wystarcająca?

Zdaje się, ze właśnie na nią sie zdecydujemy i chętnie poznam Twoje spostrzeżenia po krótkim co prawda, ale jednak uzywaniu :wink:

Wydaje mi sie, że ma bardzo dobry stosunek jakości, parametrów do ceny.

Mysłałam o Boschu, ale widzę, ze ten Siemens jest bardziej cichy i do tego trochę tańszy :wink: Czy to prawda, że swiatełko informujące o tym ze zmywarka pracuje jest w kolorze czerwonym (chodzi mi o funkcję InfoLight -aktywnośc zmywarki sygnalizuje specjalne czerwone swiatło emitowane na podłogę)?

Jeszcze raz pozdrawiam i miłego dnia zyczę :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

serdecznie gratuluję wspaniałej posiadłości! Jestem pełna podziwu dla werwy w działaniu, opłacało się. Efekty są, oj są.Przeczytałam dziennik i chciałabym poprosić o namiary na stolarza, bo ponoć i do Wrocławia zagląda. no i oczywiście prośba o namiary gdzie można kupić akcesoria kuchenne, no bo po co przepłacać.

 

Piękne schody no i ten merbau. Czy podłogę też kupiłaś w necie? Merbau to lita deska czy warstwowa, ta na dole, bo na piętrze kładłaś panel, chyba tak- czy coś przegapiłam

:roll:

 

Pozdrawiam, mam nadzieję,że się mieszka konfortowo. No i oczywiście - nie umniejszając twojego wkładu -wielkie uznanie dla pracowitego i zdolnego męża! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam zapytac jeszcze o Twoja zmywarke Siemensa. Jak sie użytkuje? Czy jest cicha? czy ilośc funkcji i programów jest wystarcająca?

Zdaje się, ze właśnie na nią sie zdecydujemy i chętnie poznam Twoje spostrzeżenia po krótkim co prawda, ale jednak uzywaniu :wink:

Wydaje mi sie, że ma bardzo dobry stosunek jakości, parametrów do ceny.

Mysłałam o Boschu, ale widzę, ze ten Siemens jest bardziej cichy i do tego trochę tańszy :wink: Czy to prawda, że swiatełko informujące o tym ze zmywarka pracuje jest w kolorze czerwonym (chodzi mi o funkcję InfoLight -aktywnośc zmywarki sygnalizuje specjalne czerwone swiatło emitowane na podłogę)?

Jeszcze raz pozdrawiam i miłego dnia zyczę :D :D

 

Dzięki dzięki wielkie właśnie urosłam pare centymetrów :wink:i jest naprawdę miło jak ktoś inny niz rodzina i znajomi :wink: potwierdzi ze jednak nam coś ładnie wyszło.Wiadomo ze okres wykończeniówki jest najbardziej burzliwym i intensywnym okresem w czasie budowy....trzeba podjąc duzo decyzji niemajac kompletnie zielonego pojęcia czy to bedzie napewno tak i czy w tym miejscu.....ech dobrze ze mamy juz to za sobą.....teraz tylko drobnica została :D

Jeśli chodzi o zmywarkę to jest rewelacyjna i przedewszystkim bardzoooooooooo cicha,praktycznie gdyby nie swiatełko na podłodze to niewiadomobybyło czy wogole działa....słychac ja tylko w momencie gdy wypompowuje wode ,jestesmy z niej bardzo zadowoleni,zmywany w niej sredni co 2 dni i praktycznie zawsze na programie najkrotszym ktory trwa 30 minut ,ilosc funkcji i programow jest wystarczająca .Zmywarka domywa wszystko super,kolor podswietlenia to czerwony,gdybym miała kupic po raz kolejny to tez bym ja wybrała niemam do niej zadnych zastrzezeń.

My kupilismy ja za 1940 zł w grudniu 2008 r,a po jakims miesiacu juz było powyzej 2100 zł,potem juz nie obserwowałam cen :D

Jesli chodzi o pomysły to korzystaj do woli :wink:

Pozdrawiam serdecznie Ilona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

serdecznie gratuluję wspaniałej posiadłości! Jestem pełna podziwu dla werwy w działaniu, opłacało się. Efekty są, oj są.Przeczytałam dziennik i chciałabym poprosić o namiary na stolarza, bo ponoć i do Wrocławia zagląda. no i oczywiście prośba o namiary gdzie można kupić akcesoria kuchenne, no bo po co przepłacać.

 

Piękne schody no i ten merbau. Czy podłogę też kupiłaś w necie? Merbau to lita deska czy warstwowa, ta na dole, bo na piętrze kładłaś panel, chyba tak- czy coś przegapiłam

:roll:

 

Pozdrawiam, mam nadzieję,że się mieszka konfortowo. No i oczywiście - nie umniejszając twojego wkładu -wielkie uznanie dla pracowitego i zdolnego męża! :D

 

Witam serdecznie i informuje ze kolejne kilka cm urosłam :wink:

Jesli chodzi o hurtownie na carga,blumy i całe ustrojstwo do mebli to zamawiałam je przez neta firma była z częstochowy tel.604613984,wiem ze sprzedaja tez na allegro....tel do naszego stolarza to 508 100 367.

Jeśli chodzi o drzewo to kupilismy parkiet merbau,i mamy go na dole jako wstawki,na schodach oraz na korytarzu na górze....w 3 pokojach na górze NIESTETY !!! panele i cholernie załuje ze niewydalismy wiecej pieniędzy na parkiet,jakikolwiek byle nie panele strasznie wkurza mnie stukanie pazurami mojego psa o te panele bryyyy :evil:,widoczność kurz na tym odcieniu powiedziałabym ze jest w normie :D ale starsznie łatwo sie to to rysuje..

Co do mieszkania to mieszka się super tylko lenistwo ogarneło nas strasznie,choć przed przeprowadzka nie podejrzewalismy sie o to :D...ale co tam trzeba sobie odpocząc po intensywnym roku wykończania się na budowie.Pozdrawiam z goracego Wałcza...Ilona :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 2 weeks później...

Pooglądałam domek i jestem pod wrażeniem. Super!!!

Czy mogłabyś mi napisać coś więcej o kominku? Co to jest to czarne i z czego jest ta półeczka w kolorze ecri? Na pewno już o tym pisałaś, ale przyznam szczerze, że nie mam czasu, żeby sobie dokładnie i spokojnie poczytać - stąd moje pytanie. A za odpowiedź serdeczne dzięki!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...